„Santaka“ / Vėl paskelbtas konkursas „Lietuvos kaimo spindulio“ nominacijoms laimėti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-21 19:10

Dalinkitės:  


Konkurso sumanytoja žemės ūkio ministrė K.D.Prunskienė (centre) džiaugiasi, kad kaimo žmonėms paskelbtas konkursas kasmet sulaukia vis didesnio dėmesio.

Vėl paskelbtas konkursas „Lietuvos kaimo spindulio“ nominacijoms laimėti

Penk­ta­die­nį Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­jo­je bu­vo su­reng­ta kon­kur­so „Lie­tu­vos kai­mo spin­du­lys 2008“ spau­dos kon­fe­ren­ci­ja ir pa­skelb­ta šio kon­kur­so pra­džia. Kon­fe­ren­ci­jo­je da­ly­va­vo kon­kur­so idė­jos au­to­rė, že­mės ūkio mi­nist­rė pro­f. Ka­zi­mie­ra Da­nu­tė Pruns­kie­nė, že­mės ūkio vi­ce­mi­nist­rė ir kon­kur­so ko­mi­si­jos na­rė Vir­gi­ni­ja Žoš­tau­tie­nė, agen­tū­ros „At­rask spau­dą“ di­rek­to­rė, ko­mi­si­jos na­rė Kris­ti­na To­lei­kie­nė.

Jau tra­di­ci­niu ta­pu­sio, ket­vir­tą kar­tą Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­jos ren­gia­mo kon­kur­so me­tu, kaip ir anks­tes­niais me­tais, bus ren­ka­mi švie­siau­si, darbš­čiau­si, su­ma­niau­si, kū­ry­bin­giau­si, la­biau­siai kai­mo bend­ruo­me­nėms nu­si­pel­nę žmo­nės. Kon­kur­so ren­gė­jai šie­met ryž­ta­si kon­kur­so pra­džią skelb­ti tru­pu­tį anks­čiau, kad ver­ti­ni­mo ko­mi­si­jai pa­kak­tų lai­ko su­si­pa­žin­ti su kiek­vie­no kon­kur­so da­ly­vio pri­sta­ty­mu, jų nu­veik­tais dar­bais, įgy­ven­din­tais pro­jek­tais.

Pir­mą kar­tą ren­giant kon­kur­są skelb­ta 21 no­mi­na­ci­ja, o šie­met jų – jau 25. „Tai lė­mė ne­pap­ras­tas kon­kur­so po­pu­lia­ru­mas: už­per­nai no­mi­nuo­ti kai­mo spin­du­liais bu­vo pa­siū­ly­ta be­veik 400 kai­mo gy­ven­to­jų, o per­nai – ko­ne du­kart dau­giau, net 700“, – di­džiuo­da­ma­si kal­bė­jo pro­f. K.Pruns­kie­nė. Per tre­jus me­tus bend­ruo­me­nės, ko­lek­ty­vai, vi­suo­me­ni­nės or­ga­ni­za­ci­jos, kai­my­nai ir pa­vie­niai žmo­nės kon­kur­so no­mi­na­ci­joms pri­sta­tė per 1200 kan­di­da­tų.

„Šis kon­kur­sas taip išau­go, su­bren­do, kad ta­po svar­bus ne tik kai­mo, bet ir mies­to žmo­nėms. Juo­lab kad ry­šys tarp Lie­tu­vos mies­to ir kai­mo yra pa­ly­gin­ti gy­vas, stip­rus“, – per spau­dos kon­fe­ren­ci­ją kal­bė­jo kon­kur­so su­ma­ny­to­ja ir ini­cia­to­rė pro­f. K.Pruns­kie­nė. Pa­sak jos, „tai įro­dy­mas, kad kai­mas šian­dien – tik­rai ne vien žem­dir­biai, ku­rie, be­je, iš 30 pro­c. vi­sų kai­mo žmo­nių su­da­ro tik de­šim­ta­da­lį“. „Kai­mą rei­kia su­vok­ti kaip in­teg­ruo­tą, vi­sa­ver­tį ir gy­vą, la­bai įvai­rų – tik toks jis ga­li bū­ti pa­trauk­lus mums pa­tiems ir mū­sų jau­na­jai kar­tai“, – min­ti­mis da­li­jo­si pro­f. K.Pruns­kie­nė.

Dau­gu­ma prieš ket­ve­rius me­tus skelb­tų no­mi­na­ci­jų ski­ria­mos ir šie­met, ta­čiau per šį lai­ką, įga­vus pa­tir­ties, at­si­ra­do ir ke­lios nau­jos no­mi­na­ci­jos, be to, kai ku­rios pa­tiks­lin­tos. Tai­gi ko­mi­si­ja ra­gi­na kuo ak­ty­viau siū­ly­ti kan­di­da­tus šioms no­mi­na­ci­joms: gy­vy­bin­ga kai­mo šei­ma, iš­ra­din­gas kai­mo ap­lin­kos gra­žin­to­jas, kai­mo me­ni­nin­kas – ama­tų meist­ras, kai­mui pa­skir­tas gy­ve­ni­mas, kai­mo bend­ruo­me­nės ly­de­ris, kai­mo dva­si­nin­kas, kai­mo gais­ri­nin­kas, kai­mo kul­tū­ros puo­se­lė­to­jas, kai­mo me­di­kas, kai­mo mo­ky­to­jas, kai­mo pa­šti­nin­kas, kai­mo plėt­ros spe­cia­lis­tas, kai­mo po­li­ci­nin­kas, kai­mo so­cia­li­nis dar­buo­to­jas, kai­mo švie­suo­lių šei­ma, kai­mo va­dy­bi­nin­kas, kai­mo žur­na­lis­tas, liau­dies me­di­ci­nos sklei­dė­jas, miš­ko puo­se­lė­to­jas, moks­lo nau­jo­vių sklei­dė­jas, pa­žan­gus ūki­nin­kas, ūki­nin­kas iš pa­šau­ki­mo, ve­te­ri­na­ri­jos gy­dy­to­jas, veik­lus se­niū­nas, žu­vi­nin­kys­tės spe­cia­lis­tas.

Nu­si­pel­niu­sius kai­mo žmo­nes no­mi­na­ci­joms ga­li­ma siū­ly­ti iki rugp­jū­čio 25 d. O siū­ly­ti ga­li vi­si kai­mų ir mies­te­lių gy­ven­to­jai, bend­ruo­me­nės, vals­ty­bi­nės ins­ti­tu­ci­jos, dar­bo ko­lek­ty­vai bei ne­vy­riau­sy­bi­nės or­ga­ni­za­ci­jos. Tam rei­kia už­pil­dy­ti an­ke­tas, kurios bus skel­bia­mos spau­do­je ir in­ter­ne­to sve­tai­nė­je www.kai­mos­pin­du­lys.lt (čia taip pat ga­li­ma dau­giau su­ži­no­ti apie kon­kur­są).Auš­ra KU­DIR­KAI­TĖ

Užsk. 6285


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas