Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.

Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-10-14 09:25

Dalinkitės:

Bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviai naujus mokslo metus pradėjo kroso varžybomis.

Romo ČĖPLOS nuotr.

Sportas

Bėgimas mokslininko Juozo Senkaus taurei laimėti

Sūdavos vidurinės mokyklos, Klausučių seniūnijos ir Sūdavos krašto muziejaus iniciatyva rugsėjo pabaigoje buvo suorganizuotas antrasis bėgimas, skirtas mokslininko kalbininko Juozo Senkaus taurei laimėti.

Bėgimas prasidėjo Teiberių kaime, prie sodybos, kurioje gyveno Senkų šeima (dabar tą vietą žymi kryžius). 2200 metrų trasa tiesėsi kaimo keliu iki Didvyžių. Čia, prie buvusios mokyklos, kurioje mokėsi J.Senkus, dalyvių laukė finišas. Organizuojant šią jaunųjų sportininkų šventę iškiliam kraštiečiui atminti, daug pasidarbavo organizatoriai, padėjo kaimų bendruomenės.

Veltui buvo jaudintasi dėl dalyvių skaičiaus. Jaunieji sportininkai ir jų mokytojai apie varžybas teiravosi vos radę skelbimą „Santakoje“.

Į startą stojo apie 150 dalyvių (pernai varžėsi 90 bėgikų iš kelių rajono mokyklų). Teisėjavo Sūdavos vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytoja metodininkė R.Kiškėnienė.

J. Senkaus taurę laimėjo ir absoliučiu nugalėtoju, kaip ir pernai, tapo Egidijus Rūkas, Kūno kultūros akademijos studentas. Merginų grupėje taurę laimėjo ir absoliučia nugalėtoja tapo Sūdavos vidurinės mokyklos moksleivė J.Pavelčikaitė.

Jaunieji sportininkai varžėsi vaikų, jaunučių, jaunių ir jaunimo amžiaus grupėse, atskirai išaiškinti prizininkai tarp berniukų ir mergaičių. Visiems dalyviams buvo įteikti diplomai.

Šventėje dalyvavo kalbininko J.Senkaus giminės. Jie padėkojo organizatoriams ir dalyviams už gražią tradiciją bei išreiškė viltį susitikti kitais metais panašiame, gal dar masiškesniame renginyje.

Krepšinio varžybų iniciatorius – dešimtokas

„Aušros“ vidurinės mokyklos dešimtokas Kazimieras Savickas, sugalvojęs laisvalaikį sau ir draugams paįvairinti krepšinio varžybomis, savo idėja nenusivylė. Į kvietimą dalyvauti jo inicijuotame turnyre atsiliepė 24 komandos iš įvairių rajono mokyklų.

K.Savickas pasakojo, kad įgyvendinti idėją padėjo ir mokyklos direktorius A.Žikevičius, ir kūno kultūros mokytojai G.Girdauskas, V.Lapaitis, J.Aušrotienė, savo pasirodymais turnyrą papuošė mokyklos šokėjos. Neatsisakė varžybas paremti Seimo narys A.Butkevičius, UAB „Gintrėja“, Savivaldybės Sporto tarnyba. Skelbimus, kviečiančius moksleivius į krepšinio turnyrą, vaikinas iškabino mieste, mokyklose.

Varžybų dieną į „Aušros“ vidurinės mokyklos sporto salę susirinko krepšinio gerbėjai iš Vilkaviškio, Alvito, Kybartų, Vištyčio, Pajevonio, Pilviškių mokymo įstaigų. Daugiausia komandų (16) varžėsi jaunesnėje – gimusiųjų 1992–1993 m. – amžiaus grupėje. Vyresnių moksleivių, gimusių 1991–1990 m., susibūrė 8 komandos.

Geriausiai sekėsi turnyro šeimininkams – „Aušros“ vidurinės mokyklos krepšinio mėgėjams. Jaunesnio amžiaus grupėje jų komandos „LM“, „Lituanica“ ir „Viedras“ užėmė visas tris prizines vietas. Vyresniųjų grupėje pirmą vietą taip pat laimėjo „Aušros“ vaikinai – „Dublerių“ komanda. „Aušros“ moksleivių buvo ir antrą vietą užėmusių „Krepšininkų“, ir trečioje vietoje likusių „Radiatorių“ komandose. Jie žaidė kartu su Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos ir Pilviškių „Santakos“ gimnazijos krepšininkais.

Moksleivių varžybų metu surengtą snaiperių konkursą laimėjo T.Balčiūnas (Salomėjos Nėries vid. m-kla), baudų metimo konkurse nugalėjo „Aušros“ atstovas G.Pocius.

Pats varžybų sumanytojas K.Savickas sakė į aikštę žaisti neišbėgęs – jam pakako ir įvairių organizacinių rūpesčių.

Bėgikai varžosi ir pajūrio, ir rajono miškų trasose

Rajono lengvaatlečiai pastaruoju metu išmėgino įvairias bėgimo trasas.

Praėjusį savaitgalį gražus būrys lengvosios atletikos trenerių V.Miliausko ir M.Saldukaičio auklėtinių dalyvavo Smiltynėje vykusiose „Gintarinės jūrmylės“ (1852 m) bėgimo varžybose. Jos pajūryje rengiamos jau aštuntą kartą, o vilkaviškiečiai šiame bėgime dalyvavo jau trečiąkart. „Gintarinės jūrmylės“ prizininkais yra buvę mūsų rajono sportininkai M.Saldukaitis, E.Rūkas ir M.Janušaitytė. Šiemet geriausiai sekėsi N.Markauskui. Ilgai pirmavęs distancijoje, jis tik paskutiniuose metruose lyderio poziciją užleido Pekino olimpinių žaidynių dalyviui vilniečiui V.Kozlovui. N.Markauskas iškovojo sidabro medalį.

Kiek anksčiau vilkaviškiečiai neblogai pasirodė kitose bėgimo varžybose pajūryje. Nidoje surengtame pusės maratono bėgime kartu vyko ir įvairaus amžiaus grupių 1 km, 2 km ir 3 km varžybos. Pirmą kartą šiose varžybose dalyvavę vilkaviškiečiai iškovojo keletą medalių. Nugalėtojais tapo N.Alyta (1 km) ir J.Pavelčikaitė (2 km), antri buvo D.Savulytė (3 km) ir E.Alyta (3 km). Suaugusiųjų grupėje pusės maratono (21,097 km) varžybose septintą vietą užėmė N.Markauskas. Praėjusiais metais šis bėgikas buvo tapęs Vilniaus pusės maratono čempionu, šiemet Vilniuje jis užėmė ketvirtą vietą.

Rajono bendrojo lavinimo mokyklų bėgikai tradiciškai mokslo metus pradėjo kroso varžybomis. Podvarko miško takus išmėgino penkių vidurinių ir septynių pagrindinių mokyklų sportininkai. Vienas šių varžybų organizatorių, lengvosios atletikos treneris V.Miliauskas pasidžiaugė kai kurių mokyklų mokytojais, šiemet subūrusiais ypač stiprias komandas. Pavyzdžiui, anksčiau net į prizininkus nepretenduodavę Keturvalakių pagrindinės mokyklos bėgikai šįkart buvo akivaizdžiai pranašesni už savo varžovus (111 taškų). Antrą vietą pagrindinių mokyklų grupėje užėmė Gižų Kazimiero Baršausko pagrindinės mokyklos komanda (104 tšk.), tik dviem taškais nuo jų atsiliko Alvito bėgikai.

Puikiai pasirodė ir „Aušros“ vidurinės mokyklos lengvaatlečiai, taip pat jau senokai buvę tarp lyderių. Prizines vietas užėmė penki komandos nariai ir mokykla buvo paskelbta nugalėtoja vidurinių mokyklų grupėje. Tačiau jau po varžybų sekretoriatas apsižiūrėjo padaręs klaidą: pasirodė, jog porą taškų daugiau (218 tšk.) už juos surinko Bartninkų Jono Basanavičiaus vidurinės mokyklos komanda. Trečią vietą tarp vidurinių mokyklų užėmė Sūdavos bėgikai. Varžybose nedalyvavo paprastai lyderių grupėje būdavusi Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos komanda. Į varžybas savarankiškai atvažiavo tik keli šios mokyklos mokiniai.

Penkis prizininkus (trys pirmos vietos) savo gretose turėjo ir Bartninkų vidurinė mokykla. Tai N.Alytaitė, D.Jankaitis T.Alyta, M.Striokas ir A.Lukoševičius. „Aušros“ vidurinės mokyklos lyderių penketukas (viena pirma vieta) buvo toks: K.Tamašaitytė, G.Smelstoriūtė V.Brokaitė, V.Katolikaitė ir D.Petraitis. Penkias prizines vietas užėmė Sūdavos bėgikai: J.Pavelčikaitė, V. ir D.Savulytės, T.Taujinskas ir I.Langaitis. Po vieną kitą apdovanojimą iškeliavo ir į kitas mokyklas. Tarp prizininkų buvo pilviškiečiai E.Pačkauskas, G.Zelenkaitė, R.Kalinauskas, Klampučių pagrindinės mokyklos moksleivė O.Bazevičiūtė, R.Gibaitytė iš Keturvalakių, Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos bėgikė I.Navickaitė, E.Mykolaitis iš Gižų ir V.Merkevičius bei K.Jaseliūnas iš Gražiškių.

Rudens sezonas lengvaatlečiams eina į pabaigą. Lapkričio 21 d. respublikos bėgikai dar rinksis į Bartninkus, kur vyks daugelio pamėgtas 6 km bėgimas „J.Basanavičiaus tėviškė – J.Basanavičiaus vidurinė mokykla“.