„Santaka“ / Parko kūrėjai susidūrė su aršiu pasipriešinimu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Išvalo lietaus nubėgimo sistemas Jūsų namuose ar sodyboje. Atlieka smulkų lietaus nutekėjimo sistemų remontą. Ruoškitės rudens darganoms vasarą. Tel. 8 622 30 435.
Galioja iki: 2019-06-29 13:01:01

Parduoda gyvenamąjį namą Šiaurės g. 15, Vilkaviškyje (2000 m. pastatytas, yra 12 a žemės, ūkinis pastatas, 3 garažai). Tel. 8 662 02 402.
Galioja iki: 2019-06-30 16:06:24

Skubiai parduoda LAND ROVER FREELANDER (1999 m. 12 mėn., 2 l, dyzelis, su variklio defektu, 550 Eur). Tel. 8 641 68 516.
Galioja iki: 2019-07-05 11:38:02

Parduoda plastikinius 1 t ir 800 l talpos konteinerius (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, tinka vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir kt.), VW GOLF III (1996 m., 1,6 l, benzinas, baltos spalvos, nesurūdijęs, 400 Eur). Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-07-06 15:56:02

Parduoda AUDI 100 C4 AVANT TDI (1993 m., 2,5 l, 85 kW, 6 pavaros, tamsiai pilkos spalvos, TA iki 2020 m. gegužės 31 d., geros būklės, 700 Eur), OPEL FRONTERA SPORT (1994 m., 2 l, įpurškimas, benzinas, 2 durys, nesurūdijusi, visi 4x4 varantieji ratai veikia gerai, TA iki 2021 m. gegužės 1 d., puikus medžioklei, žvejybai, 900 Eur). Tel. 8 618 57 171.
Galioja iki: 2019-07-06 18:16:52Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-08-19 08:42

Dalinkitės:  


Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorė Rūta Baškytė ramiai atrėmė visus „nepatogius“ įsiaudrinusių žemės savininkų klausimus ir apgynė idėjos autoriaus profesoriaus Pauliaus Kavaliausko išsakytą poziciją.

Autorės nuotr.


Parko kūrėjai susidūrė su aršiu pasipriešinimu

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Trečiadienį Vištyčio kultūros namuose vykęs Suvalkijos nacionalinio parko ir jo zonų ribų plano bei Vištyčio regioninio parko tvarkymo plano sprendinių viešas svarstymas su visuomene daugiau panėšėjo į žemių savininkų ir projekto autorių kautynes. Planuojamose įtraukti į Nacionalinį parką teritorijose žemių turintys žmonės kaltino įvairiais nešvariais susitarimais ne tik šalies, apskrities, rajono valdžią, bet kažkodėl ir spaudą.Penkiskart didesnė parko teritorija

Iki šiol Suvalkija buvo vienintelis etninis regionas, kuriame nėra nacionalinio parko. Tačiau mintis įsteigti tokį parką gyventojų nedžiugina, nes būtų apribota jų veikla. Nors parkas kuriamas ne vientisas, o salų principu, plano kūrėjai pripažįsta, kad atsiras naujų suvaržymų ir draudimų gyventojams.

Pagal parengtą pirminį projektą, dešimties tūkstančių hektarų Suvalkijos nacionalinis parkas būtų kuriamas Vištyčio regioninio parko pagrindu. Iš viso jis turėtų apimti penkiskart didesnę teritoriją, negu dabar apima regioninis parkas.Svarstė du planus

Į viešą susirinkimą atvažiavo gyventojai ir seniūnai iš Gražiškių, Pajevonio, Pilviškių. Po to, kai Suvalkijos nacionalinio parko idėjos autorius profesorius Paulius Kavaliauskas pristatė planą, kokias vertybes numatoma saugoti, žmonės šurmuliavo taip, kad nebuvo galima girdėti, kas sakoma per mikrofoną.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktorė Rūta Baškytė prašė įsiaudrinusius žmones pateikti klausimus po vieną ir labai konkrečiai į juos atsakė. Įdomiausia, kad daugiausiai triukšmavo Vištyčio gyventojai, nors juos visi apribojimai bei draudimai varžo jau seniai ir, įsteigus Suvalkijos nacionalinį parką, jų tikrai nepadaugėtų. Kadangi į vieną buvo „suplaktos“ dvi temos – Suvalkijos nacionalinio parko ir jo zonų ribų planas bei Vištyčio regioninio parko tvarkymo planas, kelta daug įvairių klausimų. Pokalbis salėje panėšėjo ne į dalijimąsi informacija, bet į nuomonių ringą.Tuštins duonos aruodus?

Kalbėję žmonės sakė, kad visada saugojo vertybes, kurias planuojama globoti įsteigus nacionalinį parką. Tad kam reikalinga tokia pompastika ir būrys išlaikomų darbuotojų, jei vis tiek niekas nepasikeis? Juk ir dabar, pasak kalbėjusiųjų, visa regioninio parko darbuotojų „kompanija“ mažai ką veikia, nes jau seniai suskaičiavo retus paukštelius ir žolynėlius...

Buvęs rajono Savivaldybės vicemeras Jonas Šuliauskas R.Baškytei aiškino, kad Suvalkija visada buvo laikoma duonos aruodu, tad kodėl iš jos norima padaryti tai, kas prieštarauja žemdirbio prigimčiai.Ateitų lėšos iš Europos

Pristačiusieji planus pripažino, kad nacionalinio parko teritorijoje gyvenantys žmonės pajus įvairių draudimų naštą. Čia ne tik nebus galima naikinti augalų, bet nustatomos ir griežtesnės statybų sąlygos, nebebus galima dalyti žemės į mažesnius nei 5 ha sklypus, atsiras kitų apribojimų.

Tačiau Suvalkijoje yra pakankamai gamtos vertybių, kultūrinio-etninio palikimo, būdingo tik šiam regionui. Vietinės ir apskrities valdžios nuomone, tokias vietoves reikėtų išsaugoti ir parodyti turistams. Įkūrus Suvalkijos nacionalinį parką būtų lengviau apsaugoti etninius ir istorinius objektus bei pritraukti daugiau lankytojų. Parkas būtų įsteigtas per porą metų. Atsirastų galimybė pritraukti Europos Sąjungos lėšų infrastruktūrai gerinti ir panašiems dalykams, kurie reikalauja daug investicijų.Prieštarauja ne visi

Triukšmavę žmonės – daugiausia Vištytyje žemių turintys, bet kitur gyvenantys (kai kurie – net ne mūsų rajone) asmenys – įžvelgė tik blogybes ir suvaržymus.

Štai Gražiškių seniūnijos gyventojai pasidalijo į dvi grupes. Seniūnė Ramutė Didvalienė sakė, kad vieni griežtai priešinasi projektui, argumentuodami tais pačiais nepageidaujamais suvaržymais, o kiti įžvelgia būsimą naudą. Pastarieji mano, jog parkas reikalingas ne tik dėl turizmo plėtros, bet ir todėl, kad šis Europos Sąjungos pakraštys gali nesunkiai tapti kokia nors padangų deginimo ar kokių chemikalų naikinimo teritorija. Įsteigus nacionalinį parką, tokie nemalonumai seniūnijai negrėstų.

Pajevoniečiai seniūnui Gediminui Bisikirskui atnešė didžiulį šūsnį nepasitenkinimo laiškų. Visi jie buvo atiduoti plano rengėjams.

Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas sakė, kad Pilviškiuose tokio bruzdėjimo prieš nacionalinio parko kūrimą negirdėti. Pilviškiečiai, kaip ir kaimynai Šakių rajone, šitą žinią sutiko gana ramiai.Informacijos buvo nemažai

Planą pristatę žmonės užtikrino, kad ūkinei veiklai jokie nauji apribojimai nebus taikomi. Žemdirbiai galės dirbti savo laukus netrukdomi, o nacionalinio parko statusas leis pritraukti didelių investicijų iš ES.

Nors susirinkime dalyvavę žemės savininkai kaltino žiniasklaidą ir rengėjus pagailėjus informacijos, R.Baškytė sakė, jog visiems beveik trims tūkstančiams žemės savininkų buvo išsiuntinėti aiškinamieji laiškai, o vien „Santakos“ laikraštyje šia tema publikuoti bent šeši straipsniai.Parkas užims 20 proc. rajono teritorijos

Bendras nacionalinio parko plotas, remiantis projekte siūlomomis ribomis, – 31 438 ha. Į teritoriją atskiromis salomis patenka trys Marijampolės apskrities savivaldybės.

Didžioji parko dalis turėtų būti Vilkaviškio rajone – čia jis užimtų 24 410 ha (19,4 proc. savivaldybės teritorijos ploto; 8,3 proc. – Vištyčio regioniniame parke). Likusi dalis plytės Šakių rajone – 4 547 ha (2,8 procentai savivaldybės ploto) ir Kalvarijos savivaldybėje – 2 481 ha (5,6 proc. viso ploto).

Nacionalinio parko teritorijai priskiriamos šios Vilkaviškio rajono gyvenamosios vietovės ar jų dalys: Klausučių seniūnijos Putinų, Kataučiznos, Miestlaukio, Norvaišų, Matarnų, Slabadų, Šapalų, Jančių k.; Kybartų seniūnijos Miestlaukio k.; Šeimenos seniūnijos Uosių, Paežerių, Maldėnų, Kiršų, Alvito, Čyčkų, Lankeliškių, Kumečių I, Kumečių II, Uosių, Vaičlaukio, Misviečių, Kaukakalnio, Šukių, Obelupių, Stolaukėlio, Skerpievių, Šapkinų, Kuosių k.; Pilviškių seniūnijos Paežerių k.; Pajevonio seniūnijos Pajevonio, Šakių, Klėtkininkų, Ėglupių, Stolaukio, Mėšlinių; Vištyčio seniūnijos Vištyčio mstl., Vištyčio Lauko I, Vištyčio Lauko II, Dabravolės, Lankupkos, Liubiškių, Kylininkų, Dobilynių, Žirgėnų, Pavištyčio, Čižiškių, Pakalnių, Pavartelių, Vartelių, Norvydų, Stirniškių, Janaukos, Tadarinės; Gražiškių seniūnijos Beržinių, Vaitkabalių, Ramovietės, Armudiškių, Kauniškių, Egliniškių, Tupikų, Vygrelių, Duoniškių, Aštriakalnio, Bambinių, Strazdinės, Dotamų, Rūkštėnų, Vidgirių, Graužinių, Vartelių k.; Bartninkų seniūnijos Grajauskų, Dambaukos, Vartų, Rasių, Ožkabalių II, Piliakalnių k.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškio laiškininkai persėdo ant elektrinių dviračių
* Už paviršinių nuotekų tvarkymą mokės tik įmonės
* „Į depresiją žiūrime pro pirštus, kol ji neužsuka į mūsų kiemą“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar mokate plaukti?
Taip, puikiai.
Plaukiu prastai.
Mokausi.
Nemoku.Kalbos patarimai

Praeitais ar praėjusiais metais?
Taisyklingi bei vartotini abu variantai: praėjusiais metais ir praeitais metais, praėjusią savaitę ir praeitą savaitę.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas