„Santaka“ / Priešmokyklinės klasės – pirmasis žingsnis mokykloje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-09-09 08:55

Dalinkitės:  


Paežerių pagrindinės mokyklos priešmokyklinukų mokytoja Rasa Pečiulienė (kairėje) sakė, jog pirmosiomis dienomis mažieji dar labai pasigenda mamų, todėl džiaugiasi, jei jos valandėlę pabūna ir užsiėmimuose.

Autorės nuotr.


Priešmokyklinės klasės – pirmasis žingsnis mokykloje

Birutė NENĖNIENĖ

Rajono Tarybos sprendimu šiais mokslo metais dvidešimtyje rajono švietimo įstaigų organizuotas priešmokyklinis ugdymas. Veikia 31 grupė, vienose jų veikla trunka keturias valandas, kitose užsitęsia kiek ilgiau. Pirmąją rugsėjo savaitę pasižvalgėme po šias ugdymo įstaigas.Dirba tik specialistai

Kartu su Švietimo skyriaus vedėja Alma Finagėjeviene, šio skyriaus vyr. specialiste Genovaite Stanevičiene ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Sauliumi Vabalu aplankėme dalį priešmokyklinio ugdymo grupių, priklausančių Pilviškių „Santakos“ gimnazijai, Paežerių, Žaliosios Vinco Žemaičio, Alvito pagrindinėms, Sūdavos, Virbalio, Vištyčio, Pajevonio vidurinėms mokykloms, Paežerių mokyklai-darželiui „Ežerėlis“, Kybartų mokyklai-darželiui „Ąžuoliukas“, lopšeliui-darželiui „Kregždutė“.

Kad būtų galima įkurti priešmokyklinio ugdymo grupę, Švietimo ir mokslo ministerijos reikalavimu turi rastis penki vaikai.

Ankstesniais metais tokią grupę pradėjęs ugdyti specialistas su tais pačiais vaikais dirbdavo ir pradinėse klasėse, kol išleisdavo juos į penktą klasę. Dabar reikalaujama, kad priešmokyklinis ugdymas būtų vieno, specialiai tam paruošto ir atitinkamą kvalifikaciją įgijusio specialisto, rankose. Pasak Švietimo skyriaus specialisčių, taip sudaromos galimybės šį darbą dirbančiam pedagogui kaupti ir patirtį, ir mokymo priemones.

Švietimo skyriaus vedėja A.Finagėjevienė, paklausta, kodėl norima įsteigti vis daugiau priešmokyklinio ugdymo grupių, įvardijo tai kaip svarbų etapą pasiruošiant mokyklai. Vaikas visus metus ugdomas, pripranta prie mokyklos aplinkos. Tai didelė specialistų pagalba šeimai, ji ypač svarbi kaimo vietovėse, kur vaikai nebūna lankę darželio.

Be to, pagal priešmokyklinukų skaičių galima orientuotis, kiek vaikų toliau lankys rajono mokyklas.Pripranta greitai

Paežerių pagrindinėje mokykloje priešmokyklinio ugdymo grupė veikia jau dešimti metai. Ją lankė dabartiniai devintokai.

Jaunųjų paežeriečių nepritrūko ir šiemet – į paruošiamąją klasę tėvai atvedė aštuonis mažylius, kuriems naujoje aplinkoje pirmosiomis dienomis dar baisoka, todėl jaukiau, jei šalia kurį laiką pabūna mamos. Pirmosiomis mokslo dienomis be ašarų neapsieina ir kitų mokyklų priešmokyklinukai.

Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje viena priešmokyklinukų grupė įsikūrusi darželio patalpose, kita – mokyklos klasėje. Mokykloje apsilankyti pataikėme pietų metu. Mažiausieji, padedami mokytojos, pratinosi ant padėklų nusinešti pietų porciją į nuolatinę vietą prie stalo. Šiemet jau penktus metus priešmokyklinukų grupę pradėjusi ugdyti Lilija Banilaitienė prisipažino, jog ankstesniais metais labai negerai jausdavosi, kai tik keli vaikai negaudavo nemokamų pietų. Šiemetinę naujovę, kai maitinami visi priešmokyklinukai ir pradinukai, ji vertino teigiamai. Pedagogė pasidžiaugė, jog visi penkiolika šiemetinių jos ugdytinių, nors susirinko iš skirtingų kaimų ir iki šiol nebuvo pažįstami, yra drąsūs, nori eiti į mokyklą, todėl nėra verkiančių ar besibaiminančių mokyklos.

Mokytoja, remdamasi savo kelerių metų darbo patirtimi, pastebėjo, jog priklausomai nuo tėvų socialinės padėties skirtumas esąs ir tarp vaikų. „Tvarkingų, rūpestingų šeimų vaikai imlesni, greičiau suvokia žinių turinį, tačiau mokslo metams baigiantis visi išmoksta maždaug vienodai ir būna gaila, kai su jais reikia išsiskirti“, – sakė mokytoja.Kaimui reikalinga

Sūdavos vidurinės mokyklos Alksnėnų skyrius yra viena iš tų mokyklėlių, į kurias galima vesti jaunimo ekskursijas pasižiūrėti praeities.

Dviejų aukštų erdviame pastate veikia du mišrūs 1–3 ir 2–4 klasių komplektai bei penkių vaikų priešmokyklinė grupė. Mokytojos patalpas išdažė su tėvų ir vietos ūkininkų bei kitų rėmėjų pagalba, nes mokyklos salėje vyksta ir bendruomenės renginiai. Prieš dvejus metus buvo pakeisti mokyklos langai, tačiau viename koridoriuje liko senieji, mat toje patalpos pusėje buvo numatyta įrengti katilinę. Deja, dėl žemės nuosavybės tvarkymo rekonstrukcijos įstrigo. Kol šviečia ir šildo rudens saulė, klasėse jauku, tačiau vaizdas keičiasi sulaukus rudens ir žiemos. Savivaldybės atstovai šią mokyklėlę pavadino galvosūkiu, nes jai reikia naujo stogo, patalpos vis dar šildomos krosnimis ir papildomai – elektros prietaisais, naudojamasi tik lauko tualetu.

Patalpas parodžiusi mokytoja Aušra Vyšniauskaitė sakė, jog čia nėra lengva dirbti, tačiau ji visada savo darbo sąlygas lygina su kitur esančiomis dar prastesnėmis. Pedagogė mano, jog mokykla Alksnėnuose reikalinga kaip bendruomenės traukos centras. Be to, kiekvienais metais čia sukomplektuojamos šešiamečių grupės – daug sunkiau būtų, jei juos reikėtų pavėžėti į kitas mokyklas.

Sūdavos vidurinės mokyklos direktorė L.Pakinkienė sakė, kad dėl šios mokyklėlės išlaikymo daro viską, ką gali. Vadovė pasidžiaugė ir vietos tėvų bendruomenės geranoriška iniciatyva bei rajono Savivaldybės žingsniais sprendžiant Alksnėnų mokyklos patalpų apšildymo problemą, vasarą jau lankėsi projektuotojai.

Sūdavos vidurinėje mokykloje irgi sukomplektuota priešmokyklinio ugdymo grupė. Ją lanko trylika vaikučių, kurių pirmuosius žingsnius mokykloje lydi patyrusi priešmokyklinio ugdymo specialistė Zita Kučiauskienė. Mokytoja sukaupusi ypač daug vaizdinės medžiagos, kiekvienais metais turtina savo kabinetą ir turimas žinias bei savo gerąją darbo patirtį skleidžia tarp jaunesnių kolegų.Padarė stebuklus

Į Daržininkus verta nuvažiuoti vien dėl to, kad pamatytum gyvenimo būdo ir mąstymo kontrastus. Kaimo gatvėje akys grožisi tvarkingais gyventojų kiemeliais, tačiau visai kitas vaizdas prie mokyklos, kurią nuo kelio pridengia kolūkių laikais stovėję, vėliau privatizuoti pastatai, o dabar riogso piktžolėmis apaugę jų griuvėsiai.

Dalis už griuvėsių stovinčio pastato, kurio pirmame aukšte įsikūrusi Daržininkų pradinė mokykla, prieš šį rugsėjį buvo „prikelta iš numirusių“. Beveik dvidešimt metų nenaudotose antrojo aukšto patalpose įrengta priešmokyklinukų klasė, švietimo įstaigos reikmėms bus pritaikytos ir kitos laisvos patalpos.

Tai vienas gražiausių pavyzdžių, kai vietoj teisinimosi, jog nėra lėšų, rasta išeitis ir kaime išsaugota bei sustiprinta nedidelė mokykla.

Švietimo skyriaus vedėja pasakojo, jog pirmajam žingsniui žengti tereikėjo Žaliosios Vinco Žemaičio vidurinės mokyklos direktorės G.Launikonienės užsispyrimo išlaikyti šį skyrių, o toliau atsirado daug geranoriškumo.

Savivaldybė, Švietimo skyrius taip pat buvo suinteresuoti rajono pakraščio vaikus išlaikyti savo priklausomybės mokykloje. Tėvai irgi norėjo leisti savo vaikus į šią mokyklėlę, esančią arčiau jų namų, todėl kaimo bendruomenė tiesiog pastūmėjo darbų spartą.

Savivaldybė sutelkė savo specialistus, padarė projektą, sąmatą, skyrė apie 38 tūkst. litų. Tiesiog neįtikėtina, kad rugpjūčio 18 dieną pradėti darbai iki rugsėjo 1-osios jau buvo baigti.

Paklausta, kas uždegė tokiai spartai, mokytoja Rūta Povilaitienė atsakė labai aiškiai: „Todėl, kad esame mokytojos, kad mokykla reikalinga. Daržininkuose atsirado daug vaikučių, jie jau anksčiau glausdavosi prie mūsų, atbėgdavo pas savo broliukus ar sesutes.“

Įrengiant klasę nepaprastai daug padėjo bendruomenės atstovai, tėvai, mokytojos, jų vyrai, giminės, draugai.

Daržininkuose priešmokyklinukus pasiryžo mokyti penkiolikos metų pedagoginį darbo stažą turinti Silva Cikanienė. Moteris sakė, jog visai nesunku važinėti iš Vilkaviškio, nes šiame darbe ji nusiteikusi įgyvendinti seniai brandintą idėją – mokyti mažiausius vaikus.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono žmonės pasirinko valdžios stabilumą
* Už sudarkytą daugiabučio sieną turės sumokėti Savivaldybė
* Iš „Maisto banko“ reklamos šypsosi vilkaviškietis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas