„Santaka“ / Valdžios sprendimai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-09-30 09:44

Dalinkitės:  


Valdžios sprendimai

Dangyra APANAVIČIENĖ

Šaltasis karas dėl šilumos kainų su „Litesko“ tęsiasi

Aist­ros dėl ši­lu­mos tie­kė­jų pla­nų smar­kiai pa­di­din­ti šil­dy­mo kai­ną ša­ly­je ver­da jau se­niai. Nuo pat pra­džių UAB „Li­tes­ko“ su­ma­ny­mui ši­lu­mos kai­ną pa­di­din­ti ko­ne treč­da­liu prie­ši­no­si ir mū­sų ra­jo­no val­džia. Šį­kart ra­jo­no Ta­ry­ba ry­žo­si pa­sku­ti­niam žings­niui – nu­spren­dė kreip­tis į teis­mą ir taip ban­dy­ti ap­gin­ti gy­ven­to­jų in­te­re­sus.Patvirtino mažesnę kainą

Ra­jo­no Ta­ry­bos na­riai su­tin­ka, kad ši­lu­mos kai­na ra­jo­ne tu­ri bū­ti pa­di­din­ta, bet tik ne tiek, kiek rei­ka­lau­ja ši­lu­mos tie­kė­jas. Ta­čiau ste­bė­da­mi ki­tų sa­vi­val­dy­bių pa­tir­tį, nu­sta­tant nau­jas ši­lu­mos kai­nas, Sa­vi­val­dy­bės spe­cia­lis­tai įsi­ti­ki­no, kad Vals­ty­bi­nė kai­nų ir ener­ge­ti­kos kont­ro­lės ko­mi­si­ja, ku­ri ta­ria pa­sku­ti­nį žo­dį tvir­ti­nant kai­nas, vi­sais at­ve­jais priė­mė ši­lu­mos tie­kė­jams, o ne sa­vi­val­dy­bėms pa­lan­kes­nius spren­di­mus. To­dėl prieš ke­le­tą mė­ne­sių ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bė nu­spren­dė pa­si­sam­dy­ti ne­prik­lau­so­mą eks­per­tą, kad šis iša­na­li­zuo­tų si­tua­ci­ją ir pa­teik­tų iš­va­das, ar pa­grįs­ta ši­lu­mos tie­kė­jų už­gai­da be­veik treč­da­liu pa­di­din­ti kai­ną.

Rugp­jū­čio mė­ne­sį vy­ku­sia­me ra­jo­no Ta­ry­bos po­sė­dy­je ne­prik­lau­so­mas ener­ge­ti­kos ver­tin­to­jas dr. Vy­gin­tas Se­dzi­kaus­kas skai­čių ir fak­tų kal­ba įro­dė, jog UAB „Li­tes­ko“ sie­kis ši­lu­mos kai­ną nuo šio ru­dens pa­di­din­ti iki 27,66 cen­to už kWh (be PVM), kai lig šiol Vil­ka­viš­kio ra­jo­no gy­ven­to­jai mo­kė­jo 21,72 ct už kWh, yra ne­pag­rįs­tas. Tuo­met eks­per­tas tvir­ti­no, kad įver­ti­nus ener­ge­ti­nių re­sur­sų pa­bran­gi­mą ir ki­tus niuan­sus rea­liau­sia ši­lu­mos kai­na, su ku­ria ga­lė­tų su­tik­ti Sa­vi­val­dy­bė, yra 24,88 ct už kWh. Eks­per­to iš­va­doms ra­jo­no Ta­ry­bos na­riai tuo­met pri­ta­rė ir pa­tei­kė jo siū­lo­mą kai­ną tvir­tin­ti Vals­ty­bi­nei kai­nų ir ener­ge­ti­kos kont­ro­lės ko­mi­si­jai.Nu­ta­rė ne­nu­si­leis­ti

De­ja, kaip ir bu­vo ti­kė­ta­si, ko­mi­si­ja priė­mė ne ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bei, bet UAB „Li­tes­ko“ pa­lan­kų spren­di­mą ir pa­tvir­ti­no di­des­nę, įta­kin­go ši­lu­mos tie­kė­jo pra­šo­mą, kai­ną – 27,66 cen­to už kWh (be PVM).

Su to­kiu spren­di­mu ra­jo­no Ta­ry­bos na­riai nu­spren­dė ne­si­taiks­ty­ti ir nu­ta­rė kreip­tis į teis­mą.

– Jei­gu jau pa­sa­kė­me A, tai pa­sa­ky­ki­me ir B, – penk­ta­die­nį kal­bė­jo po­sė­džiui pir­mi­nin­ka­vęs me­ras Al­gir­das Ba­gu­šins­kas. – Teis­me gin­ti sa­vo gy­ven­to­jų in­te­re­sus yra nu­si­tei­ku­sios ir kai ku­rių ki­tų ša­lies ra­jo­nų sa­vi­val­dy­bės, ta­čiau mū­sų ga­li­my­bės lai­mė­ti yra di­des­nės vien dėl to, kad tu­ri­me eks­per­to iš­va­das bei skai­čius, įro­dan­čius „Li­tes­ko“ pra­šo­mos kai­nos ne­pag­rįs­tu­mą.Pla­no ne­su­de­ri­no

Ra­jo­no Ta­ry­ba penk­ta­die­nį ne­pri­ta­rė ir ki­tam su UAB „Li­tes­ko“ su­si­ju­siam spren­di­mui.

Rugp­jū­čio pa­sku­ti­nė­mis die­no­mis UAB „Li­tes­ko“ fi­lia­lo „Vil­ka­viš­kio ši­lu­ma“ va­do­vai raš­tu krei­pė­si į ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bę dėl šio fi­lia­lo 2008 me­tų in­ves­ti­ci­jų pla­no su­de­ri­ni­mo.

Me­ro po­tvar­kiu su­da­ry­ta ko­mi­si­ja iš­nag­ri­nė­jo mi­nė­tą pla­ną ir nu­sta­tė, kad jis pa­teik­tas ne­si­lai­kant nu­sta­ty­tos tvar­kos. Vie­nas iš pa­grin­di­nių trū­ku­mų yra tai, kad pla­no ren­gė­jai ne­nu­ro­dė in­ves­ti­ci­jų įta­kos pa­slau­gų kai­noms ir ko­ky­bei, iš­lai­dų apim­tims. Taip pat ne­nu­ma­ty­tos lė­šos, bū­ti­nos in­ves­ti­ci­jų pla­nui įgy­ven­din­ti, ne­nu­ro­dy­ta tur­to, į ku­rį pla­nuo­ja­mos in­ves­ti­ci­jos, eko­no­mi­nio ir fi­zi­nio gy­va­vi­mo truk­mė ir kt. Vi­sas šias pa­sta­bas ko­mi­si­ja pa­tei­kė pla­no ren­gė­jams.

De­ja, į nu­ro­dy­tas pa­sta­bas bei pa­siū­ly­mus UAB „Li­tes­ko“ nesu­rea­ga­vo.

– „Li­tes­ko“ bend­ro­vė su Sa­vi­val­dy­be ne­si­skai­to ir, at­ro­do, ne­si­skai­tys, to­dėl pri­ta­riu siū­ly­mui ne­de­rin­ti pa­teik­to In­ves­ti­ci­jų pla­no, – po­sė­dy­je kal­bė­jo mi­nė­tos ko­mi­si­jos at­sto­vas, ra­jo­no Ta­ry­bos na­rys Val­das Ka­mai­tis.

Vi­si ra­jo­no Ta­ry­bos na­riai tam pri­ta­rė ir pa­kė­lė ran­kas už spren­di­mą ne­de­rin­ti UAB „Li­tes­ko“ fi­lia­lo „Vil­ka­viš­kio ši­lu­ma“ 2008 me­tų in­ves­ti­ci­jų pla­no.

Kol ši­lu­mos tie­ki­mo įmo­nė šio pla­no ne­su­de­rins su Sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba, tol ne­ga­lės pra­dė­ti in­ves­tuo­ti.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas