„Santaka“ / Ūkyje tenka būti ir melžėja, ir „pirmininke“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-15 08:15

Dalinkitės:  


Sa­vo var­du ūkį įre­gist­ra­vęs Sta­sys Di­džiu­lis žmo­ną Edi­tą va­di­na jo pir­mi­nin­ke.

Autorės nuotr.


Ūkyje tenka būti ir melžėja, ir „pirmininke“

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Ne­se­niai vy­ku­sio­se ant­ro­sio­se ra­jo­no mel­žė­jų var­žy­tu­vė­se pir­mą­ją vie­tą lai­mė­ju­si mat­lau­kie­tė Edi­ta Di­džiu­lie­nė su vy­ru Sta­siu triū­sia sa­vo pie­no ūky­je. Jo­kių sve­ti­mų mel­žė­jų ūki­nin­kai ne­sam­do, vi­sas dvi­de­šimt aš­tuo­nias kar­ves mo­te­ris mel­žia pa­ti, dar še­ria 15 te­ly­čių, tarp ku­rių yra ir ver­šin­gų.

E.Didžiulienė – ir Lie­tu­vos pie­no ga­min­to­jų aso­cia­ci­jos Vil­ka­viš­kio sky­riaus ta­ry­bos bei Mat­lau­kio kai­mo bend­ruo­me­nės na­rė. Vy­ras šie­nau­ja, sė­ja, ku­lia ir ve­ža ku­ku­rū­zus, ja­vus, ruo­šia pa­tal­pas kar­vėms lai­ky­ti ne­se­niai įsi­gy­to­se fer­mo­se. Darbš­tūs žmo­nės au­gi­na pen­kis vai­kus, ku­riems sa­vo ūkio pe­rim­ti ne­lin­kė­tų – per di­de­lis var­gas ir at­sa­ko­my­bė.

– Ko jau ko, bet pir­mos vie­tos lai­mė­ti mel­žė­jų kon­kur­se tik­rai ne­si­ti­kė­jau, – šyp­so­si Edi­ta, pri­si­mi­nu­si ne­ma­žai jau­du­lio su­kė­lu­sį ren­gi­nį. – Bu­vau tvir­tai pa­si­ry­žu­si ne­nu­si­min­ti, jei užim­siu ir pa­sku­ti­nę, šeš­tą­ją. Šios vie­tos pri­zas ati­te­ko Edi­tos se­se­riai Vi­li­jai Gel­bū­die­nei. Šne­kus ir pa­šmaikš­tau­ti mėgs­tan­tis Sta­sys Di­džiu­lis sa­kė, kad abi se­su­tės ga­vo pir­mas vie­tas, tik vie­na iš vie­nos, ki­ta iš ki­tos pu­sės.

Var­žy­tu­vių įspū­džiais dar gy­ve­nan­ti Edi­ta sa­kė, kad rung­tys jai ne­bu­vo sun­kios. Teo­ri­ją mo­te­ris mo­kė­jo, mat yra bai­gu­si net dve­jus mel­žė­jų kur­sus. Vie­nuo­se iš jų te­ko mo­ky­tis pas var­žy­tu­vių ko­mi­si­jos na­rę, Vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos Mais­to sky­riaus vy­riau­sią­ją spe­cia­lis­tę An­ta­ni­ną Grei­čiu­vie­nę. Ir „Eg­lu­tės“ ti­po mel­ži­mo aikš­te­lė­je, ku­ri įreng­ta pas var­žy­tu­vių šei­mi­nin­kus Rū­tą ir Kęs­tą Gus­tai­čius, mo­te­ris bu­vo pri­pra­tu­si dirb­ti. Mat to­kia pa­ti – ir jų fer­mo­je, tik duo­bė Gus­tai­čių ūky­je bu­vo gi­les­nė, tad ne­di­du­ko ūgio mel­žė­jai te­ko pa­si­stieb­ti, kad vis­ką pa­siek­tų. Edi­ta sa­kė kiek su­si­pai­nio­ju­si sa­ni­ta­ri­nio plo­vi­mo me­tu – vis dėl­to jau­du­lys da­rė sa­vo.

Pak­laus­tas, ar ne­ba­rė žmo­nos, su­ma­niu­sios da­ly­vau­ti to­kia­me ren­gi­ny­je, kai na­muo­se ši­tiek dar­bų, Sta­sys at­sa­kė, jog ir min­ties to­kios ne­tu­rė­jęs. Jis pa­ts ir jau­niau­sia­sis sū­nus, aš­tuon­me­tis Ala­nas, va­žia­vo pa­lai­ky­ti Edi­tos ir jos pa­drą­sin­ti. Na­muo­se triūs­ti li­ko vy­res­ni vai­kai: vy­riau­sia­sis de­vy­nio­lik­me­tis Ar­vy­das, sep­ty­nio­li­kos me­tų Rai­mun­das, ku­ris ūky­je – di­džiau­sias tė­čio pa­gal­bi­nin­kas, pen­kio­lik­me­tis Eval­das ir vie­nin­te­lė ma­mos už­va­dė­lė – še­šio­lik­me­tė Eg­lė. Nors di­de­lį pie­no ūkį Di­džiu­liai tu­ri dar pa­ly­gin­ti ne­se­niai – tik penk­ti me­tai, vai­kai prie dar­bų ja­me grei­tai pri­pra­to.

Vis dėl­to, mat­lau­kiš­kių nuo­mo­ne, kai­me gy­ve­ni­mas nė­ra leng­vas ir nau­dos iš juo­do triū­so ne ka­žin kiek.

Nors ūky­je šei­ma triū­sia ne­su­dė­da­ma ran­kų, di­de­lių tur­tų neuž­gy­ve­no: Mat­lau­ky­je dar ko­lū­kio lai­kais ga­vę pa­sko­lą pir­ko mū­ri­nį na­mą, ku­rį jau­kiai įsi­ren­gė pa­tys, tik prieš dve­jus me­tus iš pa­ji­nin­kų nu­pir­ko ap­leis­tas fer­mas.

Tie­sa, Sta­sys tech­ni­kos sty­giu­mi ne­si­skun­džia – tu­ri sa­vo kom­bai­ną, šį­met pir­ko nau­ją „Ca­sei“ fir­mos trak­to­rių, ri­ti­ni­nį pre­są. Fer­mo­se įreng­ta di­de­lė aš­tuo­nių vie­tų mel­ži­mo aikš­te­lė, tvar­ko­ma mėš­li­dė.

Di­džiu­lių ūkis da­ly­va­vo Stan­dar­tų lai­ky­mo­si pro­gra­mo­je, jau įvyk­dy­ti Pie­no di­rek­ty­vos rei­ka­la­vi­mai, me­tai li­ko iki Nit­ra­tų di­rek­ty­vos įvyk­dy­mo pa­bai­gos.

Nors ūkis už­re­gist­ruo­tas Sta­sio var­du, bet „pir­mi­nin­ke“ jis va­di­na Edi­tą, ku­ri va­do­vau­ja vi­siems rei­ka­lams.

Žem­dir­biams ne­ri­mą ke­lia ma­žos pie­no kai­nos, ta­čiau Di­džiu­liai sa­vo ūkio at­si­sa­ky­ti ne­ke­ti­na. Dar ir plės­tų jį, bet neuž­ten­ka že­mių. Tu­ri­mų 40 hek­ta­rų vos pa­kan­ka da­bar lai­ko­moms kar­vėms ir te­ly­čioms iš­lai­ky­ti. Net­gi ten­ka pirk­ti kom­bi­nuo­tų­jų pa­ša­rų, nes sa­vo pa­si­ga­min­tų ne­pa­kan­ka.

Lais­vų že­mių ap­lin­kui su ži­bu­riu ne­ra­si, mat­lau­kie­čių ga­nyk­los yra to­li nuo na­mų.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas