„Santaka“ / Žmogaus organizmui reikia kalio

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-11 20:59

Dalinkitės:  



Žmogaus organizmui reikia kalio


Kalis – gyvybiškai svarbus mineralas. Jis sudaro apie 5 proc. visų organizme esančių mineralų. Kalis būtinas nervų ir raumenų veiklai, dalyvauja reguliuojant organizmo skysčių osmosinį slėgį, rūgščių ir šarmų balansą, ląstelių sienelių pralaidumą. Jis padeda reguliuoti kraujospūdį, mažina arterijų trombozės tikimybę, apsaugo nuo insulto bei inkstų pažeidimo, taip pat sumažina gyvybei pavojingų širdies ritmo sutrikimų riziką.

Žmogus – labai sudėtinga biocheminė sistema, kurioje yra beveik visų gamtoje žinomų cheminių elementų. Kalis ir magnis turbūt yra patys svarbiausi, nes dalyvauja visuose medžiagų apykaitos procesuose. Apie 98 proc. kalio kaupiasi ląstelėse ir audiniuose ir tik 0,4 proc. kalio yra kraujo serume. Dėl kai kurių priežasčių kalio kiekis ląstelėse ir kraujyje gali sumažėti – vystosi hipokalemija (kalio trūkumas).

Organizmui kalio dažnai pritrūksta karštomis dienomis. Gali atsitikti ir taip, kad žmogaus (ypač sergančio viena ar kita liga) organizmas tiesiog nepajėgia iš maisto pasisavinti kalio tiek, kiek jo reikia. Net ir nedideli kalio pakitimai organizme gali sukelti akivaizdžių negalavimų.

Šio mineralo ypač trūksta vyresniojo amžiaus žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis – arterine hipertenzija, širdies ritmo sutrikimais ir pan. Tačiau kalio gali pritrūkti net ir jauni žmonės, nesergantys jokia lėtine ar kita liga. Dažniausiai tai nutinka, kai laikomasi griežtos mažo kaloringumo dietos, valgoma mažai produktų, turinčių kalio, taip pat jeigu sutriko virškinimas, žmogus viduriavo, gausiai prakaitavo, daug ir sunkiai dirbo.


Bet koks kalio disbalansas atsiliepia sveikatai. Jeigu esame sveiki ir kalio pakitimai nedideli, kalio trūkumo nepajusime. Tačiau turintieji sveikatos problemų, t. y. jei buvo širdies ritmo sutrikimų, širdies nepakankamumo požymių, kalio trūkumo simptomai būna akivaizdesni. Sumažėjus kalio kiekiui organizme, vargina bendras silpnumas, raumenų skausmas ir silpnumas, atsiranda širdies ritmo sutrikimų, depresinė nuotaika, juntamas dažnas širdies plakimas, permušimai. Ilgainiui gali padidėti kraujospūdis, atsirasti odos bėrimų, sutrikti virškinimas. Kalio trūkumas gali sukelti ir skausmingą kojų mėšlungį.

Esant ryškesniems kalio trūkumo simptomams ir išsityrus kalio kiekį kraujyje, paprastai gydytojas skiria kalio preparatų, kuriuose kalio dozės yra didesnės. O pajutus pirmuosius sumažėjusio kalio kiekio simptomus, bet dar neišsityrus kalio kiekio kraujyje, galima vartoti preparato „Kalicord 850 forte“. Vienoje šio preparato kapsulėje yra daugiau kaip 300 mg kalio, be to, kalis yra kalio citrato pavidalo. Mokslininkai teigia, kad kalio citratas nesukelia staigių kalio koncentracijos pakitimų kraujyje, t. y. vartojant preparatų su kalio citratu, kalio koncentracija kraujo plazmoje didėja palaipsniui ir palaipsniui mažėja. Taigi nėra pavojaus, kad kalio koncentracija staiga gali viršyti maksimalią leistiną ribą. Ją viršijus, gali atsirasti labai sunkių sveikatos sutrikimų.


Be to, kalio citratas mažiau nei kitos kalio druskos dirgina skrandį, šarmina šlapimą ir užkerta kelią inkstų akmenims formuotis.



AKCIJA! „Kalicord 850 forte“ visose „Camelia“ vaistinėse liepos mėnesį parduodamas su nuolaida!



Daina BINKEVIČIENĖ

Parengta pagal

laidą „Sveikatos ABC“





Liepos 13 dieną, 9 valandą, laidoje matysite:



• Vasarą padažnėja galvos smegenų kraujotakos sutrikimų. Galvos smegenų veiklą labai blogina nervinė įtampa, miego, skysčių stoka, riebus ir gausus maistas, svaigieji gėrimai, rūkalai, per didelis fizinis krūvis. Visi šie faktoriai vasarą stipriau veikia ir sukelia galvos smegenų kraujotakos sutrikimus. Jaučiamas staigus ar pamažu atsiradęs galvos svaigimas, sutrikusi atmintis, rankų tirpimas, pykinimas, vėmimas, pusiausvyros sutrikimas. Ką gydytojai pataria pajutus tokius simptomus, žiūrėkite laidoje.



• Kiekvienam žmogui pasitaiko blogos nuotaikos, nerimo, įtampos, miego sutrikimų periodų. Jautresnės nervų sistemos žmonės viską išgyvena kur kas sudėtingiau, atsirandančios problemos juos paveikia daug stipriau. Esant nuolatinei įtampai, kankinant nemigai silpsta žmogaus nervų sistema, o kartu ir imunitetas, todėl gali atsirasti dar rimtesnių sveikatos sutrikimų. Kai žmogus nesijaučia pailsėjęs, būna mieguistas dieną, irzlus, vargina nerimas, dėmesio sutrikimai, nuolatinis nuovargis, sutrikęs apetitas ir kūno svorio pokyčiai, tada sunku dirbti įprastinį darbą. Plačiau apie tai žiūrėkite laidoje.






Publikuota: 2008-07-11 20:59:47

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai