„Santaka“ / „Santakai“ nešė piešinius ir linkėjo nesusirgti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-05-19 09:07

Dalinkitės:  


Pelytės Mikės pradėtas dalyti „Santakos“ tortas išnyko akimirksniu.

Romo ČĖPLOS nuotr.


„Santakai“ nešė piešinius ir linkėjo nesusirgti

Eglė MIČIULIENĖ


Įsivaizduokite, kad vieną dieną į jūsų namus suguža visas būrys dailininkų. Ir visi ima piešti tai, ką mato: vienas – ką tik sutvarkytą svetainę, kitas – dailią vazą ant stiklinio stalelio, o trečias – jūsų nepastebėtą voratinklį virtuvės kampe...

Ką jie bepieštų, jūs, be jokių abejonių, vos pabaigtus piešinius pulsite apžiūrinėti su didžiausiu smalsumu.

Taip buvo ir mums, redakcijos darbuotojams, paskelbusiems piešinių konkursą „Laikraštis – laiko raštas“. Kiekvienu darbu grožėjomės, kiekvieną apžiūrinėjome ir aptarinėjome. Ir džiaugėmės, kad tų voratinklių mūsų namuose pastebėjote ne tiek jau daug...



Sunku, bet įdomu

Šiemet piešinių konkursą vaikams susiejome su savo jubiliejiniais metais, mat šiemet laikraščiui sukanka 60 metų, ir 15 metų, kai jis vadinasi „Santaka“ (prieš tai rajono laikraštis vadinosi „Pergalė“).

Paskelbdami konkursą „Laikraštis – laiko raštas“ puikiai supratome, kad tema mums – labai įdomi, bet vaikams pakankamai sunki. Vėliau net ir viena mokytoja, su jaunaisiais dailininkais į redakciją atnešusi piešinius, prisipažino turėjusi gerokai pasukti galvą, kad ką nors mokiniams patartų. Bet, matyt, sugalvojo, nes darbų atnešė ir klasės, ir broliai su sesėmis, ir pavieniai vaikai.



Piešiniuose buvo visko: „Santakos“ žinių malūnas, laikraščio medis, dviratį minanti laiškininkė, „Santakos“ skaitytojai, laikraštį po rajoną išnešiojantys balandžiai... Be abejo, ir jubiliejaus tortas, fejerverkai, stalai su vaišėmis, svečiai su dovanomis, balionai ir kita šaunaus jubiliejaus atributika.

Kai kurie dailininkai siekė tikroviškumo efekto: gamino laikraštį su įvykių aprašymais (pasirodo, net vaikams jie krinta į akis!), skelbimais, tekstais. Kiti nepatingėjo iškarpyti korespondentų nuotraukų ir „susodinti“ jas į „Santakos“ namelį.

Buvo ir keletas vadinamųjų erdvinių darbų: įspūdingas iš laikraščio lapų ir medžio šakelių supintas skėtis, iš „Santakos“ pagaminta gėlė, spalvingas (deja, nevalgomas...) jubiliejinis tortas.



Kad nesusirgtumėte ir uždirbtumėte...

Visus konkurso „Laikraštis – laiko raštas“ dalyvius šį pirmadienį pakvietėme į Vaikų ir jaunimo centrą.

Čia, tarp visų vaikų piešinių ir kitokių darbų, vyko linksma gimtadienio šventė. Su vaikais bendravo ir linksminosi du šaunūs peliukai Mikis (Daiva Kasulaitienė) ir Mikė (Valentina Ivinskienė), dainavo Artūro Hube vadovaujamos vokalo studijos dainininkai. Vaikai drauge su peliukais šoko, žaidė ir sakė „Santakai“ čia pat sugalvotus palinkėjimus. „Linkiu, kad turėtumėte daug skaitytojų“, „kad daug daug uždirbtumėte“, „kad nesusirgtumėte“, „kad daug laikraščių prigamintumėte“, – linkėjo vaikai.



Tie, kas dalyvavo, sakė, kad buvo smagu. Ir skanu, nes aštuonis kilogramus svėręs kremu bei šokoladu papuoštas „Santakos“ tortas išnyko akimirksniu...



Geriausių laukė prizai

Atrinkti geriausius darbus buvo nelengva – mums visi jie buvo labai mieli. Šį darbą mums atlikti padėjo dailės ir technologijų mokytoja Audronė Gurinskienė. Pirmiausiai atrinkome dešimt geriausių darbų.

Taigi firminius „Santakos“ marškinėlius gavo septintokė Giedrė Babušytė iš Sūdavos, ketvirtokė Rūta Vyšniauskaitė iš Pajevonio ir ketvirtokė Gabrielė Budrevičiūtė iš Ramoniškių skyriaus.

Futbolo ir krepšinio kamuoliai teko ketvirtokui Lariui Lenzai iš Bartninkų, antrokams Mamertui Šimanauskui iš Virbalio ir Lukui Dabulevičiui iš Klampučių.

Priemones „vitražams“ ant stiklo piešti įteikėme vilkaviškietei antrokei Eglei Janušauskaitei, Algirdui ir Laimai Kavaliauskams iš Pūstapėdžių, jauniausiai individualaus darbo autorei vilkaviškietei Rusnei Kardauskaitei ir Vilkaviškio lopšelio-darželio „Buratinas“ „Debesiukų“ grupės vaikams.

Apdovanojome ir keturių netradicinių darbų autorius. „Santakos“ marškinėlius įteikėme Laurai Misikevičiūtei iš Žaliosios (už tortą) ir Laimai Gurinskaitei bei Vilmai Arminaitei iš Pajevonio (už skėtį). Po krepšį saldainių už laikraštinę gėlę gavo Kybartų internatinės mokyklos Globos grupės II grupės vaikai ir Gižų vid. mokyklos antrokai – už didžiausią kolektyvinį darbą.



Svarbiausias konkurso prizas – RIEDUČIAI – buvo įteiktas Pajevonio vidurinės mokyklos ketvirtos klasės moksleivei Ugnei Karaneckaitei.

Visiems apdovanotiems konkurso dalyviams buvo įteikti ir „Santakos“ padėkos raštai. Dar kartą ačiū visiems dalyvavusiems mūsų konkurse, taip pat dėkojame vaikus piešti paagitavusiems ir pagelbėjusiems mokytojams bei tėveliams.



Vaikų visą mėnesį piešti, tapyti, lipdyti ir kitokie darbai Vaikų ir jaunimo centro fojė kabos iki šio penktadienio, o paskui redakcijoje lauks rudens, didžiulės laikraščio jubiliejaus šventės. Tada juos vėl eksponuosime – tegul „Santaką“ vaikų akimis pamatys ir suaugusieji laikraščio skaitytojai.

O konkurso „Laikraštis – laiko raštas“ darbus dar ne kartą spausdinsime „Santakoje“, „Lango“ puslapyje.



Publikuota: 2005-05-19 09:07:13

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai