„Santaka“ / Vėl paskelbtas konkursas „Lietuvos kaimo spindulio“ nominacijoms laimėti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26

Parduoda 2 kambarių butą Alvite (I a., sava pakura). Tel. 8 647 46 922.
Galioja iki: 2019-08-31 13:18:44

Parduoda X mėsinių veislės veršingą mėsinę telyčią, melžimo aparatą (benzininis). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-09-01 11:46:18Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-21 19:10

Dalinkitės:  


Konkurso sumanytoja žemės ūkio ministrė K.D.Prunskienė (centre) džiaugiasi, kad kaimo žmonėms paskelbtas konkursas kasmet sulaukia vis didesnio dėmesio.

Vėl paskelbtas konkursas „Lietuvos kaimo spindulio“ nominacijoms laimėti

Penk­ta­die­nį Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­jo­je bu­vo su­reng­ta kon­kur­so „Lie­tu­vos kai­mo spin­du­lys 2008“ spau­dos kon­fe­ren­ci­ja ir pa­skelb­ta šio kon­kur­so pra­džia. Kon­fe­ren­ci­jo­je da­ly­va­vo kon­kur­so idė­jos au­to­rė, že­mės ūkio mi­nist­rė pro­f. Ka­zi­mie­ra Da­nu­tė Pruns­kie­nė, že­mės ūkio vi­ce­mi­nist­rė ir kon­kur­so ko­mi­si­jos na­rė Vir­gi­ni­ja Žoš­tau­tie­nė, agen­tū­ros „At­rask spau­dą“ di­rek­to­rė, ko­mi­si­jos na­rė Kris­ti­na To­lei­kie­nė.

Jau tra­di­ci­niu ta­pu­sio, ket­vir­tą kar­tą Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­jos ren­gia­mo kon­kur­so me­tu, kaip ir anks­tes­niais me­tais, bus ren­ka­mi švie­siau­si, darbš­čiau­si, su­ma­niau­si, kū­ry­bin­giau­si, la­biau­siai kai­mo bend­ruo­me­nėms nu­si­pel­nę žmo­nės. Kon­kur­so ren­gė­jai šie­met ryž­ta­si kon­kur­so pra­džią skelb­ti tru­pu­tį anks­čiau, kad ver­ti­ni­mo ko­mi­si­jai pa­kak­tų lai­ko su­si­pa­žin­ti su kiek­vie­no kon­kur­so da­ly­vio pri­sta­ty­mu, jų nu­veik­tais dar­bais, įgy­ven­din­tais pro­jek­tais.

Pir­mą kar­tą ren­giant kon­kur­są skelb­ta 21 no­mi­na­ci­ja, o šie­met jų – jau 25. „Tai lė­mė ne­pap­ras­tas kon­kur­so po­pu­lia­ru­mas: už­per­nai no­mi­nuo­ti kai­mo spin­du­liais bu­vo pa­siū­ly­ta be­veik 400 kai­mo gy­ven­to­jų, o per­nai – ko­ne du­kart dau­giau, net 700“, – di­džiuo­da­ma­si kal­bė­jo pro­f. K.Pruns­kie­nė. Per tre­jus me­tus bend­ruo­me­nės, ko­lek­ty­vai, vi­suo­me­ni­nės or­ga­ni­za­ci­jos, kai­my­nai ir pa­vie­niai žmo­nės kon­kur­so no­mi­na­ci­joms pri­sta­tė per 1200 kan­di­da­tų.

„Šis kon­kur­sas taip išau­go, su­bren­do, kad ta­po svar­bus ne tik kai­mo, bet ir mies­to žmo­nėms. Juo­lab kad ry­šys tarp Lie­tu­vos mies­to ir kai­mo yra pa­ly­gin­ti gy­vas, stip­rus“, – per spau­dos kon­fe­ren­ci­ją kal­bė­jo kon­kur­so su­ma­ny­to­ja ir ini­cia­to­rė pro­f. K.Pruns­kie­nė. Pa­sak jos, „tai įro­dy­mas, kad kai­mas šian­dien – tik­rai ne vien žem­dir­biai, ku­rie, be­je, iš 30 pro­c. vi­sų kai­mo žmo­nių su­da­ro tik de­šim­ta­da­lį“. „Kai­mą rei­kia su­vok­ti kaip in­teg­ruo­tą, vi­sa­ver­tį ir gy­vą, la­bai įvai­rų – tik toks jis ga­li bū­ti pa­trauk­lus mums pa­tiems ir mū­sų jau­na­jai kar­tai“, – min­ti­mis da­li­jo­si pro­f. K.Pruns­kie­nė.

Dau­gu­ma prieš ket­ve­rius me­tus skelb­tų no­mi­na­ci­jų ski­ria­mos ir šie­met, ta­čiau per šį lai­ką, įga­vus pa­tir­ties, at­si­ra­do ir ke­lios nau­jos no­mi­na­ci­jos, be to, kai ku­rios pa­tiks­lin­tos. Tai­gi ko­mi­si­ja ra­gi­na kuo ak­ty­viau siū­ly­ti kan­di­da­tus šioms no­mi­na­ci­joms: gy­vy­bin­ga kai­mo šei­ma, iš­ra­din­gas kai­mo ap­lin­kos gra­žin­to­jas, kai­mo me­ni­nin­kas – ama­tų meist­ras, kai­mui pa­skir­tas gy­ve­ni­mas, kai­mo bend­ruo­me­nės ly­de­ris, kai­mo dva­si­nin­kas, kai­mo gais­ri­nin­kas, kai­mo kul­tū­ros puo­se­lė­to­jas, kai­mo me­di­kas, kai­mo mo­ky­to­jas, kai­mo pa­šti­nin­kas, kai­mo plėt­ros spe­cia­lis­tas, kai­mo po­li­ci­nin­kas, kai­mo so­cia­li­nis dar­buo­to­jas, kai­mo švie­suo­lių šei­ma, kai­mo va­dy­bi­nin­kas, kai­mo žur­na­lis­tas, liau­dies me­di­ci­nos sklei­dė­jas, miš­ko puo­se­lė­to­jas, moks­lo nau­jo­vių sklei­dė­jas, pa­žan­gus ūki­nin­kas, ūki­nin­kas iš pa­šau­ki­mo, ve­te­ri­na­ri­jos gy­dy­to­jas, veik­lus se­niū­nas, žu­vi­nin­kys­tės spe­cia­lis­tas.

Nu­si­pel­niu­sius kai­mo žmo­nes no­mi­na­ci­joms ga­li­ma siū­ly­ti iki rugp­jū­čio 25 d. O siū­ly­ti ga­li vi­si kai­mų ir mies­te­lių gy­ven­to­jai, bend­ruo­me­nės, vals­ty­bi­nės ins­ti­tu­ci­jos, dar­bo ko­lek­ty­vai bei ne­vy­riau­sy­bi­nės or­ga­ni­za­ci­jos. Tam rei­kia už­pil­dy­ti an­ke­tas, kurios bus skel­bia­mos spau­do­je ir in­ter­ne­to sve­tai­nė­je www.kai­mos­pin­du­lys.lt (čia taip pat ga­li­ma dau­giau su­ži­no­ti apie kon­kur­są).Auš­ra KU­DIR­KAI­TĖ

Užsk. 6285


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkų laukuose žydi facelijos, dobilai, noksta grikiai
* Metusi vadovės darbą banke kraštietė iš naujo atrado save
* Rajono kolektyvai Žolinės šventėje linksmino Punsko lietuvius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Seimo sprendimą nuo kitų metų Vėlines skelbti nedarbo diena?
Džiaugiuosi juo.
Vertinu neigiamai.
Neturiu nuomonės.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas