„Santaka“ / Rajono gyventojus išgąsdino raginimas įsigyti leidimus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-06-03 09:21

Dalinkitės:  


Rajono gyventojus išgąsdino raginimas įsigyti leidimus

Eglė KVIESULAITIENĖ


„Santakoje“ perskaitęs apie Vyriausybės patvirtintas naujas valstybės sienos apsaugos zonos ribas bei leidimus, kurių nuo birželio 1 d. reikės norintiems patekti į šias zonas, sunerimo ne vienas rajono gyventojas. Vieni skundėsi, jog be leidimo nebegalės aplankyti artimųjų kapų, esančių pasienyje, kiti nerimavo, kaip įsodinsią studentę dukrą į traukinį, kuris išvyksta iš Kybartų, ne vienas rūpinosi, kaip pateksiąs į poilsiavietes prie Vištyčio ežero ar nuvyksiąs tiesiog pažvejoti. Mat perskaitę Savivaldybės vyr. informacijos specialistės laikraštyje („Santaka“ Nr. 54, gegužės 17 d.) pateiktą informaciją skaitytojai suprato, jog leidimų reikės ne tik norint patekti į valstybės sienos apsaugos zoną, bet ir į pasienio ruožą. O tai, pasirodo, du skirtingi dalykai.



Reikia asmens dokumento

Pasienio ruožui priskirta daug rajono kaimų, Kybartai bei Vištytis. Gražiškių seniūnijoje – Graužinių, Tupikų, Vidgirių kaimai; Kybartų seniūnijoje – Bajorai, Daugėlaičiai, Griebčiai, Keturkaimis, Kybeikiai, Kurpikai, Lauckaimis, Matlaukys, Miestlaukis, Moliniai, Peletrūnai, Prapuoleniai, Remeikiai, Sakalupis, Slibinai, Stanaičiai, Stulgeliai, Šikšniai, Šūkleliai, Vaidotai, Varpučiai, Žagrėnai; Klausučių seniūnijoje – Kataučizna, Putinai, Zanavykai; Vištyčio seniūnijoje – Armudiškiai, Aštriakalnis, Bakšiškiai, Beržiniai, Čižiškiai, Dobilyniai, Duoniškiai, Egliniškiai, Galkiemis, Girėnai, Graužiniai, Janauka, Kauniškiai, Kaupiškiai, Lankupa, Liukiai, Meiliūnai, Naujininkai, Nebūtkiemis, Norvydai, Padvarniškiai, Pakalniai, Pavarteliai, Pavištytis, Ramovietė, Rėčiūnai, Stirniškiai, Strazdinė, Totorkiemis, Varteliai, Varteliai II, Vištyčio Laukas I, Vištyčio Laukas II, Vygreliai, Žirgėnai.



Tačiau važiuojantiesiems į šį pasienio ruožą specialių leidimų nereikia – privalu turėti tik asmens dokumentą su nuotrauka. Tokia tvarka galiojo ir iki šiol.



Gyvenvietės – ne zona

Valstybės sienos apsaugos zona (VSAZ) – tai nuo valstybės sienos į Lietuvos teritorijos gilumą einanti paženklinta pasienio ruožo teritorijos dalis, kurioje valstybės sienos apsaugai ir jos tvarkymui užtikrinti įgyvendinamos techninės, organizacinės ir teisinės valstybės sienos apsaugos priemonės. Paprastai ši zona į Lietuvos teritorijos gilumą nuo sienos tęsiasi maždaug nuo 50 metrų iki kilometro. Norint į ją patekti, reikia turėti leidimą. Juos išduoda pasienio užkardos. Leidimai yra nemokami, norintieji juos gauti privalo pateikti asmens dokumentą (pasą ar tapatybės kortelę). Jeigu planuojama atvykti ir būti valstybės sienos apsaugos zonoje su transporto priemone, reikia turėti ir jos registracijos dokumentą bei vairuotojo pažymėjimą.

Vištyčio užkardo vadas Kostas Keženis patvirtino, kad jam jau teko išduoti ne vieną leidimą patekti į valstybės sienos apsaugos zoną. Tokių leidimų jau kreipėsi medžiotojai ir žvejai. Kybartų bei Lieponos užkardos pareigūnai leidimų išdavė ūkininkams, kurių žemės pateko į VSA zoną, taip pat žvejams, norintiems meškeres pamerkti Lieponos upelyje. Jokių problemų dėl leidimų išdavimo iki šiol nekilo.



Į apsaugos zoną nepatenka gyvenamųjų vietovių ribos. Tad rajono gyventojai, norintys vykti į Kybartus, Vištytį ar mažesnes gyvenvietes, esančias net labai arti sienos, gali būti ramūs – jiems pakaks ir asmens dokumento.



Pažymėta ženklais

Leidimus reikia įsigyti tiems, kurių žemės, medžioklės plotai ar kitos norimos pasiekti teritorijos yra už specialiu ženklu pažymėtos ribos. Grybautojai, uogautojai, medžiotojai, turistai, žvejai ar kiti asmenys, į sienos apsaugos zoną įžengę be leidimo, gali būti nubausti. Vietiniams gyventojams nesklandumų nekils – jie galės gauti iki metų galiojančius leidimus būti VSA zonoje. Kitiems asmenims leidimų trukmė bus nustatoma atsižvelgiant į jų kelionės tikslą. Vienkartinis terminuotas atvykimo ir buvimo valstybės sienos apsaugos zonoje leidimas gali būti išduodamas ir grupei asmenų.

Už neteisėtą buvimą VSA zonoje numatyta administracinė atsakomybė. Pirmą kartą be leidimo sienos apsaugos zonoje sulaikytas asmuo gali būti įspėtas arba nubaustas pinigine bauda iki 300 litų. Įkliuvusiam pakartotinai tokiam pažeidėjui gali būti skirta bauda nuo 300 iki 600 litų.

Miškuose VSA zona pažymėta ant medžių pririštomis ryškios geltonos spalvos juostomis su atitinkamais užrašais, prie keliukų – informaciniais ženklais su užrašais, įspėjančiais, kad toliau vykti be leidimo yra draudžiama. Laukuose ir kitose atvirose vietovėse VSAZ ribos žymimos specialiais geltonais stulpais.





Dėl kontrabandos

Visose vietose VSA zoną žymintys ženklai išdėstyti taip, kad prie jos priartėjęs ir į ją patenkantis asmuo negalėtų jų nepamatyti. Todėl pasiteisinimai, jog į VSA zoną patekta nežinant ar nepastebėjus ženklų, neatitiks tikrovės.

Tokia tvarka jau kelerius metus galioja Lietuvos pasienyje su Baltarusija ir neteisėtų kėslų neturintiems asmenims problemų nekelia.

Pernai Vyriausybei patvirtinus VSA zoną prie sienos su Rusija ribas ir baigus jos žymėjimo darbus vietovėje, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai kontroliuos visų asmenų patekimą į minėtą zoną. Kadangi šiame pasienyje aktuali kontrabandos iš Rusijos gabenimo ir sienos pažeidimų problema, ši priemonė padės pasieniečiams kontroliuoti neteisėta veikla užsiimančių asmenų buvimą pažeidžiamiausiuose ruožuose, o šiems nesilaikant nustatytos tvarkos – juos bausti.





Publikuota: 2008-06-03 09:21:03

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai