Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.
Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29 Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
„Santaka“ / 2008-08-12 09:23
Antanavo koplyčia (Kazlų Rūdos sav.) restauracijos laukė ne vienus metus. Pas kaimynus
Restauruojama Antanavo koplyčia
|
Praėjusią savaitę pradėti unikalaus kultūros paveldo objekto, atspindinčio liaudišką sakralinę statybą, – medinės Antanavo koplyčios – konservavimo ir restauravimo darbai.
Šiuos darbus inicijavo ir finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos bei Kazlų Rūdos savivaldybė. Konservavimo ir restauravimo darbus atlieka UAB „Restauracija“.
Antanavo koplyčia – vienas iš trijų tokio tipo objektų, išlikusių Lietuvoje. Didžioji medinė šešiakampė koplyčia buvo pastatyta XVIII a. pabaigoje Antanavo dvaro teritorijoje kaip dvaro koplyčia ir giminės palaidojimo vieta. Ją pastatė Antanavo dvaro savininkas, Antanavo seniūnas, Vitebsko vaivada Jonas Antanas Chrapovickis. XIX a. pirmoje pusėje Antanavo dvaras perėjo dvarininkams Šabunevičiams, kurie XIX a. viduryje pastatą suremontavo ir jo vidų papuošė paveikslais.
Nors koplyčia buvo statyta kaip giminės mauzoliejus, apie fundatorių palaidojimus čia nėra žinoma. Tačiau, remiantis istoriniais šaltiniais, teigiama, kad 1860 m. koplyčioje palaidotas dvaro savininkas Stanislovas Šabunevičius, o vėliau – jo sūnus Edvardas ir marti.
Po 1944 m. laidojimo kripta buvo išplėšta, karstai apgadinti, kita dalis rūsio naudota kaip sandėlis.
Pasakojama, kad 1863 m. sukilimo metu Antanavo koplyčios rūsyje buvo laikomi sukilėlių ginklai, o po altoriumi slapstėsi sukilėlių būrio vadas.
Antanavo koplyčia nuo pastatymo iki šių dienų perstatinėjama nebuvo, išskyrus XIX a. viduryje vykdytą vidaus pertvarką. Išlikusi ikonografinė medžiaga suteikia galimybę atstatyti šį išskirtinį kultūros paveldo objektą.
Ramūnas KRYŽANAUSKAS
Kultūros paveldo
departamento Marijampolės teritorinio padalinio
vyr. valstybinis inspektorius
Komentarai:
|
 
* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis * Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti? * Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Ar vartotinas žodis „stribas“? Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.
Šūksniai
Statistika
|