„Santaka“ / Reidų metu – vis mažiau neblaivių vairuotojų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-11 20:52

Dalinkitės:  


Reidų metu – vis mažiau neblaivių vairuotojų

Eglė KVIESULAITIENĖ

Be­veik kas sa­vait­ga­lį ra­jo­no ke­liuo­se or­ga­ni­zuo­ja­mos spe­cia­lio­sios po­li­ci­nės prie­mo­nės, su­griež­tin­ta at­sa­ko­my­bė už Ke­lių eis­mo tai­syk­lių pa­žei­di­mus pra­dė­jo duo­ti re­zul­ta­tus. Vis ma­žiau vai­ruo­to­jų iš­drįs­ta prie vai­ro sės­ti ne­blai­vūs, da­ry­ti gru­bius pa­žei­di­mus.Su­ma­žė­jo ava­ri­jų

Pas­ta­ro­jo pus­me­čio re­zul­ta­tai ro­do, kad ne tik ne­blai­vių vai­ruo­to­jų, bet ir jų su­ke­lia­mų eis­mo įvy­kių la­bai su­ma­žė­jo. Per še­šis šių me­tų mė­ne­sius gir­ti vai­ruo­to­jai su­kė­lė 11 ava­ri­jų. Per­nai per tą pa­tį lai­ką jų bu­vo be­veik ke­tu­ris­kart dau­giau – 42.

Su­ma­žė­jo ir ava­ri­jų, ku­rio­se su­ža­lo­ti žmo­nės: 32 eis­mo įvy­kiuo­se šie­met su­žeis­ti 34 (per­nai 48-io­se – 59).

Pas­ta­rą­jį sa­vait­ga­lį ra­jo­no ke­liuo­se dir­bę po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai pa­tik­ri­no 297 au­to­mo­bi­lius.

Trims iš šių trans­por­to prie­mo­nių sa­vi­nin­kų teks sau­giai pa­si­dė­ti vai­ruo­to­jo pa­žy­mė­ji­mus, mat jie au­to­mo­bi­lius vai­ra­vo leng­vai ap­svai­gę.

Dar pen­ki vai­ruo­to­jai prie vai­ro sė­do šiek tiek „pa­si­links­mi­nę“, ta­čiau leis­ti­nos nor­mos ne­vir­ši­jo.

Vi­sas sa­vait­ga­lio die­nas pa­ts rei­duo­se da­ly­va­vęs Vie­šo­sios tvar­kos ir eis­mo prie­žiū­ros po­sky­rio vir­ši­nin­kas Arū­nas Ku­čins­kas kal­bė­jo, kad vai­ruo­to­jai pa­ga­liau pra­de­da su­pras­ti, jog sės­ti prie vai­ro iš­gė­rus – ne tik pa­vo­jin­ga, nes ga­li­ma su­kel­ti ava­ri­ją, bet ir ri­zi­kin­ga. Kaip ži­nia, ke­liuo­se nuo­lat pa­tru­liuo­ja po­li­ci­jos eki­pa­žai.Dvi­ra­tis – tik blai­viam

Ta­čiau ne vi­si eis­mo da­ly­viai su­vo­kia, kad Ke­lių eis­mo tai­syk­lės ne­blai­viems – itin ne­gai­les­tin­gos. Sek­ma­die­nio va­ka­rą Dau­gė­lai­čių kai­me (Ky­bar­tų sen.) su­stab­dy­tas dvi­ra­čiu my­nęs D.A. net neį­ta­rė, ko­kia bau­da jam gre­sia. Vy­riš­kis į al­ko­tes­te­rį įpū­tė 2,43 pro­m. (vi­du­ti­nis gir­tu­mas), ta­čiau ne­ma­nė la­bai nu­si­žen­gęs Ke­lių eis­mo tai­syk­lėms, nors prie­te­mo­je va­žia­vo ne­tgi be at­švai­to.

36-erių me­tų vy­ras ti­ki­no, kad prie trak­to­riaus vai­ro gir­tas nie­ka­da ne­sė­da, bet čia juk – tik dvi­ra­tis. Neb­lai­vus dvie­jų be­veik suau­gu­sių vai­kų tė­vas ne­su­vo­kė, jog šli­ti­nė­da­mas ke­ly­je ke­lia grės­mę ne tik sau, bet ir ki­tiems eis­mo da­ly­viams. Ma­nan­tie­siems, jog dvi­ra­tis – tin­ka­miau­sia trans­por­to prie­mo­nė ne­blai­viems, be­lie­ka pri­min­ti, kad vi­du­ti­nį ir sun­kų gir­tu­mą pa­rei­gū­nai „įver­tins“ 500–700 li­tų bau­da, leng­vą – 300–500 Lt bau­da.Už tam­sin­tus stik­lus

Sek­ma­die­nį pa­tru­lia­vę pa­rei­gū­nai ne­ma­žai vai­ruo­to­jų nu­bau­dė už pa­pil­do­mai už­tam­sin­tus prie­ki­nius ir prie­ki­nius šo­ni­nius lan­gų stik­lus. Ke­lių eis­mo tai­syk­lės už tai nu­ma­to 100–150 li­tų bau­dą.

Mat­lau­ky­je su­stab­dy­tas dvi­de­šimt­me­tis A.B. net sua­be­jo­jo, ar pa­rei­gū­nai tik­rai tu­ri kuo pa­tik­rin­ti lan­gų pra­lei­džia­mos švie­sos kie­kį. Vai­ki­nas sa­kė net pa­ts no­rįs su­ži­no­ti, ar jo lan­gai – per tam­sūs. Spe­cia­lus ma­ta­vi­mo apa­ra­tas pa­ro­dė, jog lan­gai pra­lei­džia tik 52 pro­c. švie­sos, o leis­ti­na ri­ba – 70 pro­c.

Už to­kį pa­tį pa­žei­di­mą bu­vo nu­baus­tas ir Laz­di­jų gy­ven­to­jas A.A., „pa­gra­ži­nęs“ sa­vo au­to­mo­bi­lio BMW stik­lus. 22-ejų vai­ki­nas pa­sku­ti­nį kar­tą už šį pa­žei­di­mą bu­vo baus­tas prieš... 5 die­nas ki­ta­me ra­jo­ne.

Bet pa­rei­gū­nų skir­ta bau­da jo „neį­ti­ki­no“, kad tam­si­ni­mo plė­ve­lę rei­kė­tų nu­plėš­ti.

Ke­lių eis­mo tai­syk­lių rei­ka­la­vi­mų ne­pai­sė bei sa­vo au­to­mo­bi­lį tam­si­ni­mo plė­ve­le gra­ži­no ir Ky­bar­tų už­kar­do­je tar­nau­jan­tis pa­sie­nie­tis J.S. Pa­rei­gū­nas, ban­dęs įro­dy­ti po­li­ci­nin­kams, kad „ko­le­gų“ baus­ti ne­ga­li­ma, bu­vo pa­si­ren­gęs „su­si­tar­ti“ gra­žiuo­ju. Ir tik griež­tai įspė­tas su­pra­to, jog ne­de­rė­tų pa­čiam tar­nau­jant vals­ty­bi­nė­je struk­tū­ro­je pa­žei­di­nė­ti įsta­ty­mus bei ska­tin­ti tai da­ry­ti ki­tus.Pa­si­ro­dė prieš mer­gi­nas

Nors sek­ma­die­nio nak­tį Ky­bar­tuo­se po vy­ku­sios šven­tės vai­ruo­to­jai skirs­tė­si ra­tuo­ti, pa­žei­di­nė­ti eis­mo tai­syk­lių jie ne­bu­vo lin­kę. Sus­tab­dy­tie­ji vi­suo­met bu­vo tik­ri­na­mi al­ko­tes­te­riu, ta­čiau gir­tų ne­pa­si­tai­kė.

Ke­le­tas vai­ruo­to­jų nu­baus­ti už smul­kes­nius pa­žei­di­mus.

Už gir­tu­mą te­ko at­sa­ky­ti tik aš­tuo­nio­lik­me­čiam A.B. Ma­tyt, dar tik pra­de­dan­tis al­ko­ho­lio var­to­ji­mo „sta­žą“ jau­nuo­lis prieš pa­ne­les no­rė­jo pa­si­ro­dy­ti itin „kie­tas“. Ke­lis­kart pro ša­lį va­žia­vu­sioms pa­tru­lių ma­ši­noms pa­vy­mui po­ra alaus bu­te­lių ne­ši­nas vai­ki­nas svai­dė keiks­ma­žo­džius ir įžei­džian­čias fra­zes.

Kai neap­si­ken­tę pa­rei­gū­nai su­sto­jo, aš­tuo­nio­lik­me­čio drą­sa aki­mirks­niu iš­blė­so. Iš­si­gan­dęs jau­nuo­lis tvir­ti­no nie­ko pa­rei­gū­nams ne­sa­kęs ir el­gę­sis la­bai pa­do­riai.

Vi­du­ti­niš­kai gir­tas (1,84 pro­m.) A.B. bu­vo nu­baus­tas už gir­to pa­si­ro­dy­mą vie­šo­je vie­to­je. Vai­ki­nas, ko ge­ro, il­gam pri­si­mins, kaip rei­kia elg­tis gat­vė­je ir pa­rei­gū­nų dau­giau ne­beį­žei­di­nės, nes už tai gre­sia bau­da ar­ba lais­vės atė­mi­mas iki dve­jų me­tų. Šį­kart jam bu­vo pri­tai­ky­ta leng­viau­sia san­kci­ja – įspė­ji­mas.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas