„Santaka“ / Valdžios atsakymas: mokytojams priedai mokami atsižvelgiant į turimas lėšas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-11-07 17:06

Dalinkitės:  


Valdžios atsakymas: mokytojams priedai mokami atsižvelgiant į turimas lėšas

Naujuosius mokslo metus respublikos mokytojai pasitiko su šiokiu tokiu optimizmu širdyse. Vyriausybė tesėjo savo pažadus ir nuo rugsėjo pirmosios mokytojams pakėlė atlyginimus 15 proc. Simboliška, kad piniginės pastorėjimas turėjo sutapti su mūsų profesine švente – Mokytojų diena. Tai – nors ir nedidelė, bet vis dėlto dovana Mokytojui už jo triūsą.

Deja, Vilkaviškio rajono Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokytojai savo profesinės šventės išvakarėse buvo „pradžiuginti“ netikėta naujiena. „Pinigų nėra!“ – tokia jau nuvalkiota frazė nuskambėjo gimnazijos ir rajono valdžios koridoriuose. Rajono klerkai, kaip tikrai galvoti ir protingi žmonės, surado saliamonišką išeitį, kad mokytojų piniginės nepastorėtų, o rajono biudžetas, gink Dieve, nenukentėtų. Išeitis labai paprasta – atlyginimo koeficientą lyg ir padidino 15 proc., tačiau „nukarpė“ mokytojams priklausančius priedus. Pvz., priemoka už darbą gimnazijos klasėse buvo sumažinta nuo 15 iki 5 proc. (nors yra gimnazijų, kur mokytojai gauna 20 proc. priemoką). Atitinkamai buvo apkarpyti priedai už darbą su specialiųjų poreikių mokiniais, paliekant tik varganus centus, nors tai yra labai sunkus ir varginantis darbas. To dar negana! Pamąstę, ką dar čia galima būtų „atimti“, nutarė, kad už darbą su auklėjamąja klase pakaks 3–4 savaitinių pamokų (ministerijos leidžiama riba – 5 savaitinės pamokos). Rezultatas – „neblogas”: mokytojams atlyginimai sumažėjo 250–300 litų per mėnesį, arba 3000–3600 litų per metus! Manytume, kad tie 300 litų tikrai atsveria 15 proc. padidinimą. Nepaisant vis didėjančios infliacijos, teks tenkintis tuo pačiu. Kaip sakoma: viena ranka davė, kita atėmė.

Apmaudu, kad rajono valdžios požiūris į mokytoją – kaip į pigią darbo jėgą: kiek noriu, tiek moku. „Santakos“ gimnazijos mokytojai, nuolat tobulinę savo kvalifikaciją, visas pastangas dėję, kad gimnazija būtų sukurta, dabar jaučiasi palikti prie „suskilusios geldos“. O „galingieji“ (ne tik sostinėje) metų pabaigoje žarstosi solidžias premijas.

Tarybiniais laikais visi choru būtume šaukę: „Ačiū Partijai ir Vyriausybei už rūpestį!“ O dabar... Kam dėkoti dabar?

Įdomu, ką dar sumažins Savivaldybės „galvos“, kai kitą kartą bus keliami atlyginimai mokytojams. Pilviškių gimnazijos mokytojams sumažinti nėra ką. O gal mums tik taip atrodo?Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokytojai


Su šiuo laišku, prieš kurį laiką atneštu į redakciją, supažindinome rajono Savivaldybės vadovus, kurie pažadėjo pasikalbėti su Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokytojais ir apie situaciją informuoti laikraščio skaitytojus.

Gavome štai tokį rajono Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyresniosios informacijos specialistės Daivos JUŠKEVIČIENĖS parengtą atsakymą:

„Atsižvelgiant į susiklosčiusią situaciją, Vilkaviškio rajono savivaldybės atstovai – Administracijos direktoriaus pavaduotojas S.Vabalas, Švietimo skyriaus vedėja A.Finagėjevienė, Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja V.Tautvydienė – nuvyko į Pilviškių „Santakos“ gimnaziją susitikti su mokytojais. Susirinko gausus būrys mokytojų, kurie turėjo galimybę Savivaldybės atstovams išsakyti savo nuoskaudas.

Buvo stengiamasi pedagogams išaiškinti susidariusią situaciją, kuri tarp jų sukėlė tokį nepasitenkinimą.

Švietimo skyriaus vedėja A.Finagėjevienė informavo, kad švietimo ir mokslo ministras rugpjūčio mėnesį patvirtino Švietimo įstaigų darbuotojų ir kitų įstaigų pedagoginių darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos aprašą (2008 m. rugpjūčio 4 d. Nr. ISAK-2300). Šis aprašas nustato tarifinių atlygių, tarnybinių atlyginimų koeficientus ir kitas apmokėjimo sąlygas. Apraše nurodomas švietimo įstaigų vadovų, vadovų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų, mokytojų darbo apmokėjimas. Nustatyta, kad būtent gimnazijų tipui priskiriamų mokyklų mokytojams gali būti mokami 5–20 proc. tarifinių atlygių priedai. Priedai mokami tik už kontaktines valandas. Priedų dydį nustato mokyklos steigėjas ar jo įgaliotas asmuo. Šiuo atveju – Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba.

Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba, atsižvelgdama į minėtą Lietuvos ministro įsakymu patvirtintą darbo apmokėjimo tvarkos aprašą, nustatė 15 proc. tarifinio atlygio (už kontaktines valandas) ir tarnybinio atlyginimo priedus 2008–2009 mokslo metams (2008 m. rugsėjo 26 d. Nr. B-TS-557). Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad minėto sprendimo punktuose nustatyti priedai netaikomi toms švietimo įstaigoms, kurioms biudžetiniais metais nepakanka mokinio krepšelio lėšų. Todėl tokių švietimo įstaigų mokytojams mokami tik 5 proc. tarifinio atlygio bei tarnybinio atlyginimo priedai. Būtent tokia situacija yra ir Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje.

Minėtame straipsnyje teigiama: „<...> atlyginimo koeficientas lyg ir buvo padidintas 15 proc., tačiau „nukarpyti“ mokytojams priklausantys priedai“. A.Finagėjevienė, Pilviškiuose susirinkusiems pedagogams bandydama paaiškinti situaciją, teigė, kad minimų priedų Savivaldybė tikrai jokiu būdu negalėjo „apkarpyti“ pirmiausia todėl, kad mokinio krepšelio lėšos (iš kurio ir mokami priedai) nėra Savivaldybės biudžeto lėšos.

Kiekvienais metais Savivaldybėje vyksta finansų derinimas, skaičiuojama, ar galima skirti priedus. Tikėtina, kad ši situacija kiekvienais metais gali būti dar sudėtingesnė. Reikėtų atsižvelgti ir į dabartinę demografinę situaciją, juk kiekvienais metais mokyklose smarkiai mažėja mokinių. Norint išlaikyti priedus, apskritai reikėtų atleisti nemažai mokytojų (juk mokinių labai sumažėjo, o mokytojų – ne), tačiau rajono Savivaldybė, atsižvelgdama į žmones, tokią situaciją stengiasi spręsti geranoriškai, išsaugodama visiems darbo vietas. Taigi steigėjas priedą nustato pagal turimas lėšas, trūkstamų mokinių klasių komplektus ir pan. Negalima teigti, kad priemoka už darbą gimnazijos klasėse buvo sumažinta. Tiesiog susiklosčius sunkiai ekonominei situacijai šiais kalendoriniais metais didesnių priedų skirti nėra iš ko, todėl jie ir nustatyti tik minimalūs.

Kaip aiškino Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja V.Tautvydienė, pedagogų lėšos – specialios tikslinės dotacijos lėšos mokinio krepšeliui finansuoti. Vilkaviškio rajone yra dvidešimt devynios švietimo įstaigos. Šiuo metu tik penkioms iš jų netrūksta mokinio krepšelio lėšų.

Rajono biudžetą sudaro mokesčių pajamos, dotacijų lėšos, kitos pajamos bei sandoriai. Švietimo įstaigos yra išlaikomos iš specialios tikslinės dotacijos mokinio krepšeliui finansuoti, Savivaldybės savarankiškoms funkcijoms vykdyti bei specialioms programoms finansuoti skirtų lėšų.

Kiekvienos švietimo įstaigos mokinio krepšelio suma nustatoma įstaigos sutartinių mokinių skaičių dauginant iš bazinio mokinio krepšelio dydžio. Įstaigai skiriamų mokinio krepšelio lėšų dydis priklauso nuo sutartinių mokinių skaičiaus švietimo įstaigoje. Darbo užmokesčio lėšos apskaičiuojamos pagal švietimo įstaigos vadovo patvirtintą mokytojų tarifikacijos sąrašą ir etatų, išlaikomų iš mokymui skirtų lėšų, sąrašą. Krepšelio lėšų, V.Tautvydienės teigimu, turėtų užtekti, bet taip nėra, nes, mažėjant sutartinių mokinių skaičiui bei kylant pedagogų kvalifikacijai, susidaro mokinio krepšelio lėšų trūkumas bendrojo lavinimo mokyklose.

Pagal dabartinę situaciją nuo naujų metų padėtis turėtų keistis. Gali būti, kad vėl visose švietimo įstaigose bus mokami 15 proc. dydžio priedai. Daug kas priklauso ir nuo Vyriausybės nutarimų.“


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas