„Santaka“ / Įgyvendinti Europos Sąjungos reikalavimus ūkininkams padės konsultantai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13

Buhalterė ieško papildomo darbo. Tvarko įmonių, ūkininkų buhalteriją. Tel. 8 678 70 201.
Galioja iki: 2019-05-31 16:30:41

3 greta esančius sodus „Pasagos“ bendrijoje. Bendras plotas 12 a. Tel. 8 637 22 279.
Galioja iki: 2019-06-01 15:31:53Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-08-29 17:03

Dalinkitės:  Įgyvendinti Europos Sąjungos reikalavimus ūkininkams padės konsultantai

Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programoje (KPP) 1 krypties „Žemės, maisto ūkio ir miškininkystės sektoriaus konkurencingumo didinimas“ 2 priemonei „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“ per 7 metus iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai kartu su bendru finansavimu iš valstybės biudžeto numatyta skirti beveik 126 mln. Lt. Pagal šią priemonę remiamos išlaidos, susijusios su konsultavimu, siekiant ūkio veiklos gerinimo. Paraiškas gauti paramą teikia patys konsultuojami asmenys, o ne konsultavimo įstaigos, kaip kad buvo 2004–2006 m. finansiniu laikotarpiu.

Ūkininkai turi laikytis ES ir nacionaliniais teisės aktais nustatytų kompleksinės paramos reikalavimų. Kompleksinė parama – tai išmokų susiejimas su aplinkosaugos, maisto saugos, veterinarijos ir fitosanitarijos reikalavimais bei geros agrarinės ir aplinkosauginės būklės išlaikymu ūkyje. Lietuvoje kompleksinės paramos reikalavimų laikymasis nuo 2009 metų palaipsniui bus siejamas su tiesioginių išmokų mokėjimu.

Patirtis rodo, kad daugumai ūkininkų stinga būtiniausių žinių ir praktinių įgūdžių laikytis gyvūnų gerovės standartų, įgyvendinti geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimus, todėl įvertinti, ar ūkiai atitinka kompleksinės paramos reikalavimus, ir nustatyti reikiamus patobulinimus, susijusius su nustatytais reikalavimais bei Bendrijos darbo saugos standartais, jiems padės konsultantai.

Priemonės „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“ tikslas – padėti sėkmingiau įgyvendinti teisės aktų nustatytus ūkininkavimo, gyvūnų gerovės, darbo saugos žemės ir miškų ūkyje reikalavimus, taikyti agrarinės aplinkosaugos priemones, diegti ūkių veiklos buhalterinės apskaitos sistemą ar pagerinti apskaitos tvarkymo būklę, padėti miškų savininkams taikyti pažangaus ūkininkavimo metodus. Ūkininkai ir miškų savininkai, kurie naudosis individualiomis konsultavimo paslaugomis, galės lengviau prisitaikyti prie ES reglamentais nustatytų kompleksinės paramos reikalavimų.Veiklos sritys

Pirmoji veiklos sritis. Konsultavimas, įvertinant, ar ūkis atitinka nustatytus valdymo ir geros agrarinės bei aplinkosaugos būklės reikalavimus, darbo saugos standartus, grindžiamus Bendrijos teisės aktais.

Antroji veiklos sritis. Konsultavimas dėl nustatytų valdymo ir geros agrarinės bei aplinkosaugos būklės reikalavimų neatitikimų ar pažeidimų pašalinimo, darbo saugos standartų, grindžiamų Bendrijos teisės aktais, įgyvendinimo.

Pagal pirmąją ir antrąją veiklos sritis pirmenybę numatyta teikti pareiškėjams, kurie gauna daugiau kaip 51 792 Lt tiesioginių išmokų, jauniesiems ūkininkams bei pareiškėjams, ataskaitiniais metais tiesioginėms išmokoms gauti deklaravusiems daugiau žemės ūkio naudmenų.

Trečioji veiklos sritis. Agrarinės aplinkosaugos klausimais konsultuojami dalyvaujantieji ar ketinantys dalyvauti agrarinės aplinkosaugos priemonėse asmenys.

Pirmenybė teikiama agrarinės aplinkosaugos priemonėse dalyvaujantiems ar ketinantiems dalyvauti pareiškėjams, kurie dalyvauja daugiau kaip vienoje agrarinės aplinkosaugos priemonėje arba dalyvauja šiose priemonėse pirmus metus, taip pat ir tais atvejais, kai agrarinės aplinkosaugos veiksmai atliekami didesniame negu nustatytas minimalus plotas.

Ketvirtoji veiklos sritis. Konsultavimas ūkio veiklos buhalterinės apskaitos tvarkymo klausimais. Pirmenybė teikiama jauniesiems ūkininkams, pradedantiems tvarkyti buhalterinę apskaitą dvejybine apskaitos sistema.

Penktoji veiklos sritis. Konsultavimas miškų ūkio klausimais (miškų įveisimas ir atkūrimas, jų priežiūra, apsauga, tvarkymas ir naudojimas).

Pirmenybė teikiama pareiškėjams, pateikusiems ar ketinantiems teikti paraiškas dalyvauti paramos priemonėse, susijusiose su miškininkyste, bei pareiškėjams, nuosavybės teise valdantiems didesnį miško plotą.Paramos dydis

Vienam paramos gavėjui pagal atskiras veiklos sritis skiriama:

pagal pirmąją veiklos sritį – iki 863 Lt, finansuojant 80 proc. tinkamų išlaidų;

pagal antrąją veiklos sritį – iki 2590 Lt, finansuojant 80 proc. tinkamų išlaidų;

pagal trečiąją veiklos sritį – iki 1726 Lt, finansuojant 80 proc. tinkamų išlaidų;

pagal ketvirtąją veiklos sritį – iki 1726 Lt, finansuojant 50 proc. tinkamų išlaidų;

pagal penktąją veiklos sritį – iki 1726 Lt, finansuojant 80 proc. tinkamų išlaidų.

Parama skiriama tik individualiam paramos gavėjų konsultavimui (ji neteikiama už konsultavimą telefonu, laiškais ir pan. būdais). Konsultavimo paslaugų didžiausias valandinis įkainis, pagal kurį apskaičiuojama didžiausia mokėtina paramos suma, – 100 Lt. Šio įkainio dydis, atsižvelgiant į poreikius, gali būti keičiamas žemės ūkio ministro įsakymu.

Parama konsultavimo paslaugoms gauti teikiama tiesiogiai ūkininkui, o bendra paramos suma vienam paramos gavėjui 2007–2013 m. negali viršyti 5 179 Lt. Jeigu nenumatoma naudotis konsultavimo paslaugomis pagal pirmąją ir/ar antrąją veiklos sritis, tuomet parama negali būti teikiama ir pagal kitas veiklos sritis.

Jei ūkyje nenustatoma valdymo ir geros agrarinės bei aplinkosaugos būklės reikalavimų ar darbo saugos standartų pažeidimų, konsultavimo paslaugos pagal antrąją veiklos sritį nėra privalomos. Miško valdytojams, užsiimantiems vien tik miškų ūkio veikla, konsultacijos gali būti teikiamos pagal visas veiklos sritis, tačiau turi minimaliai apimti konsultavimo paslaugų gavimą darbų saugos klausimais, atsižvelgiant į miško valdoje vykdomą veiklą. Miško valdytojams išlaidos konsultavimo paslaugų darbų saugos klausimais pirkimui kompensuojamos pagal pirmai veiklos sričiai nustatytą paramos dydį ir intensyvumą.

Tinkamomis finansuoti laikomos tokios išlaidos, kurias paramos gavėjas patiria nuo paramos paraiškos pateikimo dienos ir kurios yra pagrįstos konsultavimo įstaigos išrašyta sąskaita. Paramos gavėjų atsiskaitymai su konsultavimo paslaugų teikėjais turi vykti tik per bankines institucijas.Konsultuoti gali tik akredituotos įstaigos

Lietuvoje žemdirbiams konsultavimo paslaugas siūlančių institucijų – valstybinių, visuomeninių ir privačių – tikrai netrūksta, tačiau konsultacijas pagal nurodytas penkias veiklos sritis gali teikti tik pagal Žemės ūkio ministerijos (toliau – ŽŪM) nustatytas taisykles akredituotos konsultavimo įstaigos ar individualią veiklą įregistravę akredituoti konsultantai. Institucijos atrinktos pagal tai, ar turi būtinų išteklių (kvalifikuoto personalo, administravimo ir techninę infrastruktūrą), taip pat reikiamos patirties teikti konsultavimo paslaugas.

Siekiant išsaugoti pasitikėjimą, įstaiga, kuri konsultavimo metu gauna tam tikros informacijos, privalo laikyti ją konfidencialia, išskyrus pastebėtus sunkius teisės aktų pažeidimo atvejus.

Akredituotų institucijų ir konsultantų, teikiančių konsultavimo paslaugas, sąrašus galima rasti ŽŪM ir Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – NMA) interneto svetainėse (www.nma.lt; www.zum.lt).

Šiose svetainėse galima rasti ir priemonės įgyvendinimo taisykles bei paraiškos formą, kurios patvirtintos žemės ūkio ministro 2008 m. vasario 27 d. įsakymu Nr. 3D-92 „Dėl Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Naudojimasis konsultavimo paslaugomis“ įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“. Kvietimą teikti paramos paraiškas 2007–2013 m. laikotarpiui skelbia NMA pagal ŽŪM kasmet tvirtinamą grafiką. Paraiškos, pateiktos po kvietime nustatyto termino, atmetamos.Žemės ūkio ministerijos inf.Užsk. 6979


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Pilviškiečiai džiaugiasi pasirinkę gėlininkystės verslą
* Rašytojos Dainos Opolskaitės knyga įvertinta solidžia premija
* Paramos renginiai padeda augti talentams
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kas Jums svarbiausia darbovietėje?
Kolektyvo mikroklimatas.
Aiškios atsakomybės.
Įmonės patikimumas.
Karjeros galimybės.
Atlygis ir finansinis skatinimas.Kalbos patarimai

Ar vartotinas veiksmažodis „įdabartinti“?
Taip, naujadaras įdabartinti vartojamas reikšme „perkelti į dabartį; padaryti prieinamą dabartyje; suteikti dabarties pavidalą“. Pvz.: Režisieriai savo filmuose stengiasi įdabartinti istoriją. Bendrojoje vartosenoje prigijo ir daiktavardis įdabartinimas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas