„Santaka“ / Apie kaimo plėtrą specialistai pasakojo paprastai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-18 19:43

Dalinkitės:  


Į se­mi­na­rą apie Kai­mo plėt­ros pro­gra­mą su­si­rin­ko ūki­nin­kai ir žur­na­lis­tai.

Autorės nuotr.


Apie kaimo plėtrą specialistai pasakojo paprastai

Ant­ra­die­nį Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties žur­na­lis­tams ir ūki­nin­kams bu­vo su­reng­tas se­mi­na­ras „KPP nau­da efek­ty­viai kai­mo plėt­rai“.

Že­mės ūkio mi­nis­te­ri­jos Kai­mo plėt­ros de­par­ta­men­to di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­jas Min­dau­gas Pa­lio­nis pa­sa­ko­jo apie nau­jo­jo pla­no skir­tu­mus nuo anks­tes­nio­jo (2004–2006 m.), įdieg­tus sau­gik­lius ir nau­jus ap­ri­bo­ji­mus. Pla­čiai kal­bė­ta apie pir­mą­ją Kai­mo plėt­ros pro­gra­mos kryp­tį. Kaip ir vi­si mi­nis­te­ri­jos dar­buo­to­jai, pa­va­duo­to­jas aiš­ki­no apie koo­pe­ra­ci­jos nau­dą, be­si­koo­pe­ruo­jan­tiems ūki­nin­kams pa­sta­ruo­ju me­tu su­tei­kia­mas leng­va­tas.

Ypač daug klau­si­mų su­lau­kė Lie­tu­vos ag­ra­ri­nės eko­no­mi­kos ins­ti­tu­to Pro­duk­tų rin­ko­ty­ros sky­riaus ve­dė­jas Al­gir­das Gap­šys. Pra­ne­šė­jas kal­bė­jo apie eko­no­mi­nio kon­ku­ren­cin­gu­mo di­di­ni­mą mė­sos ir pie­no sek­to­riu­je. A.Gap­šys sa­kė, kad pas mus pa­ra­ma per daug su­reikš­mi­na­ma, nes ji – tik la­šas jū­ro­je rei­ka­lin­gų lė­šų, ku­rios in­ves­tuo­ja­mos į ūkius. Spe­cia­lis­to tei­gi­mu, Lie­tu­va iš Eu­ro­pos Są­jun­gos gau­na 4–5 kar­tus ma­žiau pa­ra­mos, ne­gu ga­lė­tų gau­ti.

Pie­no sek­to­rius, pa­sak A.Gap­šio, nė­ra jau toks „varg­šas“, ko­kį jį no­ri­ma pa­ro­dy­ti. Jis tei­gė pa­ts va­žia­vęs ne į vie­ną ūkį, kad iš­tir­tų si­tua­ci­ją, bet itin pra­stos pa­dė­ties nie­kur ne­ra­dęs. Jo lan­ky­tų ūkių ren­ta­bi­lu­mai sie­kė ir 20, ir 30 pro­cen­tų. Stip­rio­sios pie­no sek­to­riaus Lie­tu­vo­je pu­sės, pa­sak pra­ne­šė­jo, yra pa­lan­kios kli­ma­to są­ly­gos, ge­ra inf­rast­ruk­tū­ra, pie­no kom­po­nen­tų su­dė­tis, aukš­ta per­dir­bi­mo kon­cent­ra­ci­ja, vis di­dė­jan­ti spe­cia­li­za­ci­ja, tvir­tos po­zi­ci­jos vi­daus rin­ko­je ir au­gan­tis eks­por­tas. Kal­bė­da­mas apie silp­ną­sias pu­ses, A.Gap­šys įvar­di­jo smul­kius ūkius, že­mą koo­pe­ra­vi­mo­si ly­gį, men­ką kar­vių pro­duk­ty­vu­mą, pie­no ga­my­bos se­zo­niš­ku­mą, blo­gą per­dir­bi­mo įmo­nių ga­my­bi­nių pa­jė­gu­mų pa­nau­do­ji­mą, ne­di­de­lį dar­bo na­šu­mą, per­dir­bant ža­lia­vą.

A.Gap­šys sa­kė, kad ūkių stam­bė­ji­mas ga­li są­ly­go­ti di­des­nį kar­vių pro­duk­ty­vu­mą, su­ma­žin­ti se­zo­niš­ku­mą. Taip pat ga­li­ma su­kur­ti di­des­nę pri­dė­ti­nę ver­tę per­dir­bi­mo sta­di­jo­je įtvir­ti­nus sa­vo pre­kės ženk­lą Eu­ro­pos ir Ru­si­jos bei ki­to­se rin­ko­se.

Mė­sos sek­to­riu­je si­tua­ci­ja taip pat nė­ra blo­ga, ypač kiau­lie­nos ga­my­bo­je. Mat kiau­li­nin­kys­tė, A.Gap­šio tei­gi­mu, ypač lanks­ti ir pri­si­tai­kan­ti ūki­nin­ka­vi­mo sri­tis. Kiau­lių ūkį ga­li­ma grei­tai iš­nai­kin­ti ir, esant po­rei­kiui, grei­tai at­kur­ti – ne taip kaip kar­vių ūkį. Kiau­li­nin­kys­tė – per­spek­ty­vi ša­ka, to­dėl ir da­nai pas mus ver­žia­si au­gin­ti kiau­les. Lie­tu­va per 30 pro­c. kiau­lie­nos įsi­ve­ža iš ki­tų ša­lių.

A.Gap­šys sa­kė, kad pa­gal pa­sau­lio rin­kos pro­gno­zes iki 2016 me­tų vi­du­ti­nės pie­no pro­duk­tų kai­nos pa­di­dės nuo 25 iki 40 pro­cen­tų, o ar­ti­miau­siais me­tais pie­no pro­duk­tų ga­my­ba ir var­to­ji­mas augs nedaug. Rin­ka bus ypač pa­lan­ki pre­ky­bai sū­riais.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naujasis muitinės vadas semiasi suvalkietiškos patirties
* Gižiečių iniciatyva įvertinta įspūdingu medaliu
* Gimtinės ilgesys dainininką kasmet parveda į Lietuvą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas