„Santaka“ / Nuo idėjų – didžiausi darbai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-16 16:13

Dalinkitės:  


Mums veiklos nepritrūksta.

Rimvydo GUDELIAUSKO nuotr.


Nuo idėjų – didžiausi darbai

Žmo­gus, ne­no­rin­tis la­vin­tis va­sa­ros me­tu, man ne­sup­ran­ta­mas, to­dėl va­sa­rą ieš­kau nau­jų veik­lų. Vil­ka­viš­kio ra­jo­no jau­ni­mas ne­ga­li skųs­tis užim­tu­mo pro­ble­mo­mis, nes nuo­lat at­si­ran­da ga­li­my­bių da­ly­vau­ti įvai­riuo­se pro­jek­tuo­se.

Bir­že­lį su­si­bū­rę gru­pėn 32 jau­nuo­liai iš ra­jo­no jau­ni­mo or­ga­ni­za­ci­jų ir ne­for­ma­lių jau­ni­mo gru­pių da­ly­va­vo Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ir Jau­ni­mo rei­ka­lų de­par­ta­men­to fi­nan­suo­ja­ma­me dvie­jų die­nų pro­jek­te „Su­ži­nok ir pri­tai­kyk“. Pa­tir­tą bend­ru­mo jaus­mą ir nuo­tai­ką, kuo­met no­ri­si įgy­ti pa­tir­ties, nau­jų ži­nių, min­čių, ku­rios įkve­pia nau­jai veik­lai, sun­ku su kuo nors pa­ly­gin­ti.

Ap­si­lan­kę Ma­ri­jam­po­lės mul­ti­cent­re, ku­ris šiuo me­tu Lie­tu­vo­je yra vie­nin­te­lis in­te­rak­ty­vus moks­lo ir tech­no­lo­gi­jų cent­ras, su­si­pa­ži­no­me su nau­jau­sio­mis in­for­ma­ci­nė­mis tech­no­lo­gi­jo­mis, pra­mo­ko­me kur­ti mu­zi­ką, ko­re­guo­ti nuo­trau­kas, pieš­ti ir ki­tų įdo­mių da­ly­kų.

Už­su­ko­me ir į Ma­ri­jam­po­lės jau­ni­mo dar­bo cent­rą, kur su­si­pa­ži­no­me su jau­ni­mo įdar­bi­ni­mo ga­li­my­bė­mis, pro­fe­si­niu orien­ta­vi­mu. Ži­nios tik­rai bu­vo nau­din­gos vi­siems.

Ne­gaiš­da­mi iš­sku­bė­jo­me į Aly­tų, kur lau­kė pa­žin­tis su jau­ni­mo NVO „Apsk­ri­to­jo sta­lo“ val­dy­bos na­riais. Ten iš­gir­do­me apie Aly­taus jau­ni­mo veik­lą, ga­li­my­bes, or­ga­ni­zuo­ja­mus pro­jek­tus bei ren­gi­nius. Aly­tiš­kiai mums pa­ro­dė trum­pa­met­ra­žius fil­mu­kus, ku­rie da­ly­va­vo kon­kur­se „Aly­taus mies­to vi­zi­ja“. Ap­si­lan­kė­me jau­ni­mo ir mies­to par­kuo­se, kur žai­dė­me žai­di­mus, pri­sta­tė­me sa­vo veik­las, iš­ban­dė­me spor­ti­nius at­rak­cio­nus.

Va­ka­re pa­sie­kė­me Drus­ki­nin­kų kem­pin­gą, kur lau­kė šio mies­to jau­ni­mo užim­tu­mo cent­ro na­riai. Prog­ra­mo­je bu­vo sta­lo žai­di­mai, lau­žo pro­gra­ma ir dai­nos, ne­for­ma­lūs po­kal­biai ir kt. Ry­te ap­si­lan­kė­me pa­čia­me jau­ni­mo užim­tu­mo cent­re, kur bu­vo pri­sta­ty­ta or­ga­ni­za­ci­jos struk­tū­ra, veik­la, tra­di­ci­niai ren­gi­niai: mies­to die­nos, „Fooz´as“ (mu­zi­kuo­jan­čio jau­ni­mo fes­ti­va­lis), strateginis-orientacinis žai­di­mas „Bė­gan­čios pė­dos“. Vyk­dy­tus pro­jek­tus kū­ry­bin­gai pri­sta­tė moks­lei­vių ta­ry­ba, „Jau­ni­mo ki­no klu­bas“ ro­dė bei šmaikš­čiai ko­men­ta­vo fil­mu­kus, ne­for­ma­li jau­ni­mo gru­pė „Maz­giai“ pri­sta­tė JTBA pro­jek­tą „Jau­ni­mo die­no­raš­tis“.

Neat­si­li­ko ir vil­ka­viš­kie­čiai. Drus­ki­nin­kie­čiai su­ži­no­jo apie jau tra­di­ci­ja tam­pan­čias Jau­ni­mo die­nas „Ne­nu­leisk au­sų“, „Jau­ni­mo ly­de­rių aka­de­mi­ją“. Ag­nė Vik­ta­žen­ty­tė pri­sta­tė pro­jek­tą „Mo­kyk­la be uni­for­mų“, moks­lei­vių ta­ry­bos na­rės Ie­va Čiup­rins­kai­tė ir Mo­ni­ka Tun­ku­lai­tė – pro­jek­tą „Bend­rau­kim ir bend­ra­dar­biau­kim“ bei ne­se­niai per Vil­ka­viš­kį nu­vil­ni­ju­sią Ne­rū­ky­mo die­nos ak­ci­ją. Al­vi­to ne­for­ma­li jau­ni­mo gru­pė „Mes“ su­pa­žin­di­no su 2007 m. vy­ku­siais mo­ky­mais bei sto­vyk­lo­mis.

At­sis­vei­ki­no­me su vil­ti­mi dar su­si­tik­ti su drus­ki­nin­kie­čiais ir kar­tu ką nors nu­veik­ti.

Po pro­jek­to dau­ge­lis da­ly­vių bu­vo pa­ten­kin­ti gau­sy­be įspū­džių ir pa­var­gę nuo di­de­lio tem­po bei nau­jų idė­jų, ku­rias ruo­šia­mės įgy­ven­din­ti dar šiais me­tais.Ju­di­ta NAU­JO­KAI­TY­TĖ

Pro­jek­to da­ly­vė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas