„Santaka“ / Verslo ėmėsi turėdamas tris dešimtmečius patirties

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-09-23 08:20

Dalinkitės:  


Vai­ra­vi­mo mo­kyk­la – Ja­lins­kų šei­mos vers­las, ku­ria­me dar­buo­ja­si sū­nus Gy­tis, mar­ti Ina ir pa­ts sa­vi­nin­kas Va­len­ti­nas.

Autorės nuotr.


Verslo ėmėsi turėdamas tris dešimtmečius patirties

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Vil­ka­viš­ky­je vei­kia ke­tu­rios vai­ruo­to­jus ruo­šian­čios mo­kyk­los. Pas­ku­ti­nė, at­vė­ru­si du­ris prieš dve­jus me­tus, – Va­len­ti­no Ja­lins­ko in­di­vi­dua­li įmo­nė. Įmo­nės sa­vi­nin­kas pra­dė­ti sa­vo vers­lą ir įtrauk­ti į jį šei­mą pa­si­ry­žo su­kau­pęs be­maž tris­de­šim­ties me­tų vai­ruo­to­jų ruo­ši­mo pa­tir­ties. Spa­lį dve­jų me­tų su­kak­tį švę­sian­ti mo­kyk­la pa­gal vai­ra­vi­mo eg­za­mi­nų iš­lai­ky­mo pro­cen­tus praeitą pus­me­tį užė­mė ant­rą­ją vie­tą Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ty­je ir ket­vir­tą­ją vie­tą Lie­tu­vo­je.Lie­tu­vo­je – ket­vir­ti

Vil­ka­viš­kio Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nė­s mo­kyk­lo­s bendrabutyje įruoš­to­se pa­tal­po­se – vis­kas, ko rei­kia iš­mo­ky­ti nau­jo­ką. Čia ir si­tua­ci­ją ke­ly­je imi­tuo­jan­čios švies­len­tės, ir kom­piu­te­ri­nės mo­ky­mo pro­gra­mos, pa­reng­tos pa­gal nau­jau­sius Ke­lių eis­mo tai­syk­lių rei­ka­la­vi­mus. No­rin­tie­ji įsi­gy­ti vairuotojo pa­žy­mė­ji­mus mo­ko­mi vai­ruo­ti nau­jais au­to­mo­bi­liais „Opel Ast­ra“ ir „VW Golf“.

Nors įmo­nė dar vi­sai jauna pa­slau­gų rin­ko­je, dau­giau nei 57 pro­cen­tai jos pa­reng­tų mo­ki­nių vai­ra­vi­mo eg­za­mi­nus pir­mą­jį šių me­tų pus­me­tį iš­lai­kė iš pir­mo kar­to. Teo­ri­jos iš­lai­ky­mo pro­cen­tas – per 80 pro­cen­tų. Vals­ty­bės įmo­nės „Re­git­ra“ duo­me­ni­mis, tai ket­vir­tas ro­dik­lis tarp vi­sų to­kio pro­fi­lio Lie­tu­vos mo­ky­mo įstai­gų.Šei­my­ni­nė ran­ga

Šis vers­las – vi­sos Ja­lins­kų šei­mos rū­pes­tis. Sa­vi­nin­kui tal­ki­na sū­nus Gy­tis, ku­ris kant­riai mo­ko bū­si­mus vai­ruo­to­jus va­žiuo­ti, ir mar­ti Ina, ku­ri vai­ra­vi­mo mo­kyk­lo­je dir­ba me­to­di­nin­ke ir tvar­ko vi­sus „po­pie­ri­nius“ rei­ka­lus.

Pak­laus­tas, ko­dėl eg­za­mi­nų „Re­git­ro­je“ neiš­lai­ko vi­si jo mo­kyk­lą bai­gę mo­ki­niai, V.Ja­lins­kas paaiš­ki­no, kad jiems ke­lia­mi la­bai su­dė­tin­gi rei­ka­la­vi­mai. Dau­gu­ma eg­za­mi­nų neiš­lai­ko ne dėl to, kad ne­mo­ka va­žiuo­ti, – jiems truk­do jau­du­lys. Juk už­ten­ka vie­nu ra­tu už­va­žiuo­ti ant li­ni­jos, pa­lies­ti kuo­liu­ką egzaminavimo aikš­te­lė­je ir mo­ki­nys iš kar­to iš­lai­pi­na­mas iš au­to­mo­bi­lio. Eg­za­mi­nas tuo­kart bū­na baig­tas.Svar­biau­sia – įgū­džiai

Pa­sak V.Ja­lins­ko, nors vai­ra­vi­mo įgū­džiai nau­jo­kui yra ypač svar­būs, svarbios ir teo­ri­nės ži­nios. Be jų neįmanoma ir gera praktika. Mo­ky­to­jas sa­ko, kad mo­kė­ti, be abe­jo, rei­kia vis­ką.

Dau­ge­lis jau atei­na iš­stu­di­ja­vę Ke­lių eis­mo tai­syk­lių kny­ge­lę. Ne­ma­žai jų vai­ra­vi­mo mo­kyk­lai pa­do­va­no­jo su­si­sie­ki­mo mi­nist­ras Al­gir­das But­ke­vi­čius, ku­ris gy­rė įstai­gą už ge­rus re­zul­ta­tus. Mi­nist­ras at­ve­žė do­va­nų ir al­ko­tes­te­rį. V.Ja­lins­kas tvir­ti­no, kad toks daik­tas vai­ra­vi­mo mo­kyk­lai ypač nau­din­gas, nes yra bu­vę at­ve­jų, kai po­li­ci­jos su­stab­dy­ti vai­ra­vi­mo mo­ky­mo me­tu leis­ti­ną al­ko­ho­lio nor­mą vir­ši­jo... mo­ki­niai.

Sau­gu­mą ke­ly­je, pa­sak mo­ky­to­jo, le­mia vai­ra­vi­mo pra­kti­ka, ku­rią vai­ruo­to­jas įgy­ja va­ži­nė­da­mas sa­va­ran­kiš­kai. Teo­ri­nėms ži­nioms per pu­sant­ro mė­ne­sio mo­ky­mo pro­gra­mą yra ski­ria­ma še­šias­de­šimt va­lan­dų. Prak­ti­niam vai­ra­vi­mui – dvi­de­šimt. Bet ne vi­siems jų už­ten­ka, tad mo­kyk­lo­je lei­džia­ma vai­ra­vi­mo mo­ky­tis pa­pil­do­mai – tiek, kiek pa­gei­dau­ja mo­ki­nys.Au­to­mo­bi­liz­mo pra­di­nin­kas

Daug vai­ra­vi­mo mo­kyk­los mo­ki­nių yra Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nės mo­kyk­los ug­dy­ti­niai. Mat aš­tuo­nio­lik­me­čiams pa­to­gu atei­ti čia pa­si­mo­ky­ti eis­mo tai­syk­lių prie kom­piu­te­rių, be to, jie jau pa­žįs­ta mo­ky­to­ją Va­len­ti­ną Ja­lins­ką, ku­ris jiems šeš­to­je ir sep­tin­to­je kla­sė­se dės­tė žmo­gaus sau­gos dis­cip­li­ną. Šių pa­mo­kų me­tu vai­kai su­pa­žin­di­na­mi su saugaus eis­mo kultūros reikalavimis.

Pak­laus­tas, ko­dėl tik prieš dve­jus me­tus su­gal­vo­jo im­tis sa­vo vers­lo, V.Ja­lins­kas at­sa­kė lie­tu­viš­ka pa­tar­le: ge­riau vė­liau ne­gu nie­ka­da. Pe­da­go­gą tam pa­ska­ti­no šei­ma ir pa­ts jau­tė­si su­bren­dęs ati­da­ry­ti sa­vo įmonę.

Mo­ky­to­jas ra­jo­no mo­kyk­lo­se bu­vo au­to­mo­bi­liz­mo pa­mo­kų pra­di­nin­kas. Dar bu­vu­sio­je V.Vit­kaus­ko vi­du­ri­nė­je (da­bar „Auš­ros“ mo­kyk­lo­je) jis mo­ki­niams dės­tė au­to­mo­bi­liz­mą, ruoš­da­vo B ir C ka­te­go­ri­jų vai­ruo­to­jus, o Vilkaviško autoklube dirbo su norinčiaisiais įsigyti CE kategoriją.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas