„Santaka“ / Atgarsiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-10-07 09:30

Dalinkitės:  


Atgarsiai

Būti Neįgaliųjų sąjungos nariu niekas neverčia – galima ir išstotiAtsakymas dviejų „Santakoje“ išspausdintų laiškų autoriams

Maniau, kad rajono Neįgaliųjų sąjungos pirmininkė V.Zmitrevičienė jau galės ramiai dirbti, kad Sąjungoje jau pasibaigė konfliktai, tarpusavio kivirčai, aiškinimaisi per spaudą, nesutarimai tarp atskirų grupuočių, išprovokuojami vieno ar kito asmens. Pasirodo, klydau. Niekas dar nepasibaigė...

Skaitau rugsėjo 18 d. „Santakoje“ du laiškus iš Neįgaliųjų sąjungos. Jų autoriams noriu atsakyti.

Pirmajame laiške rašoma: „Tik iš trečio karto pavyko išrinkti pirmininkę.“ Iš tiesų taip ir buvo, nes į pirmąjį susirinkimą neatvyko reikiamas narių skaičius. Kadangi nebuvo kvorumo, tai pirmininkės rinkimo, kaip ir visi darbotvarkės klausimai, buvo nukelti kitam susirinkimui. Juos svarstant kituose susirinkimuose kvorumas nereikalingas, nes vadovaujamasi ankstesnės darbotvarkės tęstinumu. Taip yra nustatyta ir notaro patvirtinta Neįgaliųjų žmonių sąjungos įstatuose. Taigi pirmininkė V.Zmitrevičienė buvo ne „prastumta“, o išrinkta.

Šitas postas buvo siūlomas ir man. Tačiau tokioje atmosferoje, kokia iki šiol buvo Sąjungoje, neįmanoma dirbti. Taip ir sveikas žmogus gali tapti ligoniu. Aš nematau, kokios „aukso“ kasyklos slypi sėdint šioje kėdėje. Gal tai tik didžiulis noras vadovauti, pasireikšti?..

Po antrojo susirinkimo, kuriame taip pat neišrinkome pirmininkės, į būstinę atėjo būrelis žmonių: devyni asmenys, iš jų trys – pensininkai. Vadovaujami pensininko J.Galecko, jie pasirašė prašymą, tokiu būdu įkurdami „iniciatyvinę grupę“, ir reikalavo, kad J.Urbantienė atiduotų būstinės raktus. Jie sakė, kad nepasitiki valdyba, todėl „perims“ valdžią į savo rankas. Dar dviejų grupuotės moterų, kurios taip pat yra pensininkės, pavardžių neminiu.

Sąjungos įstatuose rašoma: „Sąjungos nariais gali tapti fizinę negalę turintys asmenys, nuolat gyvenantys Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijoje, neįgaliųjų žmonių globėjai (rūpintojai), neįgaliųjų vaikų tėvai, globėjai.“ Tai leiskite paklausti: kokiu būdu minėtos grupuotės nariai, trys asmenys, priimti į Sąjungos narius? Galiu tik spėlioti – lėmė draugystė, bičiulystė ar noras turėti didesnį narių skaičių? O gal tai buvo „demokratija“, kurios taip pasigendama. Užuot tylėję kaip pelės po šluota, kokias „orgijas“ jūs, gerbiamieji pensininkai, sukeliate Sąjungoje! Pensinio amžiaus žmonėms Vilkaviškio mieste yra organizacijos „Rudenėlis“, „Bočiai“, kur tikrai turiningai, organizuotai leidžiamas laikas. Prašau, dalyvaukite jų veikloje.

Kaip revizijos komisijos narė prašau naujai išrinkto valdybos pirmininko, jos narių pagaliau parodyti principingumą, vadovautis įstatais ir atleisti netikrus narius, t. y. visus pensininkus. Tegul Sąjungoje būna tik tie, kurie gali jai priklausyti, t. y. asmenys, turintys fizinę negalę.

Neįgaliųjų sąjungoje yra 389 nariai, iš kurių 101 – pensininkas, 16 žmonių – sutrikusio intelekto. Šiems neįgaliesiems irgi yra atskira draugija, kurios būstinė – tame pačiame pastate, kaip ir Sąjungos. Pastariesiems sutikus, siūlyčiau šiuos neįgaliuosius perduoti minėtai organizacijai. Ką gali padaryti mūsų pirmininkė ar valdyba, jei, pavyzdžiui, gauna prašymą iš gyventojų, kad agresyviai elgiasi kaimynystėje gyvenantis psichikos ligonis? Todėl prašau valdybos sušaukti posėdį ir imtis priemonių dėl organizacijos gretų „apvalymo“.

Pensininkai, būdami nariai, turi balsavimo teisę, dalyvauja balsuojant, tai nulemia vienus ar kitus sprendimus, kuriuos galima traktuoti kaip niekinius. Jeigu tik neįgalieji priiminėtų sprendimus, šie būtų visai kitokie.

Priimant asmenis į Sąjungą, kai jai vadovavo ankstesnės pirmininkės, iš neįgaliojo nebuvo reikalaujama darbingumo lygio nustatymo pažymos, kurią išduoda Neįgalumo ir darbingumo lygio nustatymo tarnyba, ir šios pažymos kopijos, kuri turi būti segama į kiekvieno asmens bylą. Jose esančios kai kurių narių anketos užpildytos fiktyviai. Pensininkas anketoje nurodytas kaip neįgalus, liga jam „pripiršta“. Štai toks priėmimo į narius būdas tapo terpe nesąžiningam darbui. Taip nėra dabar, pirmininke dirbant V.Zmitrevičienei.

Kadangi priklausau revizijos komisijai, todėl prašau dar šiais metais pristatyti į būstinę darbingumo lygio nustatymo pažymas ir jų kopiją. Apibendrinant pirmąjį laišką, galima pasakyti: „Štai kiek iki šiol „demokratijos“ buvo Sąjungoje.“

Dabar keletas pastabų dėl antrojo laiško. Iš keturių A.Abramavičienę atjaučiančių asmenų, pasirašiusių spaudoje, vienas jų nėra Sąjungos narys. Tai – Valerija Vasiliauskienė, kuri liepos 8 d. savo noru išstojo. Niekas nedraudžia A.Abramavičienei susirinkti visas savo „guodėjas“, susiburti į grupę ir... važiuoti. Važiuoti jai vadovaujant kur tik nori, kiek nori ir kiek leidžia piniginės.

Sakoma, nereikia skaičiuoti svetimų pinigų. Tai darydama aš tik pareikšiu savo nuomonę. Teigiama, jog pensininkai, invalidai yra labiausiai socialiai pažeidžiama gyventojų dalis. Bet iš laiško galima susidaryti nuomonę, kad ne visi. Gauni „mizerną“ socialinę pašalpą, atidedi komunaliniams mokesčiams, vaistams, kelionėms pas gydytojus, dar maistui. Tai, sakykite, ar labai aš čia galiu „ekskursuoti“? Juolab kad šiemet 5 dienų kelionė į Palangą ir nakvynė joje kainavo 140 litų. O kur maistas, pramogos? Vieną kartą per metus galima tai sau leisti – pernai aš taip ir padariau. Pabuvau Druskininkų vandens ir pramogų parke. Pagaliau organizuoti ekskursijas – ne pagrindinė veiklos sritis. Kas labai nori važiuoti – žinau tokių asmenų – jie turi trigubas ar keturgubas narystes. O gal vieniems ar kitiems nariams paramą suteikia rėmėjai ir pan.

Laiške rašoma, kad A.Abramavičienė – „žmogus, gimęs vadovauti neįgaliesiems“. Jeigu tinka vadovauti neįgaliesiems, tai sveikiesiems – dar lengviau. Tegul draugės jai pasiūlo kandidatuoti į Savivaldybę ar į Seimą. Žinoma, šiais metais jau vėlu. Tačiau vienokie ar kitokie rinkimai vyksta kasmet. O apie tai, kad būtų atstatyta A.Abramavičienės narystė Sąjungoje, negali būti jokių kalbų, nes niekada nesibaigs tos rietenos. Visiškai nesigilinsiu į finansinius pažeidimus jai vadovaujant Sąjungai. Tam yra teisėtvarkos institucijos, prokuratūra. Tik norisi pasakyti, jog su neįgaliaisiais reikėjo dirbti ne taip. Ir visiems kitiems, kuriems netinka būti čia, Sąjungoje, norisi pasakyti, kad prievartos nėra, galima parašyti prašymą ir išstoti.

Baigdama noriu keiptis į visus tikrus narius. Turime išsirinkę pirmininkę V.Zmitrevičienę ir netrukdykime jai dirbti. Moteris pamažu pradeda, kaip sakoma, „įsivažiuoti“. Teikiamos skalbimo, asmens higienos paslaugos. Atšalus orams, manau, vėl rinksis savitarpio pagalbos grupės. Pirmininkė maloniai kviečiai visus užeiti į būstinę. Būkime mes, neįgalieji, vienas kitam pakantūs. Tegul pasibaigia vieną kartą Sąjungos vardo juodinimas, jos dergimas. Dabar labai daug kas priklausys nuo valdybos veiklos, jos principingumo. Linkiu valdybai vadovautis Sąjungos įstatais, o neįgaliesiems – stiprybės, sveikatos, susiklausymo.Zina RUCEVIČIENĖ

Neįgaliųjų sąjungos ir jos revizijos komisijos narė


Kybartiečiai kalba apie tai, kas skaudaPo to, kai rugsėjo 30 dienos „Santakos“ numeryje buvo išspausdintas straipsnis „Pasaulio kybartiečių draugija sieks, kad miestas gražėtų“ apie Pasaulio kybartiečių draugijos ataskaitinį susirinkimą, redakcija sulaukė kelių pastabų.

Kybartų bibliotekos bibliotekininkė R.Bruzbartienė patikslino, jog garsinių knygų kolekcijos pristatymą organizavo ne Pasaulio kybartiečių draugija – tai buvo bibliotekos ir „Vienišių“ klubo projektas. Renginys vyko parapijos salėje, garsinę knygą pristatė PKD narė diktorė Violeta Mickevičiūtė.

Vilkaviškio rajono savivaldybės meras A.Bagušinskas atkreipė dėmesį į tai, kad informacija dėl Savivaldybės įsipareigojimų iki šių metų spalio 15 dienos užkonservuoti pastatą, esantį J.Basanavičiaus g. 38, Kybartuose, yra klaidinanti.

Redakcija gavo Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos paaiškinimą: „Savivaldybė, jos vadovai ir darbuotojai nėra prisiėmę tokių įsipareigojimų. Savivaldybė savo įsipareigojimus dėl šio pastato išsaugojimo yra išsakiusi susitikimuose su Pasaulio kybartiečių draugija ir juos pagal savo kompetenciją yra įvykdžiusi. Atlikti statinio fotogrametriniai-architektūriniai matavimai, statinio techninė ekspertizė, parengta pastato konservavimo sąmata. Tačiau kol kas gauti lėšų buvusiam kultūros paveldo objektui ne iš biudžeto šaltinių nepavyko.“

Minėtame rašinyje sakinį „Kybartiečiai viliasi, kad savo pažado dėl finansavimo nebus pamiršęs susisiekimo ministras A.Butkevičius, kad susitikime su PKD atstovais duotą pažadą pastatą užkonservuoti iki spalio 15 dienos ištesės rajono Savivaldybė“ rašinio autorė parašė išklausiusi susirinkimo dalyvių kalbas, iš kurių vienoje buvo pabrėžta ši data.

Draugijos nariai, aptardami savo darbus ir planus, dalydamiesi nuomonėmis jiems rūpimais klausimais, nesiekė konfliktuoti, o priešingai – akcentavo visų reikalų sprendimą geranoriškumo, supratimo ir bendradarbiavimo keliu.

Visuotiniame susirinkime priimtoje deklaracijoje dėl istorinės architektūros vertybės – J.Basanavičiaus g. 38-ojo namo – atkūrimo ir dėl Kybartų miesto, kaip „Europos vartų“ įvaizdžio, plėtros PKD pabrėžė, jog jaučia pareigą išsakyti tai, kas draugijos nariams yra labai svarbu. Draugija rūpinasi Kybartų istorijos išsaugojimu ir įamžinimu, užsiima šviečiamąja, kultūrine veikla. Tačiau draugijos nariai negali ramūs ir abejingi eiti nelygiomis gatvėmis, matydami apšepusius namus.

Deklaracijoje susirinkimas įpareigoja bei ragina PKD valdybą partnerystės pagrindu su Savivaldybe, Kultūros paveldo departamentu ir kitomis institucijomis atsakingai, nuosekliai ir kryptingai dėti visas pastangas dėl minėto pastato renovavimo ir pasiekti, kad ši architektūros vertybė savo grožiu vėl galėtų džiuginti kybartiečius bei miesto svečius. PKD taip pat kviečia visuomenines Kybartų miesto organizacijas, asmenis, atsakingus už švietimo bei kultūros sklaidą regione, Kybartų seniūnijos bei kitų atsakingų institucijų vadovus bendromis pastangomis siekti, kad Kybartai taptų kultūringu Europos pasienio miestu su ekonomiškai tvirta, dvasinga bendruomene.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono žmonės pasirinko valdžios stabilumą
* Už sudarkytą daugiabučio sieną turės sumokėti Savivaldybė
* Iš „Maisto banko“ reklamos šypsosi vilkaviškietis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Savivaldybės tarybos ir mero rinkimų agitacijos kampanijas?
Buvo įdomiau negu 2015 m.
Vyko korektiška kova.
Perspausta su kritika, kaltinimais.
Rinkimais nesidomėjau.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas