„Santaka“ / Patraukliausias turistams – Žemaitijos nacionalinis parkas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46

Parduoda gyvenamąjį namą su ūkiniu pastatu Ančlaukio k., Vilkaviškio r. (yra visi patogumai, prie namų yra 3 ha žemės). Tel. 8 688 20 981.
Galioja iki: 2019-05-03 09:16:08

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.). Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-05-03 13:06:50Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-18 20:11

Dalinkitės:  


Patraukliausias turistams – Žemaitijos nacionalinis parkas

Eu­ro­pos Ko­mi­si­ja ir Vals­ty­bi­nis tu­riz­mo de­par­ta­men­tas prie Ūkio mi­nis­te­ri­jos įgy­ven­di­no pro­jek­tą „Lie­tu­vos tu­ris­tų trau­kos vie­to­vė 2008: vie­ti­nis ne­ma­te­ria­lu­sis pa­vel­das“ ir iš­rin­ko pa­trauk­liau­sią tu­riz­mo trau­kos vie­to­vę Lie­tu­vo­je. Ja ta­po Že­mai­ti­jos na­cio­na­li­nis par­kas, gar­sė­jan­tis Už­ga­vė­nių tra­di­ci­jo­mis. Nu­ga­lė­to­jas bu­vo pa­skelb­tas bir­že­lio 26 d. vy­ku­sio­je spau­dos kon­fe­ren­ci­jo­je.

„Džiau­gia­mės, kad Lie­tu­va sėk­min­gai da­ly­va­vo Eu­ro­pos Ko­mi­si­jos ban­do­ma­ja­me pro­jek­te „Pat­rauk­liau­sia Eu­ro­pos tu­ris­ti­nė vie­to­vė (EDEN)“ ir įgi­jo tei­sę iš­rink­ti bei pri­sta­ty­ti sa­vo pa­trauk­liau­sias vie­to­ves Eu­ro­pos ša­lims ir pa­sau­liui. Tai dar vie­nas bū­das ge­rin­ti ša­lies įvaiz­dį, po­pu­lia­rin­ti ne tik ži­no­mus bei lan­ko­mus ob­jek­tus, marš­ru­tus, bet ir tai, ką tu­ri­me uni­ka­laus bei iš­skir­ti­nio“, – sa­kė Vals­ty­bi­nio tu­riz­mo de­par­ta­men­to di­rek­to­rius A.Lu­ko­še­vi­čius.

Kon­kur­sas dėl pa­trauk­liau­sios Lie­tu­vos tu­riz­mo trau­kos vie­to­vės su­si­lau­kė di­de­lio su­si­do­mė­ji­mo re­gio­nuo­se ir su­kė­lė ne­men­ką kon­ku­ren­ci­ją. Pa­raiš­kas kon­kur­sui pri­sta­tė 37 sa­vi­val­dy­bės. Apsk­ri­ty­se bu­vo at­rink­ta tik 17 pro­jek­tų – ap­skri­čių nu­ga­lė­to­jų. Tu­riz­mo de­par­ta­men­to su­da­ry­ta eks­per­tų ko­mi­si­ja iš­rin­ko 13 pro­jek­tų. Ko­mi­si­ja sie­kė at­rink­ti vie­to­vę, ku­ri ge­riau­siai at­spin­dė­tų ne­ma­te­ria­lų­jį kraš­to pa­vel­dą, bei ver­ti­no, ką Eu­ro­pos ir vi­so pa­sau­lio tu­ris­tai pa­ma­tys at­vy­kę į šį kraš­tą ne tik ta­da, kai vyks­ta įvai­rūs ren­gi­niai, bet vi­sus me­tus. Vi­sa­pu­siš­kai pa­trauk­lia vie­to­ve su sa­vo kai­mo tu­riz­mo so­dy­bo­mis ir puo­se­lė­ja­mu ku­li­na­ri­niu pa­vel­du iš­rink­ti Pla­te­liai, pa­tei­kę pro­jek­tą apie Už­ga­vė­nes.

Pro­jek­to au­to­rė – Že­mai­ti­jos na­cio­na­li­nio par­ko di­rek­ci­jos Kul­tū­ros pa­vel­do sky­riaus ve­dė­ja Al­do­na Kup­re­ly­tė. Įdo­mu tai, jog jų kraš­te yra bent de­šimt meist­rų, ku­rie iš me­džio dro­žia Už­ga­vė­nių kau­kes ir siū­lo jų įsi­gy­ti vi­sus me­tus. Pla­te­liuo­se kas­met ren­gia­mas Už­ga­vė­nių kau­kių kon­kur­sas-pa­ro­da, ku­ria­me da­ly­vau­ja per 30 dro­žė­jų iš vi­sos Lie­tu­vos. Jau su­kaup­ta ir nuo­la­ti­nė 200 Už­ga­vė­nių kau­kių eks­po­zi­ci­ja, ku­rią ke­ti­na­ma eks­po­nuo­ti dva­ro ark­li­dė­se vi­sus me­tus. Prieš Už­ga­vė­nes yra ren­gia­mi se­mi­na­rai, mo­ko­ma Už­ga­vė­nių dai­nų, pa­pro­čių, val­gių ga­mi­ni­mo ir kau­kių dro­žy­bos. Kaip lan­ko­miau­sius ob­jek­tus Že­mai­ti­jos na­cio­na­li­nia­me par­ke A.Kup­re­ly­tė įvar­di­jo ir du Kris­taus kan­čių ke­lius, ku­rių vie­nas yra ži­no­mas vi­sa­me pa­sau­ly­je – Že­mai­čių Kal­va­ri­ja.

Lan­ky­to­jams taip pat yra pa­trauk­lūs Pla­te­liai su kas­met ren­gia­ma jach­tų re­ga­ta, nar­dy­mu, ka­ri­niu pa­vel­du ir lie­pos 1 d. du­ris at­vė­ru­sia nau­ja jach­tų prie­plau­ka bei 3–4 žvaigž­du­čių ap­gy­ven­di­ni­mo pa­slau­gas tei­kian­čiu vieš­bu­čiu.

Pat­rauk­liau­sia tu­riz­mo vie­to­vė Lie­tu­vo­je Eu­ro­pos ša­lims bus pri­sta­ty­ta per VII Eu­ro­pos tu­riz­mo fo­ru­mą, vyk­sian­tį rug­sė­jo 17–19 d. Bor­do mies­te (Pran­cū­zi­ja). Lie­tu­vos tu­riz­mo trau­kos vie­to­vei at­si­vers ga­li­my­bės tap­ti ži­no­ma Eu­ro­po­je ir vi­sa­me pa­sau­ly­je.

Ti­ki­mės, kad šie­met iš­rink­ta pa­trauk­liau­sia Lie­tu­vos tu­riz­mo trau­kos vie­to­vė de­ra­mai at­sto­vaus Lie­tu­vai ir gar­sins mū­sų ša­lį pa­sau­ly­je.Vals­ty­bi­nio tu­riz­mo

de­par­ta­men­to inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas