„Santaka“ / Valdžios sprendimai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-09-30 09:44

Dalinkitės:  


Valdžios sprendimai

Dangyra APANAVIČIENĖ

Šaltasis karas dėl šilumos kainų su „Litesko“ tęsiasi

Aist­ros dėl ši­lu­mos tie­kė­jų pla­nų smar­kiai pa­di­din­ti šil­dy­mo kai­ną ša­ly­je ver­da jau se­niai. Nuo pat pra­džių UAB „Li­tes­ko“ su­ma­ny­mui ši­lu­mos kai­ną pa­di­din­ti ko­ne treč­da­liu prie­ši­no­si ir mū­sų ra­jo­no val­džia. Šį­kart ra­jo­no Ta­ry­ba ry­žo­si pa­sku­ti­niam žings­niui – nu­spren­dė kreip­tis į teis­mą ir taip ban­dy­ti ap­gin­ti gy­ven­to­jų in­te­re­sus.Patvirtino mažesnę kainą

Ra­jo­no Ta­ry­bos na­riai su­tin­ka, kad ši­lu­mos kai­na ra­jo­ne tu­ri bū­ti pa­di­din­ta, bet tik ne tiek, kiek rei­ka­lau­ja ši­lu­mos tie­kė­jas. Ta­čiau ste­bė­da­mi ki­tų sa­vi­val­dy­bių pa­tir­tį, nu­sta­tant nau­jas ši­lu­mos kai­nas, Sa­vi­val­dy­bės spe­cia­lis­tai įsi­ti­ki­no, kad Vals­ty­bi­nė kai­nų ir ener­ge­ti­kos kont­ro­lės ko­mi­si­ja, ku­ri ta­ria pa­sku­ti­nį žo­dį tvir­ti­nant kai­nas, vi­sais at­ve­jais priė­mė ši­lu­mos tie­kė­jams, o ne sa­vi­val­dy­bėms pa­lan­kes­nius spren­di­mus. To­dėl prieš ke­le­tą mė­ne­sių ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bė nu­spren­dė pa­si­sam­dy­ti ne­prik­lau­so­mą eks­per­tą, kad šis iša­na­li­zuo­tų si­tua­ci­ją ir pa­teik­tų iš­va­das, ar pa­grįs­ta ši­lu­mos tie­kė­jų už­gai­da be­veik treč­da­liu pa­di­din­ti kai­ną.

Rugp­jū­čio mė­ne­sį vy­ku­sia­me ra­jo­no Ta­ry­bos po­sė­dy­je ne­prik­lau­so­mas ener­ge­ti­kos ver­tin­to­jas dr. Vy­gin­tas Se­dzi­kaus­kas skai­čių ir fak­tų kal­ba įro­dė, jog UAB „Li­tes­ko“ sie­kis ši­lu­mos kai­ną nuo šio ru­dens pa­di­din­ti iki 27,66 cen­to už kWh (be PVM), kai lig šiol Vil­ka­viš­kio ra­jo­no gy­ven­to­jai mo­kė­jo 21,72 ct už kWh, yra ne­pag­rįs­tas. Tuo­met eks­per­tas tvir­ti­no, kad įver­ti­nus ener­ge­ti­nių re­sur­sų pa­bran­gi­mą ir ki­tus niuan­sus rea­liau­sia ši­lu­mos kai­na, su ku­ria ga­lė­tų su­tik­ti Sa­vi­val­dy­bė, yra 24,88 ct už kWh. Eks­per­to iš­va­doms ra­jo­no Ta­ry­bos na­riai tuo­met pri­ta­rė ir pa­tei­kė jo siū­lo­mą kai­ną tvir­tin­ti Vals­ty­bi­nei kai­nų ir ener­ge­ti­kos kont­ro­lės ko­mi­si­jai.Nu­ta­rė ne­nu­si­leis­ti

De­ja, kaip ir bu­vo ti­kė­ta­si, ko­mi­si­ja priė­mė ne ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bei, bet UAB „Li­tes­ko“ pa­lan­kų spren­di­mą ir pa­tvir­ti­no di­des­nę, įta­kin­go ši­lu­mos tie­kė­jo pra­šo­mą, kai­ną – 27,66 cen­to už kWh (be PVM).

Su to­kiu spren­di­mu ra­jo­no Ta­ry­bos na­riai nu­spren­dė ne­si­taiks­ty­ti ir nu­ta­rė kreip­tis į teis­mą.

– Jei­gu jau pa­sa­kė­me A, tai pa­sa­ky­ki­me ir B, – penk­ta­die­nį kal­bė­jo po­sė­džiui pir­mi­nin­ka­vęs me­ras Al­gir­das Ba­gu­šins­kas. – Teis­me gin­ti sa­vo gy­ven­to­jų in­te­re­sus yra nu­si­tei­ku­sios ir kai ku­rių ki­tų ša­lies ra­jo­nų sa­vi­val­dy­bės, ta­čiau mū­sų ga­li­my­bės lai­mė­ti yra di­des­nės vien dėl to, kad tu­ri­me eks­per­to iš­va­das bei skai­čius, įro­dan­čius „Li­tes­ko“ pra­šo­mos kai­nos ne­pag­rįs­tu­mą.Pla­no ne­su­de­ri­no

Ra­jo­no Ta­ry­ba penk­ta­die­nį ne­pri­ta­rė ir ki­tam su UAB „Li­tes­ko“ su­si­ju­siam spren­di­mui.

Rugp­jū­čio pa­sku­ti­nė­mis die­no­mis UAB „Li­tes­ko“ fi­lia­lo „Vil­ka­viš­kio ši­lu­ma“ va­do­vai raš­tu krei­pė­si į ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bę dėl šio fi­lia­lo 2008 me­tų in­ves­ti­ci­jų pla­no su­de­ri­ni­mo.

Me­ro po­tvar­kiu su­da­ry­ta ko­mi­si­ja iš­nag­ri­nė­jo mi­nė­tą pla­ną ir nu­sta­tė, kad jis pa­teik­tas ne­si­lai­kant nu­sta­ty­tos tvar­kos. Vie­nas iš pa­grin­di­nių trū­ku­mų yra tai, kad pla­no ren­gė­jai ne­nu­ro­dė in­ves­ti­ci­jų įta­kos pa­slau­gų kai­noms ir ko­ky­bei, iš­lai­dų apim­tims. Taip pat ne­nu­ma­ty­tos lė­šos, bū­ti­nos in­ves­ti­ci­jų pla­nui įgy­ven­din­ti, ne­nu­ro­dy­ta tur­to, į ku­rį pla­nuo­ja­mos in­ves­ti­ci­jos, eko­no­mi­nio ir fi­zi­nio gy­va­vi­mo truk­mė ir kt. Vi­sas šias pa­sta­bas ko­mi­si­ja pa­tei­kė pla­no ren­gė­jams.

De­ja, į nu­ro­dy­tas pa­sta­bas bei pa­siū­ly­mus UAB „Li­tes­ko“ nesu­rea­ga­vo.

– „Li­tes­ko“ bend­ro­vė su Sa­vi­val­dy­be ne­si­skai­to ir, at­ro­do, ne­si­skai­tys, to­dėl pri­ta­riu siū­ly­mui ne­de­rin­ti pa­teik­to In­ves­ti­ci­jų pla­no, – po­sė­dy­je kal­bė­jo mi­nė­tos ko­mi­si­jos at­sto­vas, ra­jo­no Ta­ry­bos na­rys Val­das Ka­mai­tis.

Vi­si ra­jo­no Ta­ry­bos na­riai tam pri­ta­rė ir pa­kė­lė ran­kas už spren­di­mą ne­de­rin­ti UAB „Li­tes­ko“ fi­lia­lo „Vil­ka­viš­kio ši­lu­ma“ 2008 me­tų in­ves­ti­ci­jų pla­no.

Kol ši­lu­mos tie­ki­mo įmo­nė šio pla­no ne­su­de­rins su Sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba, tol ne­ga­lės pra­dė­ti in­ves­tuo­ti.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas