„Santaka“ / Verslo ėmėsi turėdamas tris dešimtmečius patirties

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-09-23 08:20

Dalinkitės:  


Vai­ra­vi­mo mo­kyk­la – Ja­lins­kų šei­mos vers­las, ku­ria­me dar­buo­ja­si sū­nus Gy­tis, mar­ti Ina ir pa­ts sa­vi­nin­kas Va­len­ti­nas.

Autorės nuotr.


Verslo ėmėsi turėdamas tris dešimtmečius patirties

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Vil­ka­viš­ky­je vei­kia ke­tu­rios vai­ruo­to­jus ruo­šian­čios mo­kyk­los. Pas­ku­ti­nė, at­vė­ru­si du­ris prieš dve­jus me­tus, – Va­len­ti­no Ja­lins­ko in­di­vi­dua­li įmo­nė. Įmo­nės sa­vi­nin­kas pra­dė­ti sa­vo vers­lą ir įtrauk­ti į jį šei­mą pa­si­ry­žo su­kau­pęs be­maž tris­de­šim­ties me­tų vai­ruo­to­jų ruo­ši­mo pa­tir­ties. Spa­lį dve­jų me­tų su­kak­tį švę­sian­ti mo­kyk­la pa­gal vai­ra­vi­mo eg­za­mi­nų iš­lai­ky­mo pro­cen­tus praeitą pus­me­tį užė­mė ant­rą­ją vie­tą Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ty­je ir ket­vir­tą­ją vie­tą Lie­tu­vo­je.Lie­tu­vo­je – ket­vir­ti

Vil­ka­viš­kio Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nė­s mo­kyk­lo­s bendrabutyje įruoš­to­se pa­tal­po­se – vis­kas, ko rei­kia iš­mo­ky­ti nau­jo­ką. Čia ir si­tua­ci­ją ke­ly­je imi­tuo­jan­čios švies­len­tės, ir kom­piu­te­ri­nės mo­ky­mo pro­gra­mos, pa­reng­tos pa­gal nau­jau­sius Ke­lių eis­mo tai­syk­lių rei­ka­la­vi­mus. No­rin­tie­ji įsi­gy­ti vairuotojo pa­žy­mė­ji­mus mo­ko­mi vai­ruo­ti nau­jais au­to­mo­bi­liais „Opel Ast­ra“ ir „VW Golf“.

Nors įmo­nė dar vi­sai jauna pa­slau­gų rin­ko­je, dau­giau nei 57 pro­cen­tai jos pa­reng­tų mo­ki­nių vai­ra­vi­mo eg­za­mi­nus pir­mą­jį šių me­tų pus­me­tį iš­lai­kė iš pir­mo kar­to. Teo­ri­jos iš­lai­ky­mo pro­cen­tas – per 80 pro­cen­tų. Vals­ty­bės įmo­nės „Re­git­ra“ duo­me­ni­mis, tai ket­vir­tas ro­dik­lis tarp vi­sų to­kio pro­fi­lio Lie­tu­vos mo­ky­mo įstai­gų.Šei­my­ni­nė ran­ga

Šis vers­las – vi­sos Ja­lins­kų šei­mos rū­pes­tis. Sa­vi­nin­kui tal­ki­na sū­nus Gy­tis, ku­ris kant­riai mo­ko bū­si­mus vai­ruo­to­jus va­žiuo­ti, ir mar­ti Ina, ku­ri vai­ra­vi­mo mo­kyk­lo­je dir­ba me­to­di­nin­ke ir tvar­ko vi­sus „po­pie­ri­nius“ rei­ka­lus.

Pak­laus­tas, ko­dėl eg­za­mi­nų „Re­git­ro­je“ neiš­lai­ko vi­si jo mo­kyk­lą bai­gę mo­ki­niai, V.Ja­lins­kas paaiš­ki­no, kad jiems ke­lia­mi la­bai su­dė­tin­gi rei­ka­la­vi­mai. Dau­gu­ma eg­za­mi­nų neiš­lai­ko ne dėl to, kad ne­mo­ka va­žiuo­ti, – jiems truk­do jau­du­lys. Juk už­ten­ka vie­nu ra­tu už­va­žiuo­ti ant li­ni­jos, pa­lies­ti kuo­liu­ką egzaminavimo aikš­te­lė­je ir mo­ki­nys iš kar­to iš­lai­pi­na­mas iš au­to­mo­bi­lio. Eg­za­mi­nas tuo­kart bū­na baig­tas.Svar­biau­sia – įgū­džiai

Pa­sak V.Ja­lins­ko, nors vai­ra­vi­mo įgū­džiai nau­jo­kui yra ypač svar­būs, svarbios ir teo­ri­nės ži­nios. Be jų neįmanoma ir gera praktika. Mo­ky­to­jas sa­ko, kad mo­kė­ti, be abe­jo, rei­kia vis­ką.

Dau­ge­lis jau atei­na iš­stu­di­ja­vę Ke­lių eis­mo tai­syk­lių kny­ge­lę. Ne­ma­žai jų vai­ra­vi­mo mo­kyk­lai pa­do­va­no­jo su­si­sie­ki­mo mi­nist­ras Al­gir­das But­ke­vi­čius, ku­ris gy­rė įstai­gą už ge­rus re­zul­ta­tus. Mi­nist­ras at­ve­žė do­va­nų ir al­ko­tes­te­rį. V.Ja­lins­kas tvir­ti­no, kad toks daik­tas vai­ra­vi­mo mo­kyk­lai ypač nau­din­gas, nes yra bu­vę at­ve­jų, kai po­li­ci­jos su­stab­dy­ti vai­ra­vi­mo mo­ky­mo me­tu leis­ti­ną al­ko­ho­lio nor­mą vir­ši­jo... mo­ki­niai.

Sau­gu­mą ke­ly­je, pa­sak mo­ky­to­jo, le­mia vai­ra­vi­mo pra­kti­ka, ku­rią vai­ruo­to­jas įgy­ja va­ži­nė­da­mas sa­va­ran­kiš­kai. Teo­ri­nėms ži­nioms per pu­sant­ro mė­ne­sio mo­ky­mo pro­gra­mą yra ski­ria­ma še­šias­de­šimt va­lan­dų. Prak­ti­niam vai­ra­vi­mui – dvi­de­šimt. Bet ne vi­siems jų už­ten­ka, tad mo­kyk­lo­je lei­džia­ma vai­ra­vi­mo mo­ky­tis pa­pil­do­mai – tiek, kiek pa­gei­dau­ja mo­ki­nys.Au­to­mo­bi­liz­mo pra­di­nin­kas

Daug vai­ra­vi­mo mo­kyk­los mo­ki­nių yra Sa­lo­mė­jos Nė­ries vi­du­ri­nės mo­kyk­los ug­dy­ti­niai. Mat aš­tuo­nio­lik­me­čiams pa­to­gu atei­ti čia pa­si­mo­ky­ti eis­mo tai­syk­lių prie kom­piu­te­rių, be to, jie jau pa­žįs­ta mo­ky­to­ją Va­len­ti­ną Ja­lins­ką, ku­ris jiems šeš­to­je ir sep­tin­to­je kla­sė­se dės­tė žmo­gaus sau­gos dis­cip­li­ną. Šių pa­mo­kų me­tu vai­kai su­pa­žin­di­na­mi su saugaus eis­mo kultūros reikalavimis.

Pak­laus­tas, ko­dėl tik prieš dve­jus me­tus su­gal­vo­jo im­tis sa­vo vers­lo, V.Ja­lins­kas at­sa­kė lie­tu­viš­ka pa­tar­le: ge­riau vė­liau ne­gu nie­ka­da. Pe­da­go­gą tam pa­ska­ti­no šei­ma ir pa­ts jau­tė­si su­bren­dęs ati­da­ry­ti sa­vo įmonę.

Mo­ky­to­jas ra­jo­no mo­kyk­lo­se bu­vo au­to­mo­bi­liz­mo pa­mo­kų pra­di­nin­kas. Dar bu­vu­sio­je V.Vit­kaus­ko vi­du­ri­nė­je (da­bar „Auš­ros“ mo­kyk­lo­je) jis mo­ki­niams dės­tė au­to­mo­bi­liz­mą, ruoš­da­vo B ir C ka­te­go­ri­jų vai­ruo­to­jus, o Vilkaviško autoklube dirbo su norinčiaisiais įsigyti CE kategoriją.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas