„Santaka“ / Ketvirtoji amatų šventė sulaukė amatininkų ir mecenatų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-06-04 16:45

Dalinkitės:  


Vaikai, pamokyti keramikų iš Marijampolės Astos ir Arūno Matulevičių, noriai žiedė puodus.

Autorės nuotr.


Ketvirtoji amatų šventė sulaukė amatininkų ir mecenatų

Kristina VAITKEVIČIENĖ


Šeštadienį Paežerių dvaro rūmų kieme šurmuliavo jau ketvirtoji Sūduvių amatų šventė, kurią surengė Vilkaviškio krašto muziejininkai (renginio sumanytoja ir projekto vadovė – Aušra Mickevičienė).

Šįkart žmonių ypač pamėgtos šventės partneriais tapo ne tik Suvalkijos regioninis kultūros centras, bet ir Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjunga bei šio krašto Vietos veiklos grupė.

Kol amatininkai kūrėsi jiems pastatytose pavėsinėse, regiono Kultūros centro salėje vyko seminaras apie Suvalkijos tautinį kostiumą.

Renginio pradžioje dalyvavo ir žemės ūkio viceministrė Virginija Žoštautienė.

Pirmą kartą į šiuos rūmus atvykusi viešnia mielai leidosi muziejaus direktoriaus Antano Žilinsko vedžiojama po ekspozicijų sales, stebėjosi, kaip gerai išsilaikę rūmai ir linkėjo, kad patalpos būtų iki galo restauruotos.

Didelį įspūdį viešniai paliko Birutės Jakštienės – tapytojos iš Kudirkos Naumiesčio darbai.

Viceministrė išklausė ir Lietuvos liaudies kultūros centro Suvalkijos tautinio kostiumo ekspertės-konsultantės Daivos Ambrasaitės parengtą paskaitą, apžiūrėjo muziejininkių dėvimus turtingos suvalkietės moters kostiumus.

Seminare dalyvavo nemažai kaimų bendruomenių narių. Mat organizatorių sumanymas buvo paremtas noru, kad besikuriančios kaimo bendruomenės suprastų, kaip turi atrodyti sūduvių kostiumas, ir galbūt pritaikytų gautas žinias praktikoje.



Šventėje sulaukta ir dar vienos viešnios. Dvaro kieme visus sveikino iš JAV atvykusi mecenatė Magdalena Birutė Stankūnienė ir keletas jos draugių, kurios taip pat kilusios iš Suvalkijos krašto.

Viešnios prieš tai dalyvavo Marijampolės miesto dienose, kur poniai M.B.Stankūnienei buvo suteiktas Garbės pilietės vardas. Mecenatė ir Paežeriuose pakartojo Marijampolėje tartus žodžius, kad jos širdis nenurims, kol čia nebus įkurta dailės galerija, kaip jos lėšomis tai padaryta apskrities centre.

Kiemeliuose įsikūrę amatininkai ir šventės svečiai išklausė Marijampolės apskrities viršininko administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėjos Danguolės Micutienės, Krašto muziejaus direktoriaus Antano Žilinsko sveikinimus.

Grojant linksmai Gražiškių armonikininkų kompanijai į kiemą įriedėjo visas būrys „Senų vežimų“ klubo narių su savo „išvažiuojamąja“ ekspozicija.

Senus laikus priminė ne tik tarybinių laikų automobiliai, bet ir arkliu kinkyta karietaitė, kurią važnyčiojo vilkaviškietis Kęstutis Pikčilingaitis.

Kol kieme koncertavo Kazlų Rūdos kultūros centro kolektyvas „Sūduonia“ ir „Sūduoniukai“ (vad. E.Bernotienė), folkloro ansamblis „Gražupis“ iš Gražiškių (vad. A.Krapavickienė), ansamblis iš Kretkampio parapijos ir Mikytų bendruomenės (Šakių r., vad. A.Bieliauskienė), vilkaviškiečių „Vyželės“ šokėjai (vad. S.Jankienė), etnografinis ansamblis „Lankupa“ (vad. D.Ambrasaitė), Vištyčio kaimo kapela (vad. V.Juodišius), žiūrovai apspito amatininkų pavėsines.



Labai populiarios buvo Zigmo Paškausko pintos „kašės“ – jas visas kaipmat išpirko. Vaikai noriai mokėsi kalvystės amato iš MPRC Vilkaviškio skyriaus meistrų, mielai bandė „arpuoti“ grūdus su verslininko Vytauto Mauros dovanotu arpu.

Vilkaviškio krašto muziejininkai rodė, kaip malami grūdai, lyginami skalbiniai, o čionykštės darbuotojos Nina Jurkšienė ir Daiva Rožienė susirinkusiuosius vaišino katile išvirta žuviene. Užsukę į oficiną lankytojai galėjo pasimokyti austi, verpti.

Šventės svečiams labai patiko Alvydo Bernotaičio iš Alksnėnų medžio darbai.

Vilkaviškietis Romas Durneika pristatė bitininkystės amatą, vaišino žmones jau šiais metais surinktu medumi.

Dalyvių buvo daug, visų ir nesuminėsi. Svarbu, kad buvo geras oras, puiki nuotaika, visiems užteko dovanų, gerų įspūdžių ir daug padėkų organizatoriams.





Publikuota: 2008-06-04 16:45:18

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai