„Santaka“ / Skaitytojų laiškai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-18 20:45

Dalinkitės:  


Skaitytojų laiškai

Akys ir šir­dys džiau­gė­si sa­vu kraš­tu

Li­gą iš­lei­dę ato­sto­gų, dia­be­to bend­ri­jos „In­su­la“ na­riai lei­do­si į ke­lio­nę po lan­ky­ti­nas ra­jo­no vie­tas.

Eks­kur­si­ja pra­si­dė­jo nuo Pae­že­rių dva­ro rū­mų. Mus pa­si­ti­kęs Kraš­to mu­zie­jaus di­rek­to­rius An­ta­nas Ži­lins­kas vaiz­din­gai pa­pa­sa­ko­jo dva­ro is­to­ri­ją, pa­ro­dė mu­zie­jaus eks­po­zi­ci­jas.

Ki­ta sto­te­lė – Bu­da­vo­nės miš­kas. Rim­ty­je pa­sto­vė­ję tri­jų ku­ni­gų nu­kan­ki­ni­mo vie­to­je pa­su­ko­me Vinkš­nu­pių dva­ro link. Ap­žiū­rė­jo­me to­to­rių ka­pi­nes, iš­li­ku­sius ak­me­ni­nius pa­mink­lus. To­liau mū­sų lau­kė gra­žus Pi­lia­kal­nių pi­lia­kal­nis. Stip­res­ni eks­kur­san­tai pa­sie­kė jo vir­šū­nė­je esan­čią aikš­te­lę, ku­rio­je vyk­da­vo įvai­rios ge­gu­ži­nės. Dau­giau­siai dė­me­sio sky­rė­me J.Ba­sa­na­vi­čiaus so­dy­bai-mu­zie­jui. ir ąžuo­ly­nui, kuriame tu­ri­me ir sa­vo pa­so­din­tą me­de­lį.

To­liau marš­ru­tas nu­si­drie­kė Gra­žiš­kių, Viš­ty­čio link. Ke­lio­nę paį­vai­ri­no mū­sų gi­do pa­sa­ko­ji­mai, per­pin­ti šmaikš­čiais, su se­no­ve su­si­ju­siais anek­do­tais. Pa­si­dai­rius po Viš­ty­čio apy­lin­kes ke­lias nu­ve­dė prie Pa­je­vo­nio baž­ny­čios ir įspū­din­go gro­žio Ku­ni­giš­kių pi­lia­kal­nio.

Kiek pail­sė­ję ke­lio­nę tę­sė­me per Vir­ba­lį į Ky­bar­tus. Gro­žė­jo­mės la­bai sko­nin­gai su­tvar­ky­ta baž­ny­čios šven­to­riaus ap­lin­ka. Ke­lio­nę bai­gė­me ati­da­vę pa­gar­bą Su­val­ki­jos lakš­tin­ga­lai – ap­si­lan­kę S.Nė­ries tė­viš­kė­je Kir­šuo­se.

Nors tru­pu­tį pa­var­go­me, bu­vo­me la­bai pa­ten­kin­ti eks­kur­si­ja. Daug kur esa­me bu­vę, daug ką ma­tė­me. Dau­giau ar ma­žiau ap­lan­ky­tos įžy­mios Lie­tu­vos vie­tos, sve­čiuo­ta­si kraš­tuo­se prie Bal­ti­jos, už­sie­nio ša­ly­se, o ra­jo­ną dau­ge­lis iš ar­ti pa­ma­tė pir­mą kar­tą. O juk to­kiai iš­vy­kai rei­kia ne­daug lai­ko, lė­šų ir jė­gų.Kos­tas MI­LIAUS­KAS

„In­su­los“ bend­ri­jos na­rys


Svečiavomės Pilnų namų bendruomenėje

Bir­že­lio pa­bai­go­je Sū­da­vos vi­du­ri­nės mo­kyk­los 9b kla­sė kar­tu su vie­nuo­le Vi­li­ja, kla­sės va­do­ve, so­cia­li­ne pe­da­go­ge ir ma­te­ma­ti­kos mo­ky­to­ja anks­ty­vą ry­tą iš­ke­lia­vo į eks­kur­si­ją Va­rė­nos link. Tai bu­vo ne tik eks­kur­si­ja, bet ir pui­ki pa­mo­ka jau­ni­mui.

Va­žia­vo­me į Pil­nų na­mų bend­ruo­me­nę. Čia mus la­bai šil­tai priė­mė bro­lis Alek­sand­ras.

Pil­nų na­mų bend­ruo­me­nė yra įsi­kū­ru­si miš­ke, se­no­je so­dy­bo­je. Čia gy­ve­na žmo­nės, pri­klau­so­mi nuo al­ko­ho­lio ir nar­ko­ti­kų. Jie gy­do­mi ne kuo ki­tu, o mal­da. Pa­sak bro­lio Alek­sand­ro, te­rei­kia ti­kė­ti Die­vu ir tu­rė­ti di­de­lį no­rą pa­sveik­ti.

Bro­lis Alek­sand­ras mums ap­ro­dė šiuos na­mus, bend­ruo­me­nės na­rių puo­se­lė­ja­mą so­dą, eko­lo­giš­kai au­gi­na­mų vais­ta­žo­lių plo­tus, pa­pa­sa­ko­jo apie nar­ko­ti­kų ir al­ko­ho­lio ža­lą. Taip pat iš­gir­do­me, koks yra gy­ve­ni­mas šiuo­se ra­my­be dvel­kian­čiuo­se na­muo­se. Ir iš tie­sų nu­ste­bi­no čia tvy­ran­ti ra­my­bė, ty­la... At­ro­do, net gir­di pa­ts sa­vo min­tis.

No­rė­da­mi at­si­dė­ko­ti bro­liui Alek­sand­rui už šil­tą priė­mi­mą, at­vi­ru­mą ir su­teik­tas svar­bias ži­nias, pa­do­va­no­jo­me jam sal­džią do­va­nė­lę.

Pa­mo­ja­vo­me ran­ko­mis ir, pa­ly­dė­ti šil­tos Alek­sand­ro šyp­se­nos, sė­do­me į sa­vo gel­to­ną au­to­bu­siu­ką bei pa­trau­kė­me na­mų link.

Ta­čiau ži­no­da­mi, jog ne­to­li Va­rė­nos yra mis­ti­ka gar­sė­jan­ti „Mer­ki­nės pi­ra­mi­dė“, neat­si­lai­kė­me ir nu­ta­rė­me už­suk­ti bei patys įsi­ti­kin­ti jos galiomis. Ta­čiau čia neužt­ru­ko­me – tik iš­klau­sė­me jau­nuo­lio Po­vi­lo pa­sa­ko­ji­mą apie šią pi­ra­mi­dę, pa­si­gė­rė­jo­me nuo­sta­bia gam­ta ir pui­kiai su­tvar­ky­ta so­dy­bos ap­lin­ka. Vi­siems di­de­lį įspū­dį pa­li­ko ap­lin­kui tvy­ran­ti ra­my­bė. Pa­dė­ko­ję iš­vy­ko­me na­mo.

Už eks­kur­si­ją į Pil­nų na­mų bend­ruo­me­nę esa­me la­bai dė­kin­gi mo­kyk­los di­rek­to­rei, taip pat jau­nat­viš­kai ir vi­sa­da be­si­šyp­san­čiai mū­sų ti­ky­bos mo­ky­to­jai vie­nuo­lei Vi­li­jai, ku­ri or­ga­ni­za­vo šią iš­vy­ką.Ie­va VA­LEN­TAI­TĖ

Sū­da­vos vi­du­ri­nės

mo­kyk­los moks­lei­vė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas