„Santaka“ / Kaimų ugniagesiai pasipiktinę savo padėtimi

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15

Nebrangiai parduoda naudotą kietojo kuro katilą DEFRO (15 kW). Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-07-28 08:56:55

Parduoda dvi mėsines karves su veršiais, 12 metinių pieninių telyčių, 2 bulius (6 mėn. ir 1 metų). Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-08-01 13:32:23

Parduoda kombainą FERGUSON 206 (2,5 m pjaunamoji, yra smulkintuvas), 2 vietų melžimo aikštelę, grėblį-vartytuvą, 12 t traktorinę puspriekabę, traktorius FORTSCHRITT 323A ir MTZ-50, 5 korpusų plūgą KVERNELAND, traktorių T-150 su kultivatoriumi, 3 m grūdų sėjamąją, 800 l purkštuvą HARDI, ritininį presą, ekskavatorių JUMZ, vakuumo siurblį. Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-08-01 13:32:56Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-10-20 17:14

Dalinkitės:  


Savivaldybės salėje susirinkę kaimų gaisrininkai, ugniagesių vadovai, PAG departamento, rajono valdžios atstovai užvedė karštą diskusiją apie kaimo gaisrinėse susidariusią situaciją.

Autorės nuotr.


Kaimų ugniagesiai pasipiktinę savo padėtimi

Eglė MIČIULIENĖ

Sureagavo į skundą

Praėjusią savaitę į Vilkaviškio rajono savivaldybės pastatą suvažiavę rajono kaimų priešgaisrinių punktų ugniagesiai sulaukė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo (PAG) departamento, Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, jai pavaldžios Vilkaviškio PG tarnybos bei rajono Savivaldybės vadovų dėmesio.

Susirinkimą Vilkaviškyje inicijavo PAG departamentas, sulaukęs jau ne pirmo skundo iš Karklinių kaimo gaisrininko Juozo Alaburdos.

Jis savo ir kolegų vardu reikalavo pakelti kaimų gaisrininkams atlyginimus, sutrumpinti būtinąjį darbo stažą bei užtikrinti socialines garantijas.Didinti koeficientą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui atstovavęs Vidaus tyrimo skyriaus viršininkas Giedrius Bagdonas aiškino, jog Vilkaviškio rajono kaimo priešgaisrinių punktų ugniagesiai gauna atlyginimą, kurio koeficientas yra 6,6. Pasak G.Bagdono, norint ugniagesiams, dirbantiems pagal darbo sutartį savivaldybėse, pakelti atlyginimus, jiems reikėtų taikyti tarnautojo koeficiento vidurkį 7,62.

Tam vien Vilkaviškio rajono kaimų ugniagesiams reikėtų 82,5 tūkst. litų per metus, o visoje Lietuvoje – beveik 3,5 mln. litų.

„Mūsų darbo grupė bei Vyriausybė šituos skaičius pateikė Finansų ministerijai, dabar laukiame atsakymo“, – kalbėjo G.Bagdonas.

Vidaus tyrimo skyriaus viršininkas sakė, kad pateiktas siūlymas keisti Transporto lengvatų įstatymo 6 straipsnį: kompensuoti važiavimo išlaidas kaimų ir miestelių ugniagesiams, į darbą ir atgal vykstantiems iki 40 km, – kaip ir medikams bei pedagogams.

Tačiau rajono meras Algirdas Bagušinskas replikavo, jog pastaroji lengvata – daugiau populistinė, ir nei medikai, nei mokytojai šia lengvata nesinaudoja. „Nežinau, ar kas iš čia esančių naudotųsi lengvata važinėti į darbą autobusu. Todėl tikslingiau būtų skirti ne lengvatas, o didinti darbo užmokestį“, – sakė meras.Lauks darbo grupės

Departamento atstovas aiškino, jog Vyriausybei pasiūlyta sudaryti darbo grupę kaimų ugniagesių klausimams spręsti. Joje turėtų dalyvauti Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo, Vidaus reikalų ministerijų, departamento atstovai. Tačiau į tai kaimo ugniagesių atstovai taip pat sureagavo skeptiškai – esą, kol ta grupė bus sudaryta, kol politika užsiėmę valdžios vyrai atkreips dėmesį į šią problemą, kitų metų biudžeto „traukinys bus jau nuvažiavęs“.

G.Bagdono tvirtinimu, departamentas yra parengęs papildymus metodikai, pagal kurią skaičiuojamos savivaldybių priešgaisrinės ir civilinės saugos darbams skirtinos lėšos. Šiuo metu vyksta derinimas su Finansų ministerija.

„Bet apie tai dar kalbėti per anksti, nes kitų metų biudžetas, ko gero, nebus labai optimistinis. Todėl sunkiai sekasi šitą metodiką derinti, nes pagal ją savivaldybių priešgaisrinei apsaugai turi būti skiriama daugiau lėšų“, – kalbėjo G.Bagdonas.Kaltino neskaidrumu

Išklausę departamento atstovo, savo nuomonę išsakė kaimų ugniagesiai bei jų vadovas, Savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos viršininkas Sigitas Čiuplys.

Viršininkas teigė, jog pagal finansų ministro patvirtintą metodiką kitais metais kaimų ugniagesių komandoms turėtų būti skirta 1 mln. 95 tūkst. litų. Tačiau Vyriausybė paruošusi projektą skirti tik 1 mln. 40 tūkst., t. y. 55 tūkstančiais litų mažiau.

„Mūsų rajono kaimo gaisrinių ūkio išlaidoms numatyta skirti tik 9,5 tūkstančio daugiau nei šiemet. Jei pakelsime ugniagesių atlyginimo koeficientą, neišgyvensime, nebus už ką daryti remonto ir pirkti įrangos. Negalime atlyginimų sąskaita mažinti ūkio išlaidoms skirtas lėšas“, – sakė S.Čiuplys.

Valdininkas metė kaltinimą ir dėl neskaidraus lėšų skirstymo. Jis teigė, jog 12-oje savivaldybių, kuriose į pensiją išėję PGT viršininkai laimėjo konkursus ir dirba Savivaldybių priešgaisrinių tarnybų viršininkais, lėšų skiriama šimtais tūkstančių daugiau.

„Kaip pavyzdį galiu pateikti Prienų, Kaišiadorių, Rokiškio, Pasvalio, Jurbarko PG tarnybas... Jų lėšos nuo mūsų gaunamų skiriasi 150–300 tūkst. litų“, – tvirtino S.Čiuplys.

PAG departamente už vidaus tyrimus ir korupcijos prevenciją atsakingą G.Bagdoną nustebino kaltinimas neskaidriu lėšų skirstymu. „Tai išgirdau pirmą kartą ir šiuo klausimu nesidomėjau... O gal jūs dėl šio reikalo kreipkitės raštu?“ – siūlė G.Bagdonas.

„Įvairių raštų jau prirašė Biržai ir Tauragė. Ir mano raštas prie šimto raštų, kurie jau pas jus ant stalo guli, padėties nepakeis. Yra metodika, komandų skaičius – pagal tai ir turi būti skirstomos lėšos. Būkime „biedni“, bet teisingi, o ne lygūs ir kai kurie lygesni, kaip tie dvylika rajonų...“ – žėrė kaltinimus S.Čiuplys.Devyniems – dveji batai

Savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos viršininkas sakė, jog pernai mūsų rajono kaimų priešgaisrinių punktų ūkio išlaidoms, atmetus atlyginimus, buvo skirta vos 37 200 litų. „Mes vien benzino už tokią sumą sunaudojame. O kur dar elektra, degalai, atsarginės dalys ir kt.? Prienams pernai skirta 200 tūkstančių litų daugiau, Jurbarkui – 100 tūkstančių. Tai kas gi čia vyksta?“ – piktinosi S.Čiuplys.

Tačiau viršininkas pripažino, jog pasikeitus departamento vadovybei šiemet jo vadovaujamos tarnybos ūkio išlaidoms jau buvo skirta 200 tūkst. litų.

Tiek viršininkas, tiek patys ugniagesiai pasakojo apie ypač prastas darbo sąlygas. Kai kuriuose priešgaisriniuose punktuose kiauri stogai, neatvestas vandentiekis.

Buvo priminta, kad neseniai į Pilviškius atvažiavę amerikiečiai metodistai remontavo ugniagesių patalpas. „Jie niekuo nesistebėjo, bet kai pamatė, kad ugniagesių komanda turi tik dvi poras guminės avalynės, to jau nesuprato... Ir prižadėjo atsiųsti devynis komplektus batų iš Amerikos“, – kalbėjo S.Čiuplys.

Viršininkas priminė, jog žmonės ugniagesiais pasitiki labiau nei kitomis institucijomis, reitingai viršija 80 procentų, tačiau valstybei tai neįdomu.Trūksta etato

Iškeltas ir papildomo ugniagesio etato kaimo punktuose klausimas, nes, kaip tvirtino S.Čiuplys, trūkstant žmogaus nusižengiama darbų saugos įstatymui.

„Įsivaizduokite, nuvažiuoji vienas į gaisrą. Paleidi vandenį, žarna laksto – tada bėgi prie mašinos, mažini spaudimą, vėl leki prie švirkšto, o spaudimas jau per mažas... Šitaip negalima!“ – širdo Vištyčio ugniagesys vairuotojas Sigitas Šilkauskas.

Gaisrininkai piktinosi mažais atlyginimais ir tvirtino, kad už „perdirbtas“ valandas jie atlygio negauna. G.Bagdonui pasiūlius laikytis Darbo kodekso, gaisrininkai sakė, jog tokiu atveju reikia per mėnesį dviem paroms uždaryti gaisrinę. „Kur mums paskelbti, kad dvi paras nedirbs Gražiškių gaisrinė?“ – sarkastiškai klausė gaisrininkai.

– Jei šlavėja nuėjusi į mokyklą kelias valandas padirba ir parneša tą patį, ką parnešu aš... Tai argi nesiskiria mano, gelbėjančio žmones, ir šlavėjos atsakomybė? – kalbėjo S.Šilkauskas.

Kaimo ugniagesiai „į rankas“ gauna vidutiniškai 850 litų.

Ugniagesiai sakė ketinantys pasekti mokytojų pavyzdžiu ir, uždarę gaisrines, pradėti streiką, kad į juos valstybė atkreiptų dėmesį. „Mūsų tankai užkrauti šiaudais ir dar laukiam. Bet netrukus atidengsim ir visi kartu važiuosim į Vilnių...“ – sakė S.Šilkauskas.Nustekenta organizacija

Rajono meras Algirdas Bagušinskas sakė nežinantis rajone kitos valstybinės organizacijos, kuri būtų taip nustekenta.

„Vien darbo užmokesčio kėlimas visko neišspręs – šioje srityje reikia naujos strategijos, didžiulių investicijų. Galbūt mes patys galėtume kažką daryti, tačiau valstybė nevykdo įsipareigojimų: pernai negavome 7 mln., šiemet – 11 mln. litų. Mokame tik darbo užmokestį ir pašalpas. Dar ieškome galimybės dalyvauti europiniuose projektuose. Bet čia ne išeitis, reikalinga reforma. Tai – bendra visos šalies problema“, – kalbėjo A.Bagušinskas.

Meras, kaip ir Savivaldybės direktorius Sigitas Kasparaitis, svarstė, kad Vyriausybė prieš dešimt metų padarė klaidą, padalydama gaisrininkus į dvi institucijas – taip departamentas „atsikratė“ nustekentų kaimo gaisrinių. Padėtį, anot valdininkų, galbūt išgelbėtų sujungta viena gelbėjimo tarnyba arba bent jau sąžiningas lėšų skirstymas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Sporto aikštelė įrengta ir prie „Ąžuolo“ progimnazijos
* Mainų programos naudingos jaunimui
* Legendinės laidos „Mūsų miesteliai“ filmavimo grupė dirbo Kybartuose
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate laimėjęs loterijoje?
Taip, laimėjau vertingų prizų.
Tik smulkias sumas.
Loterijoje man nesiseka.
Niekada nedalyvauju.Kalbos patarimai

Kaip rašyti dalelytę „nebe“ su kitais žodžiais?
Neiginys nebe rašomas kartu su veiksmažodžiais ir veiksmažodiniais daiktavardžiais, su būdvardžiais ir prieveiksmiais (su kuriais kartu rašomas ir neiginys ne), pvz.: nebegali, nebegalėjimas, nebegeras, nebedaug, nebetoli, nebegaila etc.
Skyrium rašomas nuo kitų žodžių, kai reiškia priešpriešą, pvz.: Dangus nebe mėlynas, o pilkas. Jis nebe dirba, o tinginiauja.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas