„Santaka“ / Globotiniai šeimose mokosi gyventi ir jaučiasi saugūs

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-05-21 16:06

Dalinkitės:  


Pagausėjusią ir atjaunėjusią Albinos Vasiliauskienės šeimą, kaip ir kitas į šventę atėjusias šeimynas, maloniai sutiko Vaiko teisių apsaugos tarnybos viršininkė Danutė Viltrakienė.

Autorės nuotr.


Globotiniai šeimose mokosi gyventi ir jaučiasi saugūs

Birutė NENĖNIENĖ

Minint Tarptautinę šeimos dieną Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojų iniciatyva antrąkart rajone surengta graži šeimų šventė „Ištieskime svajonių sparnus, nutieskime tiltus į mylinčias širdis“.

Į renginį buvo pakviestos gausios Vilkaviškio miesto šeimos bei vaikus globojančios šeimos iš viso rajono. Su šypsenomis, maloniai užkalbindamos ateinančius žmones, kaip laukiamiausius svečius juos sutiko Vaiko teisių tarnybos specialistės. Tačiau panorusieji švęsti šią dieną užpildė tik dalį kultūros rūmų salės.

Graži tradicija tęsiama

Susirinkusiesiems nuotaikingus šokius ir dainas dovanojo Vilkaviškio Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos saviveiklininkai. Keturis vaikus auginanti vilkaviškiečių Daivos ir Areto Uldinskų šeima bei keletas svetimus ar giminaičių vaikus globojančių šeimų buvo pagerbtos išskirtinai, pasidžiaugta jų gražiu ir darniu gyvenimu. Apie šias šeimas buvo parengti ir skaitomi tekstai, rodomos nuotraukos ir nufilmuoti kadrai, šeimos pakviestos į sceną atsiimti rajono Savivaldybės padėkos raštų bei rėmėjų prizų. Globotiniai Vaiko teisių tarnybos specialistėms nešė gėlių – kaip padėką už tarpininkavimą surandant šeimas ir šiltus namus.

„Šeimoje mes mokomės mylėti, šeimoje mes jaučiamės saugūs, mokomės globoti vienas kitą“, – sveikinimo kalbą pradėjo Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Danutė Viltrakienė ir priminė neseniai rajone viešėjusio ir gausias šeimas lankiusio Lietuvos Prezidento Valdo Adamkaus žodžius: „Lenkiu galvą prieš mamas, o ypač prieš tas, kurios užaugino gausias šeimas. Tokios šeimos reikalingos mūsų paramos, tokios šeimos vertos pagarbos.“ Gausiose šeimose kartais galbūt pritrūksta naujo drabužio ar gardesnio kąsnio, tačiau jose netrūksta meilės. Ypatingos pagarbos nusipelno tos šeimos, kurios, užauginusios ar tebeauginančios savo vaikus, širdies šiluma ir namų kertele dalijasi su tėvų meilės netekusiais ar nepatyrusiais vaikais.

162 rajono vaikai globėjų šeimose atrado artimus ir juos mylinčius žmones, kuriuos gali drąsiai vadinti tėčiais ir mamomis, patikėti jiems savo rūpesčius bei džiaugsmus. Globėjų šeimose jie pasijaučia saugūs, mylimi, gali lavinti savo įgimtus gabumus, pažinti gyvenimą.

Socialinės paramos skyriaus vedėja Danutė Grabauskienė informavo, jog rajone turime penkis tūkstančius šeimų, auginančių vaikus. Iš jų – per 1200, auginančių tris ir daugiau vaikų. Vilkaviškio rajono savivaldybė šioms šeimoms skiria visą paramą, kuri numatyta pagal įstatymus, įvairiais gyvenimo atvejais šeimos paremiamos iš Savivaldybės biudžeto. Nors pašalpos skiriamos vaikams, tačiau pasitaiko, jog jos nukeliauja ne pagal paskirtį, todėl, pasak vedėjos, šaukštas deguto kartais pagadina visą statinę medaus. Be to, socialiniai darbuotojai jau pastebėjo, jog augant prekių bei paslaugų kainoms išmokos vaikų reikmėms turėtų būti didesnės. Šiuo klausimu jau kreiptasi į Socialinės paramos ir darbo ministeriją. Tačiau, kaip teigė D.Grabauskienė, gyvenime yra pinigų nekainuojančių dalykų, ir vienas iš jų – bendravimas. Pasidžiaugusi gražiu šeimų ir globėjų sambūriu, vedėja kvietė šeimas bendrauti tarpusavyje.

Šeimas ir globėjus pasveikinęs bei padėkos raštus jiems įteikęs rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Vabalas sakė tikėjęsis salėje pamatyti daugiau žmonių, tačiau išreiškė viltį, kad rajone gimstanti tradicija pagerbti gausias ir pasiaukojančias šeimas ateityje įsitvirtins.

Jaučiasi savi

Rūtos ir Kęstučio Černauskų šeimoje, be dviejų jų vaikų, šilumą jau penkti metai radę Rūtos sesers vaikai Ernestas ir Laura, iki tol augę Vaiko tėviškės namuose (Marijampolės r.). Globėjai daug jėgų ir širdies šilumos skyrė vaikų adaptacijai savo namuose, todėl dabar globotiniai jaučiasi esą tikri šeimos nariai, reikalingi pagalbininkai. Ernestas yra meniškos sielos, jam patinka drožinėti iš medžio, sportuoti, berniukas daug laiko praleidžia prie kompiuterio, o užaugęs norėtų būti darbų mokytojas. Laurai patinka sportuoti, piešti, gaminti įvairius darbelius, šeimininkauti.

Šią šeimą sveikinęs renginio rėmėjas, rajono Tarybos narys Algirdas Pilipavičius salei perskaitė mokslinio teksto ištrauką apie vaikų auklėjimo spragas ir poveikį tolimesniam žmogaus formavimuisi. Jis priminė, jog kaip tik tuo metu, kai Vilkaviškyje vyksta šeimas palaikantis renginys, Seimo rūmuose svarstomas Valstybinės šeimos politikos koncepcijos projektas – dokumentas, kuris aiškiai įprasmina sutuoktinių šeimą kaip didžiausią vertybę. Ilgoką kalbą A.Pilipavičius baigė mintimi, jog vaikams laimingą gyvenimą sukuria šalia jo esantys žmonės, ir kaip priesaką vaikams paskaitė citatą iš Šventojo Rašto.

Reginos Grygelaitienės apsisprendimą globoti vaikus iš kitos šeimos lėmė jos apsilankymas globos namuose. Moteris tuomet iškart atkreipė dėmesį į Luką, kuriam stigo motiniškos meilės, švelnumo. Neilgai svarsčiusi, ji apsisprendė mažamečiam Lukui ir jo broliui Deividui pavaduoti juos visiškai užmiršusią motiną. Berniukai išaugo, globėjus vadina mama ir tėčiu. Deividas yra sporto aistruolis, žaidžia komandoje „Kybartų jaunystė“, brolio pėdomis seka ir jaunėlis. Vaikai šioje šeimoje yra mylimi, jaučiasi saugūs.

Dalios ir Broniaus Lukoševičių šeimoje jau septynerius metus užtenka šilumos, meilės ir nuolatinio dėmesio trims našlaičiams globotiniams, Dalios brolio vaikams – Rimvydui, Jonui, Dovilei. Globotiniai puikiai sutaria su globėjais, padeda ūkio darbuose, kartu leidžia laisvalaikį, visi vaikai gerai mokosi, yra darbštūs. Šeima gyvena labai gražioje vietoje, globotiniams sudarytos puikios gyvenimo sąlygos, jie yra mylimi ir tinkamai prižiūrimi.

Živilė globėjos Albinos Vasiliauskienės šeimoje auga jau ketverius metus, o Vanda ir Evelina čia gyvena pusantrų metų. Be šių mergaičių, pilviškiečių Vasiliauskų šeimoje anksčiau ilgesnį ar trumpesnį laiką augo dar septyni vaikai. Iš pradžių globotinės jautėsi nedrąsiai, mažai bendravo, joms trūko mokymosi ir socialinių įgūdžių. Globėja daug laiko ir dėmesio skiria mergaičių mokymuisi, auklėjimui, ugdo pareigingumo ir atsakomybės jausmą, ruošia jas savarankiškam gyvenimui. Ir tas globėjos rūpestis, meilė nelieka be atsako.

Mergaitės mokykloje turi daug draugų, lanko choro repeticijas, sportuoja, gražiai piešia. Jos jau tikros pagalbininkės namų ruošoje, tvarkant aplinką. Vasiliauskai kartu su globotinėmis vyksta prie jūros, ežero, žiemą – slidinėti. Trys žvalios mergaitės rado tikrą šeima, kurioje jaučiasi saugios, laimingos ir mylimos. Jos net tarpusavyje varžosi, kuri pirma apsikabins ir prisiglaus prie globėjos, sako ją labai mylinčios, todėl vadina ir mama, ir močiute. Pilviškietė labai džiaugiasi mergaičių švelnumu, jautrumu, darbštumu.

A.Vasiliauskienės, kaip ir kitų globėjų, didžiausias rūpestis – kad globotinės užaugtų gerais žmonėmis, o panorėjusios jos visada galės sugrįžti į šiuos namus pasisemti dvasios stiprybės, gyvenimo išminties, pasidalyti rūpesčiais, džiaugsmais ir svajonėmis.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono žmonės pasirinko valdžios stabilumą
* Už sudarkytą daugiabučio sieną turės sumokėti Savivaldybė
* Iš „Maisto banko“ reklamos šypsosi vilkaviškietis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Savivaldybės tarybos ir mero rinkimų agitacijos kampanijas?
Buvo įdomiau negu 2015 m.
Vyko korektiška kova.
Perspausta su kritika, kaltinimais.
Rinkimais nesidomėjau.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas