„Santaka“ / Vaikystės takai atgaivino futbolininkų istoriją

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-09-23 08:26

Dalinkitės:  


H.Rutsteinas su sūnumi (pirmas ir antras iš kairės) ir žmona prie J.Basanavičiaus paminklo nusifotografavo su G.Girdausku ir A.Žilinsku.

Vaikystės takai atgaivino futbolininkų istoriją

Ang­li­jo­je gy­ve­nan­tis žy­dų tau­ty­bės vil­ka­viš­kie­tis H.Ruts­tei­nas šį pa­va­sa­rį at­šven­tė 60 me­tų ju­bi­lie­jų. Ju­bi­lia­to duk­ros su­kak­tu­vi­nin­kui įtei­kė ypa­tin­gą do­va­ną – ke­lio­nę į vai­kys­tės mies­tą Vil­ka­viš­kį. Ly­dė­da­mas sve­čią vai­kys­tės ta­kais, iš­gir­dau įspū­din­gą jo tė­vo is­to­ri­ją.

H.Ruts­tei­no tė­vai 1941 m. bir­že­lio 14 d. bu­vo iš­vež­ti ir kar­tu su ki­tais Vil­ka­viš­kio, Ša­kių kraš­to trem­ti­niais pa­ty­rė Si­bi­ro gu­la­gų siau­bą. 1948 me­tais grį­žę į Vil­ka­viš­kį trem­ti­niai ap­si­gy­ve­no Kęs­tu­čio gat­vė­je. Čia jiems gi­mė sū­nus Hil­lel. Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nė­je mo­kyk­lo­je drau­gai jį va­di­no Il­kiu.

1963 me­tais me­ta­lo su­pir­kė­jo Ruts­tei­no šei­ma iš­vy­ko į Iz­rae­lį. Pra­šy­mą iš­vyk­ti į is­to­ri­nę tė­vy­nę tuo­me­ti­nė val­džia pa­ten­ki­no tik po aš­tun­to krei­pi­mo­si.

H.Ruts­tei­nas me­na, kad mo­kė­si la­bai drau­giš­ko­je lie­tu­viu­kų kla­sė­je. At­min­ty­je iš­li­kę mo­ky­to­jų G.Pa­liu­kai­ty­tės, A.Bau­kaus, kla­sės drau­gės N.Dau­ba­rai­tės pa­var­dės.

Sve­čias iš Ang­li­jos ap­lan­kė gim­tą­jį na­mą Kęs­tu­čio gat­vė­je, se­ną­ją mo­kyk­lą, žy­dų ka­pi­nes. Čia su­ra­do sa­vo se­ne­lės ka­pą. At­si­vež­to­se iš Ang­li­jos se­no­se fo­tog­ra­fi­jo­se už­fik­suo­ti kla­sės drau­gai, Vil­ka­viš­kio vaiz­dai, jo tė­vo rū­pes­čiu ap­tver­tų žy­dų ka­pi­nių vaiz­dai.

Ta­čiau la­biau­siai su­do­mi­no prieš 43 me­tus įam­žin­ta gar­sio­ji Vil­ka­viš­kio „Me­ta­lo“ fut­bo­li­nin­kų ko­man­da. Ki­to­je fo­tog­ra­fi­jos pu­sė­je – gar­sių spor­ti­nin­kų pa­var­dės ir pa­ra­šai. Nuot­rau­kos cent­re – ko­man­dos ka­pi­to­nas, bu­vęs Spor­to mo­kyk­los di­rek­to­rius Ge­di­mi­nas Gir­daus­kas.

„Tai bu­vęs ma­no mo­ky­to­jas, o nuo­trau­ko­je įsiam­ži­nę fut­bo­li­nin­kai vil­ki ma­no tė­vo do­va­no­ta spor­ti­ne ap­ran­ga“, – jau­du­lio ne­slėp­da­mas pa­sa­ko­jo H.Ruts­tei­nas, pa­no­ręs su­si­tik­ti su bu­vu­siu sa­vo mo­ky­to­ju.

Iš­gir­dęs apie kvie­ti­mą su­si­tik­ti Ge­di­mi­nas Gir­daus­kas at­sku­bė­jo pas lau­kian­čius sve­čius. Bu­vęs mo­ki­nys jau iš to­lo at­pa­ži­no Kęs­tu­čio gat­ve spor­tiš­kai žva­liai žings­niuo­jan­tį Ge­di­mi­ną.

Jau­di­nan­tį su­si­ti­ki­mą ly­dė­jo abi­pu­siai pri­si­mi­ni­mai. G.Gir­daus­kas pa­ro­dė daug kar­tų per­fo­tog­ra­fuo­tą tą pa­čią nuo­trau­ką.

Pri­si­mi­nęs auk­si­nius „Me­ta­lo“ fut­bo­li­nin­kų lai­kus G.Gir­daus­kas at­sklei­dė jau­di­nan­čią is­to­ri­ją.

„Jū­sų tė­ve­lis bu­vo aist­rin­gas „Me­ta­lo“ fut­bo­lo ko­man­dos sir­ga­lius, – pra­dė­jo jis pa­sa­ko­ji­mą žvelg­da­mas į jau­nys­tės drau­gų vei­dus se­no­je fo­tog­ra­fi­jo­je. – Iš­vy­kęs į Iz­rae­lį ir ži­no­da­mas sun­kią mū­sų ko­man­dos ma­te­ria­li­nę būk­lę, at­siun­tė mums pui­kią spor­ti­nę ap­ran­gą. Čia įsiam­ži­no­me, kai pir­mą kar­tą ją vil­kė­da­mi 6:0 įvei­kė­me Ky­bar­tų ,,Svei­ka­tą“. Po to lai­mė­jo­me iš ei­lės gal vie­nuo­li­ka rung­ty­nių. Ap­ran­ga bu­vo iš to­kios pui­kios me­džia­gos, kad lai­kė mums gal de­šimt­me­tį.“

Iš­sis­kir­da­mas su G.Gir­daus­ku sve­čias iš Ang­li­jos pa­ža­dė­jo pra­tęs­ti tė­vo tra­di­ci­ją ir pa­do­va­no­ti fut­bo­lo ve­te­ra­nų ko­man­dai spor­ti­nę ap­ran­gą.

H.Ruts­tei­nas pa­ža­dė­jo at­vyk­ti į tra­di­ci­nį fut­bo­lo ve­te­ra­nų su­si­ti­ki­mą, ku­ris vyks­ta kiek­vie­nais me­tais pir­mą rugp­jū­čio šeš­ta­die­nį.An­ta­nas ŽI­LINS­KAS

Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jaus di­rek­to­rius


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas