„Santaka“ / Miškų ir durpynų gaisrai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-16 16:46

Dalinkitės:  


Miškų ir durpynų gaisrai

Šie­met Lie­tu­vo­je ki­lo jau 190 miš­ko gais­rų, iš­de­gė 92,57 ha miš­ko – tai tris kar­tus di­des­nis plo­tas nei per­nai per tą pa­tį lai­ko­tar­pį. Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ty­je per 6 šių me­tų mė­ne­sius ki­lo 4 miš­ko gais­rai, iš­de­gė 0,1 ha miš­ko.

Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties miš­kuo­se kas­met ky­la vi­du­ti­niš­kai 22 miš­ko gais­rai. Pats pa­vo­jin­giau­sias dėl ga­li­mų gais­rų ap­skri­ty­je yra Kaz­lų Rū­dos ma­sy­vas, ku­rio plo­tas – 5900 ha.

Miš­kas – lyg gi­gan­tiš­kas lau­žas, ja­me daug leng­vai už­si­lieps­no­jan­čių me­džia­gų: sau­sų ša­ke­lių, nu­kri­tu­sių per­nykš­čių la­pų, spyg­lių, iš­vir­tu­sių sau­suo­lių, be to, pui­kiai de­ga ir gy­vi, svei­ki bei ga­lin­gi me­džiai. Il­ga­lai­kės saus­ros me­tu miš­kas ga­li už­si­deg­ti sa­vai­me, jį ga­li už­deg­ti žai­bas, bet daž­niau­siai miš­kų gais­rus su­ke­lia neat­sar­gūs poil­siau­to­jai, gry­bau­to­jai ir uo­gau­to­jai, pa­li­kę miš­ke stik­li­nių bu­te­lių, nu­me­tę neuž­ge­sin­tą nuo­rū­ką, deg­tu­ką ar­ba neuž­ge­sinę lau­žo.

Kad kiek­vie­nais me­tais ga­lė­tu­mė­me poil­siau­ti miš­ke, kvė­puo­ti ty­ru miš­ko oru, klau­sy­tis me­džių oši­mo ir paukš­čių čiul­bė­ji­mo, rink­ti uo­gas ar gry­bus, tu­ri­me sau­go­ti miš­kus nuo gais­rų.

Pri­va­lo­me ne­pa­mirš­ti, jog rei­kia lai­ky­tis prieš­gais­ri­nės sau­gos rei­ka­la­vi­mų, kad dėl neat­sar­gaus el­ge­sio su ug­ni­mi, ne­tvar­kin­gų trans­por­to prie­mo­nių (tech­ni­kos), sau­sos žo­lės ar šiukš­lių de­gi­ni­mo ne­kil­tų gais­rai. Vi­sa­da pri­žiū­rė­ki­te de­gi­na­mas šiukš­les iki jos vi­siš­kai su­degs.

Lau­žą kur­ki­te tik tam skir­to­se (pa­ženk­lin­to­se) vie­to­se, o lau­ža­vie­tę už­pil­ki­te že­mė­mis ar van­de­niu, įsi­ti­kin­ki­te, kad ji ge­rai už­ge­sin­ta. Ar­ti lau­ža­vie­tės ne­tu­ri bū­ti sau­sos žo­lės, me­džių, dur­pin­go grun­to ar ki­to­kių de­gių me­džia­gų. Ne­ga­li­ma kur­ti di­de­lių lau­žų, kai pu­čia stip­rus vė­jas, nes žie­žir­bos ga­li už­deg­ti ša­lia esan­čius me­džius.

Ne­pa­li­ki­te de­gan­čio lau­žo be prie­žiū­ros. Esant sau­sam ir karš­tam orui, kū­ren­ti miš­ke lau­žus drau­džia­ma.

Va­žiuo­jant trau­ki­niu, au­to­mo­bi­liu drau­džia­ma iš­mes­ti nuo­rū­kas, deg­tu­kus, ki­tus daik­tus, ga­lin­čius su­kel­ti gais­rą.

Karš­tą ir sau­są va­sa­rą di­de­lė pro­ble­ma yra dur­py­nų gais­rai. Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties te­ri­to­ri­jo­je šiuo po­žiū­riu vie­nas iš di­džiau­sių ir pa­vo­jin­giau­sių yra Pa­lių dur­py­nas. Kad dur­py­ne ne­kil­tų gais­rų, jo te­ri­to­ri­jo­je ne­ga­li­ma rū­ky­ti, kur­ti lau­žų (iš­sky­rus tam tiks­lui įreng­to­se vie­to­se), ­de­gin­ti žo­lės ar sa­ma­nų.

Sau­suo­ju lai­ko­tar­piu dur­py­nuo­se drau­džia­ma me­džio­ti, žve­jo­ti, uo­gau­ti, gry­bau­ti.

Pas­te­bė­ję beį­sip­lies­kian­tį gais­rą, ne­praei­ki­te abe­jin­gai pro ša­lį, pa­si­sten­ki­te jį už­ge­sin­ti ne­lauk­da­mi, kol ug­nis iš­plis į di­des­nius plo­tus. Už­si­de­gu­sią ne­di­de­lio plo­to miš­ko pa­klo­tę ar ne­di­de­lį dur­py­no gais­rą ga­li­ma leng­vai už­ge­sin­ti, už­pla­kant lieps­ną me­džių ša­ko­mis, dra­bu­žiais ar­ba už­try­piant ko­jo­mis, už­be­riant že­mė­mis.

Ne­pa­vy­kus ug­nies už­ge­sin­ti, ne­del­siant iš­kvies­ki­te ug­nia­ge­sius ar miš­ki­nin­kus. Pa­tys pa­si­ša­lin­ki­te į tą pu­sę, iš kurios pu­čia vė­jas. Blo­giau­siu at­ve­ju kreip­ki­tės pa­gal­bos į vie­ti­nius gy­ven­to­jus. Jie pa­dės grei­čiau su­si­siek­ti su spe­cia­lio­sio­mis tar­ny­bo­mis.

Miš­ko, dur­py­no gais­ras ga­li bū­ti mir­ti­nai pa­vo­jin­gas žmo­nėms, jei­gu jie at­si­du­ria gais­ro ke­ly­je, de­gant miš­kui lieps­no­se žū­va me­džiai ir gy­vū­nai.

Gais­ras ga­li su­nai­kin­ti tro­be­sius ir dū­mais pa­leis­ti per dau­ge­lį me­tų už­gy­ven­tą tur­tą.Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties

vir­ši­nin­ko ad­mi­nist­ra­ci­jos

Ci­vi­li­nės sau­gos ir

mo­bi­li­za­ci­jos de­par­ta­men­tas

Užsk. 6162


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas