„Santaka“ / Į elevatorius keliauja pirmasis grūdų derlius

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-18 19:38

Dalinkitės:  


Iš traktoriaus priekabos į UAB „Linas Agro“ Vilkaviškio elevatoriaus saugyklą jau subiro pirmieji grūdai.

Autorės nuotr.


Į elevatorius keliauja pirmasis grūdų derlius

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Tre­čia­die­nį į UAB „Li­nas Ag­ro“ grū­dų cent­ro Vil­ka­viš­kio ele­va­to­rių at­vež­tas pir­ma­sis šių me­tų der­lius. Sa­vo pro­duk­ci­ją pir­mie­ji pri­sta­tė Al­vi­to ūki­nin­kai Re­da ir Ar­vy­das Bro­nai.

Ele­va­to­riaus va­do­vas Da­rius Po­vi­laus­kas sa­kė, kad tą­dien priim­ta ne­di­de­lis kie­kis grū­dų – 10 to­nų rap­sų ir 63 to­nos mie­žių. Mie­žiai ati­ti­ko pir­mą­ją kla­sę, jų drėg­nu­mas bu­vo 14,2 ir 15,7 pro­c. (ba­zi­nis – 14 pro­c.). Rap­sai taip pat la­bai ge­ri. Už to­ną pa­sta­rų­jų bend­ro­vė šiuo me­tu mo­ka 1420 li­tų ir PVM. D.Po­vi­laus­kas sa­kė, kad to­kios di­de­lės kai­nos dar nie­ka­da ne­bu­vo. Praei­tais me­tais rap­sų su­pir­ki­mo kai­na bu­vo nuo 840 iki 940 li­tų.

Apie ki­tas kai­nas bend­ro­vės spe­cia­lis­tai dar nie­ko ne­ži­no. Mat mie­žių pa­sė­ta ne­daug, o apie kvie­čius kal­bė­ti dar anks­ti. Kai­nas dik­tuos pa­sau­lio rin­ka. Rap­sų kai­nos bend­ro­vė­je aiš­kios, nes AB „Li­nas Ag­ro“ pa­si­sta­tė mo­der­nią biodyzelino ga­myk­lą „Mes­til­la“ Klai­pė­do­je. Ka­dan­gi bio­ku­ro kai­nos ži­no­mos, tad nu­sta­ty­ti ir to­kie rap­sų ža­lia­vos įkai­niai.

UAB „Li­nas Ag­ro“ va­dy­bi­nin­kas kon­sul­tan­tas Rai­mon­das Šva­bas sa­kė, kad der­lių šiais me­tais jau bu­vo ga­li­ma im­ti ir anks­čiau, ta­čiau su­truk­dė lie­tūs. Praei­tais me­tais pir­mie­ji grū­dai į ele­va­to­rių bu­vo at­vež­ti ke­lio­mis die­no­mis anks­čiau – lie­pos 13-ąją. Pa­sak kon­sul­tan­to, jei ke­lias die­nas ne­ly­tų, grū­dų cent­ras su­lauk­tų ne­ma­žai klien­tų. Vil­ka­viš­kio ele­va­to­riu­je su­per­ka­mi ne tik rap­sai ir kvie­čiai, bet ir mie­žiai bei kviet­ru­giai.

Su nuo­la­ti­niais klien­tais au­gi­ni­mo su­tar­tys pa­si­ra­šy­tos jau iš ru­dens, ta­čiau su­pir­ki­mo kai­na neuž­fik­suo­ta. Nu­ma­ty­ta, kad bus pa­si­ra­šo­mi su­tar­ties prie­dai, nes kai­nos smar­kiai svy­ruo­ja. Prog­no­zuo­ja­ma, jog šį­met pa­sau­ly­je ža­da­mas penkiasdešimt dviem mi­li­jo­nais to­nų di­des­nis der­lius, tad, „už­ki­šus“ rin­ką grū­dais, tai ga­li at­si­liep­ti ir kai­noms.

Ne­ža­da­ma at­si­sa­ky­ti ir su­tar­čių ne­pa­si­ra­šiu­sių ūki­nin­kų der­liaus. Kiek be­bū­tų grū­dų, bend­ro­vė ruo­šia­si su­pirk­ti vi­sus ir nie­ko ne­pa­lik­ti už var­tų.

– Mū­sų kai­nos nie­kam ne pa­slap­tis, – sa­kė D.Po­vi­laus­kas. – Apie tai mes in­for­muo­ja­me te­le­fo­nu, sa­vo klien­tams nuo­lat siun­čia­me re­ko­men­da­ci­jas, in­for­ma­ci­ją apie grū­dų kai­nas, pa­slau­gų įkai­nius laiš­kais ar elekt­ro­ni­niu pa­štu. Su­si­rin­ki­mų ne­da­ro­me ir bran­gaus žem­dir­bių lai­ko ne­gai­ši­na­me.

R.Šva­bas prieš der­liaus ėmi­mą pa­ts ap­va­žiuo­ja klien­tų lau­kus, kal­ba­si su jais akis į akį ir te­le­fo­nu, kon­sul­tuo­ja įvai­riais klau­si­mais. Bend­ro­vė se­zo­no me­tu ža­da priim­ti 14 pa­pil­do­mų dar­buo­to­jų, ku­rie pa­dė­tų nuo­la­ti­niams di­džio­jo dar­by­me­čio me­tu. Daž­niau­siai po­rai mė­ne­sių čia įsi­dar­bi­na grį­žę Lie­tu­vos že­mės ūkio uni­ver­si­te­to stu­den­tai.

Dar­bas bend­ro­vė­je ne­nut­rūks­ta ir žie­mą. Pa­sak D.Po­vi­laus­ko, ne­bu­vo to­kios die­nos, kad į kie­mą neį­rie­dė­tų ma­ši­na. Per­nykš­tis der­lius bu­vo ve­ža­mas net iki šių die­nų. Ge­riau­sios kai­nos nu­si­sto­vė­jo va­sa­rio mė­ne­sį, tad tie, ku­rie tu­ri san­dė­lius, iš­lo­šė. Tuo me­tu der­liaus ve­ži­mas į ele­va­to­rių bu­vo toks, kaip ir lie­pos pa­bai­go­je. Ki­tu me­tu dar­buo­to­jai rū­pi­na­si pro­duk­ci­jos pa­kro­vi­mu į va­go­nus, jos iš­ve­ži­mu ir kt. Bend­ro­vė dar pre­kiau­ja pa­ša­ri­nė­mis ža­lia­vo­mis, trą­šo­mis.

Šį se­zo­ną, kaip ir ki­tais, UAB „Li­nas Ag­ro“ Vil­ka­viš­kio ele­va­to­rius dirbs ir sa­vait­ga­liais, kad žem­dir­biams bū­tų pa­to­gu ir ne­su­si­da­ry­tų ei­lės.

R.Šva­bas pro­gno­zuo­ja, kad va­sa­ri­nių kvie­čių pjū­tis kiek vė­luos, tad su­pir­ki­mo se­zo­nas tik­rai tę­sis iki rug­sė­jo 15 die­nos. Kon­sul­tan­tas pri­me­na, kad nuo šių me­tų no­rin­tie­ji par­duo­ti sa­vo au­gin­tus grū­dus tu­ri už­si­re­gist­ruo­ti Pa­ša­rų ūkio re­gist­re. Vi­si nuo­la­ti­niai šios bend­ro­vės klien­tai to­kius do­ku­men­tus jau su­si­tvar­kė ir ati­da­vė pa­žy­mas sa­vo su­pir­kė­jui.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas