„Santaka“ / Jaunimas iš trijų šalių fotografavo, tapė ir šoko

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-10 09:05

Dalinkitės:  


Jaunieji fotografai kūrė menines nuotraukas, kurioms pozavo ir patys.

Jaunimas iš trijų šalių fotografavo, tapė ir šoko

Vil­ka­viš­kio vai­kų ir jau­ni­mo cent­ro ug­dy­ti­niai iš­ti­sus me­tus tu­ri veik­los. Dar tik įpu­sė­jo moks­lei­vių ato­sto­gos, o VVJC jau­ni­mas jau spė­jo pa­bū­ti ir už­sie­ny­je, ir po Lie­tu­vą pa­ke­liau­ti. Bir­že­lio 8–16 die­no­mis aš­tuo­ni vil­ka­viš­kie­čiai lan­kė­si Len­ki­jo­je. O šiems su­grį­žus, ki­ti 8 jau­nuo­liai Vyg­re­liuo­se dir­bo kar­tu su pro­fe­sio­na­lais fo­tog­ra­fais.

Jau­ni­mas Var­šu­vo­je da­ly­va­vo bend­ra­me VJC ir kul­tū­ros cent­ro Za­cis­ze pro­jek­te „Var­šu­vos de­biu­tų kal­vė“. Šio pro­jek­to da­ly­vės bu­vo ir Ry­gos spor­to mo­kyk­los gim­nas­tės. Tri­jų ša­lių jau­ni­mas domėjosi skir­tin­gų rūšių veik­la: fo­tog­ra­fi­ja (už­siė­mi­mams va­do­va­vo lie­tu­viai), ta­py­ba (va­do­va­vo len­kai) ir šo­kiu (mo­kė lat­viai).

– Fo­tog­ra­fa­vo­me ir tuo gy­ve­no­me tris die­nas. Va­ka­rais or­ga­ni­zuo­da­vo­me dar­bų per­žiū­rą. Iš pa­čių ge­riau­sių dar­bų at­spaus­di­no­me 60 nuo­trau­kų. Jas kiek vė­liau bus ga­li­ma pa­ma­ty­ti ir Lie­tu­vo­je. Nors ma­nė­me, kad kils pro­ble­mų dėl skir­tin­go da­ly­vių am­žiaus, kal­bos bar­je­ro ar dėl to, jog kai ku­rie pro­jek­to da­ly­viai fo­toa­pa­ra­tą ran­ko­se lai­kė pir­mą kar­tą, bet vis­kas pui­kiai pa­vy­ko, – džiau­gė­si vie­nas iš da­ly­vių To­mas Juš­kai­tis.

Jau­ni­mas alie­ji­niais da­žais ta­pė abst­rak­ci­ją pa­va­di­ni­mu „Šo­kis“. Mer­gi­nos iš­pie­šė tu­ni­kas, ku­rio­mis pa­si­puo­šu­sios da­ly­va­vo pro­jek­to pro­gra­mė­lės pri­sta­ty­me. O abst­rak­ci­jos – di­de­li pa­veiks­lai – ta­po de­ko­ra­ci­jo­mis tam pa­čiam pa­si­ro­dy­mui. Ka­dan­gi ta­py­bos dar­bai la­bai di­de­li, jų Vil­ka­viš­kio kraš­to žmo­nėms pa­ma­ty­ti ne­pa­vyks.

Jau­ni­mui di­de­lį įspū­dį pa­li­ko kul­tū­ros cent­ro Za­cis­ze sa­va­no­ris ira­nie­tis. Šis vai­ki­nas iš Va­ka­rų Eu­ro­pos uni­ver­si­te­to pa­gal mai­nų pro­gra­mą at­siųs­tas mo­ky­tis į Var­šu­vą.

– Jis la­bai dė­me­sin­gas, smal­sus, ko­mu­ni­ka­bi­lus. Mie­lai su mu­mis bend­ra­vo, pa­gel­bė­da­vo, ro­dė nuo­trau­kas iš sa­vo ša­lies, pa­sa­ko­jo apie kul­tū­rų skir­tu­mus, net mo­kė ra­šy­ti hie­rog­li­fais, nors mes, ži­no­ma, ne­la­bai ką su­ge­bė­jo­me, – pa­sa­ko­jo T.Juš­kai­tis.

Jau­nuo­liai lan­kė­si dirb­tu­vė­se pas dai­li­nin­kę ur­ba­nis­tę, ku­ri įsi­kū­ru­si vie­na­me iš Pra­hos ra­jo­nų, įdo­mio­je vie­to­je. Dai­li­nin­kės kū­ri­niai jau­nie­siems fo­to­me­ni­nin­kams pa­li­ko įspū­dį. Bu­vo įdo­mu klau­sy­tis me­ni­nin­kės gy­ve­ni­mo is­to­ri­jos, kaip ji sa­vo dar­bus pri­sta­tė pa­sau­lio rin­kai.

Vyg­re­liuo­se vy­ko tęs­ti­nis pro­jek­tas „Pa­sau­lį ma­tau per ob­jek­ty­vą“. Ke­tu­rias die­nas fo­tog­ra­fi­ja be­si­do­min­tis jau­ni­mas dir­bo su Ro­ber­tu Ria­bo­vu iš fo­tos­tu­di­jos „Cik­lo­pas“ ir Ge­di­mi­nu Ta­mu­ly­nu iš Tau­ra­gės fo­tok­lu­bo „Fo­to­jū­ra“.

– Ro­ber­tas mums pa­sa­ko­jo apie ma­dos, rek­la­mos fo­tog­ra­fi­ją, o Ge­di­mi­nas per dar­bų ap­ta­ri­mus bu­vo jų ver­tin­to­jas, kri­ti­kas, – pa­sa­ko­jo pro­jek­to or­ga­ni­za­to­rius T.Juš­kai­tis.

Pa­bend­rau­ti su pro­jek­to da­ly­viais bu­vo at­vy­kę ir G.Ta­mu­ly­no mo­ky­to­jas, „Fo­to­jū­ros“ pre­zi­den­tas Ro­mual­das Vait­kus bei Eval­das Iva­naus­kas – skait­me­ni­nės fo­tog­ra­fi­jos Eu­ro­pos čem­pio­nas.

– La­bai džiau­giuo­si, jog da­ly­viams pa­vy­ko su­teik­ti ga­li­my­bę dirb­ti su to­kiais žmo­nė­mis, iš jų pa­si­sem­ti ži­nių, ku­rias ga­lė­si­me pri­tai­ky­ti sa­vo kū­ry­bo­je, – kal­bė­jo To­mas.

Abie­jų pro­jek­tų da­ly­viai džiau­gė­si pui­kiu kū­ry­bi­niu pro­ce­su ir sma­giai pra­leis­tu lai­ku. Jie sa­kė su­ra­dę nau­jų drau­gų ir įga­vę neį­kai­no­ja­mos pa­tir­ties.

Jau­nie­ji fo­tog­ra­fai pla­nuo­ja iš­leis­ti ge­riau­sių sa­vo dar­bų lei­di­nu­ką.Auš­ra KU­DIR­KAI­TĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Naujasis muitinės vadas semiasi suvalkietiškos patirties
* Gižiečių iniciatyva įvertinta įspūdingu medaliu
* Gimtinės ilgesys dainininką kasmet parveda į Lietuvą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas