„Santaka“ / Supažindiname su iš dalies pakeistu Transporto lengvatų įstatymu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14

Parduoda naują šiferį dideliais lapais ir naudotą šiferį mažais lapais. Tel. 8 622 84 697.
Galioja iki: 2018-12-01 11:47:16Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-18 20:06

Dalinkitės:  


Supažindiname su iš dalies pakeistu Transporto lengvatų įstatymu

In­for­muo­ja­me ra­jo­no gy­ven­to­jus, kad iš da­lies kei­čia­si Trans­por­to leng­va­tų įsta­ty­mas. Šis įsta­ty­mas, iš­sky­rus 5 jo straips­nį, įsi­ga­lio­jo nuo lie­pos 1 die­nos. Penk­tas įsta­ty­mo straips­nis įsi­ga­lios nuo 2009 me­tų sau­sio 1 die­nos.

Pri­me­na­me, kad šis įsta­ty­mas nu­ma­to as­me­nų, ku­riems tei­kia­mos va­žia­vi­mo ke­lei­vi­niu trans­por­tu leng­va­tos, ka­te­go­ri­jos, leng­va­tų rū­šys, iš­lai­dų ke­lei­vi­niam trans­por­tui kom­pen­sa­vi­mą ir ve­žė­jų iš­lai­dų, su­si­ju­sių su leng­va­tų tai­ky­mu, kom­pen­sa­vi­mo tvar­ką bei šal­ti­nius. Va­žia­vi­mo ke­lei­vi­niu trans­por­tu leng­va­tos tei­kia­mos Lie­tu­vos Res­pub­li­kos pi­lie­čiams, ki­tų Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bių na­rių pi­lie­čiams (tei­sė­tai gy­ve­nan­tiems Lie­tu­vo­je ir tu­rin­tiems lei­di­mą lai­ki­nai ar nuo­lat gy­ven­ti už­sie­nio vals­ty­bių pi­lie­čiams ar as­me­nims be pi­lie­ty­bės), va­žiuo­jan­tiems to­li­mo­jo re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo au­to­bu­sais, vie­ti­nio (mies­to ir prie­mies­ti­nio) re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo au­to­bu­sais ir tro­lei­bu­sais, ke­lei­vi­niais trau­ki­niais, re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo lai­vais ir kel­tais. Leng­va­tos ne­tai­ko­mos va­žiuo­jan­tiems tarp­tau­ti­nio re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo au­to­bu­sais, leng­vai­siais au­to­mo­bi­liais, tak­si ir marš­ru­ti­niais tak­si.

Leng­va­tų rū­šys yra šios: tei­sė va­žiuo­ti ne­mo­ka­mai, tei­sė įsi­gy­ti va­žia­vi­mo bi­lie­tą su nuo­lai­da, tei­sė į trans­por­to iš­lai­dų kom­pen­sa­ci­ją.

Kiek­vie­nam ke­lei­viui su­tei­kia­ma tei­sė ne­mo­ka­mai vež­tis vie­ti­nio re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo au­to­bu­sais ir tro­lei­bu­sais, to­li­mo­jo re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo au­to­bu­sais, ke­lei­vi­niais trau­ki­niais, re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo lai­vais ir kel­tais du vai­kus iki sep­ty­nių me­tų (neu­ži­mant at­ski­ros sė­di­mos ar mie­ga­mos vie­tos).

Tei­sę įsi­gy­ti vien­kar­ti­nį va­žia­vi­mo to­li­mo­jo re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo au­to­bu­sais, vien­kar­ti­nį ar­ba ter­mi­nuo­tą var­di­nį va­žia­vi­mo vie­ti­nio re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo au­to­bu­sais ir tro­lei­bu­sais, ke­lei­vi­niais trau­ki­niais, re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo lai­vais ir kel­tais bi­lie­tą su 80 pro­c. nuo­lai­da tu­ri: as­me­nys, ku­riems nu­sta­ty­tas neį­ga­lu­mo ly­gis, ar­ba as­me­nys, iki 2005 m. lie­pos 1 d. pri­pa­žin­ti vai­kais in­va­li­dais, ir juos ly­din­tys as­me­nys; as­me­nys, pri­pa­žin­ti ne­dar­bin­gais; as­me­nys, su­lau­kę se­nat­vės pen­si­jos am­žiaus, ku­riems yra nu­sta­ty­tas di­de­lių spe­cia­lių­jų po­rei­kių ly­gis; as­me­nys, iki 2005 m. lie­pos 1 d. pri­pa­žin­ti I gru­pės in­va­li­dais, ir juos ly­din­tys as­me­nys; į Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­jos nu­sta­ty­tą są­ra­šą įra­šy­to­mis li­go­mis ser­gan­tys as­me­nys, ku­riems gy­dy­ti nuo­lat rei­ka­lin­ga he­mo­dia­li­zė, ir juos ly­din­tys as­me­nys; 80 me­tų ir vy­res­ni as­me­nys; LR ne­prik­lau­so­my­bės gy­nė­jai, pri­pa­žin­ti iš da­lies dar­bin­gais ar su­lau­kę se­nat­vės pen­si­jos am­žiaus, ku­riems nu­sta­ty­tas vi­du­ti­nių spe­cia­lių­jų po­rei­kių ly­gis (iki 2005 m. lie­pos 1 d. pri­pa­žin­ti II ar III gru­pės in­va­li­dais) dėl 1991 m. sau­sio 11–13 d. ir po to vyk­dy­tos SSRS ag­re­si­jos; žu­vu­sių LR ne­prik­lau­so­my­bės gy­nė­jų šei­mos na­riai, nu­ken­tė­ję nuo 1991 m. sau­sio 11–13 d. ir po to vyk­dy­tos SSRS ag­re­si­jos; pa­si­prie­ši­ni­mo 1940–1990 me­tų oku­pa­ci­jos da­ly­viai – ka­riai sa­va­no­riai, su­lau­kę 70 me­tų ir vy­res­ni.

Tei­sę įsi­gy­ti vien­kar­ti­nį va­žia­vi­mo to­li­mo­jo re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo au­to­bu­sais, vien­kar­ti­nį ar­ba ter­mi­nuo­tą var­di­nį va­žia­vi­mo vie­ti­nio re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo au­to­bu­sais ir tro­lei­bu­sais, ke­lei­vi­niais trau­ki­niais, re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo lai­vais ir kel­tais bi­lie­tą su 50 pro­cen­tų nuo­lai­da tu­ri: as­me­nys, pri­pa­žin­ti iš da­lies dar­bin­gais, ar­ba as­me­nys, su­lau­kę se­nat­vės pen­si­jos am­žiaus, ku­riems nu­sta­ty­tas vi­du­ti­nių spe­cia­lių­jų po­rei­kių ly­gis (iki 2005 m. lie­pos 1 d. pri­pa­žin­ti II gru­pės in­va­li­dais); pa­si­prie­ši­ni­mo 1940–1990 me­tų oku­pa­ci­jos da­ly­viai – ka­riai sa­va­no­riai, jau­nes­ni kaip 70 me­tų, ir lais­vės ko­vų da­ly­viai; nuo 1939–1990 me­tų oku­pa­ci­jų nu­ken­tė­ję as­me­nys – po­li­ti­niai ka­li­niai ir trem­ti­niai, bu­vę ge­tų, kon­cent­ra­ci­jos sto­vyk­lų ka­li­niai; LR ne­prik­lau­so­my­bės gy­nė­jai, nu­ken­tė­ję nuo 1991 m. sau­sio 11–13 d. ir po to vyk­dy­tos SSRS ag­re­si­jos; as­me­nys nuo 70 iki 80 me­tų.

Tei­sę įsi­gy­ti vien­kar­ti­nį va­žia­vi­mo to­li­mo­jo re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo au­to­bu­sais, vien­kar­ti­nį ar­ba ter­mi­nuo­tą var­di­nį va­žia­vi­mo vie­ti­nio re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo au­to­bu­sais, ke­lei­vi­niais trau­ki­niais bi­lie­tą su 50 pro­cen­tų nuo­lai­da tu­ri aukš­tų­jų mo­kyk­lų die­ni­nių sky­rių stu­den­tai, LR ir ki­tų Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bių na­rių pi­lie­čiai, stu­di­juo­jan­tys Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bių na­rių aukš­tų­jų mo­kyk­lų die­ni­niuo­se sky­riuo­se, taip pat pro­fe­si­nio mo­ky­mo įstai­gų die­ni­nių sky­rių mo­ki­niai. Tei­sė įsi­gy­ti vien­kar­ti­nį va­žia­vi­mo to­li­mo­jo re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo au­to­bu­sais, vie­ti­nio re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo au­to­bu­sais, ke­lei­vi­niais trau­ki­niais, re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo lai­vais ir kel­tais bi­lie­tą su 50 pro­cen­tų nuo­lai­da su­tei­kia­ma ve­ža­miems vai­kams nuo 7 iki 10 me­tų. Ke­lei­viui, ve­žan­čiam ke­le­tą vai­kų iki 7 me­tų to­li­mo­jo re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo au­to­bu­sais, vie­ti­nio re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo au­to­bu­sais ir tro­lei­bu­sais, ke­lei­vi­niais trau­ki­niais, re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo lai­vais ir kel­tais, su­tei­kia­ma tei­sė tre­čia­jam ir ki­tiems vai­kams iki 7 me­tų įgy­ti vien­kar­ti­nį va­žia­vi­mo bi­lie­tą su 50 pro­cen­tų nuo­lai­da. Aukš­tų­jų mo­kyk­lų die­ni­nių sky­rių stu­den­tai, LR ir ki­tų Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bių na­ių pi­lie­čiai, stu­di­juo­jan­tys Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bių na­rių aukš­tų­jų mo­kyk­lų die­ni­niuo­se sky­riuo­se, die­ni­nių bend­ro­jo la­vi­ni­mo mo­kyk­lų mo­ki­niai, pro­fe­si­nio mo­ky­mo įstai­gų die­ni­nių sky­rių mo­ki­niai ir Na­cio­na­li­nės Mi­ka­lo­jaus Čiur­lio­nio me­nų mo­kyk­los mo­ki­niai tu­ri tei­sę įsi­gy­ti va­žia­vi­mo vie­ti­nio re­gu­lia­raus su­si­sie­ki­mo au­to­bu­sais ir tro­lei­bu­sais bi­lie­tą su to­kio­mis nuo­lai­do­mis: ter­mi­nuo­tą var­di­nį va­žia­vi­mo bi­lie­tą su 80 pro­cen­tų nuo­lai­da, vien­kar­ti­nį va­žia­vi­mo bi­lie­tą – su 50 pro­cen­tų nuo­lai­da.

Įs­ta­ty­me yra nu­ma­ty­tas ir va­žia­vi­mo iš­lai­dų kom­pen­sa­vi­mas mo­ki­niams, vai­kų glo­bos įstai­gų gy­ven­to­jams, mo­ky­to­jams, gy­dy­to­jams ir slau­gy­to­jams, so­cia­li­niams dar­buo­to­jams ir jų pa­dė­jė­jams, so­cia­li­niams pe­da­go­gams ir jų pa­dė­jė­jams, auk­lė­to­jams ir jų pa­dė­jė­jams, kul­tū­ros ir me­no dar­buo­to­jams. Ši įsta­ty­mo nuo­sta­ta įsi­ga­lios nuo 2009 me­tų sau­sio 1 die­nos.

Sa­vi­val­dy­bės sa­vo nu­sta­ty­ta tvar­ka va­žia­vi­mo iš­lai­das kom­pen­suos: kai­muo­se ir mies­te­liuo­se gy­ve­nan­tiems bend­ro­jo la­vi­ni­mo mo­kyk­lų, pro­fe­si­nio mo­ky­mo įstai­gų ir ne­for­ma­lio­jo vai­kų švie­ti­mo įstai­gų mo­ki­niams dar­bo die­no­mis va­žiuo­jan­tiems į mo­kyk­lą iki 40 km ir at­gal mo­ki­nio pa­žy­mė­ji­me nu­ro­dy­tu marš­ru­tu (ne­for­ma­lio­jo vai­kų švie­ti­mo įstai­gų mo­ki­niams ši leng­va­ta tai­ko­ma ir ne dar­bo die­no­mis); vai­kų glo­bos na­muo­se, vai­kų so­cia­li­za­ci­jos cent­ruo­se, bend­ro­jo la­vi­ni­mo mo­kyk­lų ir pro­fe­si­nio mo­ky­mo įstai­gų bend­ra­bu­čiuo­se gy­ve­nan­tiems mo­ki­niams; kai­muo­se ir mies­te­liuo­se esan­čių bend­ro­jo la­vi­ni­mo mo­kyk­lų, pro­fe­si­nio mo­ky­mo įstai­gų ir ne­for­ma­lio­jo vai­kų ir suau­gu­sių­jų švie­ti­mo įstai­gų mo­ky­to­jams, kai­muo­se ir mies­te­liuo­se esan­čių svei­ka­tos prie­žiū­ros įstai­gų gy­dy­to­jams ir slau­gy­to­jams, jų dar­bo die­no­mis va­žiuo­jan­tiems į dar­bą iki 40 km ir at­gal; kai­muo­se ir mies­te­liuo­se esan­čių so­cia­li­nių pa­slau­gų ir se­niū­ni­jo­se dir­ban­tiems so­cia­li­niams dar­buo­to­jams ir jų pa­dė­jė­jams, so­cia­li­niams pe­da­go­gams ir jų pa­dė­jė­jams, auk­lė­to­jams ir jų pa­dė­jė­jams, jų dar­bo die­no­mis va­žiuo­jan­tiems į dar­bą iki 40 km ir at­gal; kai­muo­se ir mies­te­liuo­se esan­čio­se kul­tū­ros ir me­no įstai­go­se dir­ban­tiems kul­tū­ros ir me­no dar­buo­to­jams, jų dar­bo die­no­mis va­žiuo­jan­tiems į dar­bą iki 40 km ir at­gal. Mi­nė­tų sri­čių kai­muo­se ir mies­te­liuo­se esan­čių įstai­gų dar­buo­to­jams, į dar­bą vyks­tan­tiems nuo­sa­vu trans­por­tu, sa­vi­val­dy­bės taip pat sa­vo nu­sta­ty­ta tvar­ka mo­kės kom­pen­sa­ci­jas.

Pa­gal tei­sės į trans­por­to iš­lai­dų kom­pen­sa­ci­ją leng­va­tos rū­šį neį­ga­lie­ji, tu­rin­tys su­tri­ku­sią ju­dė­ji­mo funk­ci­ją, tu­ri tei­sę: kiek­vie­ną mė­ne­sį gau­ti 0,25 mi­ni­ma­laus gy­ve­ni­mo ly­gio (MGL) dy­džio trans­por­to iš­lai­dų kom­pen­sa­ci­ją; vie­ną kar­tą per še­šis me­tus gau­ti iki 32 MGL dy­džio leng­vų­jų au­to­mo­bi­lių įsi­gi­ji­mo ir jų tech­ni­nio pri­tai­ky­mo iš­lai­dų kom­pen­sa­ci­ją (jei šie as­me­nys ga­li pa­tys vai­ruo­ti au­to­mo­bi­lius). Svar­bi įsta­ty­mo nau­jo­vė yra ta, kad nuo šiol šei­mos, au­gi­nan­čios neį­ga­lų vai­ką iki 18 me­tų, ku­riam nu­sta­ty­tas spe­cia­lu­sis nuo­la­ti­nės slau­gos po­rei­kis, ar­ba neį­ga­lų vai­ką, ku­riam iki 2005 m. lie­pos 1 d. bu­vo pri­pa­žin­ta vi­siš­ka ne­ga­lia, taip pat vie­ną kar­tą per še­še­rius me­tus tu­rės tei­sę gau­ti iki 32 MGL dy­džio leng­vų­jų au­to­mo­bi­lių įsi­gi­ji­mo ir jų tech­ni­nio pri­tai­ky­mo iš­lai­dų kom­pen­sa­ci­ją.Dai­va JUŠ­KE­VI­ČIE­NĖ

Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos Bend­ro­jo sky­riaus vy­res­nio­ji in­for­ma­ci­jos spe­cia­lis­tė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas