„Santaka“ / Katedros jubiliejų vainikavo maldos, dainos ir šokiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13

Buhalterė ieško papildomo darbo. Tvarko įmonių, ūkininkų buhalteriją. Tel. 8 678 70 201.
Galioja iki: 2019-05-31 16:30:41Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-15 08:11

Dalinkitės:  


Jubiliejaus šventė iš katedros persikėlė į neįprastą aplinką – parapijos namų kiemą.

Autorės nuotr.


Katedros jubiliejų vainikavo maldos, dainos ir šokiai

Birutė NENĖNIENĖ

Praei­to penk­ta­die­nio sau­lė­tą ir šil­tą pa­va­ka­rį šven­tiš­ka nuo­tai­ka sklai­dė­si prie Vil­ka­viš­kio ka­ted­ros bei jos vi­du­je, o po šv. Mi­šių – pa­ra­pi­jos na­mų kie­me: žmo­nės su­si­rin­ko pa­mi­nė­ti tik­ro­sios ka­ted­ros kon­sek­ra­ci­jos datos. Prieš de­šim­tį me­tų iškilmės vy­ko ypač lie­tin­gą lie­pos 11-ąją.

Va­lan­dą prieš va­ka­ro šv. Mi­šias vi­sus prie pa­grin­di­nių ka­ted­ros du­rų su liau­dies dai­no­mis ir mu­zi­ka pa­si­ti­ko tau­ti­niais rū­bais pa­si­puo­šę Viš­ty­čio folk­lo­ri­nio an­samb­lio, va­do­vau­ja­mo A.Kra­pa­vic­kie­nės, sa­vi­veik­li­nin­kai. Gar­baus am­žiaus mo­te­rys pa­sa­ko­jo, jog ne­se­niai te­ko da­ly­vau­ti Vil­niu­je vy­ku­sia­me tarp­tau­ti­nia­me folk­lo­ro an­samb­lių fes­ti­va­ly­je „Baltica“, kon­cer­tuo­ti Dzū­ki­jo­je, an­samb­lis ruo­šia­si vyk­ti į Len­ki­ją, ta­čiau ka­ted­ro­je jų dai­nos skam­ba pir­mą kar­tą. Tai esą ir neįp­ras­ta, ir džiu­gu.

Ka­ted­ros vi­du­je folk­lo­ro an­samb­lio dai­ni­nin­kų bal­sus kei­tė jung­ti­nis dai­ni­nin­kų, gies­mi­nin­kų ir mu­zi­kan­tų bū­rys. Liau­dies inst­ru­men­tais akom­pa­nuo­jant Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ro kai­mo ka­pe­los mu­zi­kan­tams, pri­ta­riant „Uosijos“ cho­ris­tams bei di­ri­guo­jant A.Venc­lo­vai, jų gies­mės skam­bė­jo ir mi­šių me­tu.

Po šv. Mi­šių folk­lo­ro ir vo­ka­li­niams an­samb­liams sce­na ta­po pie­ve­lė pa­ra­pi­jos kie­me, o sce­nos de­ko­ra­ci­jas pui­kiau­siai at­sto­jo kup­li eg­lė ir va­ka­rė­jan­čios sau­lės spin­du­lių vis ki­to­mis spal­vo­mis nu­švie­čia­mi ka­ted­ros bokš­tai. Žiū­ro­vų „sale“ vir­to di­de­lė erd­vė prie „Vilkastos“ par­duo­tu­vės, o au­to­mo­bi­lių sto­vė­ji­mo aikš­te­lė – šo­kių vie­ta.

Pre­la­tas Vy­tau­tas Gus­tai­tis, ka­ted­ros kon­sek­ra­ci­jos de­šimt­me­čio pro­ga pa­ra­pi­jie­čiams, mies­tui ir mies­tie­čiams pa­si­sten­gęs su­ruoš­ti įsi­min­ti­ną šven­tę, ra­gi­no žmo­nes pa­ju­dė­ti, pa­ts į ra­te­lius kvie­tė vai­kus ir suau­gu­siuo­sius, pa­šok­i­no an­samb­lių da­ly­ves. Nors mū­sų žmo­nės ne­drą­sūs taip links­min­tis, po tru­pu­tį įsi­siū­ba­vo – ir pa­šo­ko, ir dai­ni­nin­kams pri­ta­rė. Vi­si džiau­gė­si, kad to­kia mies­to vie­ta pir­mą­kart bu­vo pa­nau­do­ta kaip kul­tū­ri­nė zo­na. Kon­cer­ta­vo Vil­ka­viš­kio folk­lo­ro an­samb­liai „Lankupa“, „Sūduviai“, Pil­viš­kių kai­mo ka­pe­la ir an­samb­lis „Jovaras“, Viš­ty­čio re­gio­ni­nio par­ko an­samb­lis „Ši­lo­jai“, Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros rū­mų mo­te­rų vo­ka­li­nis an­samb­lis „Sva­ja“.

Šv. Mi­šios bu­vo au­ko­ja­mos už ka­ted­ros sta­ty­to­jus, vi­sus ge­ra­da­rius, už vil­ka­viš­kie­čius ir pa­ra­pi­ją. Mi­šioms va­do­va­vo vys­ku­pas R.Nor­vi­la, da­ly­va­vo per dvi­de­šimt de­ka­na­to ir vys­ku­pi­jos ku­ni­gų. Pa­bai­go­je gė­lių puokš­tę ir ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės svei­ki­ni­mus ka­ted­ros ju­bi­lie­jaus pro­ga de­ka­nui V.Gus­tai­čiui per­da­vė vi­ce­me­ras Jo­nas Meš­kaus­kas.Šv. Mi­šių pa­moks­lą pa­sa­kęs vys­ku­pi­jos kanc­le­ris Juo­zas Pe­čiu­ko­nis pri­mi­nė kai ku­riuos ka­ted­ros at­sta­ty­mo epi­zo­dus, lai­ką, kai ra­jo­ni­nė­je spau­do­je bu­vo spaus­di­na­mos prieš­ta­rin­gos nuo­mo­nės dėl ka­ted­ros at­sta­ty­mo rei­ka­lin­gu­mo, bu­vo gai­li­ma­si skve­ro ar Ge­di­mi­no ir Vy­tau­to gat­vių kam­pe bu­vu­sio kios­ke­lio, bet ne­kal­ba­ma apie su­nai­kin­tą šven­to­vę ir iš­nie­kin­tus šven­to­riu­je bu­vu­sius ku­ni­gų, vys­ku­po J.Ole­kos ka­pus...

Pa­moks­li­nin­kas kal­bė­jo apie Baž­ny­čios iš­skir­ti­nu­mą, krikš­čio­nio gy­ve­ni­mo po­zi­ci­ją. Baž­ny­čia – ne tik di­din­gas sta­ti­nys, bet tai yra Die­vo na­mai ir Dan­gaus var­tai. Tai vie­ta, ku­rio­je iš­reiš­kia­me mei­lę Die­vui, o jis – mums, ra­my­bės pa­lin­kė­ji­mu – mei­lę ir šir­dies ge­ru­mą vie­ni ki­tiems.

Anks­tes­niais me­tais Pa­je­vo­nio pa­ra­pi­jo­je dir­bęs ku­ni­gas J.Pe­čiu­ko­nis kvie­tė vi­sus džiaug­tis to­kia šven­te, at­sta­ty­ta ka­ted­ra ir sa­kė dė­ko­jan­tis Vieš­pa­čiui, kad lei­do gim­ti pa­čiu lai­ku ir bū­ti liu­dy­to­ju, kaip ki­lo šven­to­vė, kaip jo­je bręs­ta žmo­nės.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Mūsų balsai ir premija – „Purpurinio vakaro“ autorei
* Dovanotomis gėlėmis pasipuošė ne tik Vilkaviškis
* Dėl šalnų prognozuojamos aukštesnės vaisių ir uogų kainos
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „daleisti“?
Ne, nes jis sudarytas su svetimu priešdėliu da-. Vietoj daleisti teikiami šie veiksmažodžiai: 1. leisti atsirasti, pa(si)daryti, pvz.: Negalime daleisti pažeidimų (= leisti atsirasti pažeidimams ); 2. sakyti, tarti, manyti, pvz.: Daleiskim (= Sakykim; Tarkim ), tu teisus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas