„Santaka“ / Patraukliausias turistams – Žemaitijos nacionalinis parkas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-18 20:11

Dalinkitės:  


Patraukliausias turistams – Žemaitijos nacionalinis parkas

Eu­ro­pos Ko­mi­si­ja ir Vals­ty­bi­nis tu­riz­mo de­par­ta­men­tas prie Ūkio mi­nis­te­ri­jos įgy­ven­di­no pro­jek­tą „Lie­tu­vos tu­ris­tų trau­kos vie­to­vė 2008: vie­ti­nis ne­ma­te­ria­lu­sis pa­vel­das“ ir iš­rin­ko pa­trauk­liau­sią tu­riz­mo trau­kos vie­to­vę Lie­tu­vo­je. Ja ta­po Že­mai­ti­jos na­cio­na­li­nis par­kas, gar­sė­jan­tis Už­ga­vė­nių tra­di­ci­jo­mis. Nu­ga­lė­to­jas bu­vo pa­skelb­tas bir­že­lio 26 d. vy­ku­sio­je spau­dos kon­fe­ren­ci­jo­je.

„Džiau­gia­mės, kad Lie­tu­va sėk­min­gai da­ly­va­vo Eu­ro­pos Ko­mi­si­jos ban­do­ma­ja­me pro­jek­te „Pat­rauk­liau­sia Eu­ro­pos tu­ris­ti­nė vie­to­vė (EDEN)“ ir įgi­jo tei­sę iš­rink­ti bei pri­sta­ty­ti sa­vo pa­trauk­liau­sias vie­to­ves Eu­ro­pos ša­lims ir pa­sau­liui. Tai dar vie­nas bū­das ge­rin­ti ša­lies įvaiz­dį, po­pu­lia­rin­ti ne tik ži­no­mus bei lan­ko­mus ob­jek­tus, marš­ru­tus, bet ir tai, ką tu­ri­me uni­ka­laus bei iš­skir­ti­nio“, – sa­kė Vals­ty­bi­nio tu­riz­mo de­par­ta­men­to di­rek­to­rius A.Lu­ko­še­vi­čius.

Kon­kur­sas dėl pa­trauk­liau­sios Lie­tu­vos tu­riz­mo trau­kos vie­to­vės su­si­lau­kė di­de­lio su­si­do­mė­ji­mo re­gio­nuo­se ir su­kė­lė ne­men­ką kon­ku­ren­ci­ją. Pa­raiš­kas kon­kur­sui pri­sta­tė 37 sa­vi­val­dy­bės. Apsk­ri­ty­se bu­vo at­rink­ta tik 17 pro­jek­tų – ap­skri­čių nu­ga­lė­to­jų. Tu­riz­mo de­par­ta­men­to su­da­ry­ta eks­per­tų ko­mi­si­ja iš­rin­ko 13 pro­jek­tų. Ko­mi­si­ja sie­kė at­rink­ti vie­to­vę, ku­ri ge­riau­siai at­spin­dė­tų ne­ma­te­ria­lų­jį kraš­to pa­vel­dą, bei ver­ti­no, ką Eu­ro­pos ir vi­so pa­sau­lio tu­ris­tai pa­ma­tys at­vy­kę į šį kraš­tą ne tik ta­da, kai vyks­ta įvai­rūs ren­gi­niai, bet vi­sus me­tus. Vi­sa­pu­siš­kai pa­trauk­lia vie­to­ve su sa­vo kai­mo tu­riz­mo so­dy­bo­mis ir puo­se­lė­ja­mu ku­li­na­ri­niu pa­vel­du iš­rink­ti Pla­te­liai, pa­tei­kę pro­jek­tą apie Už­ga­vė­nes.

Pro­jek­to au­to­rė – Že­mai­ti­jos na­cio­na­li­nio par­ko di­rek­ci­jos Kul­tū­ros pa­vel­do sky­riaus ve­dė­ja Al­do­na Kup­re­ly­tė. Įdo­mu tai, jog jų kraš­te yra bent de­šimt meist­rų, ku­rie iš me­džio dro­žia Už­ga­vė­nių kau­kes ir siū­lo jų įsi­gy­ti vi­sus me­tus. Pla­te­liuo­se kas­met ren­gia­mas Už­ga­vė­nių kau­kių kon­kur­sas-pa­ro­da, ku­ria­me da­ly­vau­ja per 30 dro­žė­jų iš vi­sos Lie­tu­vos. Jau su­kaup­ta ir nuo­la­ti­nė 200 Už­ga­vė­nių kau­kių eks­po­zi­ci­ja, ku­rią ke­ti­na­ma eks­po­nuo­ti dva­ro ark­li­dė­se vi­sus me­tus. Prieš Už­ga­vė­nes yra ren­gia­mi se­mi­na­rai, mo­ko­ma Už­ga­vė­nių dai­nų, pa­pro­čių, val­gių ga­mi­ni­mo ir kau­kių dro­žy­bos. Kaip lan­ko­miau­sius ob­jek­tus Že­mai­ti­jos na­cio­na­li­nia­me par­ke A.Kup­re­ly­tė įvar­di­jo ir du Kris­taus kan­čių ke­lius, ku­rių vie­nas yra ži­no­mas vi­sa­me pa­sau­ly­je – Že­mai­čių Kal­va­ri­ja.

Lan­ky­to­jams taip pat yra pa­trauk­lūs Pla­te­liai su kas­met ren­gia­ma jach­tų re­ga­ta, nar­dy­mu, ka­ri­niu pa­vel­du ir lie­pos 1 d. du­ris at­vė­ru­sia nau­ja jach­tų prie­plau­ka bei 3–4 žvaigž­du­čių ap­gy­ven­di­ni­mo pa­slau­gas tei­kian­čiu vieš­bu­čiu.

Pat­rauk­liau­sia tu­riz­mo vie­to­vė Lie­tu­vo­je Eu­ro­pos ša­lims bus pri­sta­ty­ta per VII Eu­ro­pos tu­riz­mo fo­ru­mą, vyk­sian­tį rug­sė­jo 17–19 d. Bor­do mies­te (Pran­cū­zi­ja). Lie­tu­vos tu­riz­mo trau­kos vie­to­vei at­si­vers ga­li­my­bės tap­ti ži­no­ma Eu­ro­po­je ir vi­sa­me pa­sau­ly­je.

Ti­ki­mės, kad šie­met iš­rink­ta pa­trauk­liau­sia Lie­tu­vos tu­riz­mo trau­kos vie­to­vė de­ra­mai at­sto­vaus Lie­tu­vai ir gar­sins mū­sų ša­lį pa­sau­ly­je.Vals­ty­bi­nio tu­riz­mo

de­par­ta­men­to inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas