„Santaka“ / „Aušros“ mokykloje – permainų laikotarpis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-09-05 17:04

Dalinkitės:  


Kitąmet švenčiant „Aušros“ mokyklos įkūrimo 30-metį direktorius Aleksandras Žikevičius galės šypsotis jau ant gimnazijos laiptų.

Autorės nuotr.


„Aušros“ mokykloje – permainų laikotarpis

Birutė NENĖNIENĖ

Įgyvendinant patvirtintą rajono mokyklų tinklo pertvarkymo programą, didžiausi pokyčiai nuo šių mokslo metų prasidėjo Vilkaviškio miesto vidurinėse mokyklose.Viskas vyksta pagal planą

„Aušros“ vidurinė mokykla šį rudenį laukia įvyksiančio vidurinio ugdymo programos akreditavimo rezultatų. Priklausomai nuo autoritetingos komisijos įvertinimo, 2009 metų rugsėjo pirmąją ši mokykla sutiktų turėdama gimnazijos statusą. Komisijos išvada turėtų būti žinoma jau iki Kalėdų.

Metų pradžioje buvo patvirtintas ir abiejų Vilkaviškio miesto vidurinių mokyklų vadovų su Švietimo skyriumi suderintas šių ugdymo įstaigų pertvarkos planas. Rajono savivaldybės Taryba patvirtino „Aušros“ vidurinės mokyklos tikslinę rėmimo 2008–2009 metais programą, apimančią intelektualinę ir materialinę mokyklos paramą – po 35 tūkst. Lt abejiems metams.Mokinių skaičius kinta

„Mokykla dabar gyvena pereinamąjį laikotarpį. Šiuos mokslo metus pradėjome su mažesniu mokinių skaičiumi: daugiau nei trys šimtai pradinių klasių mokinių ir apie šimtas penktokų tapo Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos mokiniais“, – apie dabartinę padėtį ir nueitus žingsnius gimnazijos įsikūrimo link bei artimiausius rūpesčius pokalbį pradėjo „Aušros“ vidurinės mokyklos direktorius Aleksandras Žikevičius.

Nuo šio rugsėjo mokykloje sukomplektuotos tik 6–12 klasės. Šiuo metu „Aušroje“ yra 31 klasių komplektas, mokosi 855 mokiniai. Daugiausia yra vienuoliktokų – 241, dvyliktokų – 104.

Rugsėjo pirmąją į šv. Mišias katedroje ir bendrą mokyklų šventę J.Basanavičiaus aikštėje „Aušros“ vidurinės mokyklos abiturientai pagal abiejų mokyklų susitarimą ir mokinių norą dar atvedė pirmokėlius. „Aušrai“ tapus gimnazija, būsimų laidų abiturientai daugiau šitokios misijos neatliks.

Šiais mokslo metais „Aušros“ vidurinėje mokykloje mokysis net 9 vienuoliktų klasių komplektai (klasės). Mokytojai, norėdami pasikonsultuoti dėl šių klasių tvarkaraščio, apskrityje nesurado kitos tokios mokyklos, kurioje būtų tiek daug vienuoliktų klasių. Mokiniai mokysis pagal savo susidarytus planus.

Iš Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos į vienuoliktas klases atėjo 101 mokinys, dar 39 – kitose mokyklose baigę dešimt klasių. „Šiuo metu dar vyksta judėjimas“, – apie pirmųjų mokslo metų dienų persirikiavimus kalbėjo direktorius.

„Nežinau, kaip rajono Taryba nuspręs dėl etatų, nes vieniems metams reikia kai kuriuos žmones atleisti, kai kuriuos priimti. Kitais metais mokinių skaičius mūsų mokykloje didės“, – nerimu dalijosi A.Žikevičius.

Kitais mokslo metais šioje mokykloje mokysis tik 9–12 klasės ir mokinių padaugės penkiais klasių komplektais. Gimnaziją turėtų lankyti per tūkstantį mokinių.Ruošiasi seniai

Mokyklos bendruomenė ruošiasi vidurinio ugdymo programos akreditacijai, kuri pagal švietimo ir mokslo ministro įsakymą bus vykdoma spalio pabaigoje.

Akreditacijos metu bus analizuojama mokyklos trejų pastarųjų metų veikla, įvertinama mokymo bazė, mokytojų kvalifikacija, mokinių pasiekimai, valstybinių egzaminų rezultatai ir kt.

Pasak direktoriaus, mokyklos kolektyvui reikalavimai gerai žinomi, visus praeitus mokslo metus dirbo darbo grupės. Mokytojai atliko „namų darbus“ ir ruošia akreditavimo komisijai pateikti kaip įrodymą reikalingą medžiagą.

Direktorius pasidžiaugė, jog mokytojų kolektyvas sukomplektuotas, naujuosius mokslo metus pradėjo kvalifikuoti visų dalykų mokytojai. Šią vasarą priimti trys nauji mokytojai – biologijos, kūno kultūros ir matematikos specialistai. Ypač džiugu, kad į mokyklą po ilgiausios pertraukos atėjo jaunas, pedagoginį universitetą baigęs matematikos mokytojas.Klaidinantys „reitingai“

„Aušros“ vidurinėje mokykloje toliau mokosi suaugusieji. Vienoje vienuoliktoje ir dviejose dvyliktose klasėse jau pareiškė norą mokytis 65 jaunuoliai. Galutinis skaičius paaiškės spalio mėnesį, nes pagal Švietimo ir mokslo ministerijos rekomendacijas moksleivius galima priimti iki lapkričio 1 dienos. Suaugusiųjų klasių rezultatai akreditacijos rodikliams įtakos neturi.

Tačiau direktorius pastebėjo „Veido“ žurnale nurodytą klaidingą mokyklą baigusių abiturientų skaičių ir dėl to neteisingą „Aušros“ mokyklos reitingavimą tarp Lietuvos ugdymo įstaigų.

„Turėjome atsidurti pirmajame šimtuke, kaip ir ankstesnius dvejus metus pagrečiui, nes „Veido“ žurnale 58-iais padidintas mūsų abiturientų skaičius. Mokyklą baigė 107 mokiniai, 66 iš jų įstojo į universitetus, 26 – į kolegijas, trys – į užsienio koledžus“, – šių ir ankstesnių metų rezultatais didžiavosi direktorius.

Vadovas ypač pasidžiaugė 2007–2008 mokslo metų mokyklos abiturientų valstybinių brandos egzaminų rezultatais, kurie yra geresni nei ankstesniais metais ir aukštesni nei rajono vidurkis. Šiemet visi abiturientai sėkmingai išlaikė anglų kalbos egzaminą, pastebimai geresni matematikos, biologijos, kitų egzaminų rezultatai. Mokiniai sėkmingai pasirodė įvairių dalykų olimpiadose.Neprasilenks su naujovėmis

„Mes norime ir norėsime ateityje bendradarbiauti su kitomis mokyklomis. Kolektyvas nusiteikęs dalyvauti įvairiuose projektuose, norime, kad naujovės pasiektų mokyklą“, – kalbėjo direktorius apie mokytojų nusiteikimą dalyvauti „Mokyklų tobulinimo programos plius“ dviejuose projektuose – mokyklų ir bibliotekų modernizavimo.

Mokykloje jau planuojami renginiai Vinco Kudirkos jubiliejui paminėti. Mokinių savivalda nuo šių mokslo metų pradeda gražią pilietinę prevencinę akciją „Aš noriu būti saugus“, kurioje dalyvauti pakvies visas miesto mokyklas. „Mes labai norime, kad vaikai mūsų mokykloje būtų saugūs. Šis projektas mums svarbus ir tuo, kad galėtume apsitverti mokyklos teritoriją“, – aiškino direktorius.

Kadangi į mokyklą atėjo daug mokinių iš kitų mokyklų, daug dėmesio skiriama jų adaptavimuisi, informavimui apie tvarką, reikalavimus ir kt. Viena iš naujovių – rugsėjo mėnesį jų žinios nebus vertinamos neigiamais balais.Didžiausi varikliai

Direktorius A.Žikevičius sakė, jog yra dėkingas rajono Savivaldybei už lėšas, skirtas sporto salės remontui, UAB „Vilkasta“ – už visus darbus, susisiekimo ministrui, Seimo nariui A.Butkevičiui – už nuolatinę paramą. Savivaldybės rėmimo programos dėka mokykla biologijos, chemijos, fizikos kabinetams užsisakė niekada neturėtų mokymo priemonių.

„Visi žmonės geranoriški, labai padeda. Aš labai džiaugiuosi ir į mokyklą atėjusiais naujais vienuoliktokais, mokinių tėvais, gražiais mokytojų ir mokinių santykiais, sąlyčio taškų ieškojimu ir gražiu bendradarbiavimu“, – apie savo mokyklą kalbėjo A.Žikevičius, neslėpdamas viso mokytojų kolektyvo lūkesčių tapti gimnazija. Juk į šį tikslą einama seniai.

Daugumos mokytojų pritarimu 2005–2006 mokslo metais „Aušros“ vidurinė mokykla lyg ir pasitikrino dalyvaudama išorės audite – bendruomenės darbas buvo įvertintas gerai. Tada norą pasitikrinti buvo pareiškusios tik trys rajono mokyklos: Pajevonio ir „Aušros“ vidurinės bei Kybartų pagrindinė mokyklos.

„Po audito mokytojams buvo lyg ir psichologinis lūžis – pamatėme pasiekimus, klaidas, ką galime keisti. Tokia patikra labai tiko, dabar tereikia įrodyti, ką padarėme“, – sakė direktorius.

Paklaustas, kas bus kitaip ar dar geriau „Aušros“ mokykloje, jai tapus gimnazija, A.Žikevičius tik šyptelėjo: „Labai gerai būtų, jei mieste egzistuotų dvi labai stiprios, labai geros, su savo tradicijomis vidurinės mokyklos. Tačiau yra tokia švietimo pertvarkos programa, kad būtų gimnazija. O Vilkaviškis gerokai vėluoja, tai bene vienintelis rajono centras, kuriame nėra gimnazijos. Kažkam reikia ryžtis. O rezultatai, monitoringas parodė savo. Man visada buvo svarbi kolektyvo nuomonė. Didžiuojuosi mokytojų susitelkimu, pareigos jausmu, darbštumu, kūrybiškumu.“


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas