„Santaka“ / Patraukliausias turistams – Žemaitijos nacionalinis parkas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-18 20:11

Dalinkitės:  


Patraukliausias turistams – Žemaitijos nacionalinis parkas

Eu­ro­pos Ko­mi­si­ja ir Vals­ty­bi­nis tu­riz­mo de­par­ta­men­tas prie Ūkio mi­nis­te­ri­jos įgy­ven­di­no pro­jek­tą „Lie­tu­vos tu­ris­tų trau­kos vie­to­vė 2008: vie­ti­nis ne­ma­te­ria­lu­sis pa­vel­das“ ir iš­rin­ko pa­trauk­liau­sią tu­riz­mo trau­kos vie­to­vę Lie­tu­vo­je. Ja ta­po Že­mai­ti­jos na­cio­na­li­nis par­kas, gar­sė­jan­tis Už­ga­vė­nių tra­di­ci­jo­mis. Nu­ga­lė­to­jas bu­vo pa­skelb­tas bir­že­lio 26 d. vy­ku­sio­je spau­dos kon­fe­ren­ci­jo­je.

„Džiau­gia­mės, kad Lie­tu­va sėk­min­gai da­ly­va­vo Eu­ro­pos Ko­mi­si­jos ban­do­ma­ja­me pro­jek­te „Pat­rauk­liau­sia Eu­ro­pos tu­ris­ti­nė vie­to­vė (EDEN)“ ir įgi­jo tei­sę iš­rink­ti bei pri­sta­ty­ti sa­vo pa­trauk­liau­sias vie­to­ves Eu­ro­pos ša­lims ir pa­sau­liui. Tai dar vie­nas bū­das ge­rin­ti ša­lies įvaiz­dį, po­pu­lia­rin­ti ne tik ži­no­mus bei lan­ko­mus ob­jek­tus, marš­ru­tus, bet ir tai, ką tu­ri­me uni­ka­laus bei iš­skir­ti­nio“, – sa­kė Vals­ty­bi­nio tu­riz­mo de­par­ta­men­to di­rek­to­rius A.Lu­ko­še­vi­čius.

Kon­kur­sas dėl pa­trauk­liau­sios Lie­tu­vos tu­riz­mo trau­kos vie­to­vės su­si­lau­kė di­de­lio su­si­do­mė­ji­mo re­gio­nuo­se ir su­kė­lė ne­men­ką kon­ku­ren­ci­ją. Pa­raiš­kas kon­kur­sui pri­sta­tė 37 sa­vi­val­dy­bės. Apsk­ri­ty­se bu­vo at­rink­ta tik 17 pro­jek­tų – ap­skri­čių nu­ga­lė­to­jų. Tu­riz­mo de­par­ta­men­to su­da­ry­ta eks­per­tų ko­mi­si­ja iš­rin­ko 13 pro­jek­tų. Ko­mi­si­ja sie­kė at­rink­ti vie­to­vę, ku­ri ge­riau­siai at­spin­dė­tų ne­ma­te­ria­lų­jį kraš­to pa­vel­dą, bei ver­ti­no, ką Eu­ro­pos ir vi­so pa­sau­lio tu­ris­tai pa­ma­tys at­vy­kę į šį kraš­tą ne tik ta­da, kai vyks­ta įvai­rūs ren­gi­niai, bet vi­sus me­tus. Vi­sa­pu­siš­kai pa­trauk­lia vie­to­ve su sa­vo kai­mo tu­riz­mo so­dy­bo­mis ir puo­se­lė­ja­mu ku­li­na­ri­niu pa­vel­du iš­rink­ti Pla­te­liai, pa­tei­kę pro­jek­tą apie Už­ga­vė­nes.

Pro­jek­to au­to­rė – Že­mai­ti­jos na­cio­na­li­nio par­ko di­rek­ci­jos Kul­tū­ros pa­vel­do sky­riaus ve­dė­ja Al­do­na Kup­re­ly­tė. Įdo­mu tai, jog jų kraš­te yra bent de­šimt meist­rų, ku­rie iš me­džio dro­žia Už­ga­vė­nių kau­kes ir siū­lo jų įsi­gy­ti vi­sus me­tus. Pla­te­liuo­se kas­met ren­gia­mas Už­ga­vė­nių kau­kių kon­kur­sas-pa­ro­da, ku­ria­me da­ly­vau­ja per 30 dro­žė­jų iš vi­sos Lie­tu­vos. Jau su­kaup­ta ir nuo­la­ti­nė 200 Už­ga­vė­nių kau­kių eks­po­zi­ci­ja, ku­rią ke­ti­na­ma eks­po­nuo­ti dva­ro ark­li­dė­se vi­sus me­tus. Prieš Už­ga­vė­nes yra ren­gia­mi se­mi­na­rai, mo­ko­ma Už­ga­vė­nių dai­nų, pa­pro­čių, val­gių ga­mi­ni­mo ir kau­kių dro­žy­bos. Kaip lan­ko­miau­sius ob­jek­tus Že­mai­ti­jos na­cio­na­li­nia­me par­ke A.Kup­re­ly­tė įvar­di­jo ir du Kris­taus kan­čių ke­lius, ku­rių vie­nas yra ži­no­mas vi­sa­me pa­sau­ly­je – Že­mai­čių Kal­va­ri­ja.

Lan­ky­to­jams taip pat yra pa­trauk­lūs Pla­te­liai su kas­met ren­gia­ma jach­tų re­ga­ta, nar­dy­mu, ka­ri­niu pa­vel­du ir lie­pos 1 d. du­ris at­vė­ru­sia nau­ja jach­tų prie­plau­ka bei 3–4 žvaigž­du­čių ap­gy­ven­di­ni­mo pa­slau­gas tei­kian­čiu vieš­bu­čiu.

Pat­rauk­liau­sia tu­riz­mo vie­to­vė Lie­tu­vo­je Eu­ro­pos ša­lims bus pri­sta­ty­ta per VII Eu­ro­pos tu­riz­mo fo­ru­mą, vyk­sian­tį rug­sė­jo 17–19 d. Bor­do mies­te (Pran­cū­zi­ja). Lie­tu­vos tu­riz­mo trau­kos vie­to­vei at­si­vers ga­li­my­bės tap­ti ži­no­ma Eu­ro­po­je ir vi­sa­me pa­sau­ly­je.

Ti­ki­mės, kad šie­met iš­rink­ta pa­trauk­liau­sia Lie­tu­vos tu­riz­mo trau­kos vie­to­vė de­ra­mai at­sto­vaus Lie­tu­vai ir gar­sins mū­sų ša­lį pa­sau­ly­je.Vals­ty­bi­nio tu­riz­mo

de­par­ta­men­to inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas