„Santaka“ / Skaitytojų laiškai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Perka apleistą sodo sklypą. Siūlyti įvairius variantus. Tel. 8 633 92 221.
Galioja iki: 2020-07-10 10:51:15

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme (tinka vandeniui, kurui, skystoms trąšoms, yra išilginimo kranai), 200 l talpos statinę. Gali atvežti. Taip pat parduoda sunkvežimio priekabos prikabinimo mechanizmą. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2020-07-11 09:46:02

J. Janonio g. 9, Vilkaviškyje išnuomoja 52 m² ploto komercinės paskirties patalpas. Tel. 8 683 53 051.
Galioja iki: 2020-07-12 11:37:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2004-12-28 09:23

Dalinkitės:  


Smagiai su vaikais ratelyje sukosi ir Kalėdų Senelis.

Skaitytojų laiškai

Gal pralenksime Briuselį gyvais simboliais?

Mane labai sudomino gruodžio 18 d. „Santakoje“ išspausdintas Klementinos Alkevičienės rašinys „Paskatinimas – aštuonių dienų kelionė po Europos valstybes“. Jį skaitydama pasijutau tarsi pati matyčiau visas Prahos, Paryžiaus, Briuselio ir Berlyno grožybes.

Man labiausiai norėtųsi pamatyti Bastilijos aikštę, Europarlamento rūmus, NATO būstinę... ir, žinoma, tą Briuselio simbolį – besišlapinančio berniuko skulptūrėlę, prie kurios ponia K.Alkevičienė, kaip ir daugelis turistų, nusifotografavo.

Gal aš ir kvailai galvoju, bet man keista, kad žmones labiausiai domina tokios „įžymybės“.

Tai kodėl už tokius veiksmus, kai jie vyksta realiame gyvenime, baudžiama? Pamanyk tik, nusišlapino prie Prezidentūros ar ant jos sienos koks britas ar amerikietis! O gal jis taip reiškia savo meilę šiai įstaigai ir nori įsiamžinti? Gal būtų įdomu prie jo pribėgus nusifotografuoti? Ką ten berniuko skulptūrėlė – čia juk visas vyras – tikras, gyvas, ir netgi svetimšalis!

Ne be reikalo, matyt, LNK „Dviračio žinių“ laidoje mūsų „prezidentas“ su savo „asistente“ prie Prezidentūros dėstė naktinius puodukus. Netgi valstybinėmis vėliavėlėmis pažymėjo, kad būtų aišku, kur stabtelėti britui, kur italui... O amerikiečiams skyrė garbingiausią vietą – prie valstybinės vėliavos.

Tegul Lietuvoje kuriasi nauji – gyvi simboliai! Galgi ir tų puodukų dėstyti nereikėtų – palikime laisvę visam kam. Prakviptų Prezidentūros sienos visu „internacionalu“... Tada gal kad ir Europarlamento būstinė persikeltų į Vilnių, o prie jos būtų pastatyta ne besišlapinančio berniuko, o viso vyro didžiulė skulptūra. Tai dar kartą įrodytų vieną vyrų pranašumą prieš moteris. Kaip sako humoristas, aforizmų ir sentencijų kūrėjas M.Čapkauskas: „Moteris niekada nesusilygins su vyru. Ji niekada nenusišlapins ant sienos.“Julija VIZGRIDIENĖ

Svečiavosi šaulių sąjungos vadas

Vilkaviškio P.Karužos šaulių kuopos ataskaitiniame susirinkime dalyvavo LŠS vadas Juozas Širvinskas ir Marijampolės apskrities šaulių rinktinės vadas Raimundas Mertinkaitis. Kuopos vadas pateikė veiklos ataskaitą už 2004 metus.

Kuopą sudaro du jaunųjų šaulių (Žaliosios ir Vilkaviškio) ir ne rikiuotės būriai, kuriuose yra 101 šaulys. Vyko kuopos valdybos (ją sudaro vadas, pavaduotojas ir penki renkami šauliai) rinkimai. Į valdybą išrinkti Edgaras Diržius ir Mantas Šitkauskas (jaunieji šauliai) bei Juozas Petrikas, Vitas Sedziniauskas ir Vitas Sakalauskas (ne rikiuotės šauliai).

Marijampolės apskrities šaulių rinktinės vadas R.Mertinkaitis palankiai įvertino kuopos veiklą, pateikė pasiūlymų gerinant darbą su jaunaisiais šauliais, pažadėjo veikliausiems šauliukams skirti uniformas. Maloniai nuteikė Šaulių sąjungos vado J.Širvinsko pasisakymas. Jis pabrėžė, kad kuopoje dirbama tinkama linkme, o bendradarbiaujant su rajono laikraščiu „Santaka“ ir šaulių žurnalu „Trimitas“ Vilkaviškio šaulių veikla žinoma ne tik rajone, bet ir Lietuvoje.

Vadą nudžiugino, kad šauliams pavyko surasti nuoširdžią kalbą su Savivaldybės meru, kad toliau plėtojami santykiai su policijos komisariatu, užmegzti ryšiai su Vilkaviškio miesto seniūnu, bendradarbiaujama su Krašto muziejumi. Šaulių sąjungos vadą ypač sudomino rajono Savivaldybės Ekonomikos plėtros skyriaus vyr. specialisto V.Lekešiaus pasiūlymas šauliams rengti bendrą projektą dėl finansavimo, atnaujinant nuo karo laikų likusius karinius objektus. Sąjungos vadas pažadėjo finansinę paramą remontuojant naujas patalpas, aprūpinti kuopos vadą ryšių priemonėmis. Tai savotiškas atlygis už gerą veiklą.Romualdas RAMANAUSKAS

Vilkaviškio P.Karužos šaulių kuopos vadas

Padeda ir miesto bendruomenė

Širdingiausiai dėkojame visiems geriems žmonėms už kiekvieną sulauktą paramą, už nuoširdų žodį, už kilnų rūpestį „Atjautos“ ligonėliais. Linkime mūsų geradariams sveikatos ir giedriausių dienų. Visiems „Atjautos“ nariams linkime stiprybės, kad visuomet veiduose spindėtų vilties kibirkštėlė – sutvirtėti ir pasveikti.

Džiaugiamės, kad mūsų neišskiria Kybartų miesto bendruomenė. Dažnas svečias „Atjautoje“ yra bendruomenės pirmininkas Kęstutis Miglinas. Jis supranta, kad mums tikrai reikalingas stipresniųjų dėmesys. Norėdami matyti savo miestą gražesnį, mes pavasarėjant prisidėsime prie jo tvarkymo, pasodinsime gėlių. Brangus ir gražus gyvenimas tikrai tęsis ilgiau, kai vieni kitiems padėsime, skleisime gėrį.Neįgaliųjų draugijos „Atjautos“ grupės vardu –

Irena BACEVIČIENĖ

Sesutės buvo pakviestos į sostinę

Trys Gražiškių vidurinės mokyklos moksleivės sesutės Rūta, Eglė ir Roma Bepirštytės dalyvavo kalėdinėje šventėje Vilniuje, kurią surengė ponios A.Adamkienė, K.Brazauskienė ir J.Paulauskienė. Daugiavaikėje šeimoje augančioms mergaitėms tai buvo pirmoji išvyka į sostinę.

Rusų dramos teatre iš visos respublikos sukviestiems vaikams buvo parodytas spektaklis. Jie susitiko su Kalėdų Seneliu, kuris išklausė vaikučių eilėraštukų ir dainelių, apdalijo dovanomis.

Dėkojame Socialinės paramos skyriaus vedėjai D.Grabauskienei, kuri pasirūpino mūsų dalyvavimu šventėje.Genė BERENTIENĖ

Gražiškių seniūnijos socialinio darbo organizatorė

Pirmasis klubo renginys – vakaronė Kaune

Po įvairių svarstymų Neįgaliųjų draugijos Vilkaviškio grupės nariai nusprendė įkurti sveikatos klubą „Šaltinėlis“. Steigiamasis susirinkimas įvyko gruodžio 11 dieną, klubo prezidente išsirinkome aktyvią kolegę Aldoną Abramavičienę.

Jau po kelių dienų Kauno sveikatos klubo „Šaltinėlis“ kvietimu mūsų klubo saviveiklininkai ir kiti nariai dalyvavo bendroje vakaronėje. Buvome itin nuoširdžiai sutikti. Koncertavo vilkaviškiečių vyrų ir moterų ansamblis „Paguoda“. Po oficialios dalies vaišinomės, linksminomės. Smagiai pabuvę, autobusu, kurio vairuotojui K.Maksvyčiui esame labai dėkingi, sėkmingai grįžome namo.Loreta ANISIMAVIČIŪTĖ

„Šaltinėlio“ klubo narė

Eglutė Karkliniuose

Karklinių kaimo skverelyje pirmą kartą papuošta gyva ten augusi eglutė, vyko jos įžiebimo šventė. Į šventę susirinko mamos, tėčiai ir močiutės, vedini mažyliais – visi, kam brangi kalėdinė vaikystės pasaka. Prie didžiuliais burbulais ir įvairiaspalvėmis lemputėmis papuoštos eglutės atėjo Kalėdų Senis, nešinas lazda ir dovanų maišu. Jaunimas parodė programėlę, visi šoko rateliu, žaidė žaidimus.

Stebuklingas Senelio burtažodis įžiebė Kalėdų eglutės girliandas, o į dangų prapliupo įvairiaspalvės šventinių fejerverkų žvaigždės.

Visus vaikučius apdovanojęs Kalėdų Senelis, tikimės, ateis ir kitais metais. Galbūt su didesnėmis rogėmis ir su dar talpesniu dovanų maišu. Tereikia tik noro.

O šiemet už šventę dėkojame naujam bendruomenės pirmininkui R.Šaukščiui, seniūnui G.Urbšiui, visiems bendruomenės nariams ir linkime jiems gerų švenčių.Regina MINEIKIENĖ

Labdaros popietėje dovanų gavo visi

Į Kybartų bendruomenės centro organizuotą kalėdinę labdaros popietę kultūros centre kvietimai buvo įteikti iš anksto. Socialiai remtinų šeimų, auginančių nuo trijų iki aštuonių vaikučių, susirinko per 40. Smagu buvo žiūrėti į besišypsančius tėvelių veidus, į kukliais drabužėliais itin tvarkingai aprengtus jų vaikučius. Palydėti į salę svečiai išvydo spindinčią eglutę, po kuria puikavosi dovanos vaikams ir tėveliams. 200 kėdžių neužteko. Prireikė gabenti papildomus suolus. O kur dar saviveiklininkai: vaikų darželio „Ąžuoliukas“ dainorėliai, muzikos studijos (vadovas A.Hube) solistai, „Kybartų“ orkestro šokėjos, bažnyčios jaunimo choras.

Daug pastangų įdėjo energingi ir sumanūs Kybartų bendruomenės žmonės, kad šis renginys neapviltų sukviestųjų.

... Skamba švelni kalėdinė muzika. Garso ir šviesos operatorius A.Požėra jungia šviesos efektus. Visi tarsi panyrame į stebuklų pasaulį. Gieda bažnyčios jaunimas, darželinukai šoka linksmą ledynų šokį. Ratelyje sukasi vaikai, deklamuoja eilėraščius apie žiemą. Lydimas dviejų akinančiu baltumu švytinčių snieguolių, su didžiausiu maišu ant pečių salės duris praveria Kalėdų Senelis.

Krepšiai dovanų buvo įteikti ir tėveliams, ir vaikams – neaplenktas nė vienas. Ir prie vaišių stalo buvo pakviesti visi susirinkusieji. Su artėjančiomis šventėmis visus pasveikino Kybartų bendruomenės centro pirminkas T.Gūbė, šio renginio rėmėjas vilkaviškietis P.Žilionis. Daugiau kaip 30 gerų žmonių iš Vilkaviškio ir Kybartų atsiliepė į organizatorių prašymą paremti šį renginį. Kybartų bendruomenės centras juos įrašys į savo metraštį. Bet labiausiai visus sujaudino padėkos žodžiai, nuskambėję socialiai remtinų vaikų lūpomis.Vilius KAZLAUSKAS
Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vištyčio pakrantė užburs melodijų garsais
* Apleisti pastatai – opi rajono problema
* Audros išguldė rajono ūkininkų pasėlius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar mokėtumėte gaivinti žmogų?
Taip, esu lankęs kursus.
Bandyčiau, bet nesu to mokęsis.
Jau esu suteikęs pirmąją pagalbą.
Gaivinti nedrįsčiau.
Nemoku, bet norėčiau išmokti.Kalbos patarimai

Ar automobilis gali planiruoti kelyje?
Žodis planiruoti neteiktinas vartoti dėl hibridinės darybos. Vartotina sklęsti, pvz.: Šlapiame ir slidžiame kelyje automobilis pradėjo planiruoti ( sklęsti ) pakelės griovio link.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas