„Santaka“ / Ką mūsų laikraštis rašė rugsėjo 30 dieną

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-09-30 09:51

Dalinkitės:  


Ką mūsų laikraštis rašė rugsėjo 30 dieną

1956 m. „Red­ko­le­gi­jai neeg­zis­tuo­ja lai­kas“

„Spau­da yra pa­ts ašt­riau­sias par­ti­jos gink­las!“ Toks šū­kis puo­šia ra­jo­no Pra­mo­nės kom­bi­na­to sien­laik­raš­tį „Pir­myn“. Ta­čiau sien­laik­raš­tis ryš­kiai nu­to­lęs nuo to, apie ką kal­ba šis tei­sin­gas šū­kis. Ant jo rė­mų vo­rai už­trau­kė sa­vo tink­lus, o teks­tas nu­blu­ko nuo il­go ka­bo­ji­mo.

Sien­laik­raš­tis iš­leis­tas ko­vo mė­ne­sį. Jo red­ko­le­gi­ja yra tos nuo­mo­nės, kad įmo­nės dir­ban­tie­ji iš­ti­sus me­tus ga­li pa­si­ten­kin­ti straips­niu apie Tarp­tau­ti­nę mo­ters die­ną, ži­nu­te, kad ko­vo mė­ne­sį pram­kom­bi­na­te pir­ma­vo karš­to­jo štam­pa­vi­mo ce­chas ir t. t.1967 m. „Pil­viš­kiuo­se mo­ko­si ir tė­vai“

Jau dve­ji me­tai, kai Pil­viš­kių vi­du­ri­nė­je mo­kyk­lo­je vei­kia tė­vų pe­da­go­gi­nis fa­kul­te­tas. Pra­džio­je už­siė­mi­mai bu­vo ve­da­mi ži­bu­rė­lio for­ma. Po­kal­biuo­se prie ka­vos puo­de­lio tė­vai bu­vo su­do­min­ti nag­ri­nė­ja­mais klau­si­mais ir pa­ma­žu pa­tys pra­dė­jo įsi­trauk­ti į fa­kul­te­to veik­lą.

Kai tė­vų su­si­do­mė­ji­mas fa­kul­te­to veik­la ta­po neat­sie­ja­ma jų gy­ve­ni­mo da­li­mi, kai į už­siė­mi­mus re­gu­lia­riai ėmė rink­tis 80–100 tė­vų, po už­siė­mi­mų bu­vo pa­ro­do­ma me­ni­nė sa­vi­veik­li­nin­kų pro­gra­ma. Fa­kul­te­te nag­ri­nė­ja­mos te­mos „Glau­daus tė­vų ir mo­kyk­los ry­šio reikš­mė vai­kų auk­lė­ji­me“, „Mo­kyk­los or­ga­ni­za­ci­jų vaid­muo paaug­lio as­me­ny­bės ug­dy­mui“ ir kt.1971 m. „Ži­nios bu­vo tvir­tos“

Praė­ju­siais moks­lo me­tais mū­sų ra­jo­ne bend­ro­jo la­vi­ni­mo mo­kyk­las bai­gė 350 jau­nuo­lių ir mer­gi­nų. Dau­gu­ma jų įsto­jo į aukš­tą­sias mo­kyk­las, tech­ni­ku­mus. Eg­za­mi­nus lai­kė sėk­min­gai. Pu­sė bu­vu­sių abi­tu­rien­tų įsto­jo į aukš­tą­sias mo­kyk­las iš Vir­ba­lio, Ar­mi­nų, Vil­ka­viš­kio S.Nė­ries vi­du­ri­nių mo­kyk­lų. Šiuo me­tu 137 praė­ju­sių moks­lo me­tų mū­sų ra­jo­no abi­tu­rien­tai sėk­min­gai stu­di­juo­ja res­pub­li­kos aukš­to­sio­se mo­kyk­lo­se ir 76 mo­ko­si tech­ni­ku­muo­se.1978 m. „O jie il­si­si...“

Ne vi­si ūkiai vie­no­dai iš­nau­do­ja su­si­da­riu­sias ga­li­my­bes va­lant der­lių. Štai praė­ju­sį šeš­ta­die­nį žmo­nės kal­bė­jo – pra­si­dė­jo „bo­bų va­sa­ra.“ Sau­lė­ta pa­dan­gė taip ir trau­kė į lau­kus.

Tik kaž­ko­dėl Viš­ty­čio ta­ry­bi­nia­me ūky­je „il­sė­jo­si“ kom­bai­nai. Tie­sa, prieš pie­tus du iš­va­žia­vo į lau­kus, bet, pa­kir­tę va­lan­dą ki­tą, grį­žo į dirb­tu­ves. Sek­ma­die­nį ir vėl ta pa­ti dai­ne­lė... Tuo tar­pu ūky­je li­kę 30 pro­c. ne­nu­kirs­tų ja­vų.

Va­do­vai guo­džia­si, kad vie­tos grū­dams neuž­ten­ka. Šal­tak­rau­jiš­kai skam­ba jų žo­džiai: „Pa­lauk­sim, bus dar tų orų...“1999 m. „Už pie­ną mo­kės sū­riu?“

Da­bar vie­toj pi­ni­gų už pie­ną per­dir­bė­jai siū­lo sa­vo kai­no­mis varš­kės, sū­rių, svies­to, pie­no kon­ser­vų... Jei pie­no su­rin­kė­jai to­kių pro­duk­tų ūki­nin­kui neį­per­ša, su­lau­kia prie­kaiš­tų, kad ne­su­ge­ba dirb­ti.

Kur jūs gir­dė­jot, kad kai­mo mo­te­ris ne­mo­kė­tų su­si­slėg­ti sū­rio ar su­si­muš­ti svies­to? Jai už pie­ną rei­kia pi­ni­gų, kad ga­lė­tų vai­kams ba­tus, są­siu­vi­nius nu­pirk­ti... Ūki­nin­kai ne­su­lau­kia ir ža­dė­tų kom­pen­sa­ci­jų už dy­ze­li­nį ku­rą. Vie­toj kom­pen­sa­ci­jų jis jau ke­lis kar­tus pa­bran­go.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas