„Santaka“ / Sunkus akušerių darbas vertinamas skatikais

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-06-11 16:33

Dalinkitės:  


Vyr. gydytojas R.Sveikata su akušerėmis (iš dešinės) I.Kuncevičiene, G.Pranckevičiene, A.Valaitiene ir S.Pušinaitiene sukirto rankomis. Vadovas joms pažadėjo mokėti už papildomas paslaugas.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Sunkus akušerių darbas vertinamas skatikais

Eglė KVIESULAITIENĖ


Antradienio ryte Vilkaviškio ligoninės administracija sulaukė netikėto vizito. Su visų Akušerijos, ginekologijos ir neonatologijos skyriaus akušerių pasirašyta peticija į vyr. gydytoją Romualdą Sveikatą kreipėsi jų įgaliotos atstovės.

Ligoninės Akušerijos, ginekologijos ir neonatologijos skyriuje dirbančios moterys į pagalbą pasikvietė ir „Santakos“ žurnalistus, mat norėjo ne tik būti išklausytos savo valdžios, bet ir paviešinti problemą. Dešimt skyriuje dirbančių akušerių jaučiasi nuskriaustos, mat joms atlyginimai pakelti mažiau nei kitų skyrių slaugytojoms. Atskaičius mokesčius, akušerės per mėnesį gauna apie 1000 litų atlyginimą. Kylant kainoms iš tokios algos, vos viršijančios minimalų atlyginimą, medikės nepajėgios išgyventi, juolab kad ne viena jų į darbą važinėja iš aplinkinių kaimų, net iš Kybartų.

– Mes mylime savo darbą ir Vilkaviškio ligoninę, todėl norime ir toliau čia dirbti, atiduoti visas jėgas ir žinias, – kalbėjo šiuo metu skyriaus vyr. akušerės pareigas einanti Gintarė Pranckevičienė. – Tikrai nesame kaltos, kad ligoninėje, kaip ir visoje šalyje, mažėja gimdymų skaičius. Mažėjant gimdymų skaičiui, akušerėms buvo didinamas darbo krūvis: joms tenka dirbti ir už slaugytojas bei slauges, ir už valytojas. Mūsų kvalifikacija yra aukštesnė nei slaugytojų, mokytis teko ilgiau, o algas gauname mažesnes.


Medikės įteikė peticiją, kurioje išdėstė, už kokias atliktas paslaugas bei darbus joms nesumokama, ir prašė atlyginimus pakelti tiek, kiek kitoms slaugytojoms. Akušerės tvirtino pasirengusios teikti daugiau paslaugų. Jos galėtų būsimąsias mamas parengti gimdymui ir motinystei vesdamos specialius mokymus, netgi pačios sugebėtų priimti natūralų, nekomplikuotą gimdymą ir be gydytojo pagalbos.

– Turime puikiai įrengtą skyrių, specialią įrangą, aukštą kvalifikaciją, licencijas, propaguojame natūralų kūdikių maitinimą, bet gimdyvės apie tai nežino. Jos išvyksta gimdyti kitur manydamos, kad ten geriau, – aiškino Aurelija Valaitienė. – Mes turėtume būsimas mamas ruošti dar prieš gimdymą, skaityti joms paskaitas, rodyti filmus – juk turime tokias galimybes, techniką. Kas iš to, kai skausmo suremtai ar dar po gimdymo neatsigavusiai moteriai mes aiškiname, koks svarbus motinos ir kūdikio ryšys, žindymas. Tada jos mūsų net negirdi ir jau turi savo nuomonę, kad vaiką maitins ne krūtimi, o pieno mišiniais.

Akušerės išvardijo priežastis, dėl kurių jų skyrius patrauklus ne visoms gimdyvėms: natūralaus gimdymo metu netaikomas nuskausminimas, vyresniosios kartos gydytojai nenoriai taiko naujoves, privačiai nėščiąsias konsultuojantys ginekologai siunčia jas gimdyti ten, kur patiems naudingiau.


Vyr. gydytojas R.Sveikata bei pavaduotoja slaugai Roberta Suprikienė, išklausę akušeres, neskubėjo žadėti, kad pakels atlyginimus, mat skyrius, anot jų, nevykdo paslaugų plano. Pirmiausia jie kvietė parodyti gražių iniciatyvų rezultatus.

Ir ligoninės vadovai, ir akušerės daug tikisi iš aktyvios bei iniciatyvios akušerėms vadovaujančios G.Pranckevičienės. Jauna moteris pasirengusi įdiegti daug naujovių – svarbu, kad tam pritartų ligoninės administracija ir skyriaus gydytojos.

Vis dėlto vieną ligoninės administracijos pažadą akušerės išgavo: joms bus mokama ne tik už stacionarias, bet ir už konsultacines paslaugas, taip pat – ir už viršvalandžius. Taigi atlyginimai šiek tiek pakils. Administracija pažadėjo įvertinti ir kitas paslaugas, kurias ketina įdiegti akušerės.





Publikuota: 2008-06-11 16:33:53

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai