„Santaka“ / „Polonezų kelias“ pasiekė ir Paežerių dvaro rūmus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-09-25 08:44

Dalinkitės:  


Ivą Zaluskį (dešinėje) į Vilkaviškį atlydėjo Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas.

Antano VABALO nuotr.


„Polonezų kelias“ pasiekė ir Paežerių dvaro rūmus

Praė­ju­sį ket­vir­ta­die­nį Pae­že­rių dva­ro rū­mų sa­lė­se skam­bė­jo M.K.Ogins­kio po­lo­ne­zai. Jie tar­si pra­dė­jo kla­si­ki­nės mu­zi­kos va­ka­rus, ku­rie vyks­ta Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) re­gio­ni­nia­me kul­tū­ros cent­re. Spa­lio 7 d. čia kon­cer­tuos Lie­tu­vos na­cio­na­li­nės pre­mi­jos lau­rea­tas – M.K.Čiur­lio­nio sty­gi­nių kvar­te­tas.

Pae­že­rių dva­ro rū­mų sa­lė­se sun­kai til­po žmo­nės, su­si­rin­kę pa­si­klau­sy­ti M.K.Ogins­kio mu­zi­kos, jo gar­sio­jo po­lo­ne­zo „At­sis­vei­ki­ni­mas su Tė­vy­ne“, at­lie­ka­mo kom­po­zi­to­riaus pro­vai­kai­čio, taip pat kom­po­zi­to­riaus Ivo Za­lus­kio. Sve­čio iš Ang­li­jos vieš­na­gė Vil­ka­viš­ky­je ne­bu­vo at­si­tik­ti­nė. Gar­sio­sios Ogins­kių gi­mi­nės is­to­ri­ja su­si­ju­si ir su mū­sų kraš­tu, ir su Pae­že­rių dva­ro rū­mais. Tas są­sa­jas su­si­rin­ku­sie­siems trum­pai pri­mi­nė Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jaus di­rek­to­rius An­ta­nas Ži­lins­kas, iš­sa­mes­nių ži­nių apie M.K.Ogins­kio gy­ve­ni­mą ir kū­ry­bą pa­tei­kė Rie­ta­vo Ogins­kių kul­tū­ros is­to­ri­jos mu­zie­jaus di­rek­to­rius Vy­tas Rut­kaus­kas.

Šis mu­zie­jus 2005 me­tais pra­dė­jo M.K.Ogins­kio 250-ųjų gi­mi­mo me­ti­nių (2015 m.) pa­mi­nė­ji­mo pro­gra­mą. Jo­je – ir švie­čia­mie­ji kon­cer­ti­niai ren­gi­niai. Šį ru­de­nį jau tre­čią kar­tą Lie­tu­vo­je vie­šin­tis kom­po­zi­to­riaus gi­mi­nai­tis Ivas Za­lus­kis tę­sia pro­gra­mą „M.K.Ogins­kio po­lo­ne­zų ke­lias“. Šis ke­lias at­li­kė­ją su žmo­na Lor­na at­ve­dė ir į Vil­ka­viš­kį.

Sve­čias at­li­ko ne tik M.K.Ogins­kio po­lo­ne­zus – se­nu­tė­liu Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) re­gio­ni­nio kul­tū­ros cent­ro pia­ni­nu jis skam­bi­no ir mar­šus, ir ma­zur­kas, ap­gai­les­tau­da­mas, kad inst­ru­men­to ga­li­my­bės ne­lei­džia at­skleis­ti vi­so M.K.Ogins­kio mu­zi­kos gro­žio ir imp­ro­vi­zuo­ti. Tai bu­vo dings­tis pri­si­min­ti va­sa­rą Pae­že­rių dva­ro kla­si­ki­nės mu­zi­kos fes­ti­va­lio pra­dė­tą ak­ci­ją „Nau­jas for­te­pi­jo­nas“, ku­ri kvie­tė au­ko­ti lė­šų nau­jam inst­ru­men­tui įsi­gy­ti. Vie­no­je iš dva­ro rū­mų sa­lių au­kų dė­žu­tė da­bar vi­suo­met sto­vi įvai­rių ren­gi­nių me­tu. Po­ra šim­tų li­tų bū­si­mo for­te­pi­jo­no iž­das pa­si­pil­dė ir po šio kon­cer­to.

Ir kon­cer­tas, ir įtai­gus Rie­ta­vo mu­zie­jaus di­rek­to­riaus pa­sa­ko­ji­mas, paį­vai­rin­tas skaid­rė­mis, gau­siai su­si­rin­ku­siems vil­ka­viš­kie­čiams su­tei­kė ga­li­my­bę pla­čiau su­si­pa­žin­ti su daug Lie­tu­vai nu­si­pel­niu­sia Ogins­kių gi­mi­ne. Jos at­sto­vai mu­zi­ki­nes tra­di­ci­jas tę­sia štai jau dau­giau kaip po­rą šim­tų me­tų.

Po ren­gi­nio dau­ge­lis vil­ka­viš­kie­čių įsi­gi­jo kom­pak­ti­nius dis­kus su M.K.Ogins­kio kū­ri­niais, pir­ko lei­di­nių, skir­tų kom­po­zi­to­riaus 250-osioms gi­mi­mo me­ti­nėms. Ypač po­pu­lia­rūs bu­vo M.K.Ogins­kio „Priesakai sū­nui“, ku­riuos jis pa­ra­šė keturiolikmečiui sūnui Irenėjui, išvykstančiam studijuoti į Italiją.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Ar vartotinas pavadinimas „kajeno pipirai“?
Tai ne pipirai, o paprikos. Vartotinas pavadinimas yra Kajeno paprikos. Ši prieskoninė daržovė pavadinimą gavo pagal Kajeno vietovę ( Cayenne ), esančią Prancūzijos Gvianoje.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas