„Santaka“ / Vaikystės takai atgaivino futbolininkų istoriją

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-09-23 08:26

Dalinkitės:  


H.Rutsteinas su sūnumi (pirmas ir antras iš kairės) ir žmona prie J.Basanavičiaus paminklo nusifotografavo su G.Girdausku ir A.Žilinsku.

Vaikystės takai atgaivino futbolininkų istoriją

Ang­li­jo­je gy­ve­nan­tis žy­dų tau­ty­bės vil­ka­viš­kie­tis H.Ruts­tei­nas šį pa­va­sa­rį at­šven­tė 60 me­tų ju­bi­lie­jų. Ju­bi­lia­to duk­ros su­kak­tu­vi­nin­kui įtei­kė ypa­tin­gą do­va­ną – ke­lio­nę į vai­kys­tės mies­tą Vil­ka­viš­kį. Ly­dė­da­mas sve­čią vai­kys­tės ta­kais, iš­gir­dau įspū­din­gą jo tė­vo is­to­ri­ją.

H.Ruts­tei­no tė­vai 1941 m. bir­že­lio 14 d. bu­vo iš­vež­ti ir kar­tu su ki­tais Vil­ka­viš­kio, Ša­kių kraš­to trem­ti­niais pa­ty­rė Si­bi­ro gu­la­gų siau­bą. 1948 me­tais grį­žę į Vil­ka­viš­kį trem­ti­niai ap­si­gy­ve­no Kęs­tu­čio gat­vė­je. Čia jiems gi­mė sū­nus Hil­lel. Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nė­je mo­kyk­lo­je drau­gai jį va­di­no Il­kiu.

1963 me­tais me­ta­lo su­pir­kė­jo Ruts­tei­no šei­ma iš­vy­ko į Iz­rae­lį. Pra­šy­mą iš­vyk­ti į is­to­ri­nę tė­vy­nę tuo­me­ti­nė val­džia pa­ten­ki­no tik po aš­tun­to krei­pi­mo­si.

H.Ruts­tei­nas me­na, kad mo­kė­si la­bai drau­giš­ko­je lie­tu­viu­kų kla­sė­je. At­min­ty­je iš­li­kę mo­ky­to­jų G.Pa­liu­kai­ty­tės, A.Bau­kaus, kla­sės drau­gės N.Dau­ba­rai­tės pa­var­dės.

Sve­čias iš Ang­li­jos ap­lan­kė gim­tą­jį na­mą Kęs­tu­čio gat­vė­je, se­ną­ją mo­kyk­lą, žy­dų ka­pi­nes. Čia su­ra­do sa­vo se­ne­lės ka­pą. At­si­vež­to­se iš Ang­li­jos se­no­se fo­tog­ra­fi­jo­se už­fik­suo­ti kla­sės drau­gai, Vil­ka­viš­kio vaiz­dai, jo tė­vo rū­pes­čiu ap­tver­tų žy­dų ka­pi­nių vaiz­dai.

Ta­čiau la­biau­siai su­do­mi­no prieš 43 me­tus įam­žin­ta gar­sio­ji Vil­ka­viš­kio „Me­ta­lo“ fut­bo­li­nin­kų ko­man­da. Ki­to­je fo­tog­ra­fi­jos pu­sė­je – gar­sių spor­ti­nin­kų pa­var­dės ir pa­ra­šai. Nuot­rau­kos cent­re – ko­man­dos ka­pi­to­nas, bu­vęs Spor­to mo­kyk­los di­rek­to­rius Ge­di­mi­nas Gir­daus­kas.

„Tai bu­vęs ma­no mo­ky­to­jas, o nuo­trau­ko­je įsiam­ži­nę fut­bo­li­nin­kai vil­ki ma­no tė­vo do­va­no­ta spor­ti­ne ap­ran­ga“, – jau­du­lio ne­slėp­da­mas pa­sa­ko­jo H.Ruts­tei­nas, pa­no­ręs su­si­tik­ti su bu­vu­siu sa­vo mo­ky­to­ju.

Iš­gir­dęs apie kvie­ti­mą su­si­tik­ti Ge­di­mi­nas Gir­daus­kas at­sku­bė­jo pas lau­kian­čius sve­čius. Bu­vęs mo­ki­nys jau iš to­lo at­pa­ži­no Kęs­tu­čio gat­ve spor­tiš­kai žva­liai žings­niuo­jan­tį Ge­di­mi­ną.

Jau­di­nan­tį su­si­ti­ki­mą ly­dė­jo abi­pu­siai pri­si­mi­ni­mai. G.Gir­daus­kas pa­ro­dė daug kar­tų per­fo­tog­ra­fuo­tą tą pa­čią nuo­trau­ką.

Pri­si­mi­nęs auk­si­nius „Me­ta­lo“ fut­bo­li­nin­kų lai­kus G.Gir­daus­kas at­sklei­dė jau­di­nan­čią is­to­ri­ją.

„Jū­sų tė­ve­lis bu­vo aist­rin­gas „Me­ta­lo“ fut­bo­lo ko­man­dos sir­ga­lius, – pra­dė­jo jis pa­sa­ko­ji­mą žvelg­da­mas į jau­nys­tės drau­gų vei­dus se­no­je fo­tog­ra­fi­jo­je. – Iš­vy­kęs į Iz­rae­lį ir ži­no­da­mas sun­kią mū­sų ko­man­dos ma­te­ria­li­nę būk­lę, at­siun­tė mums pui­kią spor­ti­nę ap­ran­gą. Čia įsiam­ži­no­me, kai pir­mą kar­tą ją vil­kė­da­mi 6:0 įvei­kė­me Ky­bar­tų ,,Svei­ka­tą“. Po to lai­mė­jo­me iš ei­lės gal vie­nuo­li­ka rung­ty­nių. Ap­ran­ga bu­vo iš to­kios pui­kios me­džia­gos, kad lai­kė mums gal de­šimt­me­tį.“

Iš­sis­kir­da­mas su G.Gir­daus­ku sve­čias iš Ang­li­jos pa­ža­dė­jo pra­tęs­ti tė­vo tra­di­ci­ją ir pa­do­va­no­ti fut­bo­lo ve­te­ra­nų ko­man­dai spor­ti­nę ap­ran­gą.

H.Ruts­tei­nas pa­ža­dė­jo at­vyk­ti į tra­di­ci­nį fut­bo­lo ve­te­ra­nų su­si­ti­ki­mą, ku­ris vyks­ta kiek­vie­nais me­tais pir­mą rugp­jū­čio šeš­ta­die­nį.An­ta­nas ŽI­LINS­KAS

Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jaus di­rek­to­rius


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas