„Santaka“ / Jaunimas iš trijų šalių fotografavo, tapė ir šoko

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-10 09:05

Dalinkitės:  


Jaunieji fotografai kūrė menines nuotraukas, kurioms pozavo ir patys.

Jaunimas iš trijų šalių fotografavo, tapė ir šoko

Vil­ka­viš­kio vai­kų ir jau­ni­mo cent­ro ug­dy­ti­niai iš­ti­sus me­tus tu­ri veik­los. Dar tik įpu­sė­jo moks­lei­vių ato­sto­gos, o VVJC jau­ni­mas jau spė­jo pa­bū­ti ir už­sie­ny­je, ir po Lie­tu­vą pa­ke­liau­ti. Bir­že­lio 8–16 die­no­mis aš­tuo­ni vil­ka­viš­kie­čiai lan­kė­si Len­ki­jo­je. O šiems su­grį­žus, ki­ti 8 jau­nuo­liai Vyg­re­liuo­se dir­bo kar­tu su pro­fe­sio­na­lais fo­tog­ra­fais.

Jau­ni­mas Var­šu­vo­je da­ly­va­vo bend­ra­me VJC ir kul­tū­ros cent­ro Za­cis­ze pro­jek­te „Var­šu­vos de­biu­tų kal­vė“. Šio pro­jek­to da­ly­vės bu­vo ir Ry­gos spor­to mo­kyk­los gim­nas­tės. Tri­jų ša­lių jau­ni­mas domėjosi skir­tin­gų rūšių veik­la: fo­tog­ra­fi­ja (už­siė­mi­mams va­do­va­vo lie­tu­viai), ta­py­ba (va­do­va­vo len­kai) ir šo­kiu (mo­kė lat­viai).

– Fo­tog­ra­fa­vo­me ir tuo gy­ve­no­me tris die­nas. Va­ka­rais or­ga­ni­zuo­da­vo­me dar­bų per­žiū­rą. Iš pa­čių ge­riau­sių dar­bų at­spaus­di­no­me 60 nuo­trau­kų. Jas kiek vė­liau bus ga­li­ma pa­ma­ty­ti ir Lie­tu­vo­je. Nors ma­nė­me, kad kils pro­ble­mų dėl skir­tin­go da­ly­vių am­žiaus, kal­bos bar­je­ro ar dėl to, jog kai ku­rie pro­jek­to da­ly­viai fo­toa­pa­ra­tą ran­ko­se lai­kė pir­mą kar­tą, bet vis­kas pui­kiai pa­vy­ko, – džiau­gė­si vie­nas iš da­ly­vių To­mas Juš­kai­tis.

Jau­ni­mas alie­ji­niais da­žais ta­pė abst­rak­ci­ją pa­va­di­ni­mu „Šo­kis“. Mer­gi­nos iš­pie­šė tu­ni­kas, ku­rio­mis pa­si­puo­šu­sios da­ly­va­vo pro­jek­to pro­gra­mė­lės pri­sta­ty­me. O abst­rak­ci­jos – di­de­li pa­veiks­lai – ta­po de­ko­ra­ci­jo­mis tam pa­čiam pa­si­ro­dy­mui. Ka­dan­gi ta­py­bos dar­bai la­bai di­de­li, jų Vil­ka­viš­kio kraš­to žmo­nėms pa­ma­ty­ti ne­pa­vyks.

Jau­ni­mui di­de­lį įspū­dį pa­li­ko kul­tū­ros cent­ro Za­cis­ze sa­va­no­ris ira­nie­tis. Šis vai­ki­nas iš Va­ka­rų Eu­ro­pos uni­ver­si­te­to pa­gal mai­nų pro­gra­mą at­siųs­tas mo­ky­tis į Var­šu­vą.

– Jis la­bai dė­me­sin­gas, smal­sus, ko­mu­ni­ka­bi­lus. Mie­lai su mu­mis bend­ra­vo, pa­gel­bė­da­vo, ro­dė nuo­trau­kas iš sa­vo ša­lies, pa­sa­ko­jo apie kul­tū­rų skir­tu­mus, net mo­kė ra­šy­ti hie­rog­li­fais, nors mes, ži­no­ma, ne­la­bai ką su­ge­bė­jo­me, – pa­sa­ko­jo T.Juš­kai­tis.

Jau­nuo­liai lan­kė­si dirb­tu­vė­se pas dai­li­nin­kę ur­ba­nis­tę, ku­ri įsi­kū­ru­si vie­na­me iš Pra­hos ra­jo­nų, įdo­mio­je vie­to­je. Dai­li­nin­kės kū­ri­niai jau­nie­siems fo­to­me­ni­nin­kams pa­li­ko įspū­dį. Bu­vo įdo­mu klau­sy­tis me­ni­nin­kės gy­ve­ni­mo is­to­ri­jos, kaip ji sa­vo dar­bus pri­sta­tė pa­sau­lio rin­kai.

Vyg­re­liuo­se vy­ko tęs­ti­nis pro­jek­tas „Pa­sau­lį ma­tau per ob­jek­ty­vą“. Ke­tu­rias die­nas fo­tog­ra­fi­ja be­si­do­min­tis jau­ni­mas dir­bo su Ro­ber­tu Ria­bo­vu iš fo­tos­tu­di­jos „Cik­lo­pas“ ir Ge­di­mi­nu Ta­mu­ly­nu iš Tau­ra­gės fo­tok­lu­bo „Fo­to­jū­ra“.

– Ro­ber­tas mums pa­sa­ko­jo apie ma­dos, rek­la­mos fo­tog­ra­fi­ją, o Ge­di­mi­nas per dar­bų ap­ta­ri­mus bu­vo jų ver­tin­to­jas, kri­ti­kas, – pa­sa­ko­jo pro­jek­to or­ga­ni­za­to­rius T.Juš­kai­tis.

Pa­bend­rau­ti su pro­jek­to da­ly­viais bu­vo at­vy­kę ir G.Ta­mu­ly­no mo­ky­to­jas, „Fo­to­jū­ros“ pre­zi­den­tas Ro­mual­das Vait­kus bei Eval­das Iva­naus­kas – skait­me­ni­nės fo­tog­ra­fi­jos Eu­ro­pos čem­pio­nas.

– La­bai džiau­giuo­si, jog da­ly­viams pa­vy­ko su­teik­ti ga­li­my­bę dirb­ti su to­kiais žmo­nė­mis, iš jų pa­si­sem­ti ži­nių, ku­rias ga­lė­si­me pri­tai­ky­ti sa­vo kū­ry­bo­je, – kal­bė­jo To­mas.

Abie­jų pro­jek­tų da­ly­viai džiau­gė­si pui­kiu kū­ry­bi­niu pro­ce­su ir sma­giai pra­leis­tu lai­ku. Jie sa­kė su­ra­dę nau­jų drau­gų ir įga­vę neį­kai­no­ja­mos pa­tir­ties.

Jau­nie­ji fo­tog­ra­fai pla­nuo­ja iš­leis­ti ge­riau­sių sa­vo dar­bų lei­di­nu­ką.Auš­ra KU­DIR­KAI­TĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas