„Santaka“ / Jaunimas iš trijų šalių fotografavo, tapė ir šoko

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-10 09:05

Dalinkitės:  


Jaunieji fotografai kūrė menines nuotraukas, kurioms pozavo ir patys.

Jaunimas iš trijų šalių fotografavo, tapė ir šoko

Vil­ka­viš­kio vai­kų ir jau­ni­mo cent­ro ug­dy­ti­niai iš­ti­sus me­tus tu­ri veik­los. Dar tik įpu­sė­jo moks­lei­vių ato­sto­gos, o VVJC jau­ni­mas jau spė­jo pa­bū­ti ir už­sie­ny­je, ir po Lie­tu­vą pa­ke­liau­ti. Bir­že­lio 8–16 die­no­mis aš­tuo­ni vil­ka­viš­kie­čiai lan­kė­si Len­ki­jo­je. O šiems su­grį­žus, ki­ti 8 jau­nuo­liai Vyg­re­liuo­se dir­bo kar­tu su pro­fe­sio­na­lais fo­tog­ra­fais.

Jau­ni­mas Var­šu­vo­je da­ly­va­vo bend­ra­me VJC ir kul­tū­ros cent­ro Za­cis­ze pro­jek­te „Var­šu­vos de­biu­tų kal­vė“. Šio pro­jek­to da­ly­vės bu­vo ir Ry­gos spor­to mo­kyk­los gim­nas­tės. Tri­jų ša­lių jau­ni­mas domėjosi skir­tin­gų rūšių veik­la: fo­tog­ra­fi­ja (už­siė­mi­mams va­do­va­vo lie­tu­viai), ta­py­ba (va­do­va­vo len­kai) ir šo­kiu (mo­kė lat­viai).

– Fo­tog­ra­fa­vo­me ir tuo gy­ve­no­me tris die­nas. Va­ka­rais or­ga­ni­zuo­da­vo­me dar­bų per­žiū­rą. Iš pa­čių ge­riau­sių dar­bų at­spaus­di­no­me 60 nuo­trau­kų. Jas kiek vė­liau bus ga­li­ma pa­ma­ty­ti ir Lie­tu­vo­je. Nors ma­nė­me, kad kils pro­ble­mų dėl skir­tin­go da­ly­vių am­žiaus, kal­bos bar­je­ro ar dėl to, jog kai ku­rie pro­jek­to da­ly­viai fo­toa­pa­ra­tą ran­ko­se lai­kė pir­mą kar­tą, bet vis­kas pui­kiai pa­vy­ko, – džiau­gė­si vie­nas iš da­ly­vių To­mas Juš­kai­tis.

Jau­ni­mas alie­ji­niais da­žais ta­pė abst­rak­ci­ją pa­va­di­ni­mu „Šo­kis“. Mer­gi­nos iš­pie­šė tu­ni­kas, ku­rio­mis pa­si­puo­šu­sios da­ly­va­vo pro­jek­to pro­gra­mė­lės pri­sta­ty­me. O abst­rak­ci­jos – di­de­li pa­veiks­lai – ta­po de­ko­ra­ci­jo­mis tam pa­čiam pa­si­ro­dy­mui. Ka­dan­gi ta­py­bos dar­bai la­bai di­de­li, jų Vil­ka­viš­kio kraš­to žmo­nėms pa­ma­ty­ti ne­pa­vyks.

Jau­ni­mui di­de­lį įspū­dį pa­li­ko kul­tū­ros cent­ro Za­cis­ze sa­va­no­ris ira­nie­tis. Šis vai­ki­nas iš Va­ka­rų Eu­ro­pos uni­ver­si­te­to pa­gal mai­nų pro­gra­mą at­siųs­tas mo­ky­tis į Var­šu­vą.

– Jis la­bai dė­me­sin­gas, smal­sus, ko­mu­ni­ka­bi­lus. Mie­lai su mu­mis bend­ra­vo, pa­gel­bė­da­vo, ro­dė nuo­trau­kas iš sa­vo ša­lies, pa­sa­ko­jo apie kul­tū­rų skir­tu­mus, net mo­kė ra­šy­ti hie­rog­li­fais, nors mes, ži­no­ma, ne­la­bai ką su­ge­bė­jo­me, – pa­sa­ko­jo T.Juš­kai­tis.

Jau­nuo­liai lan­kė­si dirb­tu­vė­se pas dai­li­nin­kę ur­ba­nis­tę, ku­ri įsi­kū­ru­si vie­na­me iš Pra­hos ra­jo­nų, įdo­mio­je vie­to­je. Dai­li­nin­kės kū­ri­niai jau­nie­siems fo­to­me­ni­nin­kams pa­li­ko įspū­dį. Bu­vo įdo­mu klau­sy­tis me­ni­nin­kės gy­ve­ni­mo is­to­ri­jos, kaip ji sa­vo dar­bus pri­sta­tė pa­sau­lio rin­kai.

Vyg­re­liuo­se vy­ko tęs­ti­nis pro­jek­tas „Pa­sau­lį ma­tau per ob­jek­ty­vą“. Ke­tu­rias die­nas fo­tog­ra­fi­ja be­si­do­min­tis jau­ni­mas dir­bo su Ro­ber­tu Ria­bo­vu iš fo­tos­tu­di­jos „Cik­lo­pas“ ir Ge­di­mi­nu Ta­mu­ly­nu iš Tau­ra­gės fo­tok­lu­bo „Fo­to­jū­ra“.

– Ro­ber­tas mums pa­sa­ko­jo apie ma­dos, rek­la­mos fo­tog­ra­fi­ją, o Ge­di­mi­nas per dar­bų ap­ta­ri­mus bu­vo jų ver­tin­to­jas, kri­ti­kas, – pa­sa­ko­jo pro­jek­to or­ga­ni­za­to­rius T.Juš­kai­tis.

Pa­bend­rau­ti su pro­jek­to da­ly­viais bu­vo at­vy­kę ir G.Ta­mu­ly­no mo­ky­to­jas, „Fo­to­jū­ros“ pre­zi­den­tas Ro­mual­das Vait­kus bei Eval­das Iva­naus­kas – skait­me­ni­nės fo­tog­ra­fi­jos Eu­ro­pos čem­pio­nas.

– La­bai džiau­giuo­si, jog da­ly­viams pa­vy­ko su­teik­ti ga­li­my­bę dirb­ti su to­kiais žmo­nė­mis, iš jų pa­si­sem­ti ži­nių, ku­rias ga­lė­si­me pri­tai­ky­ti sa­vo kū­ry­bo­je, – kal­bė­jo To­mas.

Abie­jų pro­jek­tų da­ly­viai džiau­gė­si pui­kiu kū­ry­bi­niu pro­ce­su ir sma­giai pra­leis­tu lai­ku. Jie sa­kė su­ra­dę nau­jų drau­gų ir įga­vę neį­kai­no­ja­mos pa­tir­ties.

Jau­nie­ji fo­tog­ra­fai pla­nuo­ja iš­leis­ti ge­riau­sių sa­vo dar­bų lei­di­nu­ką.Auš­ra KU­DIR­KAI­TĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas