„Santaka“ / Suvalkijos nacionalinio parko steigimas pristabdytas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-09-26 15:59

Dalinkitės:  


Kol neparengti lankstesni įstatymai, Vištyčio pakrantės priklauso ne nacionaliniam, o regioniniam parkui.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Suvalkijos nacionalinio parko steigimas pristabdytas

Eglė MIČIULIENĖ

Pa­si­bai­gus vie­šo svars­ty­mo pro­ce­dū­rai dėl Su­val­ki­jos na­cio­na­li­nio par­ko stei­gi­mo do­ku­men­tų ren­gi­mo, bu­vo su­šauk­tas po­sė­dis, ku­ria­me si­tua­ci­ją ap­ta­rė Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jos spe­cia­lis­tai ir par­ko pla­na­vi­mo do­ku­men­tų ren­gė­jai.

Po­sė­džio me­tu nu­spręs­ta, kad „kol nė­ra tin­ka­mos ba­zės, ku­ri leis­tų lanks­čiau tai­ky­ti na­cio­na­li­niam par­kui ke­lia­mų rei­ka­la­vi­mų įgy­ven­di­ni­mą, su­stab­dy­ti Su­val­ki­jos na­cio­na­li­nio par­ko stei­gi­mo pro­ce­są. Bend­ruo­siuo­se pla­nuo­se tu­rė­tų bū­ti žy­mi­ma per­spek­ty­vi­nė na­cio­na­li­nio par­ko te­ri­to­ri­ja“.

Spau­do­je jau bu­vo ra­šy­ta, jog Su­val­ki­jos na­cio­na­li­nio par­ko įkū­ri­mo ini­cia­to­riai rugp­jū­čio mė­ne­sį ren­gė vie­šus su­si­ti­ki­mus su Viš­ty­čio, taip pat Ša­kių bei Liu­ba­vo gy­ven­to­jais. Ne­ma­žai žmo­nių iš­sa­kė nei­gia­mą nuo­mo­nę: dau­ge­lis gy­ven­to­jų skep­tiš­kai žiū­ri į dar vie­no ad­mi­nist­ra­ci­nio vie­ne­to stei­gi­mą, ku­rio griež­ti reg­la­men­tai, žmo­nių nuo­mo­ne, su­da­ry­tų įvai­rių kliū­čių že­mės ūkio veik­lai, ri­bo­tų sta­ty­bas, miš­kų kir­ti­mą (pa­gal Miš­kų įsta­ty­mą IV gru­pės miš­kuo­se ne­bū­tų ga­li­mi ply­ni miš­kų kir­ti­mai).

Ne­ma­žai gy­ven­to­jų nuo­mo­nių, prieš­ta­rau­jan­čių na­cio­na­li­nio par­ko kū­ri­mui, iš­girs­ta Viš­ty­ty­je, nors šio­je vie­to­vė­je ir taip yra re­gio­ni­nio par­ko te­ri­to­ri­ja, to­dėl jau ga­lio­ja įvai­rūs sau­go­mų te­ri­to­ri­jų rei­ka­la­vi­mai ir jie keis­tų­si ma­žai. Ta­čiau ten gy­ve­nan­tys žmo­nės pik­ti­na­si jau da­bar tu­rin­tys pe­rei­ti įvai­rias biu­rok­ra­ti­nes kliū­tis vien no­rė­da­mi pa­si­keis­ti na­mų sto­gą ar per­da­žy­ti sie­nas no­ri­ma spal­va, to­dėl bi­jo, kad drau­di­mų dar pa­dau­gės.

Na­cio­na­li­niam par­kui do­ku­men­tus ren­gu­sio Vals­ty­bi­nio že­mėt­var­kos ins­ti­tu­to Kraš­tot­var­kos ir te­ri­to­ri­jų pla­na­vi­mo sky­riaus vir­ši­nin­kė Ri­ta Pal­čiaus­kai­tė tei­gė, jog daž­nai žmo­nių nuo­mo­nė nie­kuo ne­pag­rįs­ta. „Dau­gu­ma susitikimuose net ne­pa­tei­kė jo­kių ar­gu­men­tų – tie­siog yra su­si­for­ma­vu­si nei­gia­ma nuo­sta­ta prieš sau­go­mą te­ri­to­ri­ją“, – sa­kė Že­mėt­var­kos ins­ti­tu­to at­sto­vė.

Bū­si­mo­jo par­ko te­ri­to­ri­jai nu­ma­ty­to­se že­mė­se nuo­sa­vy­bės tu­rin­tiems gy­ven­to­jams rugp­jū­čio mė­ne­sį bu­vo iš­siun­ti­nė­tos an­ke­tos. Iš 2737 iš­siųs­tų laiš­kų do­ku­men­tų ren­gė­jams grį­žo 622 nei­gia­mi at­sa­ky­mai. Pen­ki žmo­nės pa­si­sa­kė už par­ko kū­ri­mą, 2110 že­mės sa­vi­nin­kų sa­vo nuo­mo­nės ap­skri­tai neiš­sa­kė.

„Da­bar bus ko­re­guo­ja­ma tei­si­nė ba­zė. Kai bus lanks­tes­ni ap­ri­bo­ji­mai, gal­būt pa­si­keis žmo­nių nuo­mo­nė ir po­zi­ci­ja dėl na­cio­na­li­nio par­ko kū­ri­mo. Kaž­kiek ban­dy­si­me pa­ko­re­guo­ti ir da­bar nu­ma­ty­tas par­ko ri­bas. Gal­būt, at­si­žvelg­da­mi į gau­tus pa­siū­ly­mus, la­bai prie­šiš­kai nu­si­tei­ku­sių gy­ven­to­jų že­mes kiek įma­no­ma steng­si­mės apei­ti“, – sa­kė R.Pal­čiaus­kai­tė.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas