„Santaka“ / Savivaldybėje teikiama pirminė teisinė pagalba

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-16 16:28

Dalinkitės:  


Savivaldybėje teikiama pirminė teisinė pagalba

Pir­mi­nė tei­si­nė pa­gal­ba – tai tei­si­nė in­for­ma­ci­ja, tei­si­nės kon­sul­ta­ci­jos ir tei­si­nio po­bū­džio do­ku­men­tų, skir­tų vals­ty­bės ir sa­vi­val­dy­bių ins­ti­tu­ci­joms, iš­sky­rus pro­ce­si­nius do­ku­men­tus teis­mui, ren­gi­mas. Ši tei­si­nė pa­gal­ba api­ma ir pa­ta­ri­mus dėl gin­čo iš­spren­di­mo be teis­mo, veiks­mus dėl tai­kaus gin­čo iš­spren­di­mo bei tai­kos su­tar­ties pa­ren­gi­mą. Pir­mi­nė tei­si­nė pa­gal­ba nea­pi­ma mo­kes­čių ad­mi­nist­ra­to­riui tei­kia­mų dek­la­ra­ci­jų pil­dy­mo.

Pir­mi­nę tei­si­nę pa­gal­bą ne­mo­ka­mai tu­ri tei­sę gau­ti vi­si Lie­tu­vos pi­lie­čiai, ki­tų Eu­ro­pos Są­jun­gos vals­ty­bių na­rių pi­lie­čiai, taip pat ki­ti Lie­tu­vo­je bei ki­to­se ES vals­ty­bė­se na­rė­se tei­sė­tai gy­ve­nan­tys fi­zi­niai as­me­nys ir ki­ti Lie­tu­vos tarp­tau­ti­nė­se su­tar­ty­se nu­ro­dy­ti as­me­nys.

Pir­mi­nė tei­si­nė pa­gal­ba ne­tei­kia­ma, kai pa­reiš­kė­jo rei­ka­la­vi­mai yra aki­vaiz­džiai ne­pag­rįs­ti ar­ba jei tuo pa­čiu klau­si­mu jau bu­vo su­teik­ta iš­sa­mi ad­vo­ka­to kon­sul­ta­ci­ja ar yra aki­vaiz­du, kad to­kią kon­sul­ta­ci­ją ga­li­ma gau­ti ir ne­si­nau­do­jant vals­ty­bės ga­ran­tuo­ja­ma tei­si­ne pa­gal­ba. Pa­gal­bos ne­gaus ir tie, ku­rie kreip­sis ne dėl sa­vo tei­sių ir tei­sė­tų in­te­re­sų, iš­sky­rus at­sto­va­vi­mo pa­gal įsta­ty­mus at­ve­jus. Pir­mi­nė tei­si­nė pa­gal­ba nė­ra tei­kia­ma te­le­fo­nu.

No­rint gau­ti pir­mi­nę tei­si­nę pa­gal­bą, ne­pri­va­lo­ma dek­la­ruo­ti sa­vo tur­to ar pa­ja­mų. Rei­kia kreip­tis į Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos Ju­ri­di­nį sky­rių pa­gal sa­vo dek­la­ruo­tą gy­ve­na­mą­ją vie­tą, o jei as­muo ne­tu­ri gy­ve­na­mo­sios vie­tos, į Sa­vi­val­dy­bės, ku­rio­je gy­ve­na, ad­mi­nist­ra­ci­ją.

Pir­mi­nė tei­si­nė pa­gal­ba tu­ri bū­ti su­teik­ta iš kar­to po krei­pi­mo­si. Jei to pa­da­ry­ti nė­ra ga­li­my­bės, žmo­gui tu­ri bū­ti pra­ne­ša­ma apie priė­mi­mo lai­ką, ku­ris tu­ri bū­ti ne vė­les­nis kaip 5 die­nos nuo krei­pi­mo­si die­nos. Pir­mi­nės tei­si­nės pa­gal­bos truk­mė yra ne il­ges­nė kaip vie­na va­lan­da. As­muo dėl pir­mi­nės tei­si­nės pa­gal­bos tuo pa­čiu klau­si­mu ga­li kreip­tis tik vie­ną kar­tą.

Jei­gu paaiš­kė­ja, kad pa­reiš­kė­jui rei­kės ant­ri­nės tei­si­nės pa­gal­bos, pir­mi­nę tei­si­nę pa­gal­bą tei­kian­tis as­muo pa­de­da su­ra­šy­ti ar su­ra­šo pra­šy­mą. Pir­mi­nę tei­si­nę pa­gal­bą tei­kian­tis as­muo šių veiks­mų ima­si tik po to, kai ne­bu­vo ras­ta ga­li­my­bė pa­reiš­kė­jui gin­čą iš­spręs­ti tai­kiai.

Ant­ri­nę tei­si­nę pa­gal­bą Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės gy­ven­to­jams or­ga­ni­zuo­ja Kau­no vals­ty­bės ga­ran­tuo­ja­mos tei­si­nės pa­gal­bos tar­ny­ba. Tar­ny­bos bu­vei­nės ad­re­sas: Kęs­tu­čio g. 21, Kau­nas, tel. (8 37) 33 18 46.

Dau­giau in­for­ma­ci­jos apie vals­ty­bės ga­ran­tuo­ja­mą tei­si­nę pa­gal­bą ga­li­ma ras­ti in­ter­ne­to tink­la­la­py­je http://www.tei­si­ne­pa­gal­ba.lt.Ag­nė JA­SIŪ­NAI­TĖ

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Ju­ri­di­nio sky­riaus

vyr. spe­cia­lis­tė
Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas