„Santaka“ / Jubiliejų švenčiantis medikas gyvenimo tempo nelėtina

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Išsinuomotų butą Vilkaviškyje (pageidautina I–II a., bet siūlyti ir III a., gali sumokėti nuomos mokestį už kelis mėnesius, gali būti be baldų, be remonto, gali susiremontuoti). Tel. 8 672 02 631.
Galioja iki: 2019-07-21 09:42:20

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15

Nebrangiai parduoda naudotą kietojo kuro katilą DEFRO (15 kW). Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-07-28 08:56:55Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-11-07 17:07

Dalinkitės:  


Vyr. gydytojo R.Sveikatos kostiumo atlapą jubiliejaus proga papuošė dar vienas apdovanojimas – apskrities Garbės ženklas, o suvenyrų kolekciją – svečių dovanoti atminimo medaliai.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Jubiliejų švenčiantis medikas gyvenimo tempo nelėtina

Eglė KVIESULAITIENĖ

60 metų jubiliejų švenčiantis Vilkaviškio ligoninės vyriausiasis gydytojas Romualdas Sveikata didžiulėmis puokštėmis ir glėbiais rožių šiomis dienomis išpuošė savo vadovaujamos įstaigos patalpas, mat gėles ir dovanas sutalpinti vadovo kabinete buvo beviltiška. Norintiems pasveikinti ilgametį ligoninės vadovą teko rašytis į eilę, o pats jubiliatas buvo priblokštas jam parodytos pagarbos ir dėmesio.Paviliojo Vilkaviškis

Solidų jubiliejų švenčiantis Romualdas Sveikata sakė dar neturėjęs laiko pagalvoti apie metus ir apvalų skaičių, nors energija trykštančiam vadovui jį sveikinę kolegos linkėjo šiek tiek pristabdyti gyvenimo tempą ir save patausoti. Tačiau kasdien tokius patarimus savo pacientams žarstančiam medikui pačiam apie tai galvoti, rodos, dar anksti.

Aštuonioliktus metus ligoninei vadovaujantis medikas tvirtina, kad 34-eri metai Vilkaviškio ligoninėje praskriejo nepastebimai. Nors peržvelgus nuveiktus darbus galima suvokti, kad tam reikėjo ne tik daug laiko, bet ir pastangų, atsidavimo darbui, atkaklumo ir neeilinių sugebėjimų vadovauti.

R.Sveikata gerai prisimena, rodos, dar visai neseniai buvusius 1974-uosius. Būtent tada jis atvyko dirbti į Vilkaviškį. Pas brolį Petrą, jau seniau įsikūrusį Suvalkijoje, ne kartą viešėjęs Romualdas nutarė, kad provincija jam visai patinka. Nors turėjo pasiūlymų likti dirbti Kaune, vykti į kitus didesnius miestus, pasirinko Vilkaviškį. Tik žmonai Vidai, taip pat kilusiai iš Seredžiaus, buvo sunku įrodyti, kad Vilkaviškis – mielas, jaukus miestelis, galintis atverti plačias galimybes jaunai šeimai.Karjera nežavėjo

Gydytojas neslepia, jog tuomet, kaip ir visi jauni medikai, galvojo, kad rajono ligoninė – tik darbo pradžia. Čia įgis praktinių žinių, kvalifikacijos, o paskui kels sparnus į „platesnius vandenis“. Tačiau chirurgo karjerą pradėjęs jaunas medikas iškart pasijuto savas kolektyve ir šiame krašte. Urologija domėjęsis ir dar studijų laikais šia tema mokslinį darbą rašęs gydytojas net nedrįso svajoti, kad jam atiteks ši, tuo metu buvusi prestižine, sritis. Tačiau į Vilnių išvykus dirbti Vilkaviškio ligoninės gydytojui urologui R.Sveikata buvo paskirtas į jo vietą. Teko stažuotis, kelti kvalifikaciją, dalyvauti urologų konferencijose ir gydyti ligonius, kurių per tiek metų net apytiksliai negalįs suskaičiuoti.

– Ne kartą turėjau galimybių išvykti dirbti į sostinę, Kauno medicinos universiteto klinikas, tačiau niekada nebuvau karjeristas, – kalbėjo R.Sveikata. – Svarstant su žmona tokias galimybes, visuomet nugalėdavo mūsų sėslumas ir šeimos interesai. Apie Vilkaviškio ligoninės vadovo kėdę irgi niekada negalvojau – tuo metu, mano nuomone, puikiai tvarkėsi vyr. gydytojas A.Šumskis. Bet 1990 metais atėjus Sąjūdžiui ir keičiantis valdžioms mane pasikvietė vyr. gydytojas ir pasakė, kad jis nebevadovaus ligoninei, paklausė, ar sutikčiau užimti jo pareigas. Pasiūlymas buvo netikėtas, bet sutikau dalyvauti konkurse ir laimėjau.Padėjo kontaktai

Administratoriumi tapęs medikas sakė nesigailįs, kad teko atiduoti didelę duoklę vadybiniam darbui ir atimti didžiąją laiko dalį iš pacientų. Mat per beveik du dešimtmečius teko patirti daug įdomaus, atlikti darbų, reikšmingų ne tik ligoninei, bet visam rajonui. R.Sveikata prisimena, kaip drauge su kolegomis jie Vilkaviškyje įkūrė Maltos ordino slaugos namus. Tai buvo viena pirmųjų tokio profilio įstaigų Lietuvoje. Medikai ir geros valios žmonės šiam darbui atidavė širdį, laisvalaikį, lėšas, todėl buvo labai skaudu, kai globos namai po kelerių metų buvo iškelti iš Vilkaviškio. Priėmus tokį sprendimą, verkė ir iškeldinami seneliai, ir įstaigą kūrę žmonės.

Darbo su Maltos ordinu etapas buvo naudingas ir pačiam R.Sveikatai. Bendraudamas su vokiečiais jis pagilino kalbos žinias, užmezgė kontaktus, kurie neišnyko iki šiol. Lietuvos atgimimo metais medikams teko ne kartą vykti į Vokietiją, dalyvauti oficialiuose priėmimuose ir būti ne tik savo rajono, bet savotiškais visos šalies ambasadoriais. Per ryšius su vokiečiais prieš 14 metų ligoninė įsigijo laparoskopą, kuris buvo vienas pirmųjų Lietuvos rajoninėse gydymo įstaigose. Vyr. gydytojas šio aparato pirkimo istoriją prisimena tarsi avantiūrą. Mat rajono Tarybai skyrus pinigų, 50 tūkst. JAV dolerių grynaisiais į Vokietiją vežė drauge su tuomet dar rajone dirbusiu Algirdu Butkevičiumi. Vokiečiai negalėjo patikėti savo akimis, kad du vilkaviškiečiai ryžosi gabenti tiek pinigų per tuomet itin pavojinga laikomą, plėšimais keliuose garsėjusią Lenkiją. Nustebinti tokio lietuvių pasiryžimo, vokiečiai vėliau „nurašė“ likusią beveik 20 tūkst. dolerių skolą už brangų aparatą.Planai įgyvendinami

Tik šių ir užmegztų asmeninių kontaktų dėka į Lietuvą parkeliavo šimtai vilkikų su labdara, skirta mūsų rajonui.

– Tuomet būdavo skaudu klausytis, kaip kai kas kalbėjo, kad iš labdaros siekiu naudos sau, – pasakojo R.Sveikata. – Vien į ligoninę buvo atgabenta 200 lovų ir tiek pat čiužinių, kuriais naudojamės dar ir dabar, riedėjo sunkvežimiai su medikamentais, statybinėmis medžiagomis, drabužiais ir t. t.

Vėliau ligoninės vadovai ir personalas susidraugavo su prancūzais, lenkais, keitėsi medikų delegacijomis. Prancūzai suremontavo kelias ligoninės palatas, užsimezgė ryšiai tarp kultūros įstaigų, mokyklų.

R.Sveikata sakė galįs pasidžiaugti, kad jam gyvenime sekėsi. Tai, ką užsibrėždavo, dažniausiai ir pasiekdavo. Vilkaviškio ligoninė iš rajoninių medicinos įstaigų viena pirmųjų respublikoje įsigijo kompiuterinį tomografą, įsirengė šiuolaikišką laboratoriją, pradėjo skaitmenizaciją. Ligoninėje lig šiol netrūksta specialistų, kai daugelio rajonų gydymo įstaigos dėl šios priežasties net turėjo uždaryti kai kuriuos skyrius ar atsisakyti teikiamų paslaugų.

Smagu pasidžiaugti gražiais darbais. Tai, kad jie neliko vien planuose, o buvo įgyvendinti, – nemažas įstaigos vadovo nuopelnas. Pastaraisiais metais suremontuoti visi ligoninės skyriai, rekonstrukcijos darbai baigiami paskutiniajame – Konsultaciniame skyriuje. Artimiausi planai – šiuolaikiškai įsirengti Priėmimo skyrių ir suremontuoti operacinę.

Ligoninės vadovo svajonė yra įsigyti magnetinio rezonanso aparatą. Tuomet ligoninėje būtų sukaupta visa reikalinga diagnostikos aparatūra.

Už nuoširdų darbą, atsidavimą medicinai, nuopelnus ligoninei, visuomeninę veiklą R.Sveikata ne kartą apdovanotas padėkos raštais, atminimo ženklais, medaliais. Šio jubiliejaus proga gydytojui Marijampolės apskrities garbės ženklą įteikė viršininko pavaduotojas Albinas Papečkys.Laisvalaikio – vis mažiau

Gydytojas prisimena laikus, kai dainavo medikų ansamblyje, žaidė krepšinį, kolekcionavo pašto ženklus, išvykdavo į medžiokles, bet dabar tam randa vis mažiau laiko. Persikrausčius gyventi į sodybą kaime, tenka padirbėti savo sklype, o kartais net pasaugoti du į svečius atvykstančius anūkus. Trumpomis laisvalaikio minutėmis ligoninės vadovas dalyvauja „Rotary“ veikloje, bendrauja su draugais, kurių turi ne tik savame krašte, bet ir užsienio šalyse, o per atostogas su šeima mėgsta pakeliauti.

R.Sveikata prisipažino mėgstąs gražinti savo namų valdas: prieš pat gimtadienį sklype pasodino 51 pušelę, tad trūksta dar kelių, kad būtų įamžintas jubiliejus. Jis negali ramiai praeiti ir pro laukuose stūksančius akmenis. Matydami, kaip ligoninės vyr. gydytojas į savo sklypą tempia didžiulius riedulius, kaimo žmonės visuomet pasisiūlo padėti. Patys taip pat neužmiršta šalia turį gydytoją. Tad kartais išdrįsta pagalbos paprašyti netgi vidury nakties.

Vertindamas žmonių pagarbą ir jubiliejaus proga parodytą dėmesį, gydytojas sako pats dar nepajutęs „jubiliejaus krizės“, kuri dažnai ištinka po apvalių gimtadienių.

– Mane labiausiai pribloškia, kai gimtadienio proga išvardijama, koks žmogus buvo. Tarsi su jubiliejumi baigtųsi gyvenimas... Juk tai tik gyvenimo atkarpa, – jubiliejaus nesureikšmino R.Sveikata.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naujajam VMVT viršininkui Vilkaviškis nėra svetimas
* Rusų šeima namais vadina Vilkaviškį
* Nedidukuose Patilčiuose – didžiulio dvaro atminimas ir varnų karalystė
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar sekate orų prognozes?
Klausau per radiją.
Žiūriu per televiziją.
Skaitau laikraštyje.
Seku įvairiuose šaltiniuose.
Prognozėmis beveik nesidomiu.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „susibendrauti“?
Taip, laisvuosiuose stiliuose žodžiai subendrauti, susibendrauti gali būti pavartoti reikšme „susidraugauti“. Pvz.: Jie susipažino ir netrukus susibendravo.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas