„Santaka“ / Ministras atvyko netikėtai ir be palydos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Išvalo lietaus nubėgimo sistemas Jūsų namuose ar sodyboje. Atlieka smulkų lietaus nutekėjimo sistemų remontą. Ruoškitės rudens darganoms vasarą. Tel. 8 622 30 435.
Galioja iki: 2019-06-29 13:01:01

Parduoda gyvenamąjį namą Šiaurės g. 15, Vilkaviškyje (2000 m. pastatytas, yra 12 a žemės, ūkinis pastatas, 3 garažai). Tel. 8 662 02 402.
Galioja iki: 2019-06-30 16:06:24

Skubiai parduoda LAND ROVER FREELANDER (1999 m. 12 mėn., 2 l, dyzelis, su variklio defektu, 550 Eur). Tel. 8 641 68 516.
Galioja iki: 2019-07-05 11:38:02Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-09-30 08:36

Dalinkitės:  


Teismo pirmininkas A.Antanaitis (kairėje) aprodė teisingumo ministrui P.Baguškai teismo posėdžių sales ir kabinetus.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Ministras atvyko netikėtai ir be palydos

Eglė KVIESULAITIENĖ

Ket­vir­ta­die­nį į Vil­ka­viš­kio ra­jo­ną ne­ti­kė­tai at­vy­kęs tei­sin­gu­mo mi­nist­ras lan­kė­si Ky­bar­tų pa­tai­sos na­muo­se, abie­juo­se Vil­ka­viš­kio no­ta­rų biu­ruo­se, ant­sto­lio kon­to­ro­je, teis­me, Pa­tai­sos ins­pek­ci­jo­je.

Tei­sin­gu­mo mi­nist­ras Pet­ras Ba­guš­ka daž­nai mėgs­ta lan­ky­ti jo va­do­vau­ja­mai mi­nis­te­ri­jai pa­val­džias įstai­gas. Kaip ir ki­tur, į mū­sų ra­jo­ną tei­sin­gu­mo mi­nist­ras at­vy­ko taip pat iš anks­to apie tai ne­pra­ne­šęs, tad vie­ti­nių tei­sė­sau­gos ins­ti­tu­ci­jų dar­buo­to­jų lau­kė di­de­lis ne­ti­kė­tu­mas. Tik su vai­ruo­to­ju at­vy­kęs aukš­tas pa­rei­gū­nas jo­kios ra­jo­no at­sto­vų pa­ly­dos ne­pra­šė, o pa­ts lan­kė Tei­sin­gu­mo mi­nis­te­ri­jai pa­val­džias įstai­gas.

Be­ne il­giau­siai mi­nist­ras vie­šė­jo Ky­bar­tų pa­tai­sos na­muo­se. Ši įstai­ga, kaip ir jo lan­ky­ti no­ta­ria­tai, teis­mas, ant­sto­lio kon­to­ra, mi­nist­rui pa­li­ko ge­rą įspū­dį. Vil­ka­viš­kie­čiai tei­si­nin­kai, jo nuo­mo­ne, įsi­ren­gę pa­kan­ka­mai ge­ras ir rei­ka­la­vi­mus ati­tin­kan­čias pa­tal­pas, dėl mū­sų ra­jo­no no­ta­rų ar ant­sto­lio dar­bo mi­nis­te­ri­ja be­veik ne­gau­na nu­si­skun­di­mų.

Mi­nist­ras ža­dė­jo pa­si­rū­pin­ti, kad Ky­bar­tų pa­tai­sos na­mai kuo grei­čiau gau­tų fi­nan­sa­vi­mą ir bū­tų pa­baig­ti įreng­ti. Mat ne­si­bai­gian­čios sta­ty­bos ke­lia grės­mę įstai­gos ap­sau­gai. Mi­nist­ras pri­si­mi­nė at­ve­jį, kai iš pa­tai­sos na­mų, pa­si­nau­do­jęs dėl sta­ty­bų at­si­ra­du­sio­mis ap­sau­gos spra­go­mis, bu­vo pa­spru­kęs nu­teis­ta­sis.

Mi­nist­ro ne­ten­ki­na ir Ky­bar­tų pa­tai­sos na­mų dar­buo­to­jų dar­bo są­ly­gos. Pa­ly­gi­nus su nu­teis­tie­siems su­da­ry­to­mis gy­ve­ni­mo ir bui­ties są­ly­go­mis, dar­buo­to­jai – tar­si „naš­lai­čiai“. Nors apie tai kal­ba­ma jau nuo pat įstai­gos ati­da­ry­mo po re­konst­ruk­ci­jos die­nos, rei­ka­lai vis dar ne­pa­ju­dė­jo. Mi­nist­ras pa­ža­dė­jo pa­si­rū­pin­ti, kad pi­ni­gų pri­žiū­rė­to­jų bei ki­tų dar­buo­to­jų dar­bo są­ly­gų ge­ri­ni­mui bū­tų su­ras­ta dar šie­met.

Ap­lan­kęs Vil­ka­viš­kio ra­jo­no apy­lin­kės teis­mą P.Ba­guš­ka pa­si­džiau­gė ne­blo­gai at­ro­dan­čiu ir pa­kan­ka­mai erd­viu pa­sta­tu. Vil­ka­viš­kio tei­sė­jai ir jų pa­dė­jė­jai bei sek­re­to­rės tu­ri po at­ski­rą ka­bi­ne­tą. Teismo posėdžių salių yra taip pat pa­kan­ka­mai – jų tiek pat, kiek tei­sė­jų eta­tų. Ži­no­ma, kai ku­rioms rei­kė­tų re­mon­to ar net re­konst­ruk­ci­jos – pa­vyz­džiui, įreng­ti ven­ti­lia­ci­jos sis­te­mas, ta­čiau dar­bo są­ly­gos, pa­ly­gin­ti su kai ku­rių ki­tų apy­lin­kių teis­mais, pa­kan­ka­mai ge­ros.

P.Baguška patarė posėdžių salėms parūpinti naujus baldus, o vietoj grotų pagal naujus reikalavimus įrengti stiklinę sienelę.

Mi­nist­ras nu­si­ste­bė­jo, kad vil­ka­viš­kie­čiai ne­si­krei­pė į mi­nis­te­ri­ją dėl lė­šų, ku­rių rei­kė­tų rū­sio pa­tal­poms su­tvar­ky­ti. Ten įreng­ti teis­mo by­lų ar­chy­vai, o pa­tal­pos – gan drėg­nos, be ven­ti­lia­ci­jos, tai ga­li pa­kenk­ti svar­biems do­ku­men­tams.

Teis­mo pir­mi­nin­kas Al­bi­nas An­ta­nai­tis į mi­nist­rą krei­pė­si pra­šy­da­mas skir­ti kaž­ka­da „pa­si­sko­lin­tą“, bet taip ir ne­grą­žin­tą šeš­tą­jį tei­sė­jo eta­tą. Se­niau Vil­ka­viš­kio ra­jo­no apy­lin­kės teis­me dir­bo še­ši tei­sė­jai, vė­liau li­ko tik pen­ki eta­tai. Da­bar dar­bo apim­tys taip išau­gu­sios, kad tei­sė­jams ten­ka by­las ne­štis į na­mus, nes dar­bo lai­ku su­si­pa­žin­ti su me­džia­ga jie ne­be­sus­pė­ja.

Ants­to­liui Algimantui Ma­liu­ke­vi­čiui mi­nist­ras pa­ta­rė gal­vo­ti apie dar­bo per­spek­ty­vą, mat šios sri­ties tei­si­nin­kų dar­bo apim­tys ma­žė­ja, o atei­ty­je ga­li iš­vis lik­ti mi­ni­ma­lios.

Taip pat pa­siū­ly­ta gal­vo­ti apie nau­jas pa­tal­pas, nes teis­me ke­lis ka­bi­ne­tus nuo­mo­jan­čio ant­sto­lio nuo­mos su­tar­tis bai­gia­si jau ne­tru­kus. O teis­mui ple­čian­tis, jo dar­buo­to­jams rei­kės dau­giau pa­tal­pų.

Tei­sin­gu­mo mi­nist­ras nuo­lat lan­ky­da­ma­sis mies­tų ir ra­jo­nų sa­vi­val­dy­bių tei­si­nė­se ins­ti­tu­ci­jo­se sa­kė ti­kįs, kad tik abi­pu­sis bend­ra­dar­bia­vi­mas ga­li ga­ran­tuo­ti ko­ky­biš­ką, efek­ty­vų ir tin­ka­mą šių ins­ti­tu­ci­jų dar­bą. To­dėl pra­šė ne­nus­teb­ti, jei vėl ka­da ne­ti­kė­tai iš­vy­si­me jį vaikš­tan­tį mū­sų mies­to gat­vė­mis.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškio laiškininkai persėdo ant elektrinių dviračių
* Už paviršinių nuotekų tvarkymą mokės tik įmonės
* „Į depresiją žiūrime pro pirštus, kol ji neužsuka į mūsų kiemą“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar mokate plaukti?
Taip, puikiai.
Plaukiu prastai.
Mokausi.
Nemoku.Kalbos patarimai

Praeitais ar praėjusiais metais?
Taisyklingi bei vartotini abu variantai: praėjusiais metais ir praeitais metais, praėjusią savaitę ir praeitą savaitę.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas