„Santaka“ / Nacionalinę bibliotekų savaitę vyko gražių renginių

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2008-05-20 09:15

Dalinkitės:  


Susitikimo Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje metu.

Nacionalinę bibliotekų savaitę vyko gražių renginių

Lietuvos bibliotekininkų draugija (LBD) jau aštuntą kartą organizavo nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios tema buvo „Skaityk – laisvėk – tobulėk“. 2008-ieji Lietuvoje paskelbti skaitymo metais (http://www.skaitymometai.lt), todėl nacionalinė bibliotekų savaitė tapo gera proga Vilkaviškio rajono viešajai bibliotekai palaikyti šią puikią idėją.

Vilkaviškio viešosios bibliotekos darbuotojai kvietė visus – suaugusius ir vaikus – pasidžiaugti šia švente, dalyvauti renginiuose, kurie vyko bibliotekoje ir jos filialuose. Kalbėjomės apie perskaitytas knygas, parodėme, kad knygos dar gyvuoja, o skaitymas gali būti malonus dalykas net ir tiems, kurie iki šiol neskaitė.

Skatinome kiekvieną renginio dalyvį, bibliotekos lankytoją susirasti mieliausią, širdžiai brangiausią, gražiausią, reikšmingiausią, informatyviausią knygą.

Apie nacionalinės bibliotekų savaitės renginius rajono gyventojai buvo informuojami mūsų tinklalapyje (http://www.vilkaviskis.lt), bibliotekos darbuotojų išleistame lankstinuke, apie tai šią savaitę priminėme periodinėje spaudoje, apsilankymų bibliotekose metu.

Vilkaviškio bibliotekininkės nacionalinę bibliotekų savaitę pradėjo pažintine ekskursija į Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešąją biblioteką. Šilutės bibliotekoje jos susipažino su kolegių darbais, pasiekimais, pasidalijo patirtimi.

Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje ir miestų bei kaimų filialuose vyko įvairios akcijos. Rajono bibliotekininkės palaikė Lietuvos bibliotekininkų draugijos (LBD) iniciatyvą nacionalinės bibliotekų savaitės metu surengti akciją „Skurdo zona“. Ja siekėme atkreipti valdžios ir visuomenės dėmesį į bibliotekų ir bibliotekininkų problemas.

Lietuvos bibliotekos yra smarkiai atsilikusios nuo Europos Sąjungos valstybių bibliotekų aprūpinimo spaudiniais ir kitais dokumentais srityje. Dalis šalies gyventojų apskritai neturi prieigos prie naujausios ir vertingiausios informacijos. Valdžios institucijos, palikdamos visuomenę be informacijos, daro žalą jos materialinei ir dvasinei gerovei.

Daugelio bibliotekininkų dabartinis atlyginimas neužtikrina net minimalaus pragyvenimo lygio. Toks kvalifikuotų specialistų darbo nuvertinimas žemina žmogaus orumą. Akcijos metu bibliotekose buvo renkami piliečių parašai dėl bibliotekininkų atlyginimų, dėl bibliotekų fondo atnaujinimo. LBD taryba parašus įteiks valdžios ir partijų atstovams.

Prasminga akcija vyko Kybartų filiale. Bibliotekininkės ją pavadino „Tegul knyga praskaidrina vienatvę“. Jos metu filialo darbuotojos lankė vienišus ir neįgalius žmones, senukus, kuriems jau per sunku ateiti į biblioteką, tačiau noras skaityti, domėtis literatūra, bendrauti nė kiek neišblėsęs.

Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriuje, filialuose vyko akcijos „Geriausia dovana bibliotekai – šypsena ir knyga“, „Dovanok knygą bibliotekai“, „Draugaukime su knyga“.

Malonu, kad nemažai skaitytojų, geranoriškai ir supratingai atsiliepdami į bibliotekininkių kvietimą paremti savo miestelio ar kaimo biblioteką, dovanojo knygų.

Skaitytojai skolininkai buvo kviečiami grąžinti leidinius, nesibaiminant delspinigių už laiku negrąžintas knygas.

Bibliotekininkės stengėsi sudominti naujomis atsiveriančiomis galimybėmis, net ir pirmą kartą atsisėdusius prie kompiuterio mokė, kaip pasinaudoti internetu, parašyti ir išsiųsti laišką elektroniniu paštu.

Vilkaviškio viešosios bibliotekos Bibliografijos ir informacijos skyriaus darbuotojos pakvietė Vilkaviškio vidurinių mokyklų vyresniųjų klasių moksleivius susipažinti su paieškos LIBIS (Lietuvos integrali bibliotekų informacijos sistema) kataloge ypatumais. Pasiūlymu susidomėjo Vilkaviškio „Aušros“ vidurinės mokyklos 11c kl. mokiniai. Jie apsilankė bibliotekoje, susipažino su teoriniais paieškos aspektais, atliko praktines užduotis.

Pajevonio ir kitų filialų darbuotojos rengė mokymus, valandėles prie kompiuterio jaunimui ir vyresnio amžiaus skaitytojams.

Pajevonyje vyko renginys „Kompiuteris mano gyvenime“. Garbaus amžiaus skaitytojai aktyviai domėjosi kompiuterio galimybėmis, bibliotekininkė padėjo sukurti el. pašto adresus, bandė kartu surasti naudingą informaciją internete.

Vaikai bibliotekose mokėsi ieškoti reikalingos informacijos, susipažino su fonduose saugomais leidiniais, dokumentų paieškos galimybėmis. Opšrūtų filiale jau tapo tradicija organizuoti informacijos dieną „Aš – bibliotekininkė“. Virbalio filiale visą savaitę vyko informacinės pamokėlės „Kaip išsirinkti knygelę“.

Vaikų literatūros skyriuje surengta teminė popietė „Informacijos paieška bibliotekoje“. Į popietę susirinko nemažas būrys Vaikų literatūros skyriaus skaitytojų, atėjo Salomėjos Nėries vidurinės mokyklos moksleiviai. Vaikai supažindinti su informacinių leidinių fondu, bibliotekininkė papasakojo apie biblioteką, joje saugomas knygas ir kitus dokumentus. Jiems paaiškinta, kur kreiptis atėjus į biblioteką, kaip ieškoti informacijos. Renginio dalyviai rungtyniavo, kas teisingai išdėstys knygas fonde, suras konkrečias knygas lentynose, iš informacinių leidinių sugebės surasti paieškai reikalingą abėcėlinę rodyklę.

Bibliotekose vyko fotonuotraukų, piešinių, knygų, rankdarbių parodos – pristatymai.

Daugelis skaitytojų prisimena savo vaikystės, jaunystės laikais skaitytas knygas. Su nostalgija mes žvelgiame į leidinius, primenančius mums seniai praėjusias dienas. Su dideliu malonumu ir pasimėgavimu prisimename siužetus, herojus ir įvykius. Alvito filiale vyko prieškario laikų knygų ekspozicija „Knyga saugo Atmintį“, Vilkaviškio skaitytojų aptarnavimo skyriuje – paroda „Širdžiai mielos knygos“.

Gražiškių filiale surengta skaitytojų – vaikų – sukurtų knygelių paroda „Šią knygelę parašiau aš“, eksponuota fotografijų paroda „Mano skaitantis vaikas“.

Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos parengė knygų, periodikos leidinių, nuotraukų, kuriose užfiksuotos šio skyriaus gyvenimo akimirkos, parodą „Iš bibliotekos istorijos“. Ji skirta viešosios bibliotekos 80-mečiui.

Didelio susidomėjimo sulaukė Vaikų literatūros skyriaus mažųjų lankytojų piešinių paroda „Gražiausias knygos skirtukas“. Spalvingus, įdomius skirtukus šiai ekspozicijai kūrė vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ ikimokyklinukai, Vilkaviškio pagrindinės mokyklos trečios klasės mokiniai. Vaikai knygų skirtukus išmoningai numezgė, išpynė iš siūlų, gamino iš makaronų, džiūvėsėlių.

Piešinių paroda „Seku, seku pasaką...“, kurią parengė Gražiškių filialo jaunieji skaitytojai, puošia bibliotekos koridorių.

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu bibliotekose lankėsi darželių auklėtiniai, moksleiviai, vyko ekskursijos, susitikimai. Bibliotekininkės rengė susitikimus, viktorinas, vakarus, popietes. Renginiai vyko ir bibliotekose, ir už bibliotekų ribų. Gižų filialo darbuotoja, laimėjusi projektą „Viešieji skaitymai netradicinėse erdvėse“,

Gižų Kazimiero Baršausko pagrindinės mokyklos dailės galerijoje organizavo renginį „Kuriu, skaitau, džiaugiuosi“. Į jį susirinko poeziją, literatūrą pamėgę žmonės. Vilkaviškio literatų klubo „Seklyčia“ narė Aušra Barauskienė pristatė savo kūrybą, skaitė eilėraščius, dainavo ir grojo gitara. Ypatingą nuotaiką renginiui suteikė ir dainuojamosios poezijos atlikėjai vilkaviškiečiai Vilma ir Virgilijus Anelauskai. Savo kūrybą skaitė Gižų literatai, moksleiviai.

Gražiškių filialo darbuotoja kaimo bendruomenės namuose surengė Albino Kurtinaičio knygos „Garnio vaikai“ pristatymą, kuriame dalyvavo autorius, vyko literatūriniai skaitymai tautosakos tematika, vaikai suvaidino spektaklį „Miela šventė“.

Ieškota naujų idėjų bandant sudominti knygomis ir skaitymu mažiausius skaitytojus. Vaikų literatūros skyriuje į pagalbą bibliotekininkėms pakviesta pasakų senelė, kuri pirmąją nacionalinės bibliotekų savaitės dieną vaikučių laukė su nuolat murkiančiu, miaukiančiu nenuorama katinėliu. Pasakų popietės metu senelė (bibliotekininkė S.Stepanauskienė), glostydama savo Murklį, pasekė K.Borutos pasaką „Dangus griūva“, o visi susitikimo dalyviai bendrai aptarė gerus ir blogus herojų poelgius.

Mažieji lankytojai Vaikų literatūros skyriui padovanojo pačių sukurtas pasakas „Trys nykštukai“ ir „Mauglis“. Tai „Žvirbliukų“ grupės iš „Eglutės“ vaikų lopšelio-darželio vaikų sumanyta pasaka. Savo originalia kūryba didžiavosi ir mažieji „Voveriukai“, kurie sukūrė net dvi knygeles – „Mano knyga“ ir „Pavasario šauktuvės“ bei iliustravo knygą „Čir vir vir pavasaris“.

Daugelyje viešosios bibliotekos filialų, Vaikų literatūros skyriuje buvo išrinkti ir pagerbti aktyviausi skaitytojai – tiek vaikai, tiek ir suaugusieji.

Nepakartojamų įspūdžių jauniesiems skaitytojams paliko Vaikų literatūros skyriuje surengta teminė popietė „Į knygų šalį“. Renginio metu pagerbti ir apdovanoti geriausi skaitytojai.

Apie stebuklingas knygutės galias, jos reikšmę gyvenime nuoširdžiai su vaikučiais kalbėjosi bibliotekininkė Daiva Pačkauskienė. Diskusijose apie pačią gražiausią, mieliausią vaikystės knygelę mintimis pasidalijo patys aktyviausi knygos bičiuliai. Popietės dalyviai deklamavo eiles apie pavasarį.

Už vertingas dovanas vaikai dėkingi Seimo nariui Algirdui Butkevičiui.

Nacionalinę bibliotekų savaitę rajono bibliotekininkai užbaigė bendrame Vilkaviškio ir Marijampolės viešųjų bibliotekų seminare „Tradicinio kultūros paveldo sklaida“.Virginija ŠVEDAITIENĖ

Vilkaviškio viešosios bibliotekos metodininkė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas