„Santaka“ / Kūrenimo sezoną galime pradėti senomis kainomis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 3 ha žemės už Uosijos miško, prie sandėlių (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 652 30 775.
Galioja iki: 2019-09-19 09:32:22

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra mokykla, vaikų darželis). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-09-19 09:33:21

Parduoda 5 durų didelę medinę spintą, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-09-19 09:34:21

Parduoda gyvenamąjį namą Vienybės g., Vilkaviškyje (yra 7,6 a žemės). Tel. 8 656 85 575.
Galioja iki: 2019-09-19 14:45:38

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 6, Vilkaviškyje (29,62 m², III a., vonia ir tualetas kartu, be balkono). Tel. 8 638 50 161.
Galioja iki: 2019-09-20 09:28:01

Parduoda savadarbį tvarkingą traktoriuką su žemės dirbimo padargais. Tel. 8 615 96 257.
Galioja iki: 2019-09-22 11:32:38

Parduoda tvarkingą, prižiūrėtą namą Virbalyje (70 m², mūrinis ūkinis pastatas, visi inžineriniai tinklai, šildymas kietuoju kuru, 7 a sklypas, sutvarkyta aplinka, šalia mokykla ir vaikų darželis, 10 000 Eur). Tel.: 8 616 72 266, 8 656 58 234.
Galioja iki: 2019-09-23 09:03:05

Parduoda 2 kambarių butą su daliniais patogumais Virbalyje (atskiras įėjimas, yra ūkiniai pastatai, vandens, kanalizacija, rūsys, žemės, šalia parduotuvė, ambulatorija, autobusų stotelė, 3000 Eur). Tel. 8 650 59 709.
Galioja iki: 2019-09-26 13:25:28

Parduoda lengvojo automobilio priekabą (1995 m., 1,6 x 1,6 m, draudimas ir TA dvejiems metams, LED žibintai, padangos M+S, 80 proc. likutis, 369 Eur), plastikinių langų varčias su stiklo paketais (įvairių dydžių, 22 Eur už vnt.). Tel. 8 686 41 679.
Galioja iki: 2019-09-26 16:23:58

Parduoda naują čiužinį (2 m ilgio, 80 cm pločio, 30 cm aukščio). Tel. 8 653 40 386.
Galioja iki: 2019-09-27 13:04:19

Parduoda 3,8 a sodo sklypą Vilkaviškio miesto ribose. Tel. 8 671 02 459.
Galioja iki: 2019-09-28 11:22:43Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-09-23 08:05

Dalinkitės:  


„Vil­ka­viš­kio ši­lu­mos“ ko­mer­ci­jos di­rek­to­rius G.Ta­mu­lis ne­ri­mau­ja, kad pa­di­dė­jus kai­noms ga­li vėl pa­dau­gė­ti sko­li­nin­kų.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Kūrenimo sezoną galime pradėti senomis kainomis

Eglė KVIESULAITIENĖ

Ne­daug trū­ko, kad dėl ne­ti­kė­tai stai­ga at­vė­su­sio oro bū­tu­me fik­sa­vę sa­vo­tiš­ką re­kor­dą. Praė­ju­sią sa­vai­tę vi­du­ti­nė pa­ros oro tem­pe­ra­tū­ra tris die­nas iš ei­lės lai­kė­si ne­vir­šy­da­ma 10o C. Tai reiš­kia, kad pa­gal įsta­ty­mą tu­rė­jo pra­si­dė­ti kū­re­ni­mo se­zo­nas.Rug­sė­jis – ne­tra­di­ci­nis

UAB „Li­tes­ko“ fi­lia­lo „Vil­ka­viš­kio ši­lu­ma“ ko­mer­ci­jos di­rek­to­rius Gin­tau­tas Ta­mu­lis pa­tvir­ti­no, kad šie­met rug­sė­jis tik­rai ne­ti­piš­kas. Tem­pe­ra­tū­ra nuo 30 laips­nių karš­čio stai­giai kri­to iki vos ke­lių pa­da­lų virš nu­lio. Praė­ju­sios sa­vai­tės ant­ra­die­nį, tre­čia­die­nį ir ket­vir­ta­die­nį vi­du­ti­nė pa­ros tem­pe­ra­tū­ra ne­vir­ši­jo 10o C ir tik iš­lin­du­si sau­lu­tė kiek pa­tai­sė si­tua­ci­ją – pa­kė­lė vi­du­ti­nę ket­vir­ta­die­nio pa­ros tem­pe­ra­tū­rą ke­lio­mis de­šim­to­sio­mis laips­nio. Jei ne šios da­le­lės, pagal įstatymą penk­ta­die­nį galėjo būti pa­skelb­ta kū­re­ni­mo se­zo­no pra­džia.

Tai bū­tų pir­mas at­ve­jis per pa­sta­ruo­sius tris de­šimt­me­čius, kai kū­re­ni­mo se­zo­nas bū­tų pra­dė­tas rug­sė­jį. Tra­di­ciš­kai jis pra­si­de­da apie spa­lio vi­du­rį – 15–25 d. Bu­vę at­ve­jų, kai šil­dy­ti pra­dė­ta ir lapk­ri­čio pir­mo­sio­mis die­no­mis. Anks­čiau­siai kū­re­ni­mo se­zo­nas bu­vo pra­dė­tas spa­lio 10 die­ną.

G.Ta­mu­lis, nuo­lat sekan­tis orų pro­gno­zes, ma­no, kad „rug­sė­jiš­ko“ re­kor­do šie­met pa­vyks iš­veng­ti. Mat si­nop­ti­kai pra­ne­šė at­ši­li­mą. Tad orai, ti­kė­ki­mės, dar leis gy­ven­to­jams pa­tau­py­ti pi­ni­gė­lius, nes ši­lu­mos tie­kė­jai kiek­vie­ną se­zo­ną gra­si­na vis di­des­nė­mis kai­no­mis.Kai­nai ne­pri­ta­rė

Šie­met ši­lu­mos tie­kė­jai nau­jam kū­re­ni­mo se­zo­nui vėl pa­ren­gė „staig­me­ną“ – su­ma­nė dras­tiš­kai pa­di­din­ti kai­nas. „San­ta­ko­je“ ra­šė­me, kad rugp­jū­čio pa­bai­go­je UAB „Li­tes­ko“ krei­pė­si į ra­jo­no Ta­ry­bą, pra­šy­da­ma pa­di­din­ti cent­ra­li­zuo­tos ši­lu­mos kai­ną ra­jo­ne iki 27,66 cen­to už kWh (be PVM). Lig šiol vil­ka­viš­kie­čiai mo­kė­jo 21,72 ct už kWh.

Ži­no­ma, vil­ka­viš­kie­čiai ga­li pa­si­guos­ti, kad ki­tuo­se mies­tuo­se kai­na di­dė­ja dar dras­tiš­kiau – net po 40–59 pro­c. Ta­čiau ver­tė­tų pri­si­min­ti dar praė­ju­sio kū­re­ni­mo se­zo­no pa­bai­go­je UAB „Li­tes­ko“ bars­ty­tus pa­ža­dus, jog mū­sų ra­jo­ne kai­na to­kių dras­tiš­kų ri­bų tik­rai ne­sieks, mat bu­vo lai­ku pa­di­din­ta jau anks­čiau. Ta­da ši­lu­mos tie­kė­jai ža­dė­jo, kad kai­na kils tik iki 15 pro­cen­tų.

Tie­sa, ra­jo­no Ta­ry­ba UAB „Li­tes­ko“ pra­šy­mui ne­pri­ta­rė ir pa­siū­lė tvir­tin­ti ma­žes­nę – 24,88 ct už kWh – kai­ną. Ko­kiu re­zul­ta­tu baig­sis ra­jo­no Ta­ry­bos ir ši­lu­mos tie­kė­jų ka­ras, su­ži­no­si­me ne­tru­kus, mat pa­sku­ti­nį žo­dį šia­me gin­če tars Vals­ty­bi­nė kai­nų ir ener­ge­ti­kos kont­ro­lės ko­mi­si­ja, ku­rios pa­tvir­tin­ta kai­na bus ga­lu­ti­nė. Jei ko­mi­si­ja dels priim­ti spren­di­mą, ga­li­me ti­kė­tis kū­re­ni­mo se­zo­ną pra­dė­ti dar se­no­mis ši­lu­mos kai­no­mis.

„Vil­ka­viš­kio ši­lu­mos“ ko­mer­ci­jos di­rek­to­rius G.Ta­mu­lis aiš­ki­no, kad ši­lu­mos kai­noms tie­sio­gi­nę įta­ką da­ro naf­tos pro­duk­tų bei du­jų pa­sau­li­nės kai­nos. Be­lie­ka pa­si­džiaug­ti, kad 40 pro­c. vi­so su­nau­do­ja­mo mū­sų ra­jo­ne ku­ro su­da­ro me­džio at­lie­kos. Tai pa­de­da bent kiek „amor­ti­zuo­ti“ kai­nų šuo­lį.Ne­su­lau­kia du­jų

Pae­že­rių kai­mo gy­ven­to­jai, ko ge­ro, jau pra­ra­do vil­tį su­lauk­ti ge­res­nių lai­kų, kai jų gy­ven­vie­tė ne­bes­mir­dės ska­lū­nų aly­va. Mat il­gai kei­tę ku­rą „kvap­nes­niu“, praė­ju­sio kū­re­ni­mo se­zo­no pra­džio­je ši­lu­mos tie­kė­jai pa­ža­dė­jo, kad Pae­že­riuo­se bus pa­sta­ty­ta du­ji­nė ka­ti­li­nė. Tie­sa, jos ati­da­ry­mo da­ta vis bu­vo nu­ke­lia­ma tai nau­jie­siems me­tams, tai ki­tam kū­re­ni­mo se­zo­nui. Jam ar­tė­jant aiš­kė­ja, kad du­jų Pae­že­riuo­se ne­bus ir šie­met.

– Sut­ruk­dė in­ves­ti­ci­nių pro­jek­tų de­ri­ni­mo po­li­ti­ka, – trum­pai paaiš­ki­no G.Ta­mu­lis.

UAB „Li­tes­ko“ fi­lia­lo komercijos direktorius ne­slė­pė, kad bet ko­kios bend­ro­vės in­ves­ti­ci­jos vė­liau gu­la ant var­to­to­jų pe­čių. Tai reiš­kia, kad in­ves­ta­vę di­de­lius pi­ni­gus į nau­ją ka­ti­li­nę ši­lu­mos tie­kė­jai vėl bus pri­vers­ti di­din­ti ši­lu­mos kai­ną. To­dėl pro­jek­tai dar vis de­ri­na­mi, svars­to­mi.Sko­li­nin­kų ma­žė­ja

G.Ta­mu­lis pa­si­džiau­gė, kad pa­sta­ruo­ju me­tu vis ma­žė­ja sko­li­nin­kų gre­tos. At­si­ga­vus eko­no­mi­kai, žmo­nės ne­bek­limps­ta gi­liai į sko­las, o sten­gia­si su­si­mo­kė­ti. Ši­lu­mos tie­kė­jams pa­vyks­ta bend­ra­dar­biau­ti ir su Sa­vi­val­dy­be, ku­ri iš jai pri­klau­san­čių bu­tų sten­gia­si iš­kel­din­ti už paslaugas ne­mo­kan­čius nuo­mi­nin­kus. Ži­no­ma, yra ke­le­tas žmo­nių, ypač iš Sa­vi­val­dy­bės su­teik­tų būs­tų, ku­rie už ši­lu­mą vis dėl­to ne­mo­ka.

Vie­na mo­te­ris, tu­rė­ju­si ne­pil­na­me­čių vai­kų, už šil­dy­mą ne­mo­kė­jo me­tų me­tus. Šie­met jau­niau­sio­ji jos at­ža­la su­lau­kė pil­na­me­tys­tės, o šei­mos įsi­sko­li­ni­mas sie­kia per 35 tūkst. li­tų. Sup­ran­ta­ma, jog būs­tą jai teks ap­leis­ti. Tik ne­ži­nia, kas su­mo­kės tūks­tan­ti­nes sko­las. Teis­mo ke­liu ši­lu­mos tie­kė­jams gan leng­vai pa­vyks­ta at­gau­ti pi­ni­gus. 16 bu­tų ant­sto­liai par­da­vė iš var­žy­ty­nių, tad sko­los pa­deng­tos.

Ši­lu­mos tie­kė­jai ne­ra­miai lau­kia šio kū­re­ni­mo se­zo­no, kai kai­nos au­ga, o eko­no­mi­ka smun­ka. Nea­be­jo­ti­na, kad sko­li­nin­kų vėl pa­dau­gės.Var­to­to­jai pa­si­ren­gę

Šie­met truk­džių pra­dė­ti kū­re­ni­mo se­zo­ną be­veik ne­be­li­kę – 80 pro­c. klien­tų jau pa­ren­gę ši­lu­mos maz­gus ir pa­tei­kę su­tvar­ky­tus do­ku­men­tus. Ki­ti taip pat sku­ba tai pa­da­ry­ti.

Kiek dau­giau pro­ble­mų ky­la su in­di­vi­dua­lių na­mų, nau­do­jan­čių cent­ra­li­zuo­tą šil­dy­mą, sa­vi­nin­kais. Mat iši­rus koo­pe­ra­ty­vams ir li­kus pa­vie­niams var­to­to­jams, ne­bė­ra kam rū­pin­tis do­ku­men­ta­ci­ja. Per il­gą lai­ką su­dū­la ir se­niai ties­tos ši­lu­mi­nės tra­sos, pri­klau­san­čios koo­pe­ra­ty­vams. Jas re­mon­tuo­ti in­di­vi­dua­lūs var­to­to­jai tu­ri už sa­vo pi­ni­gus, tad su­si­dū­rus su sun­ku­mais to­kių var­to­to­jų vis ma­žė­ja.

G.Ta­mu­lis pri­mi­nė, kad UAB „Li­tes­ko“ ga­li ir anks­čiau, ofi­cia­liai ne­pas­kel­bus kū­re­ni­mo se­zo­no pra­džios, teik­ti pa­slau­gą. Tam te­rei­kia pa­ra­šy­ti pra­šy­mą. Kol kas fi­lia­las „Vil­ka­viš­kio ši­lu­ma“ tė­ra ga­vęs vie­nin­te­lį pra­šy­mą pra­dė­ti šil­dy­mą iš Vil­ka­viš­kio li­go­ni­nės.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Globos namų įdirbis išgirtas, tačiau įstaigos turi nelikti
* Kai nenori mokėti mokesčių – šiukšlės keliauja į paežerės konteinerius
* Nesutarimai dėl įvažiavimo įstrigo ambicijų sūkuryje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ką dažniausiai dovanojate eidami į vestuves, jubiliejus?
Pinigų.
Dovanų kuponą.
Nuperku kokį daiktą.
Apsiriboju gėlėmis.Kalbos patarimai

Ar taisyklingas pasakymas „reikalingas pagalbos“?
Taip, taisyklingas, būdvardis „reikalingas“ valdo objekto kilmininką. Pvz.: Senas neįgalus žmogus reikalingas pagalbos.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas