„Santaka“ / Užsienio kalbos plečia akiratį ir suteikia daugiau galimybių karjerai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49

Dovanoja sofą. Tel. 8 680 79 928.
Galioja iki: 2019-03-31 10:58:01

Parduoda nedidelį namą Virbalyje (reikalingas remontas), 900 l talpos aliumininę talpyklą su čiaupu. Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-04-01 11:06:38

Išsinuomotų 2–3 kambarių butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-04 08:14:48

Skubiai parduoda suremontuotą 1 kambario butą Vilkaviškyje (sava pakura), naudotus labai geros būklės baldus (sekciją, 3 durų spintą), akordeoną „Weltmeister“ (120 bosų, suderintas, geros būklės). Tel. 8 656 04 768.
Galioja iki: 2019-04-04 10:09:27

Parduoda OPEL MERIVA (2006 m. balandžio mėn., 1,6 l, benzinas, 74 kW, mechaninė pavarų dėžė, TA iki 2020 m. rugsėjo 16 d., 272 000 km rida, 2200 Eur). Tel.: 8 614 56 782, 8 618 71 679.
Galioja iki: 2019-04-04 13:05:21

Šeima ieško buto ar namo išsinuomoti arba namo išperkamajai nuomai Vilkaviškis–Marijampolė ar netoli šių miestų. Tel. 8 600 65 396.
Galioja iki: 2019-04-04 14:34:37Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-08-05 09:14

Dalinkitės:  


Spacialistų nuomone, mokytis užsienio kalbų reikia pradėti nuo pradinių klasių.
Ligitos MURAUSKAITĖS nuotr.

Užsienio kalbos plečia akiratį ir suteikia daugiau galimybių karjerai

„Hello“, „Bonjour“, „Guten Tag“, – taip ir panašiai nuvykus į užsienio šalis mus pasitinka svetingi gyventojai. Smagu, jei galime jiems atsakyti jų kalbomis. Dar smagiau, kai pasisveikinti, pasakyti savo vardą ar iš kur atvykę gali ir mūsų vaikai, kurie nuo kitų metų rudens pradės mokytis pasirinktos užsienio kalbos jau nuo antros klasės suolo.Užsienio kalba – nuo kūdikystės

Įdomu tai, kad anksčiau daugelyje bajorų šeimų tiek Lietuvoje, tiek Prancūzijoje, Anglijoje, Vokietijoje ar Rusijoje vaikai užsienio kalbų būdavo mokomi jau nuo kūdikystės. Tam tėvai specialiai nusamdydavo iš užsienio guvernantę, kuri su mažyliu bendraudavo tik savo gimtąja kalba. Nuolat girdėdami keletą kalbų, vos sulaukę trejų ketverių metų mažyliai jau čiauškėdavo ne tik lietuviškai ar lenkiškai, bet ir prancūziškai, angliškai.

Kalbėti angliškai būdama vos trejų metų pradėjo ir žinomo žurnalisto, rašytojo Algimanto Čekuolio dukra. Ponas Čekuolis puikiai prisimena, kai atvykęs su šeima į Kanadą, išleido dukrytę į kiemą pažaisti. Tik po kurio laiko toptelėjo, kaip mažylė susikalbės.

„Iškišom galvas pro langą ir girdim, kaip Ievutė jau ne tik gražiausiai bendrauja su kanadiečiukais, bet ir kažką aiškina jiems angliškai: „Look, look“ (žiūrėk, žiūrėk). Taip nejučiom iki dienos pabaigos ji išmoko apie 20 naujos kalbos žodžių“, – pasakojo A.Čekuolis didžiuodamasis, kad šiuo metu abu jo vaikai moka net po šešias užsienio kalbas.

Beje, pirmoji paties Algimanto Čekuolio išmokta užsienio kalba buvo visai ne anglų, o vokiečių, kurią gimnazijoje kartu su lotynų kalba pradėjo mokytis vokiečių okupacijos metais.

„Vėliau, baigęs institutą, įstojau į žvejybos laivyną. Pradėjus leistis į tolimesnius reisus, nuo Gibraltaro toliau į rytus, prireikė ir anglų. Ši kalba gerokai išplėtė mano akiratį – išgirdau daugybę įvairių įstorijų apie kitas šalis, gyventojus, tradicijas ir tai sugulė į mano apsakymus, apybraižas. Be anglų kalbos to niekada nebūtų įvykę“, – pasakojo pašnekovas.Pralaužti ledus padėjo ir gestai

Įdomi ir istorija, kaip A.Čekuolis išmoko dar vienos – ispanų – kalbos. „1962 metais buvau laivo bocmanu, denio vyresniuoju, kai mums į laivą atsiuntė 16 kubiečių praktikantų. Laivui išplaukus į jūrą, pasukome Labradoro link, bet paaiškėjo, kad nei vienas iš tų kubiečių nemoka nei angliškai, nei rusiškai, nei vokiškai, nei lietuviškai“, – pasakojo A.Čekuolis.

„Kadangi buvau atsakingas už denį, kapitonas pasakė, kad aš šiuos kubiečius išmokyčiau jūrų žvejybos. Pamažu įvairiais gestais, keliais mokėtais ispaniškais žodžiais, lotynų kalbos pradmenimis pralaužėm ledus. Nežinau, ar tie kubiečiai išmoko jūrų žvejybos, bet aš pats per tuos laive praleistus tris su puse mėnesio jau mokėjau ispaniškai“, – pasakojo A.Čekuolis.

Pasak jo, kai laivas grįžo iš Havanos ir vadovybė pastebėjo, kad Algimantas kalba ispaniškai, pakvietė jį dirbti vertėju. Vėliau jis buvo pakviestas dirbti korespondentu Kanadoje, po keturių metų – Portugalijoje, o dar po keturių – Ispanijoje.

Paklaustas, ar verta vaikams nuo antros klasės mokytis svetimų kalbų, žurnalistas net neabejoja nauda. „Aš pats abu savo vaikus išauginau užsienyje, leisdavau juos į tenykščius darželius, mokyklas ir galiu pasakyti, kad jiems išmokti užsienio kalbų buvo visiškai lengva ir paprasta. Juk su kiekviena naujai išmokta kalba vaikas vis labiau vysto atmintį, smegenų centrus. Išmokęs antrą kalbą, jis tarytum įgyja antrą asmenybę“, – sakė A.Čekuolis.

Jo teigimu, gandas, kad neva mokydamasis užsienio kalbos, vaikas gerai neišmoks savosios, yra tik paikų tėvų instinktyvus noras neleisti, kad vaikas būtų protingesnis už juos. „Dar niekad negirdėjau, kad išmokęs anglų ar kitą užsienio kalbą, vaikas užmirštų savąją ar kalbėtų su akcentu“, – sakė A.Čekuolis.Daugiau kalbų – daugiau galimybių

Panašiai apie užsienio kalbų mokymąsi ankstyvame amžiuje kalba ir Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) atstovės Vilma Bačkiūtė bei Irena Raudienė.

Pasak jų, daugelyje Europos šalių mokytis užsienio kalbos pradeda dar pradinukai ar net darželinukai. Lenkijoje privalomas užsienio kalbos mokymas prasideda pirmoje klasėje nuo 7 metų. Ispanijoje pirmoji užsienio kalba – nuo pirmos klasės, o antrą užsienio kalbą mokiniai renkasi jau antroje klasėje. Beje, Ispanijoje susirūpinta prastu anglų kalbos mokėjimu ir nuspręsta plėsti valstybinių dvikalbių mokyklų, kuriose mokoma ispanų ir anglų kalbomis, tinklą.

Anglijoje įgyvendinama nauja kalbų mokymo strategija, pagal kurią septynių metų vaikai privalomai mokosi užsienio kalbos. Tradiciškai Anglijoje mokoma prancūzų kalba.

Suomijoje antroji valstybinė kalba yra švedų. Tad moksleiviai nuo ankstyvo amžiaus, be gimtosios, mokosi dar dviejų kalbų – švedų ir vienos užsienio kalbos. Tradiciškai populiarios kalbos yra vokiečių ir rusų.

Ministerijos atstovių teigimu, yra atlikta daugybė tyrimų, kurie įrodo, jog kuo anksčiau vaikas pradeda mokytis užsienio kalbos, tuo jam lengviau ją išmokti, gerėja vaiko atmintis.

„Ankstyvas užsienio kalbų mokymasis lavina ne tik kalbinius, bet ir kognityvinius gebėjimus. Be to, kitos kalbos vaikams jau būna pažįstamos iš animacinių filmukų, žaidimų, užsienio atlikėjų dainų ar interneto. Tikriausiai daug tėvelių pastebi, kad vaikai puikiai supranta užsienio kalba žiūrimus animacinius filmukus dar nepradėję tos kalbos mokytis. Vėliau, mokantis mokykloje šios kalbos, jie daug greičiau pradeda ja kalbėti nei jų draugai, kurie neturi tokios kalbos patirties“, – sakė I.Raudienė.

Jos teigimu, labai svarbu, kad tėveliai remtųsi ne savo pačių kalbiniais gebėjimais ar emocijomis, bet informacija apie kalbų naudą, spręsdami, kokią kitą kalbą ir kada jų vaikui verta mokytis. Taip pat svarbu, kad naujos kalbos besimokančius vaikučius jie palaikytų bei skatintų. Juk mokėdami svetimą kalbą vaikai ne tik galės susikalbėti užsienio šalyse, susirasti draugų iš kitų šalių, plėsti akiratį – daugiau sužinoti apie pačias šalis, jų tradicijas, gyventojų įpročius, bet ir vėliau turės daugiau pasirinkimo galimybių savo studijoms bei karjerai.

Europos Komisijos bei Europos Tarybos vykdoma daugiakalbystės skatinimo politika neabejotinai naudinga Europos Sąjungos ekonominei ir socialinei gerovei. „Būdami Europos dalimi, taip pat norime paskatinti vaikus rinktis ne tik anglų, bet ir kitas užsienio kalbas – vokiečių ar prancūzų. Šiomis kalbomis kalba didelė dalis europiečių. Pradėję nuo šių kalbų, vaikai neturės problemų išmokti ir anglų kalbos, kuri Lietuvoje vis labiau populiarėja“, – sakė V.Bačkiūtė.Donata VAIČIULIENĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Trąšų gamybą verslininkas kilstelėjo į aukštesnį lygį
* Konteinerius vežėjai privalo pastatyti į vietą
* Šeimos gydytojų komandas papildys ne visi
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Koks Jūsų darbo krūvis?
Turiu vieną etatą.
Etatas ir viršvalandžiai.
Dirbu keliuose darbuose.
Neskaičiuoju, nes dirbu sau.
Aš nedirbu.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas