„Santaka“ / Kembridžo menų mokyklą išmainė į Dailės akademiją

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-09-18 08:35

Dalinkitės:  


Žvit­riaa­kė Mo­ni­ka Gus­tai­ty­tė sa­kė pieš­ti mė­gu­si nuo vai­kys­tės, tad ir sa­vo stu­di­jas su­sie­jo su me­nu.

Autorės nuotr.


Kembridžo menų mokyklą išmainė į Dailės akademiją

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Nuo spa­lio aš­tuo­nio­lik­me­tė Mo­ni­ka Gus­tai­ty­tė pra­dės stu­di­jas Lie­tu­vos dai­lės aka­de­mi­jo­je. Mer­gi­na čia įgis in­ter­je­ro di­zai­ne­rės spe­cia­ly­bę. Įdo­mu, kad Mo­ni­ka įsto­jo ir į Jung­ti­nė­je esan­čią Kemb­ri­džo me­nų mo­kyk­lą. Atė­jus me­tui iš­si­ruoš­ti į pa­skai­tas, vil­ka­viš­kie­tė pa­si­rin­ko stu­di­jas sa­vo­je ša­ly­je, o prieš iš­va­žiuo­da­ma į sos­ti­nę su­ren­gė bend­ra­min­čiams ple­ne­rą sa­vo mo­čiu­tės so­dy­bo­je Beb­ri­nin­kų kai­me (Pil­viš­kių sen.).

Pak­laus­ta, ko­dėl ne­pa­no­ro iš­vyk­ti į už­sie­nį, Mo­ni­ka pri­si­pa­ži­no, kad Kemb­ri­džas jai bu­vo tik kaip at­sar­gi­nis va­rian­tas, jei bū­tų neįs­to­ju­si į aka­de­mi­ją. Mat Ang­li­jo­je ji bū­tų stu­di­ja­vu­si tik me­nų mo­kyk­lo­je, o Vil­niaus mo­ky­mo įstai­gos sta­tu­sas – kur kas aukš­tes­nis.

Kad įsto­tų į in­ter­je­ro di­zai­ną, Mo­ni­kai te­ko daug pa­plu­šė­ti. Juk į šią spe­cia­ly­bę sto­jo 73 jau­nuo­liai, o priim­ta tik 30. Vi­są žie­mą sa­vait­ga­liais mer­gi­na va­ži­nė­jo į Vil­nių pas aka­de­mi­jos dės­ty­to­jus mo­ky­tis kom­po­zi­ci­jos ir pie­ši­mo. Prieš tai ji dar ke­le­tą me­tų mo­kė­si pas Sta­sę Ze­li­naus­kai­tę Vai­kų ir jau­ni­mo cent­ro dai­lės stu­di­jo­je.

– Bū­čiau ir pas Sta­se­lę iš­mo­ku­si vis­ko, bet no­rė­jo­si, kad reikalai klostytųsi už­tik­rin­tai, – tvir­ti­no Mo­ni­ka. – Be to, kai daug me­tų mo­kai­si pas tą pa­tį žmo­gų – nė­ra ge­rai, rei­kia ir nau­jų min­čių.

Mo­ni­ka džiau­gia­si, kad kar­tu į Dai­lės aka­de­mi­ją įsto­jo ir drau­gė, su ku­ria kar­tu lan­kė dai­lės stu­di­ją, Kris­ti­na Pi­li­pa­vi­čiū­tė.

Užp­raei­tą sa­vait­ga­lį Mo­ni­ka su­si­kvie­tė pa­žįs­ta­mus dai­li­nin­kus į Beb­ri­nin­kuo­se esan­čią sa­vo mo­čiu­tės so­dy­bą. Čia su­si­rin­ko 14 žmo­nių, ku­rie vi­są sa­vait­ga­lį pie­šė, žiū­rė­jo fil­mus, mau­dė­si ne­to­lie­se te­kan­čio­je Še­šu­pė­je ir vis gy­rė Gus­tai­čių sve­tin­gu­mą.

Pak­laus­ta, ar jai ne­truk­dė toks bū­rys jau­ni­mo, Mo­ni­kos mo­čiu­tė sa­kė tuo tik ap­si­džiau­gu­si.

– To­kio man­da­gaus ir išauk­lė­to jau­ni­mo aš vi­sa­da lau­kiu sa­vo na­muo­se, – kal­bė­jo aš­tuo­nias­de­šimt­me­tį per­ko­pu­si gu­vi mo­te­ris. – Jie čia vis­ką pa­tys da­rė, pa­tys val­gy­ti ga­mi­no­si ir ma­ne vai­ši­no, man ne­rei­kė­jo ap­link juos tu­pi­nė­ti. Aš tik vie­ną die­ną iš­vi­riau jiems „še­bal­bo­nų“ sriu­bos, tai kad val­gė, kad gy­rė!

Mo­ni­ka ro­dė erd­vaus na­mo ant­rą­jį aukš­tą, pa­sa­ko­jo, kur kas mie­go­jo: kas ant čiu­ži­nio, kas lo­vo­je, kas mieg­mai­šy. Jau­ni­mui ne­truk­dė tai, kad dar ne­pa­baig­ti įreng­ti kam­ba­riai. Drau­gai per ant­ro­jo aukš­to stog­lan­gį bu­vo už­li­pę ant sto­go ir iš ten žiū­rė­jo lau­ke ro­do­mus fil­mus. Di­džiu­lį lau­ko ek­ra­ną prie klo­ji­mo sie­nos prieš ke­le­rius me­tus įren­gė Mo­ni­kos tė­tis. Tad lau­ko fil­mai Beb­ri­nin­kuo­se – tik­ra pra­mo­ga. Jų atei­na pa­žiū­rė­ti ir drau­gai, ir kai­my­nai.

– Ypač sma­gu nak­tį, jau­kiai įsi­tai­sius ant žo­lės ar deng­to­je ve­ran­do­je, žiū­rė­ti siau­bo fil­mą, – pa­sa­ko­jo Mo­ni­ka. – Kai su­šna­ra me­džiai ar kur šuo su­lo­ja, tai net šiur­pas ima.

Jau po po­ros sa­vai­čių Mo­ni­ka se­na­mies­čiu žings­niuos Šv. Onos baž­ny­čios link ir su bū­riu ki­tų stu­den­tų gi­lin­sis į dai­lės pa­slap­tis.

O kol kas mer­gi­na steng­sis už­baig­ti Beb­ri­nin­kuo­se pra­dė­tus dailės kū­ri­nius ir juos, al­suo­jan­čius ši­lu­ma ir gra­žiais pri­si­mi­ni­mais, iš­si­veš į Vil­nių.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas