„Santaka“ / Septintokės hobis – skaityti knygas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-07-10 08:56

Dalinkitės:  


Ie­va Paš­kaus­kai­tė ne tik daug skai­to, da­ly­vau­ja li­te­ra­tū­ri­niuo­se kon­kur­suo­se, bet ir pa­ti ra­šo kny­gą.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Septintokės hobis – skaityti knygas

Eglė MIČIULIENĖ

Vil­ka­viš­kie­tė moks­lei­vė Ie­va Paš­kaus­kai­tė ne­se­niai bu­vo ap­do­va­no­ta Miš­kų urė­di­jos prie Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jos už ra­ši­nį gam­tos te­ma.

Gana sim­bo­liš­ka, kad gam­tą my­lin­ti sep­tin­to­kė gy­ve­na Ža­lu­my­nų kvar­ta­le...Pa­si­rin­ko kle­vą

Vil­ka­viš­kio „Auš­ros“ vi­du­ri­nės mo­kyk­los 7c kla­sės mo­ki­nė Ie­va Paš­kaus­kai­tė da­ly­va­vo LRT lai­dos “Gam­ta – vi­sų na­mai” pa­skelb­ta­me ra­ši­nių kon­kur­se „Koks Lie­tu­vos me­dis šir­džiai mie­liau­sias“.

Paaug­lė ta­po šio kon­kur­so lau­rea­te.

Iš vi­sų kon­kur­se da­ly­va­vu­sių vai­kų bu­vo iš­rink­ti ir ap­do­va­no­ti (ne­skirs­tant vie­to­mis) pen­kių ge­riau­sių ra­ši­nių au­to­riai.

Už pui­kų pa­si­ro­dy­mą kon­kur­se vil­ka­viš­kie­tė ga­vo Miš­kų urė­di­jos pa­dė­ką ir fo­toal­bu­mą „Lie­tu­vos miš­kai“.

Ie­va pa­sa­ko­jo, jog ra­šy­ti ra­ši­nį ją pa­ra­gi­no ma­ma Dai­va Paš­kaus­kie­nė, Pil­viš­kių gim­na­zi­jo­je vai­kus mo­kan­ti bio­lo­gi­jos. Ji daž­nai sau me­džia­gos ieš­ko in­ter­ne­te, o ra­du­si in­for­ma­ci­jos apie ko­kius nors kon­kur­sus pa­ska­ti­na juo­se da­ly­vau­ti ir duk­rą.

Vė­liau paaiš­kė­jo, kad dau­gu­ma vai­kų ra­ši­nio ob­jek­tais rin­ko­si ąžuo­lą, eg­lę, ki­tus ži­no­mes­nius me­džius. Ie­va pa­si­rin­ko kle­vą. Ne bet ko­kį, o konk­re­tų – šis me­dis au­ga gat­vės, ku­rio­je gy­ve­na Paš­kaus­kai, pra­džio­je.La­biau li­te­ra­tė nei gam­ti­nin­kė

Ie­va sa­ko, jog ji yra la­biau li­te­ra­tė nei gam­ti­nin­kė. Mer­gai­tė la­bai daug skai­to – nuo ge­gu­žės pa­bai­gos Ie­va jau per­skai­tė 24 kny­gas!

Mo­ki­nė sa­kė skai­tan­ti įvai­rias skir­tin­gų au­to­rių kny­gas, ta­čiau la­biau­siai ją do­mi­na ma­gi­ja, mi­to­lo­gi­ja ir ste­buk­lai.

Su di­de­liu ma­lo­nu­mu Ie­va per­skai­tė K.Fun­ke „Dra­ko­no rai­te­lį“, K.Pao­li­nio „Era­go­ną“, J.K.Rou­ling „Ha­rį Po­te­rį“, Dž.R.R.Tol­ki­no „Žie­dų val­do­vą“ ir ki­tas pa­na­šias kny­gas.

„Ma­no idea­las tik­riau­siai yra Kris­to­fe­ris Pao­li­nis – kai bu­vo iš­leis­ta jo pir­mo­ji kny­ga, jam bu­vo suė­ję tik 15 me­tų. Da­bar jam apie 20 me­tų, o jis jau ži­no­mas pa­sau­ly­je ra­šy­to­jas...“ – ža­vė­jo­si Ie­va.

Tuo tar­pu Ie­vos ma­ma iš­da­vė, kad duk­ra ne tik skai­to ir daž­nai per­ka kny­gas, bet dar ir ku­ria ei­lė­raš­čius, ne­tgi pa­ti ra­šo kny­gą. Iš vi­so mo­ki­nė kom­piu­te­riu jau pa­ra­šiu­si 148 kny­gos pus­la­pius ir ar­tė­ja prie pa­bai­gos.

Dar nebaigtą savo kūrinį Ieva jau davė paskaityti dviem draugėms – mergaitėms knyga labai patiko.

Be abe­jo, tiek daug skai­tan­ti ir vis­kuo be­si­do­min­ti Ie­va mo­ko­si pui­kiai. Se­mest­rą ji bai­gė ge­riau­siais pa­žy­miais – de­šim­tu­kais.Ne pir­mas kon­kur­sas

Įvai­riuo­se kon­kur­suo­se Ie­va da­ly­va­vu­si ne kar­tą, ta­čiau di­džiau­si jos pa­sie­ki­mai – li­te­ra­tū­ros sri­ty­je. Už sa­vo pa­čios su­kur­tą ei­lė­raš­tį mer­gai­tė yra ne­tgi lai­mė­ju­si pi­ni­gi­nį pri­zą.

O pa­sta­ra­sis kon­kur­sas – šie­met jau ant­ras, ku­ria­me mo­ki­nė bu­vo ap­do­va­no­ta.

Gruo­džio mė­ne­sį Ieva da­ly­va­vo Lie­tu­vos kre­di­to uni­jos or­ga­ni­zuo­ta­me kon­kur­se „Ka­lė­di­nė pa­sa­ka“ ir lai­mė­jo ant­rą­ją vie­tą bei do­va­nų ga­vo skait­me­ni­nį fo­toa­pa­ra­tą. Juo mer­gai­tė ga­lės fik­suo­ti sma­giau­sias va­sa­ros aki­mir­kas ir siųs­ti į ne­tru­kus pra­si­dė­sian­tį „Lan­go“ pus­la­pio fotografijų kon­kur­są. Ja­me Ie­va yra da­ly­va­vu­si per­nai ir lai­mė­ju­si „San­ta­kos“ pri­zą. La­biau­siai, kaip tvir­ti­na moks­lei­vė, jai pa­tin­ka fo­tog­ra­fuo­ti gam­tą.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas