„Santaka“ / Geradarys ir toliau padės daugiavaikėms šeimoms

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13

Buhalterė ieško papildomo darbo. Tvarko įmonių, ūkininkų buhalteriją. Tel. 8 678 70 201.
Galioja iki: 2019-05-31 16:30:41

3 greta esančius sodus „Pasagos“ bendrijoje. Bendras plotas 12 a. Tel. 8 637 22 279.
Galioja iki: 2019-06-01 15:31:53Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-09-25 08:32

Dalinkitės:  


Ap­lan­kęs pa­ra­mos rei­ka­lin­gas dau­gia­vai­kes šei­mas, Ger­har­das J.Car­las si­tua­ci­ją (pirmas iš kairės) vi­sa­da ap­ta­ria su Sa­vi­val­dy­bės, se­niū­ni­jos at­sto­vais.

Autorės nuotr.


Geradarys ir toliau padės daugiavaikėms šeimoms

Birutė NENĖNIENĖ

Praei­tą sa­vai­tę Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ty­je lan­kė­si pa­gal­bos dau­gia­vai­kėms šei­moms ini­cia­to­rius, VšĮ „Solidarity“ ge­ne­ra­li­nis di­rek­to­rius Ger­har­das J.Car­las. Su ly­din­čiai­siais ap­skri­ties ir ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės at­sto­vais sve­čias penk­ta­die­nį ap­lan­kė dvi mū­sų ra­jo­no dau­gia­vai­kes šei­mas.

Pas­ta­ruo­ju me­tu taip su­si­klos­tė, kad iš pa­ra­mai teik­ti pa­siū­ly­tų ra­jo­no dau­gia­vai­kių šei­mų ge­ra­da­rys yra pa­si­rin­kęs Klau­su­čių se­niū­ni­jo­je gy­ve­nan­čias gau­sias šei­mas. Į jas pa­ly­dė­jo se­niū­nė G.Skys­ti­mie­nė ir so­cia­li­nė dar­buo­to­ja V.Sto­nie­nė.

Anks­tes­niais me­tais G.J.Car­las nu­pir­ko na­mą dau­gia­vai­kei šei­mai taip pat iš Klau­su­čių se­niū­ni­jos.

Jau ant­rus me­tus pa­gal­bos tei­ki­mo tiks­lais lan­ko­ma­si Lo­re­tos Oren­tie­nės šei­mo­je. Per tą lai­ką šios dau­gia­vai­kės šei­mos na­mai ne­pap­ras­tai pa­si­kei­tė tiek vi­du­je, tiek iš išo­rės. Ge­ra­da­rys jų re­mon­tui sky­rė ne­ma­žai lė­šų, be to, pri­si­dė­jo vers­li­nin­kas G.Pleč­kai­tis. No­riai sa­vo nau­juo­sius na­mus tvar­ko mo­te­riš­kės vy­ras ir vy­res­nie­ji vai­kai, to­dėl aki­vaiz­džiai kei­čia­si ir ap­lin­ka. Per tą lai­ką, kai rū­pi­na­ma­si ge­res­niu šios šei­mos vai­kų gy­ve­ni­mu, ji pra­tur­tė­jo dar vie­na, vie­nuo­lik­ta, at­ža­lė­le.

Praė­ju­sią sa­vai­tę ap­lan­kius šią šei­mą paaiš­kė­jo, ko­kie dar rei­ka­lin­gi dar­bai bei pa­ra­ma, kad vai­kai ra­miai ga­lė­tų žie­mo­ti šil­tuo­se na­muo­se.

Įver­ti­nęs šei­mos ro­do­mas pa­stan­gas ir ga­li­my­bes, pa­si­ta­ręs su se­niū­ni­jos ir Sa­vi­val­dy­bės at­sto­vais, G.J.Car­las nu­spren­dė dar kar­tą ap­lan­ky­ti Lo­re­tos šei­mą, o at­si­svei­ki­ni­mą, per kurį tra­di­ciškai įteikiama Bib­li­ja, nu­kel­ti į pa­va­sa­rį.

Bu­vo ap­lan­ky­ta ir Ka­tau­čiz­nos kai­me gy­ve­nan­ti Ing­ri­dos Kli­ma­vi­čiū­tės šei­ma. Še­šių ne­di­de­lių mer­gai­čių tė­vai tvar­kin­gai įsi­kū­rę ne­di­de­lia­me Sa­vi­val­dy­bės nuo­mo­ja­ma­me būs­te. Ta­čiau šiuo­kart ge­ra­da­rio ap­si­lan­ky­mas ap­si­ri­bo­jo tik pa­žin­ti­mi su pa­dė­ti­mi ir „sva­jo­nių sodybos“ Žy­nių kai­me ap­žiū­rė­ji­mu. Na­mo, ku­rį ga­li­ma bū­tų nu­pirk­ti šiai šei­mai, sa­vi­nin­kai dar tu­ri su­tvar­ky­ti kai ku­riuos nuo­sa­vy­bės do­ku­men­tus, to­dėl rei­ka­lai dau­gia­vai­kės šei­mos nau­dai ga­li pa­si­stū­mė­ti tik ki­tų me­tų pra­džio­je.

G.J.Car­las į ap­skri­tį ir mū­sų ra­jo­ną šie­met ža­dė­jo at­va­žiuo­ti dar kar­tą, lapk­ri­čio pa­bai­go­je.

Šį kar­tą G.J.Car­lą ly­dė­jo ver­tė­ja Ri­ta Lau­ri­na­vi­čie­nė, su ku­ria vo­kie­tis bend­ra­dar­biau­ti pra­dė­jo prieš ke­tu­rio­li­ka me­tų, kai bu­vo pra­dė­ta teik­ti pa­ra­ma dau­gia­vai­kėms Lie­tu­vos šei­moms.

Pak­laus­tas, ar dar ne­nu­si­vy­lė sa­vo lab­da­ros veik­la, G.J.Car­las bu­vo at­vi­ras – jis ti­kė­ję­sis dau­giau pa­ra­mos iš vie­tos vers­li­nin­kų, kai me­tų pra­džio­je ban­dė už­megz­ti ry­šį ir įtrauk­ti juos į šią veik­lą. Ir tai ge­rai, kad ap­skri­ty­je at­si­ra­do nors du vers­li­nin­kai, su­ti­kę pa­si­da­ly­ti rū­pes­čiu ir pa­ge­rin­ti dau­gia­vai­kių šei­mų gy­ve­ni­mo są­ly­gas.

Pa­sak ge­ra­da­rio, di­džio­sios vers­lo įmo­nės ma­žai suin­te­re­suo­tos ko­vo­ti su skur­du. Ap­mau­du dėl to, kad jis, už­sie­nie­tis, be­veik pen­kio­li­ka me­tų dir­ba šio­je sri­ty­je, o vie­ti­niai žmo­nės šios pro­ble­mos spręs­ti ne­sii­ma.

Ta­čiau kad ir kaip bū­tų su­dė­tin­ga, G.J.Car­las ir to­liau nu­si­tei­kęs pa­dė­ti at­si­sto­ti ant ko­jų toms dau­gia­vai­kėms šei­moms, ku­rioms sun­ku iš kur nors ki­tur su­lauk­ti rea­lios pa­gal­bos.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Mūsų balsai ir premija – „Purpurinio vakaro“ autorei
* Dovanotomis gėlėmis pasipuošė ne tik Vilkaviškis
* Dėl šalnų prognozuojamos aukštesnės vaisių ir uogų kainos
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kas Jums svarbiausia darbovietėje?
Kolektyvo mikroklimatas.
Aiškios atsakomybės.
Įmonės patikimumas.
Karjeros galimybės.
Atlygis ir finansinis skatinimas.Kalbos patarimai

Ar vartotinas veiksmažodis „įdabartinti“?
Taip, naujadaras įdabartinti vartojamas reikšme „perkelti į dabartį; padaryti prieinamą dabartyje; suteikti dabarties pavidalą“. Pvz.: Režisieriai savo filmuose stengiasi įdabartinti istoriją. Bendrojoje vartosenoje prigijo ir daiktavardis įdabartinimas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas