„Santaka“ / Skolininkas nusprendė atsiskaityti... valdiška mediena

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, plastikinę 1 t talpyklą be rėmo (15 Eur), lengvojo automobilio priekabos ašį (60 Eur), du dyzelinius patalpų šildytuvus (50 Eur už vnt.), garažo vartų vyrius. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-04-21 11:36:51

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-11-13 09:30

Dalinkitės:  


Tumpų kaimo gyventojas A.Bauras pareigūnams prisipažino, jog slabadiškiams pardavė valstybinį mišką. Vyras teisinosi iš giminių girdėjęs, kad dalis miško priklauso jam.
Liudviko PUSKUNIGIO nuotr.

Skolininkas nusprendė atsiskaityti... valdiška mediena

Eglė MIČIULIENĖ

Šakių rajono policijos komisariate vyksta ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto valstybinio miško grobimo. Šios savivaldybės gyventojo „leidimu“ valdiškus medžius vertė Vilkaviškio rajono gyventojai.Iškirto plynai

Spalio vidury Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento Miškų kontrolės skyriaus Šakių rajono agentūros vyr. specialistas Algirdas Dičpinigaitis gavo žinią, kad Tumpų kaime (Šakių r., Žvirgždaičių sen.) greičiausiai nelegaliai kertamas miškas.

Nuvykęs į vietą inspektorius rado plynuoju kirtimu iškirstą apie pusės hektaro miško biržę.

Sklypas, kuriame vyko medžių kirtimo darbai, yra valstybinis ir skirtas privatizuoti. Šio miško valdytoja – VĮ Šakių miškų urėdija.

Vėliau nustatyta, jog nukirsta 120 įvairių žalių medžių – iš viso apie 50 kubinių metrų likvidinės medienos.

Miškų valdytojui padaryta apie 8 tūkst. litų turtinė žala. Žala aplinkai siekia apie 5 tūkst. litų.Už skolą – mediena

Nors į biržę nuvažiavęs inspektorius pjovėjų ten jau nerado, netruko išaiškėti, jog medžių pjovimą organizavo čia pat, pamiškėje, gyvenantis Arūnas Bauras.

– Pirmiausiai susitikome su pačiu organizatoriumi A.Bauru, kuris iškart prisipažino pardavęs tai, kas jam nepriklauso. Jis dviem jūsų rajono Slabadų kaimo gyventojams paaiškino, kad miškas priklauso jam, ir už sutartą sumą pardavė svetimą mišką, – pasakojo A.Dičpinigaitis.

A.Bauras iš pradžių tvirtino mišką leidęs pjauti nepažįstamiems asmenims.

Vėliau paaiškėjo, kad tie „nepažįstami asmenys“ buvo Slabadų kaimo gyventojai Mindaugas Bendoravičius ir Konstantinas Jotautas. Dalis medienos jau buvo išvežta į šių slabadiškių sodybas.

Pareigūnams A.Bauras prisipažino, jog buvo įsiskolinęs parduotuvės, esančios Slabadų kaime, savininkams. Šakių rajono gyventojas prekių „į skolą“ buvo paėmęs ne taip ir mažai – maždaug už pusantro tūkstančio litų.

Taigi žmogus problemą išsprendė savaip: įsiskolintą sumą nutarė grąžinti... mediena. Jis K.Jotautui ir M.Bendoravičiui pasakė, kad prie pat sodybos turi nuosavo miško ir pasiūlė šį išsikirsti.

Miškelį vyras pardavė už 3000 litų, paaiškinęs, kad leidimo pjauti medžius nereikės, nes miškas auga jo namų valdoje.Seniūnas išsigando

Pigiai gautą mišką vyrai ėmėsi pjauti. Pats A.Bauras pasirūpino medienos išvežimo dokumentais: dėl to jis kreipėsi į Žvirgždaičių seniūną Algį Baubonį.

Valdininkas situacijos nepatikrino ir išrašė A.Baurui leidimą „išvežti iš namų valdos, esančios Tumpų kaime, Žvirgždaičių seniūnijoje, iškristą medieną traktoriumi MTZ-82. Maršrutas – Tumpų kaimas–Slabadai“.

Kreipėmės į Žvirgždaičių seniūniją. Jos seniūnas A.Baubonis tvirtino nežinojęs, jog iš miško ruošiamasi išgabenti nelegaliai nukirstus medžius.

– A.Bauras sakė, kad nusikirto vieną medį namų valdoje. Jis jau anksčiau buvo minėjęs, kad tas ąžuolas gali virsti, sulaužyti stogą. Namų valdoje medį kirsti galima, todėl aš ir nevažiavau jo tikrinti. A.Bauras paaiškino tą medį norintis išvežti į Slabadus. Tai ir parašiau tokį leidimą. Bet kai kitą dieną važiuodamas pro šalį pamačiau, kas ten darosi, išsigandau. Apie kertamą mišką iš karto pranešiau miškų inžinieriams.

O tas ąžuolas, apie kurį man A.Bauras kalbėjo, kaip stovėjo prie namo, taip ir stovi, niekas jo nė nekirto... – pasakojo seniūnas.Išvažiavo į užsienį

Nuvykę į svečius pas originalųjį miško „šeimininką“, paties vyro namuose neradome. Pro duris išėjusi jo sugyventinė Zita Jakštienė paaiškino, kad A.Bauras šiuo metu išvykęs į užsienį.

– Dabar neatsimenu, kur jis išvažiavo... Gal į Čekiją ar kur... Jis nori užsidirbti pinigų ir atiduoti skolą, – kalbėjo Z.Jakštienė.

Moteriškė aiškino, kad „kažkur aplink sodybą“ jos sugyventiniui priklauso 20 arų tėvų žemės.

– Jis leido pjauti tik didelius medžius, kurie jam priklauso ir auga toje teritorijoje. Ir tiek daug pjauti tikrai neleido, bet kai mūsų nebuvo, tai jie rėžė kiek norėjo... – savo sugyventinį mėgino užstoti Z.Jakštienė.

Tačiau moteris negalėjo parodyti net ir tų dokumentų, kad „kažkiek“ žemės priklauso A.Baurui. Ji pripažino, jog netgi Baurų namo nuosavybės dokumentai „nuo rusų laikų“ dar nesutvarkyti.

– Dėl to išpjauto miško ir seniūnas kaltas. Jis davė pažymą išvežti medieną net neatvažiavęs pažiūrėti, kas ką pjaus, – barėsi Z.Jakštienė, nepaisant to, kad pažyma medienai pervežti buvo parašyta paties jos sugyventinio prašymu. – O tie pjovėjai ir mano šiltnamį sugadino – leido medį ir užvertė ant šiltnamio. Sakiau, tegu atiduoda 40 litų, ir užteks...

Su pačiais miškakirčiais susitikti taip pat nepavyko. Tiek M.Bendoravičius, tiek K.Jotautas telefonu mums aiškino, jog vyksta ikiteisminis tyrimas, ir bet ką komentuoti atsisakė. Vieno iš slabadiškių žmona, pati paskambinusi redakcijos telefonu, pasiūlė informacijos kreiptis į advokatus.Suma – nemenka

– Greičiausiai visi trys asmenys šioje byloje bus bendraatsakoviai. Už nelegaliai iškirstą mišką gresia baudžiamoji atsakomybė. Jei kaltininkai geranoriškai sutiks padengti nuostolius, byla gali būti ir nutraukta, jei ne, ji keliaus į teismą.

Susumavus aplinkai padarytą žalą ir baudas už neteisėtą medienos pjovimą, gresia susimokėti apie 13 tūkstančių litų. Galima ir kirtimo bei vežimo priemonių konfiskacija, – aiškino Šakių rajono agentūros vyr. specialistas A.Dičpinigaitis.

Kartu su Šakių rajono pareigūnais miško kirtimo tyrimu domėjęsis Miškų kontrolės skyriaus vyresn. aplinkos apsaugos inspektorius Liudvikas Puskunigis sakė, jog žmonės turėtų būti gerokai atidesni.

– Reikėtų pasimokyti iš svetimų klaidų. Prieš užsimodami pjauti medį žmonės turėtų įsitikinti, kad yra visi reikalingi dokumentai. Galbūt jie nežino elementarių įstatyminių aktų, bet nežinojimas vis dėlto neatleidžia nuo atsakomybės.

Šiuo atveju pirmiausiai reikėjo pasidomėti, ar medžiai tikrai auga namų valdoje. Tai galima sužinoti pamačius nuosavybės dokumentus – Žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro ir registro valstybės įmonės pažymą.

Ne vienas klaidingai įsivaizduoja, kad aplink sodybą esantis kiemas – jau namų valda. Bet tai gali būti ir žemės ūkio paskirties žemė. Namų valda yra tik ta, kuri yra užregistruota Žemės ir kito nekilnojamojo turto kadastro ir registro valstybės įmonėje. Už šią žemę žmonės valstybei moka tris kartus didesnius mokesčius nei už žemės ūkio paskirties žemę.

Jei žmogus nori pjauti medį ne namų valdoje, o privačiame miške, dėl leidimo privaloma kreiptis į Miškų kontrolės skyrių. Ten bus paaiškinta, galima tą medį pjauti ar ne. Jei galima, bus išrašytas leidimas. Norint įsigyti medžių iš valdiško miško, reikia kreiptis į vietinę urėdiją arba girininkiją.

O savavališkai pjaudami medį galite skaudžiai nukentėti – teks mokėti ir baudą, ir dar atlyginti už gamtai padarytą žalą, – aiškino pareigūnas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas