„Santaka“ / Priimamos paraiškos gauti paramą verslui kurti ir plėtoti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda kombainą FERGUSON 206 (2,5 m pjaunamoji, yra smulkintuvas), 2 vietų melžimo aikštelę, grėblį-vartytuvą, 12 t traktorinę puspriekabę, traktorius FORSCHRITT 323A ir MTZ-50, 5 korpusų plūgą KVERNELAND, traktorių T-150 su kultivatoriumi, 3 m grūdų sėjamąją, 800 l purkštuvą HARDI, ritininį presą, vakuumo siurblį. Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-07-18 09:36:13

Parduoda dvi mėsines karves su veršiais, 12 metinių pieninių telyčių, 3 bulius (1 mėn., 6 mėn., 1 metų). Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-07-18 09:41:12

Nedideliam ūkiui reikalinga (-as) melžėja (-as)-pagalbinis darbininkas (gali apgyvendinti). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-07-18 09:46:55

Išsinuomotų butą Vilkaviškyje (pageidautina I–II a., bet siūlyti ir III a., gali sumokėti nuomos mokestį už kelis mėnesius, gali būti be baldų, be remonto, gali susiremontuoti). Tel. 8 672 02 631.
Galioja iki: 2019-07-21 09:42:20

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-11-06 09:37

Dalinkitės:  Priimamos paraiškos gauti paramą verslui kurti ir plėtoti

Nuo 2008 m. spalio 1 d. iki lapkričio 28 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos (KPP) trečiosios krypties „Gyvenimo kokybė kaimo vietovėse ir kaimo ekonomikos įvairinimas“ priemonę „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“. Kitas paraiškų priėmimo etapas – nuo 2009 m. kovo 23 iki gegužės 22 d.

KPP priemonės „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ paraiškos forma patvirtinta Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2008 m. kovo 15 d. įsakymu Nr. 3D-144 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“.

Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Alternatyviosios veiklos priemonių koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė Živilė Šukytė informuoja, kad šiai priemonei skirta 36 proc. visų III krypties lėšų – 337,3 mln. Lt. Priemonė skirta kaimo gyventojų verslumui skatinti, užimtumui didinti, kaimo ekonomikai įvairinti ir smulkiajam verslui kaime plėtoti. Parama pagal šią priemonę teikiama labai mažoms įmonėms kaime ir kaimo gyventojams, užsiimantiems ne žemės ūkio veikla. Paramos taip pat gali kreiptis fiziniai asmenys, siekiantys įkurti naują labai mažą įmonę kaimo vietovėse.Paramos gavėjai

Ž.Šukytė atkreipė dėmesį, kad paramą gali gauti kaimo gyventojai ir veikiančios, pelno siekiančios labai mažos įmonės. Pareiškėjai turi verstis ne žemės ūkio veikla arba didžiąją dalį ūkio pajamų gauti iš ne žemės ūkio veiklos. Kaimo gyventoju laikomas fizinis asmuo, ne mažiau kaip dvejus metus nuolatinę gyvenamąją vietą deklaruojantis kaimo vietovėje ir įregistravęs žemės ūkio valdą. Parama taip pat teikiama ir fiziniams asmenims, siekiantiems įsteigti labai mažas pelno siekiančias įmones. Labai maža laikoma savarankiška įmonė, kurioje dirba ne daugiau kaip 10 darbuotojų ir kurios metinė apyvarta ir (arba) metinis balansas neviršija 7 mln. Lt.

2008-03-15 žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-144 (patikslinimai patvirtinti 2008-09-26 žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-527) patvirtinti du priemonės įgyvendinimo taisyklių variantai, taikomi skirtingoms pareiškėjų grupėms. Pirmojo taisyklių varianto turi laikytis fiziniai asmenys, siekiantys įsteigti pelno siekiančią labai mažą įmonę kaimo vietovėje. Antrasis taisyklių variantas tinka tuomet, kai parama skiriama kaimo gyventojo individualiam verslui plėtoti ar veikiančios, pelno siekiančios labai mažos įmonės veiklai plėtoti ir gerinti.Remiamos veiklos sritys

Pasak ministerijos Kaimo plėtros departamento vyr. specialistės Ž.Šukytės, pagal šią priemonę remiama ne žemės ūkio veikla, įskaitant paslaugas (pvz., kirpyklos, siuvyklos), amatus, amatų centrų kūrimą (pelno siekiantys projektai), taip pat ir produktų, nepatenkančių į EB steigimo sutarties 1-ąjį priedą, nedidelės apimties gamyba (pvz., duonos kepimas, ilgai išsilaikančių konditerijos kepinių ir pyragaičių, gaminių iš kakavos, šokolado gamyba, tekstilės gaminių, rūbų, išskyrus kailinius, siuvimas ir pan.).Tinkamos finansuoti išlaidos

Ž.Šukytė pažymėjo, kad pagal šią investicinę priemonę finansuojamos išlaidos, kurios gali būti skiriamos gamybinių ir kitų projektui būtinų statinių statybai, rekonstrukcijai, remontui ir statybinių medžiagų įsigijimui. Parama skiriama ir naujai technikai bei įrangai, įskaitant kompiuterinę ir programinę įrangą, skirtai projekto reikmėms, įsigyti, taip pat interneto svetainės, verslo infrastruktūros kūrimui (apšvietimui, privažiavimui, kanalizacijos sistemai ir pan.), projekto viešinimo išlaidoms kompensuoti.

Finansuojama iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Didžiausia galima paramos suma vienam projektui, kai remiama labai mažos įmonės vykdomo verslo plėtra ar naujos labai mažos įmonės steigimas, – iki 690 560 Lt. Didžiausia galima paramos suma vienam projektui, kai remiamas kaimo gyventojo individualusis verslas, – iki 138 112 Lt.Reikalavimai pareiškėjams

„Projektas gali būti įgyvendinamas kaimo vietovėje, t. y. kaime, miestelyje, mieste, kur gyvena iki 6 tūkst. gyventojų, tačiau svarbu pažymėti, kad savivaldybių centrai nepriskiriami prie vietovių, tinkamų paramai pagal šią priemonę gauti“, – akcentavo Ž.Šukytė. Pareiškėjas verslo plane turi įrodyti, kad ūkio subjektas atitinka ekonominio gyvybingumo kriterijų.

Labai maža įmonė turi būti įregistruota ir veikti kaimo vietovėje, t. y. kur gyvena iki 6 tūkst. gyventojų ir užsiimti ne žemės ūkio veikla. Ne mažiau kaip vienas labai mažos įmonės darbuotojas turi įrodyti, kad jis yra kompetentingas užsiimti projekte nurodyta veikla. Ne mažiau kaip 50 proc. labai mažos įmonės darbuotojų turi būti kaimo gyventojai.

Jei paramos prašo kaimo gyventojas, jis turi įrodyti, kad yra kompetentingas užsiimti projekte nurodyta veikla. Pareiškėjas kaimo vietovėje turi kurį laiką iki paramos paraiškos pateikimo užsiimti konkrečia projekte numatyta ne žemės ūkio veikla bei vykdyti šio verslo finansinę atskaitomybę arba įsipareigoti ją vykdyti nuo paramos paraiškos pateikimo datos. Pareiškėjas privalo turėti verslo liudijimą arba Nuolatinio Lietuvos gyventojo individualios veiklos vykdymo pažymą, jei tai numato projekte nurodytą veiklą reglamentuojantys nacionaliniai teisės aktai.Prioritetiniai kriterijai

Ministerijos specialistė primena, kad pirmenybė teikiama tiems pareiškėjams, kurie nėra gavę Europos Bendrijos investicinės paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai, taip pat tiems, kas prašo paramos tradicinių amatų plėtrai, planuoja sukurti daugiau darbo vietų kaimo gyventojams. Pirmenybė teikiama ir tuomet, kai projektas įgyvendinamas mažiau palankioje ūkininkauti vietovėje ir (arba) probleminiame regione, nustatytuose pagal Lietuvos Respublikos teisės aktuose patvirtintus reikalavimus, arba kai pareiškėjas yra labai maža įmonė, registruota ir veikianti kaimo vietovėje ne mažiau kaip dvejus pastaruosius metus iki paramos paraiškos pateikimo, arba pareiškėjas yra kaimo gyventojas, užsiimantis projekte numatyta ne žemės ūkio veikla ne mažiau kaip dvejus pastaruosius metus iki paramos paraiškos pateikimo.Paraiškų priėmimas

Paraiškos pagal KPP priemonę „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ forma skelbiama Žemės ūkio ministerijos ir Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) interneto svetainėse (www.zum.lt, www.nma.lt). Paraiškos teikiamos NMA Kontrolės departamento teritoriniams skyriams pagal numatomą projekto įgyvendinimo vietą.Žemės ūkio ministerijos inf.Užsk. 8924


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naujajam VMVT viršininkui Vilkaviškis nėra svetimas
* Rusų šeima namais vadina Vilkaviškį
* Nedidukuose Patilčiuose – didžiulio dvaro atminimas ir varnų karalystė
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar sekate orų prognozes?
Klausau per radiją.
Žiūriu per televiziją.
Skaitau laikraštyje.
Seku įvairiuose šaltiniuose.
Prognozėmis beveik nesidomiu.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „susibendrauti“?
Taip, laisvuosiuose stiliuose žodžiai subendrauti, susibendrauti gali būti pavartoti reikšme „susidraugauti“. Pvz.: Jie susipažino ir netrukus susibendravo.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas