„Santaka“ / „Sodros“ elektroninė draudėjų aptarnavimo sistema sumažino draudėjų rūpesčius

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-21 19:24

Dalinkitės:  


„Sodros“ elektroninė draudėjų aptarnavimo sistema sumažino draudėjų rūpesčius

Nuo 2008 me­tų Vals­ty­bi­nio so­cia­li­nio drau­di­mo fon­do val­dy­ba („Sod­ra“) pir­mo­ji iš vals­ty­bi­nių įstai­gų Lie­tu­vo­je pra­dė­jo tai­ky­ti sis­te­mą, ku­rio­je nau­do­ja­mas kva­li­fi­kuo­tas elekt­ro­ni­nis pa­ra­šas. Įdieg­ta elekt­ro­ni­nė drau­dė­jų ap­tar­na­vi­mo sis­te­ma (EDAS) yra pa­to­gi vi­sų pir­ma dėl to, kad drau­dė­jams ne­rei­kia teik­ti po­pie­ri­nių so­cia­li­nio drau­di­mo pra­ne­ši­mų.

EDAS lei­džia drau­dė­jams siųs­ti „Sod­rai“ kva­li­fi­kuo­tu elekt­ro­ni­niu pa­ra­šu pa­si­ra­šy­tus so­cia­li­nio drau­di­mo (SD) pra­ne­ši­mus, elekt­ro­ni­niu bū­du teik­ti pra­šy­mus bei gau­ti in­for­ma­ci­ją iš „Sod­ros“ duo­me­nų ba­zės.

Šiuo me­tu sky­riu­je jau 330 drau­dė­jų sėk­min­gai nau­do­ja­si elekt­ro­ni­ne drau­dė­jų ap­tar­na­vi­mo sis­te­ma.

Pa­siek­ti EDAS ga­li­ma iš „Sod­ros“ in­ter­ne­ti­nio pus­la­pio www.sod­ra.lt. Užė­jus į drau­dė­jams skir­tą po­rta­lą, ga­li­ma pa­si­rink­ti „Vie­šą­ją“ ar­ba „Drau­dė­jo“ sri­tį.

Pir­mo­joje ra­si­te in­for­ma­ci­ją apie tei­sės ak­tus, įmo­kas ir ki­tus so­cia­li­nio drau­di­mo klau­si­mus. „Drau­dė­jo” sri­tis pa­sie­kia­ma tik konk­re­čiam drau­dė­jui.

Pa­tek­ti į ją ir nau­do­tis jo­je pa­teik­to­mis pa­slau­go­mis ga­li tik tie as­me­nys, ku­rių ta­pa­ty­bė vie­na­reikš­miš­kai nu­sta­ty­ta elekt­ro­ni­nės ban­ki­nin­kys­tės sis­te­mų tei­kia­mo­mis as­mens iden­ti­fi­ka­vi­mo pa­slau­go­mis ar­ba elekt­ro­ni­niu pa­ra­šu, jei jiems to­kią tei­sę su­teiks va­do­vas ar jo įga­lio­tas as­muo.

Pri­si­jun­gę prie drau­dė­jų po­rta­lo „Drau­dė­jo“ sri­ties drau­dė­jo at­sto­vai, tu­rin­tys tei­sę nau­do­tis šia sri­ti­mi, ga­li pa­reng­ti SD pra­ne­ši­mus, o įga­lio­tie­ji as­me­nys – juos pa­si­ra­šy­ti kva­li­fi­kuo­tu elekt­ro­ni­niu pa­ra­šu ir pa­teik­ti „Sod­rai“, taip pat gau­ti in­for­ma­ci­ją apie pa­teik­tų SD pra­ne­ši­mų būk­lę, ma­ty­ti, kiek su­mo­kė­ta įmo­kų, priim­ta ar at­leis­ta dar­buo­to­jų bei ki­tus „Sod­ros“ duo­me­nų ba­zė­je esan­čius duo­me­nis, teik­ti pra­šy­mus iš­duo­ti įvai­rias „Sod­ros“ pa­žy­mas bei sa­vo nuo­žiū­ra su­teik­ti ki­tiems drau­dė­jams tei­sę gau­ti in­for­ma­ci­ją apie įmo­nės įsi­sko­li­ni­mo Vals­ty­bi­nio so­cia­li­nio drau­di­mo fon­dui būk­lę.

SD pra­ne­ši­mus drau­dė­jai ga­li pil­dy­ti kom­piu­te­ry­je, o už­pil­dę įkel­ti į „Drau­dė­jo“ sri­tį. Čia įga­lio­tie­ji as­me­nys ga­li pa­si­ra­šy­ti kva­li­fi­kuo­tu elekt­ro­ni­niu pa­ra­šu ir pa­teik­ti „Sod­rai“.

Pa­tei­kiant „Sod­rai“ SD pra­ne­ši­mus, pa­si­ra­šy­tus kva­li­fi­kuo­tu elekt­ro­ni­niu pa­ra­šu, su­tau­po­ma daug lai­ko, nes už­pil­dy­ti, pa­si­ra­šy­ti ir pa­teik­ti SD pra­ne­ši­mus ga­li­ma tie­sio­giai iš sa­vo dar­bų vie­tų. To­dėl ši elekt­ro­ni­nė sis­te­ma yra ypač nau­din­ga drau­dė­jams.

No­rint pa­si­ra­šy­ti elekt­ro­ni­niu bū­du, rei­kia įsi­gy­ti kva­li­fi­kuo­tą elekt­ro­ni­nį ser­ti­fi­ka­tą (3 kla­sės). Kva­li­fi­kuo­ti ser­ti­fi­ka­tai iš­duo­da­mi kar­tu su sau­gia pa­ra­šo for­ma­vi­mo įran­ga.

Šiuo me­tu kva­li­fi­kuo­tą elekt­ro­ni­nį ser­ti­fi­ka­tą siū­lo įsi­gy­ti ke­lios įmo­nės – UAB „Skait­me­ni­nio ser­ti­fi­ka­vi­mo cent­ras“, UAB „Om­ni­tel“ ir UAB „Bi­tė Lie­tu­va“.

Kva­li­fi­kuo­tas elekt­ro­ni­nis ser­ti­fi­ka­tas iš­duo­da­mas fi­zi­niam as­me­niui, nes tik fi­zi­nis as­muo ga­li pa­si­ra­šy­ti dokumentus. Drau­dė­jas ga­li įga­lio­ti tiek dar­buo­to­jų, kiek įmo­nei rei­kia.

„Sod­ros“ elekt­ro­ni­nių SD pra­ne­ši­mų pa­tei­ki­mo sis­te­ma pra­džio­je at­ro­do su­dė­tin­ga, bet pra­dė­jus nau­do­tis dar­bas vyks­ta sklan­džiai. Pa­sak drau­dė­jų, ku­rie nau­do­ja elekt­ro­ni­nį pa­ra­šą, tai tik­rai ne dar­bo ap­sun­ki­ni­mas, o di­de­lis pa­leng­vi­ni­mas.

Trys įmo­nės in­for­ma­ci­ją tei­kia pa­si­ra­ši­nė­da­mos kva­li­fi­kuo­tu elekt­ro­ni­niu pa­ra­šu.

Kvie­čia­me drau­dė­jus ak­ty­viai nau­do­tis elekt­ro­ni­ne drau­dė­jų ap­tar­na­vi­mo sis­te­ma, ku­rio­je nau­do­ja­mas kva­li­fi­kuo­tas elekt­ro­ni­nis pa­ra­šas.

Pla­tes­nė in­for­ma­ci­ja apie socialinio draudimo for­mas bei elektroninę draudėjų aptarnavimo sistemą su­tei­kia­ma tink­la­py­je www.sod­ra.lt bei bend­ruo­ju in­for­ma­ci­niu te­le­fo­nu 8 700 70 080.Do­vi­lė RA­PULS­KIE­NĖ

VSDFV Vil­ka­viš­kio

sky­riaus di­rek­to­riaus

pa­va­duo­to­ja

Užsk. 6284


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas