„Santaka“ / Atsisveikinant – linkėjimai ir dovanos kolekcijai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-09-25 08:30

Dalinkitės:  


Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties prieš­gais­ri­nės gel­bė­ji­mo tar­ny­bos vir­ši­nin­kas pul­ki­nin­kas V.Ba­raus­kas E.Za­bi­la­vi­čiui (kairėje) įtei­kė pa­si­žy­mė­ji­mo ženk­lą „Už nuo­pel­nus gy­ven­to­jų sau­gai“.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Atsisveikinant – linkėjimai ir dovanos kolekcijai

Eglė KVIESULAITIENĖ

Vil­ka­viš­kio prieš­gais­ri­nė gel­bė­ji­mo tar­ny­ba li­ko be vir­ši­nin­ko. Kol kon­kur­so būdu bus iš­rink­tas nau­jas va­do­vas, lai­ki­nai šias pa­rei­gas ei­na Vals­ty­bi­nės prieš­gais­ri­nės prie­žiū­ros po­sky­rio vir­ši­nin­kas Ri­mas Jurk­šas. Be­veik 15 me­tų įstai­gai va­do­va­vęs pul­ki­nin­kas lei­te­nan­tas Ed­mun­das Za­bi­la­vi­čius iš­ly­dė­tas į už­tar­nau­tą poil­sį.

E.Za­bi­la­vi­čius prieš­gais­ri­nė­je gel­bė­ji­mo tar­ny­bo­je pra­dė­jo dirb­ti be­veik prieš tris de­šimt­me­čius, tad vi­sai ne­nuos­ta­bu, kad at­si­svei­ki­nant su tar­ny­ba vir­ši­nin­ko aky­se kau­pė­si su­si­jau­di­ni­mo aša­ros. Dar­bui iš tie­sų ati­duo­ta la­bai daug – prieš­gais­ri­nė­je tar­ny­bo­je pra­bė­go gra­žiau­si gy­ve­ni­mo me­tai. O da­bar pa­lik­ti tar­ny­bą – itin sun­ku, mat pa­ge­rė­jo dar­bo są­ly­gos, ug­nia­ge­siai įsi­kū­rę nau­jo­se pa­tal­po­se, gau­na­ma nau­jos įran­gos. Prieš po­rą sa­vai­čių, E.Za­bi­la­vi­čiui pa­sku­ti­nes die­nas ei­nant vir­ši­nin­ko pa­rei­gas, tar­ny­ba ga­vo nau­ją, per pu­sę mi­li­jo­no li­tų kai­na­vu­sį ug­nia­ge­siams skir­tą au­to­mo­bi­lį.

Ta­čiau pa­sta­ruo­ju me­tu su­šlu­ba­vu­si svei­ka­ta pra­dė­jo pri­min­ti, kad rei­ka­lin­gas poil­sis. Tad 55-ąjį gim­ta­die­nį at­šven­tusį vir­ši­nin­ką jau kitą die­ną iš Vil­niaus pasiekė Prieš­gais­ri­nės ap­sau­gos ir gel­bė­ji­mo de­par­ta­men­to di­rek­to­riaus ge­ne­ro­lo Re­mi­gi­jaus Ba­niu­lio įsa­ky­mas, kad šio­je tar­ny­bo­je iš­dir­bęs per 27 me­tus E.Za­bi­la­vi­čius išleidžiamas į užtarnautą poilsį.

Penk­ta­die­nį į iš­kil­min­gą mi­nė­ji­mą su­si­rin­ko vi­si Vil­ka­viš­kio ug­nia­ge­siai gel­bė­to­jai, ko­le­gos iš Ma­ri­jam­po­lės ir Ša­kių, ra­jo­no tei­sėt­var­kos ins­ti­tu­ci­jų – apy­lin­kės teis­mo, pro­ku­ra­tū­ros, po­li­ci­jos ko­mi­sa­ria­to, Ky­bar­tų pa­tai­sos na­mų, Viš­ty­čio už­kar­dos – va­do­vai. Jie tei­kė pa­dė­kas už il­ga­me­tį bend­ra­dar­bia­vi­mą, svei­ki­no ir lin­kė­jo už­siim­ti mėgs­ta­ma veik­la, mat vir­ši­nin­kau­jant E.Za­bi­la­vi­čiui lik­da­vo ma­žai lai­ko poil­siui ir ho­biui.

Tai, kad E.Za­bi­la­vi­čius – en­tu­zias­tin­gas ko­lek­ci­nin­kas, su­kau­pęs ai­bę ver­tin­gų eks­po­na­tų, ži­no ne vien jo drau­gai ir ko­le­gos. Apie tai prieš ke­le­tą me­tų ra­šė­me ir „San­ta­ko­je“.

Da­bar jau bu­vęs Prieš­gais­ri­nės gel­bė­ji­mo tar­ny­bos va­do­vas ren­ka įvai­riau­sius ženk­le­lius, me­da­lius, or­di­nus, ant­pe­čius, ka­ri­nę bei ug­nia­ge­sių at­ri­bu­ti­ką, se­nus pi­ni­gus ir ap­skri­tai vi­sa, kas se­na. Vien ženk­le­lių yra su­­kau­pęs per ke­lis tūks­tan­čius. E.Za­bi­la­vi­čius sa­vo uni­ka­lio­je ko­lek­ci­jo­je tu­ri ir ne­ma­žai na­mų apy­vo­kos daik­tų, do­ku­men­tų, kny­gų su ori­gi­na­liais įra­šais, ki­tų ver­tin­gų mu­zie­ji­nių eks­po­na­tų, ku­riuos kau­pia jau be­veik tris de­šimt­me­čius. Tad ne­nuos­ta­bu, jog ir šia pro­ga sve­čiai jam do­va­no­jo ko­lek­ci­jos ver­tus eks­po­na­tus: re­tus ženk­le­lius, ant­pe­čius, kny­gas, uni­for­mi­nius at­ri­bu­tus.

Kaip vi­suo­met, to­kios pro­gos pa­mi­ni­mos ne tik do­va­no­mis, bet ir ap­do­va­no­ji­mais. Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties prieš­gais­ri­nės gel­bė­ji­mo tar­ny­bos vir­ši­nin­kas pul­ki­nin­kas Vi­das Ba­raus­kas iš­kil­min­gai įtei­kė de­par­ta­men­to pa­si­žy­mė­ji­mo ženk­lą „Už nuo­pel­nus gy­ven­to­jų sau­gai“, de­par­ta­men­to var­du dė­ko­jo už ge­rą dar­bą, tar­ny­bos pa­sie­ki­mus, prie ku­rių ne­ma­žai pri­si­dė­jęs pa­ts vir­ši­nin­kas.

Vil­ka­viš­kio prieš­gais­ri­nės gel­bė­ji­mo tar­ny­bos dar­buo­to­jų var­du žo­dį ta­ręs R.Jurk­šas sa­kė su­pran­tąs, kad tiek me­tų ati­da­vus vie­nai tar­ny­bai bus sun­ku su­si­tai­ky­ti su ra­my­be: kiek­vie­na iš­girs­ta gais­ri­nės si­re­na dar il­gai kels ne­ri­mą ir rū­pes­tį, kam nu­ti­ko bė­da, ar lai­ku jo išug­dy­ti vy­rai nu­vyks į ne­lai­mės vie­tą, ar ga­lės tin­ka­mai pa­dė­ti. Tad bu­vu­sį sa­vo va­do­vą ko­le­gos kvie­tė vi­suo­met užei­ti ne tik kaip sve­čią. Jo pa­ta­ri­mų vi­sa­da lauk­sią ir tvir­ti­no neį­si­žei­sią, jei iš­girs ir prie­kaiš­tų bei pa­ba­ri­mų.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas