„Santaka“ / Vilkaviškio rajono savivaldybė – penkta Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-09-25 08:27

Dalinkitės:  


Rajono meras A.Bagušinskas teigė, jog Savivaldybė gerai įvertinta dėl profesionalaus ir sutelkto kompetentingų specialistų darbo.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Vilkaviškio rajono savivaldybė – penkta Lietuvoje

„Vei­do“ žur­na­las jau ant­rą kar­tą at­li­ko ty­ri­mą ir įver­ti­no, ku­rio­se ša­lies sa­vi­val­dy­bė­se gy­ve­ni­mas ko­ky­biš­kiau­sias.

Rei­tin­go len­te­lė­je tarp še­šias­de­šim­ties Lie­tu­vos sa­vi­val­dy­bių Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė pui­kuo­ja­si gar­bin­go­je penk­to­je vie­to­je.

Pa­kal­bin­tas ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės me­ras Al­gir­das Ba­gu­šins­kas ne­slė­pė džiaugs­mo dėl to­kio aukš­to mū­sų Sa­vi­val­dy­bės įver­ti­ni­mo, ta­čiau sa­kė ne­ma­tąs ta­me ko­kių nors as­me­ni­nių in­dė­lių.

– To­kia aukš­ta vie­ta – tai pla­nin­gos il­ga­lai­kės Sa­vi­val­dy­bės stra­te­gi­jos ir su­si­klau­siu­sios kom­pe­ten­tin­gų spe­cia­lis­tų ko­man­dos bend­ro dar­bo re­zul­ta­tas, – trum­pai si­tua­ci­ją įver­ti­no ra­jo­no va­do­vas.

Di­džiu­lis straips­nis „Vei­do“ žur­na­le (Nr. 37) pa­va­din­tas „Kur gy­ve­ni­mas ge­rė­ja spar­čiau­siai“. Jis iliust­ruo­tas nuo­trau­ko­mis iš de­šim­ties ge­riau­sių ir tri­jų pra­sčiau­sių ša­lies sa­vi­val­dy­bių. Pa­ra­šai po šio­mis nuo­trau­ko­mis nu­sa­ko, pa­gal ko­kį kri­te­ri­jų ku­ri sa­vi­val­dy­bė ga­vo aukš­čiau­sią įver­ti­ni­mą, o ku­ri – že­miau­sią.

Mū­sų ra­jo­nas pri­sta­to­mas dr. Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus pa­mink­lo nuo­trau­ka, prie ku­rios pa­ra­šy­ta: „Vil­ka­viš­kio val­džia dau­giau­sia re­no­va­vo dar­že­lių ir mo­kyk­lų.“

– Tai tik­ra tie­sa, – sa­kė me­ras A.Ba­gu­šins­kas. – 2000-ai­siais me­tais, kai dar nie­kas ne­kal­bė­jo apie jo­kias mo­kyk­lų re­no­va­vi­mo pro­gra­mas, mes su­da­rė­me il­ga­lai­kį ra­jo­no mo­kyk­lų at­nau­ji­ni­mo pla­ną ir, pra­dė­ję nuo Bart­nin­kų vi­du­ri­nės mo­kyk­los, nuo­sek­liai pa­gal jį dir­bo­me. Taip pat di­de­lį dė­me­sį sky­rė­me lop­še­lių-dar­že­lių, me­di­ci­nos įtai­gų tvar­ky­mui.

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė, šie­met užė­mu­si penk­tą­ją vie­tą (be­je, pa­da­riu­si mil­ži­niš­ką šuo­lį iš per­nykš­tės 39-os vie­tos), ap­len­kė net to­kias stip­rias sa­vi­val­dy­bes, kaip Vil­niaus, at­si­dū­ru­sią 10-oje vie­to­je, Kė­dai­nių (9 vie­ta), Kai­šia­do­rių (8 vie­ta), Ute­nos (7 vie­ta) ir Ma­žei­kių (6 vie­ta).

Rei­tin­go vir­šū­nė­je – tur­tin­gų lie­tu­vių ir vo­kie­čių pa­mėg­tas ku­ror­tas Ne­rin­ga. Ši sa­vi­val­dy­bė pir­mau­ja pa­gal dau­ge­lį ro­dik­lių, o la­biau­siai iš­si­ski­ria įspū­din­gu biu­dže­tu ir di­džiau­siu vai­kų gims­ta­mu­mu. Ant­rą vie­tą užė­mę Elekt­rė­nai įver­tin­ti už ma­žiau­sią ne­dar­bą, ku­ris čia sie­kia vos 0,6 pro­c. Aly­tus (3 vie­ta) pri­pa­žin­tas kaip ak­ty­viau­siai nau­do­jan­tis ES struk­tū­ri­nių fon­dų pa­ra­mą pa­gal pro­gra­mą „Ly­de­ris“. O ket­vir­to­je vie­to­je li­kęs Kau­nas gi­ria­mas už ge­rus ke­lius, ta­čiau pei­kia­mas už vi­siš­kai ap­leis­tas mo­kyk­las.

Ne­ma­žai vie­tos straips­ny­je skir­ta ir at­si­lie­kan­čių sa­vi­val­dy­bių ana­li­zei. 58-ąją vie­tą užė­mu­si Pa­ne­vė­žio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė įvar­di­ja­ma kaip vie­ta, kur gy­ve­na la­biau­siai ser­gan­tys lie­tu­viai. Za­ra­sai, at­si­dū­rę 59-oje vie­to­je, pei­kia­mi už tai, kad per me­tus čia spar­čiai ma­žė­jo in­di­vi­dua­lių įmo­nių. O rei­tin­go len­te­lės apa­čią „puo­šian­tis“ Skuo­das (60-oji vie­ta) „pa­si­žy­mė­jo“ dėl to, kad jo gy­ven­to­jai sa­vo sa­vi­val­dy­bė­je ne­gau­na jo­kių rim­tes­nių me­di­ci­nos pa­slau­gų.

Sa­vi­val­dy­bių rei­tin­gų len­te­lė šie­met su­da­ry­ta jau ant­rą kar­tą, o į ty­ri­mą bu­vo įtrauk­ta dau­giau ver­ti­ni­mo kri­te­ri­jų. Iš vi­so sa­vi­val­dy­bės bu­vo ver­tin­tos pa­gal sep­ty­nio­li­ka skir­tin­gų pa­ra­met­rų. Di­džiau­siu koe­fi­cien­tu – 10 – bu­vo įver­tin­tas gy­ven­to­jų skai­čiaus po­ky­tis, jų ser­ga­mu­mas, vie­tos me­di­ci­nos įstai­go­se gau­na­mos gy­dy­mo pa­slau­gos, in­ves­ti­ci­jos į šias įstai­gas, gy­dy­to­jų trū­ku­mas.

Ty­ri­mo ren­gė­jų nuo­mo­ne, tai, kad konk­re­čio­je sa­vi­val­dy­bė­je dau­giau žmo­nių mirš­ta nei gims­ta, yra pir­mas sig­na­las, jog gy­ve­ni­mo ko­ky­bė čia pra­sta. „Jau­nos šei­mos ku­ria­si, gim­do vai­kus ir juos auk­lė­ja ten, kur ga­li ne tik gau­ti dar­bo bei už­dirb­ti, bet ir pa­klo­ti ge­res­nius to­les­nio gy­ve­ni­mo pa­ma­tus sa­vo pa­li­kuo­nims. Vie­tos žmo­nių svei­ka­ta – ant­ras itin svar­bus ro­dik­lis. Pa­si­li­go­ju­sių žmo­nių gau­si sa­vi­val­dy­bė ne tik nie­ko reikš­min­ges­nio ne­ga­li su­kur­ti, bet ir ra­jo­no biu­dže­tas pa­ver­čia­mas so­cia­li­nių iš­mo­kų ka­sa“, – ra­šo žur­na­las „Vei­das“.

Taip pat sa­vi­val­dy­bės bu­vo ver­tin­tos pa­gal nu­si­kals­ta­mu­mo ro­dik­lius, ne­dar­bo ly­gį, in­di­vi­dua­lių įmo­nių po­ky­tį, tie­sio­gi­nes už­sie­nio in­ves­ti­ci­jas, nau­jų bu­tų ir na­mų sta­ty­bą, ne­re­no­vuo­tas mo­kyk­las, mo­ky­to­jų trū­ku­mą, ke­lių būk­lę, biu­dže­to bei ES lė­šas vie­nam gy­ven­to­jui, aukš­tą­sias mo­kyk­las, kul­tū­ros įstai­gas ir ki­tus kri­te­ri­jus.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas