„Santaka“ / Vedėja nuolat nerimauja dėl švietimo problemų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda PEUGEOT 307 CARAVAN (2007 m. gruodžio mėn., 1,6 l, dyzelis, 1650 Eur). Tel. 8657 50 135.
Galioja iki: 2019-06-17 11:26:58

Skubiai parduoda 7,90 ha žemės prie kelio Vilkaviškis–Kybartai, Uosių k., Šeimenos sen. (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-06-24 12:55:30

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra darželis, mokykla). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-06-24 12:56:25Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-06-10 09:10

Dalinkitės:  


Švietimo skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė tęsia ankstesnius darbus ir kūrybiškai ieško naujovių.

Autorės nuotr.


Vedėja nuolat nerimauja dėl švietimo problemų

Birutė NENĖNIENĖ

Per daugiau nei šešiasdešimtį metų rajono švietimo sričiai beveik ištisai vadovavo vyrai, išskyrus labai trumpą laikotarpį pokario metais. Ilgiausiai šiame poste – 27-erius metus – dirbo Justinas Šačkus. Atkūrus nepriklausomybę, per neilgą laiką pasikeitė trys vadovai – A.Žilinskas, A.Žikevičius, V.Piečiukaitis.

Dešimt metų skyriui vadovavusį Arūną Sernecką šiemet pakeitė Alma FINAGĖJEVIENĖ, ir šis kolektyvas tapo grynai moteriškas. Šį kartą su vedėja kalbėjomės apie darbo pradžią bei ateities planus.– Jei klausiate, kaip jaučiuosi, tai galiu pasakyti, jog širdies virpuliukas jau lyg ir praėjo, tačiau jaučiu didelę atsakomybę, vis galvoju, kad tik viską pavyktų padaryti gerai. Juk turiu koordinuoti, derinti, patarti... Rajono mokyklų pertvarkos srityje jau buvo žengtas pirmas žingsnis, man reikėjo tęsti pradėtus darbus. Sunku buvo stovėti „abiejose barikadų pusėse“, priimant galutinį sprendimą dėl Vilkaviškio miesto vidurinių mokyklų ateities. Bet mes juk esame valstybės karjeros tarnautojai ir vykdome valstybės švietimo politiką – Vyriausybės nutarimus, ministro įsakymus. Kaip sekasi, dažnai paklausia ir Savivaldybės administracijos direktorius, ir meras. Sakau, jog negalima skinti vaisių, kol dar medžiai žydi. Pavasaris gražus, atrodo, šalnos žiedų nepakando, tad ir ateityje turėtų būti geras derlius.

– Iš šalies žiūrint kai kam atrodo, jog Jūs, jauna moteris, padarėte puikią karjerą.

– Man net minties tokios nebuvo. Dirbdama specialiste pakankamai aktyviai sukausi įvykių rate, bet buvau atsakinga tik už savo veiklos barą. Dabar vis baiminuosi, kad išlaikyčiau tą pačią poziciją, kaip ir ankstesnysis skyriaus vedėjas A.Serneckas. Vadovai jį vertino kaip daug kompetencijų turintį žmogų.

– Bet juk ir pačiai niekada nestigo naujų idėjų, jos buvo sėkmingai įgyvendinamos...

– Švietimo skyriaus specialistai visada gražiai bendradarbiavo. Ir dabar kolegės mane labai palaiko, visos dirbame savo darbus, konsultuojamės, niekas į mane nežiūri kaip į naujokę.

– Kokių darbų vedėjai teko imtis pirmiausia? Kokie buvo pirmieji dokumentai, kuriuos pasirašėte?

– Tai buvo kasdieniniai raštai, mokykloms perduodama informacija, nurodymai. Kaip didžiausia našta užgriuvo Savivaldybės sprendimų projektai. Reikėjo toliau vykdyti mokyklų tinklo pertvarkos planą, rengti sprendimus apie mokyklų vidaus struktūrų pertvarką. Tai buvo nemaloni procedūra, bet kitaip elgtis negalėjome. Daug važinėjome po mažas kaimų mokyklas, rengėme susitikimus ir kalbėjomės su bendruomenėmis, bandėme paaiškinti, kad skyriai uždaromi dėl vaikų ugdymo sąlygų gerinimo, dėl to, kad kai kurios mokyklos galėtų išspręsti savo finansinius reikalus.

– Jūs jautėte žmonių nuotaikas vykdant pertvarkos procesą, nešėte žinią, jog bus uždaryti kelių mokyklų skyriai, viena didelė Vilkaviškio vidurinė mokykla taps gimnazija, kita – pagrindine mokykla...

– Jaučiau, kad buvo išgyvenama skausmingai. Tačiau vis tik rajono centrui būti be gimnazijos yra negarbinga. Kalbant apie mažas kaimo mokyklas, be abejo, žinome, jog tėvai visada nori ilgiau išlaikyti vaikus prie savo namų. Jie bandė įrodyti, kad vaikams smagu ir gera, tačiau, įvertinus kai kurių mokyklų buitines, sanitarines, šildymo sąlygas, išties nemanau, kad pats geriausias variantas būtų vaikui likti mažoje mokykloje. Ar jaučiamės teisūs vykdę tokius įsakymus? Manau, kad atsakymas paaiškės po kelerių metų, nors mes dabar tikime, jog viską darome teisingai ir vaikams ateityje bus tik geriau.

– O jeigu dabartinis ministras vėl ką nors nauja pasiūlys?

– Manau, jog ministras, anksčiau jau dirbęs šioje srityje, palaikys dabartinę švietimo politiką, tik atkreips didesnį dėmesį į studentų reikalus. Tai tikrai kompetentingas žmogus.

– Metų pradžioje dar su buvusiu vedėju ir specialistais kūrėte švietimo veiklos planą. Parengta programa buvo patvirtinta Savivaldybės taryboje. Kuo ypatinga toji švietimo veikla?

– Trejus metus savo veiklą planuojame programomis, parengiame keletą jų ir bandome įgyvendinti. Numatome įgyvendinimo priemones, konsultaciją mokyklų priežiūrai ir kt. Pernai buvome parengę rajono mokytojų persikvalifikavimo programą. Gaila, kad dėl lėšų trūkumo šiemet šios programos netęsiame. Besikuriant gimnazijai, atsirado nauja – rėmimo – programa. Savivaldybė įsipareigojo per 2008–2009 metus skirti 70 tūkst.litų jai įgyvendinti.

Pagal Mokyklų tobulinimo programą buvo stiprinama pagrindinių mokyklų bazė, dabar stengsimės daugiau padėti vidurinėms mokykloms. Per ministeriją gaunamas technologines priemones, kaip ir rekomenduota, skirsime toms mokykloms, kurios išliks ir ateityje turės atsinaujinti.

– Kaip galėtumėte įvertinti praeinančius mokslo metus?

– Daugelio mokyklų mokytojai ir mokiniai tikriausiai pasakytų, kad tai sunkūs, permainingi metai. Ir Švietimo skyriui buvo nelengva įvertinti mokyklas, iš dalies – priimti sprendimus. Žodžiu, buvo daug išbandymų. Manau, kad šitie metai mūsų vaikams buvo vaisingi. Turime daugiau nei ankstesniais metais konkursų, olimpiadų nugalėtojų šalies turuose.

– Ką galėtumėte pasakyti apie šiuo metu vykstančią abiturientų egzaminų sesiją?

– Visiems noriu palinkėti tik sėkmės. Akivaizdu, kad egzaminų sesija ramesnė nei pernai. Šiek tiek pasikeitusi egzaminų priežiūra. Kita naujovė – paskirta daugiau egzaminų vykdytojų, jiems sumokama už darbą.

– Mokytojų nuotaikas turėtų kelti ir žinia apie didinamą atlyginimą...

– Švietimo skyriuje jau kalbėjomės, jog reikėtų mūsų Savivaldybėje nusistatyti reglamentuotą mokytojų ir mokinių skatinimo tvarką. Tai padarysime dar šią vasarą. Už vienokius ar kitokius pasiekimus žmonės įvertinami padėkos raštais, tačiau nenorime, kad liktų nepastebėtų nusipelniusių, tam tikrų rezultatų pasiekusių mokytojų bei mokinių. Ketiname rudenį surengti rajono mokytojų, kurių mokiniai šiais mokslo metais pasiekė gerų rezultatų, tapo olimpiadų laureatais, pagerbimo šventę.

– Vasarai artėjant vyksta daug įvairių renginių, kuriuose dalyvauja moksleiviai, o tarp jų – ir Švietimo skyriaus vedėja sukasi. Tačiau visuomenėje vis svarstoma, kad mokykla nieko gera nedaro ugdydama jaunų žmonių pilietiškumą, patriotizmą. Ką galėtume pasakyti apie tai?

– Patriotizmo, pilietiškumo ugdymo srityje mokyklose labai daug kas daroma. Manau, jog tik šiek tiek pasikeičia formos, mokiniai suburiami projektinei veiklai. Turime gražias masinių renginių tradicijas – tai ir tautinio šokio šventė, ir „Sveika, vasarėle“, mokinių kolektyvai dalyvauja minint visas valstybines šventes, šiemet mokyklose paminėtas didžiosios tremties 60-metis ir t. t. O jeigu aš pati visur dalyvauju, tai todėl, jog manau, kad negaliu nusišalinti nuo tokių dalykų. Jei eisiu aš, tai paskui mane eis ir kolegos, ir mokytojai. Pagaliau man pačiai tai įdomu.

– Mokyklose ne vienu laiku baigiasi ugdymo procesas, bet maždaug nuo birželio 20 dienos mokslo metai bus pasibaigę. Ko linkėtumėte atostogauti nusiteikusiems mokytojams ir mokiniams?

– Gražu, kad mokytojams vis daugiau atsiranda galimybių kažką pamatyti, jie kartu su vaikų grupėmis važiuoja į svečias šalis. Nesakyčiau, kad tik šiltuose kraštuose galima gerai pailsėti. Juk ir Lietuvoje yra gražių gamtos vietų, puikių priemonių praleisti laiką. Linkėčiau visų pirma susipažinti ir pasinaudoti tuo, ką turime savo krašte.

Prasidedant vasarai visada rūpi, kad ji būtų saugi. Tad pirmiausia kiekvienas saugokime save ir šalia esantį. Mes, suaugusieji, turime rodyti pavyzdį, kaip tvarkingai elgtis gamtoje. Galvokime, kokią žemę paliksime ateinančioms kartoms.

– Kokios vasaros atostogos bus Švietimo skyriaus vedėjai?

– Tikrai žinau, kad neturėsiu galimybių jas pasiimti visas vienu kartu. Bandysiu atostogauti dalimis arba žiemą. Reikės prisitaikyti, nes norisi ir pakeliauti, kažką pamatyti, ir namuose planų turiu.

– O kaip suderinate naujas pareigas ir pomėgį saviveiklai? Ar užtenka laiko dalyvauti „Lankupos“ folkloro ansamblyje?

– Koncertavome Sūduvių amatų šventėje Paežerių dvare. Esame pakviesti ir laukiame „Balticos“ festivalio Vilniuje. Vasarą turėtume nemažai koncertuoti.

Daug laiko teko prasėdėti prie dokumentų arba pasitarimuose, seminaruose, todėl praleidau nemažai repeticijų. Bet nieko tokio, kai kurias dainas moku, bet to, užtenka liaudies dainą triskart padainuoti ir jau atsimeni. Kiek tik galėsiu, dalyvausiu renginiuose, koncertuose – dažniausiai kartu su dukra Emilija ir vyru Robertu.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Karščiai ištuštino mokyklas ir užpildė ligonines
* Jubiliejų minintis „Caritas“ visuomenėje skleidžia gerumą
* Suabejojo Eismo saugumo komisijos narių kompetencija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip per karščius vėsinate patalpas?
Įjungiu kondicionierių.
Uždengiu langus, vėdinu.
Jungiu ventiliatorių.
Man karštis netrukdo.Kalbos patarimai

Ar galima priduoti patalpą apsaugai?
Jei nėra sąsajos su gabenimu ir įteikimu, veiksmažodis priduoti nevartotinas. Turėtume sakyti patalpa perduota, atiduota saugoti. Jei kalbame apie signalizaciją, ją įjungiame.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas