„Santaka“ / Kurkime ateitį drauge!

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda savadarbį tvarkingą traktoriuką su žemės dirbimo padargais. Tel. 8 615 96 257.
Galioja iki: 2019-09-22 11:32:38

Parduoda tvarkingą, prižiūrėtą namą Virbalyje (70 m², mūrinis ūkinis pastatas, visi inžineriniai tinklai, šildymas kietuoju kuru, 7 a sklypas, sutvarkyta aplinka, šalia mokykla ir vaikų darželis, 10 000 Eur). Tel.: 8 616 72 266, 8 656 58 234.
Galioja iki: 2019-09-23 09:03:05

Parduoda 2 kambarių butą su daliniais patogumais Virbalyje (atskiras įėjimas, yra ūkiniai pastatai, vandens, kanalizacija, rūsys, žemės, šalia parduotuvė, ambulatorija, autobusų stotelė, 3000 Eur). Tel. 8 650 59 709.
Galioja iki: 2019-09-26 13:25:28

Parduoda lengvojo automobilio priekabą (1995 m., 1,6 x 1,6 m, draudimas ir TA dvejiems metams, LED žibintai, padangos M+S, 80 proc. likutis, 369 Eur), plastikinių langų varčias su stiklo paketais (įvairių dydžių, 22 Eur už vnt.). Tel. 8 686 41 679.
Galioja iki: 2019-09-26 16:23:58

Parduoda naują čiužinį (2 m ilgio, 80 cm pločio, 30 cm aukščio). Tel. 8 653 40 386.
Galioja iki: 2019-09-27 13:04:19

Parduoda 3,8 a sodo sklypą Vilkaviškio miesto ribose. Tel. 8 671 02 459.
Galioja iki: 2019-09-28 11:22:43

Parduoda tvarkingą 1 kambario butą Vilkaviškyje (sava pakura, yra visi inžineriniai tinklai, žemės), 15,36 a namų valdos sklypą Nendrių g., Vilkaviškyje, sekciją, prieškambario baldų komplektą, senovinę siuvimo mašiną „Singer“, akordeoną WELTMEISTER (120 bosų). Tel. 8 656 04 768.
Galioja iki: 2019-09-30 10:54:59Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-25 17:43

Dalinkitės:  Kurkime ateitį drauge!

Lietuvos 2004–2006 m. bendrojo programavimo dokumento 2 prioriteto „Žmogiškųjų išteklių plėtra“ priemonė „Darbo jėgos kompetencijų ir gebėjimų prisitaikyti prie pokyčių ugdymas“Liepos mėnesį baigtas įgyvendinti Viešosios įstaigos Sintautų akademijos ir Šakių rajono savivaldybės administracijos kompiuterinio raštingumo mokymo projektas. Net 3 proc. darbingų rajono gyventojų įgijo arba padidino savo kompiuterinio raštingumo kompetencijas. Nuo ko tai prasidėjo?

2006-03-06 Viešoji įstaiga Sintautų akademija pasirašė sutartį su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir paramos fondo Europos socialinio fondo agentūra dėl Europos socialinio fondo finansuojamo projekto „Kompiuterinis raštingumas Šakių rajono gyventojams“ įgyvendinimo. Šis projektas buvo įgyvendinamas kartu su Šakių rajono savivaldybės administracija, Savivaldybės taryba skyrė lėšų jam finansuoti.

Projektas gimė po to, kai prieš keletą metų sėkmingai įgyvendinus panašaus pobūdžio projektą „Užsidirbk pats“, kurio metu apmokyta per 100 rajono žmonių, ekspertai atliko tyrimą „Socialinės situacijos ir kompiuterinio raštingumo mokymų poreikis Šakių rajono seniūnijose“. Tyrimo metu buvo nustatyta, jog net 68 proc. kaime gyvenančių zanavykų dar neįgiję kompiuterinio raštingumo pagrindų, o dėl atstumo iki rajono centro, užimtumo bei lėšų stygiaus negali lankyti Šakiuose vykstančių mokamų kompiuterinio raštingumo pagrindų kursų. Net verslo sferoje tik 12 proc. kaimo įmonių darbuotojų moka naudotis kompiuteriu. Taigi nors jau seniai parengta strateginė Vyriausybės patvirtinta šalies visuotinio kompiuterinio raštingumo programa, realiai daugelis žmonių joje dalyvauti negali. O tai mažina gyventojų galimybę mokytis ir dalyvauti darbo rinkoje, naudotis įvairiomis skaitmeninės visuomenės paslaugomis (internetu, elektronine bankininkyste ir kt.). Dėl šių priežasčių ir buvo parengtas projektas „Kompiuterinis raštingumas Šakių rajono gyventojams“. Iš pradžių ketinta apmokyti ne mažiau kaip 440 asmenų, tačiau 2008-05-07 dieną gautas papildomas finansavimas dar 140 asmenims apmokyti. Mokslus 100 proc. finansavo ES Socialinis fondas pagal Lietuvos 2004–2006 m. bendrojo programavimo dokumento 2 prioriteto „Žmogiškųjų išteklių plėtra“ priemonę 2.2. „Darbo jėgos kompetencijų ir gebėjimų prisitaikyti prie pokyčių ugdymas“.

Svarbiausias projekto tikslas – padidinti seniūnijų, ypač atokesnių, gyventojų galimybes įsitvirtinti darbo rinkoje, stiprinant jų kompiuterinio raštingumo įgūdžius. Siekiant šio tikslo, svarbiausias uždavinys buvo kelti gyventojų kvalifikaciją ir gebėjimus kompiuterinio raštingumo srityje, parengiant ir įgyvendinant visose rajono seniūnijose kokybišką dviejų lygių kompiuterinio raštingumo mokymo programą.

Antrasis uždavinys – užtikrinti informacinės visuomenės plėtros, kompiuterinio raštingumo mokymo Šakių rajone nepertraukiamumą, suburiant aktyvių bendruomenių atstovų iniciatyvinę grupę, kuri vertintų kompiuterinio raštingumo situaciją rajone ir, pasibaigus projektui, ieškotų kitų finansavimo galimybių rengiant kitus panašaus pobūdžio mokymus.

Įgyvendinant pagrindinį uždavinį, kuris yra ir vienas svarbiausių visos šalies visuotinio kompiuterinio raštingumo programos uždavinių, siekta sudaryti sąlygas visiems gyventojams, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, įgyti kompiuterinio raštingumo žinių. Tuo tikslu visose seniūnijose organizuoti „atvežamieji“ kompiuterinio raštingumo kursai, bendruomenių centruose įkuriant laikinas mobiliąsias klases.

Mokymai vyko visose 14 seniūnijų. Vienose jų aktyvesni buvo pačios seniūnijos darbuotojai, kitose – vietos bendruomenių centrų vadovai ir atstovai. Kadangi rajono seniūnijos nevienodos savo dydžiu, nevienodas ir jose apmokytų žmonių skaičius. Daugiausia, net 100 asmenų, apmokyta Šakių seniūnijoje, kur projektui aktyviai talkino Girėnų ir Ritinių bendruomenių centrai. Didžiausiai rajono seniūnijai nenusileido taip pat labai žingeidūs Kidulių seniūnijos gyventojai. Čia apmokyti 86 asmenys, projektą įgyvendinti padėjo Kidulių ir Voverių bendruomenių centrai. Nors Sintautų seniūnijoje jau anksčiau vykusių projektų metu apmokyta nemažai asmenų, tačiau ir šiame projekte aktyviai dalyvavo bei mokslus krimto dar 72 gyventojai. Ypač aktyvūs čia buvo į neformalią bendruomenę susibūrę Skaisgirių kaimo žmonės. Kriūkų seniūnijos Gerdžiūnų bendruomenės centras įsikūręs neseniai, tačiau savo organizuotumu ir noru mokytis jis stebino ir organizatorius, ir dėstytojus. Kaip tik šio centro dėka kompiuterinio raštingumo žinių sėmėsi 56 seniūnijos gyventojai. Puikias patalpas savo gyventojų mokymui surado Griškabūdžio seniūnija. Bendromis seniūnijos ir bendruomenės centrų pastangomis čia mokslus baigė 42 Griškabūdžio ir Degutinės gyventojai. Nuo jų neatsiliko ir 38 lukšiečiai bei 36 atokesnės Slavikų seniūnijos žmonės. Negalima nepaminėti ir aktyvių pagalbininkų – Liepalotų ir Panovių bendruomenių centrų. Savo atkaklumu siekiant mokslų ypač išsiskyrė Žvirgždaičių seniūnijos Janukiškių kaimo gyventojai. Nepakliuvę į pirmojo projekto etapo mokymus, gavus papildomų projekto finansavimo lėšų kvalifikaciją kėlė net 31 šios bendruomenės atstovas. Projekte dalyvavo ir 26 naumiestiečiai, 25 gelgaudiškiečiai, po 20 Plokščių ir Sudargo seniūnijų atstovų, 19 Barzdų ir 18 Lekėčių seniūnijos gyventojų. Be abejonės, talkino ir šių seniūnijų bendruomenių centrai. Iš viso apmokyti 589 asmenys (planuota 580). Iš jų 286 išklausė 60 valandų kursą ir įgijo pirminių minimalių kompiuterinio raštingumo žinių, o 303 žmonės jau kėlė savo kvalifikaciją ir išklausę 80 mokymo valandų kursą baigė mokslus pagal bazinę kompiuterinio raštingumo programą. Visiems kursų dalyviams įteikti pažymėjimai ir sudaryta galimybė nemokamai laikyti Europos kompiuterinio raštingumo vartotojo testų egzaminus. 125 kursų dalyviai laikė tokį testą ir įgijo visoje Europoje vertinamus ECDL kvalifikacinius pažymėjimus. Iš viso išklausyta net 41 400 kompiuterinio mokymo valandų, o tai – rimtas indėlis, keliant kompiuterinio raštingumo kompetenciją bei kuriant rajone žinių visuomenę.

Tai, be abejo, siejasi su antruoju uždaviniu – informacinės visuomenės plėtra bei mokymų nepertraukiamumu rajone. Projekto įgyvendinimo metu iš vietos seniūnijų, bendruomenės atstovų, darbo biržos bei suaugusiųjų švietėjų suburta šiais mokymais suinteresuotų asmenų grupė. Mokymų pabaigoje surengtos baigiamosios konferencijos „Informacinė visuomenė Šakių rajone“ metu ne tik aptarta informacinės visuomenės plėtros Europoje, šalyje ir rajone situacija, bet ir numatyti svarbiausi tokios plėtros žingsniai zanavykų krašte. Konferencijoje dalyvavo per 150 aktyviausių rajono gyventojų, o diskutuodami darbo grupėse jie nutarė, jog kompiuterinio raštingumo žinių rajone dar tikrai nepakanka. Pastebėta, jog elektroninių paslaugų teikimo, informatyvių interneto svetainių rengimo bei palaikymo, o ypač naujausių specializuotų žinių srityje dar tikrai daug „neartų dirvonų“. Nuspręsta ne tik ir toliau rengti mobilius kompiuterinio raštingumo mokymus, bet ir organizuoti virtualias diskusijas, skirtas informacinės visuomenės plėtrai, kurios galėtų virsti nuolatiniu forumu, visų, kam rūpi rajono žinių visuomenė, susitikimų vieta.Vitas GIRDAUSKAS

Projekto vadovasUžsk. 6368


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Teismo nubaustos valdininkės kaltos nesijaučia
* Šeimos kortelės lengvatų žmonės nori arčiau namų
* Uogų ir daržovių augintojai galvoja apie ūkio plėtrą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar šį rudenį buvote grybauti?
Taip, ir ne kartą.
Sykį jau grybavau.
Dar tik planuoju.
Nebuvau ir nesiruošiu.Kalbos patarimai

Ar taisyklingas pasakymas „reikalingas pagalbos“?
Taip, taisyklingas, būdvardis „reikalingas“ valdo objekto kilmininką. Pvz.: Senas neįgalus žmogus reikalingas pagalbos.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas